Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Koji dio si točno mislila da bi sirotinja trebala ulagati ;

kamate, dividendu, bonuse, premije, nagrade ili viškove plaće ?




Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Koji dio si točno mislila da bi sirotinja trebala ulagati ;

kamate, dividendu, bonuse, premije, nagrade ili viškove plaće ?
[/quote]

Pa da. A Ivana će živjeti od nasljedstva i dividende i biti u kafiću.

NIje li to fer i korektno?

🙂

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ivana, kako stojiš u ovoj godini, koliki je prinos?

– vidim kako ja i vi igramo istu virtualnu igricu.
– vi se tu čak i trudite, mijenjate portfelj, želite bolji uspjeh.
– a prinos vam je zbilja skroman +0.3% ali čim je plus to cijenim, čak je i James bolji od vas.
– ne mogu vjerovati koliko je investitora tu u minusu.

– za razliku od vas ja se ne trudim izmjenama portfelja poboljšati uspjeh.
– jer ta igrica mi služi samo zbog reklame stvarnog portfelja kojega i tu reklamiram.

– godinama sam s prinosima daleko najbolja u RH.
– zbog toga imam i veliki portfelj, te od samih dividendi mogu živjeti i više nego dobro.
– a na toj virtualki me možete prepoznati po portfelju koji tu reklamiram (sam vrh).
– a samo ime vam ne mogu odati jer sam tu uzela isto ime kao i najveći investitor u HR, te se bojim kako me on zbog toga ne bi tužio zbog povrede autorskih prava, ali sam još nadodala i prezime zz.

– I love this game.
Pozdrav !




Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Koji dio si točno mislila da bi sirotinja trebala ulagati ;

kamate, dividendu, bonuse, premije, nagrade ili viškove plaće ?
[/quote]
Od svega toga pomalo 🙂 Samo neka dobro diversificiraju. Ili neka se raspitaju kod ivane7 gdje investirati da mogu i oni brutalno zaraditi. Siguran sam da će ivana vrlo rado pomoći

Školovana budala je veća budala od one neškolovane



Ivana, kako stojiš u ovoj godini, koliki je prinos?

– vidim kako ja i vi igramo istu virtualnu igricu.
– vi se tu čak i trudite, mijenjate portfelj, želite bolji uspjeh.
– a prinos vam je zbilja skroman +0.3% ali čim je plus to cijenim, čak je i James bolji od vas.
– ne mogu vjerovati koliko je investitora tu u minusu.

– za razliku od vas ja se ne trudim izmjenama portfelja poboljšati uspjeh.
– jer ta igrica mi služi samo zbog reklame stvarnog portfelja kojega i tu reklamiram.

– godinama sam s prinosima daleko najbolja u RH.
– zbog toga imam i veliki portfelj, te od samih dividendi mogu živjeti i više nego dobro.
– a na toj virtualki me možete prepoznati po portfelju koji tu reklamiram (sam vrh).
– a samo ime vam ne mogu odati jer sam tu uzela isto ime kao i najveći investitor u HR, te se bojim kako me on zbog toga ne bi tužio zbog povrede autorskih prava, ali sam još nadodala i prezime zz.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ivana! Pa ne msiliš valjda da sve što je u onoj virtualnoj burzi stoji i u stvarnosti. Iskreno, samo jednu poziciju imam od onih navedenih(ne vjerujem u pretjeranu diverzifikaciju). Ali znaš kaj, fino da me pratiš:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.





Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Koji dio si točno mislila da bi sirotinja trebala ulagati ;

kamate, dividendu, bonuse, premije, nagrade ili viškove plaće ?
[/quote]
Od svega toga pomalo 🙂 Samo neka dobro diversificiraju. Ili neka se raspitaju kod ivane7 gdje investirati da mogu i oni brutalno zaraditi. Siguran sam da će ivana vrlo rado pomoći
[/quote]

I love this game! :):):)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

I love this game! :):):)

Dobar :))))

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Ili neka se raspitaju kod ivane7 gdje investirati da mogu i oni brutalno zaraditi. Siguran sam da će ivana vrlo rado pomoći

– možete se vi zahebavati na moj račun.
– ali je činjenica kako u zadnje 3 godine na ovoj temi drukam bez greške.
– dokaz, sve je lako provjeriti jer je sve to na ovoj temi i zapisano.
– HT, INA, JNAF… koliko se samo tu love zaradilo, a ja vam o tome pisala kad je bilo na dnu.
– i sve to na padajućem tržištu.

– i koliko se sjećam jedino sam ja nekad znala tu na ovoj temi napisati ako ste zbog mojeg drukanja izgubili i jedan novčić ja ću vam ga vratiti.
– na žalost ta ponuda više ne vrijedi.

– I love this game.
Pozdrav !



Ili neka se raspitaju kod ivane7 gdje investirati da mogu i oni brutalno zaraditi. Siguran sam da će ivana vrlo rado pomoći

– možete se vi zahebavati na moj račun.
– ali je činjenica kako u zadnje 3 godine na ovoj temi drukam bez greške.
– dokaz, sve je lako provjeriti jer je sve to na ovoj temi i zapisano.
– HT, INA, JNAF… koliko se samo tu love zaradilo, a ja vam o tome pisala kad je bilo na dnu.
– i sve to na padajućem tržištu.

– i koliko se sjećam jedino sam ja nekad znala tu na ovoj temi napisati ako ste zbog mojeg drukanja izgubili i jedan novčić ja ću vam ga vratiti.
– na žalost ta ponuda više ne vrijedi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Mene brine to što od dvije super starsice Foruma(tebe i Miami) i jedna i druga drukate. Malo korisnog infa.

Da li ste Vas dvije iznimka ili pokazatelj ženske investicijske populacije?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Ili neka se raspitaju kod ivane7 gdje investirati da mogu i oni brutalno zaraditi. Siguran sam da će ivana vrlo rado pomoći

– možete se vi zahebavati na moj račun.
– ali je činjenica kako u zadnje 3 godine na ovoj temi drukam bez greške.
– dokaz, sve je lako provjeriti jer je sve to na ovoj temi i zapisano.
– HT, INA, JNAF… koliko se samo tu love zaradilo, a ja vam o tome pisala kad je bilo na dnu.
– i sve to na padajućem tržištu.

– i koliko se sjećam jedino sam ja nekad znala tu na ovoj temi napisati ako ste zbog mojeg drukanja izgubili i jedan novčić ja ću vam ga vratiti.
– na žalost ta ponuda više ne vrijedi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ja se malo šalim, ali morate priznati da ste "malo" prepotentni. Ja iskreno od vas ovdje nisam cuo niti jednu pametnu. Svaku vasu poruku procitam nekoliko puta da vidim da li se šalite ili vi to ozbiljno. I tek što procitam jednu, vi ste već izbacili drugu, još veću bombu. Ako zarađujuete tako kako kažete ja vam skidam kapu i zelim vam puno uspjeha i dalje. Ali polakše s egoizmom. Samo mali savjet.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

– HT, INA, JNAF… koliko se samo tu love zaradilo, a ja vam o tome pisala kad je bilo na dnu.
– i sve to na padajućem tržištu.

– I love this game.
Pozdrav !

Koliko se tu ZARADILO kada je bilo na dnu i u padajućem tržištu ?

Večeras si malo upside-down logiko ?????

Najprije tjeraš sirotinju da ulažu viškove iako nemaju za kruh, a sada i zarađuješ kada je dioica na dnu i u padu ???

Evo dva pitanja za ivku jer je u elementu večeras ;

1. Deutsche telekom po radinku ima neto dobit od 52.000 Kuna, a Hrvatski telekom po radniku ima neto zaradu od 290.000 Kuna ili 5.5 puta više, ali djelatnik Deutsche telekoma je duplo bolje plaćen ?

2. LKRI ima nabolji ROA i ROE na Zagrebačkoj burzi ?


I love this game! :):):)

Dobar :))))
[/quote]

Ako je nešto ivana7 napisala pametno i u trendu onda je to opaska na kraju ; I love this game

Ta opaska je vrlo ozbiljna napomena !
Ona je oslobađa odgovornosti svega što piše, ali nekim treba više da to skuže, kao meni :), a zvuči tako gamerski !

New Report

Close