Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


KSST-R-A + DIOKI [proud]….ali nemojte se vi na to osvrtati,to je samo moje mišljenje [smiley]

Došlo vrijeme da zamjenim redosljed…..privremeno [proud]

DIOKI + KSST

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kada ce tebe netko zaposlit ?

Saljes li sta CV-e okolo ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Danas je ABB imao izvjestaj.

Ljubiteljima KODT-a KOEI-a, DLKV-a i slicnih energetski orjentiranih tvrtki bilo bi pametno procitati sto jedna od najvecih kompanija iz podrucija energetike kaze i predvidja.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Danas je ABB imao izvjestaj.

Ljubiteljima KODT-a KOEI-a, DLKV-a i slicnih energetski orjentiranih tvrtki bilo bi pametno procitati sto jedna od najvecih kompanija iz podrucija energetike kaze i predvidja.

Kolega, ako ne bi bili lijeni može par riječi za nas koji jesmo lijeni sami naći i pročitati?
Hvala!



KSST-R-A + DIOKI [proud]….ali nemojte se vi na to osvrtati,to je samo moje mišljenje [smiley]

Došlo vrijeme da zamjenim redosljed…..privremeno [proud]

DIOKI + KSST
[/quote]

Ima ona stara narodna: "Bolje vrabac u ruci, nego Golub u Kastelanskim Staklenicima"

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Pa cijela drzava je takva kakva je jer se sve pokralo.
Di vi vidite poštene.
Vi vidite one male koji nemogu ništa ukrasti niti išta napraviti.

Svako sudi po sebi !

.



Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.
– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.
[/quote]

To je prava istina .
Ako bogatima smanjite porez oni će odmah razmišljati gdje bi uložili kako bi zaradili još više , usput zapošljavajući nove djelatnike .
A ako siromašnima smanjite porez oni će odmah sve pojesti i popiti .

.


Problem je u Hrvatskoj što svi znaju šta treba napraviti, samo nitko ne govori KAKO to napraviti.

Moj je dojam da vecina nezna sto napravit, a jos manje kako napraviti.

U Hrvatskoj je rasprostranjeno misljenje kako je to vrlo bogata zemlja i kako je jedini problem u politicarima koji neznaju KAKO to bogastvo pretvoriti u opce blagostanje. Ja mislim da je Hrvatska vrlo siromasna zemlja i da jedino korijenite promjene u razmisljanju naroda vode ka blagostanju. Jer narod bira politicare.

U Hrvatskoj je rasireno vjerovanje kako se moze dobro zivjeti iskljucivo od poljoprivrede i turizma.To je zabluda koju su godinama sirili HDZ i HSS kako bi opravdali milijarde koje su potrosili za kupovanje glasova ruralnih biraca. Sve zemlje u kojima poljoprivreda i turizam cine visoki postotak GDP-a su ili siromasne ili izuzetno siromasne ili izuzetno prezaduzene. I poljoprivreda i turizam sigurno mogu doprinositi razvoju zemlje ali same ne mogu osigurati visok standard zivota.

Hrvatska ima vrlo malo mineralnih bogastava. Voda je vrlo jeftina, trosak desalinizacije vode je $0.53 po kubnom metru (0.3 lipe po litru) u Izraelu. Jos nitko nikada nije nikome prodao tanker vode. U Hrvatskoj masa ljudi zivi u uvjerenju kako je Hrvatska novi Kuwait koji ce svijetu prodavati vodu. Od toga nema nista.

Najvece bogastvo svake zemlje nisu mora, rijeke, sume, polja ni rudnici. Najvece bogatstvo svake zemlje su ljudi i njihova sposobnost da stvaraju vrijednost. Sto ih je vise i sto su produktivniji to je zemlja bogatija i standard visi. Kljuc napredka je omoguciti ljudima da sto vise razviju svoj kreativni i radni potencijal i privuci sto vise kreativnih ljudi da dodju raditi u Hrvatsku.

Medutim, ako vi i dalje budete vjerovali da imate ogromna prirodna bogastva i budete cekali mesiju sa carobnim stapicem koji ce ta bogastva pretvoriti u visoki standard zavrsit cete kao Grcka. Hrvatski prorodni resursi su neadekvatni da bi sami osigurali visok standard zivota.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kada ce tebe netko zaposlit ?

Saljes li sta CV-e okolo ?
[/quote]

a komparativna prednost njezinih referenci u cv-u će biti: drukanje na poslovnom.hr [lol]

free flow information



Danas je ABB imao izvjestaj.

Ljubiteljima KODT-a KOEI-a, DLKV-a i slicnih energetski orjentiranih tvrtki bilo bi pametno procitati sto jedna od najvecih kompanija iz podrucija energetike kaze i predvidja.

Kolega, ako ne bi bili lijeni može par riječi za nas koji jesmo lijeni sami naći i pročitati?
Hvala!
[/quote]

ABB reports solid fourth quarter performance, 2011 net income up 24%
Orders rise 17%1 (10% organic2), revenues up 16% (10% organic)
Full-year orders hit $40 bn for first time, record revenues of $38 billion
Q4 operational EBITDA3 up 18%, net income 19% higher
$1.7 bn cash from operations in the fourth quarter
Board of Directors proposes dividend of CHF 0.65 for full year, up 8% versus 2010

Orders rose 17 percent (10 percent organic), helped by increasing demand for low-loss power transmission systems in both mature and emerging markets. Demand from industrial customers for high-efficiency equipment used to reduce operating costs and increase product quality also grew.

Regionally, orders rose by 61 percent in Asia on the large power order in India and strong order increases in Australia and Singapore, as well as a 6-percent increase in China. In the Americas, orders grew by 41 percent (11 percent organic), with higher demand in both automation and power. Orders declined 8 percent in Europe, reflecting both slower economic growth and a more challenging comparison with the same quarter a year earlier, when ABB was awarded a $580-million HVDC power transmission order. Orders in the Middle East and Africa were down 18 percent on fewer large orders compared to the same period in 2010.

http://www.abb.com/cawp/seitp202/9E3B7C54CB3ADD6AC125799C0032E726.aspx

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''


U Hrvatskoj je rasprostranjeno misljenje kako je to vrlo bogata zemlja i kako je jedini problem u politicarima koji neznaju KAKO to bogastvo pretvoriti u opce blagostanje. Ja mislim da je Hrvatska vrlo siromasna zemlja i da jedino korijenite promjene u razmisljanju naroda vode ka blagostanju.

S kim uspoređuješ Hrvatsku kad ocjenjuješ je li bogata ili siromašna?



Problem je u Hrvatskoj što svi znaju šta treba napraviti, samo nitko ne govori KAKO to napraviti.

Moj je dojam da vecina nezna sto napravit, a jos manje kako napraviti.

[/quote]
E pa nije baš tako.
Maruška Vizek:
Sve što Hrvatska treba napraviti je ukinuti valutnu klauzulu i prestati se zaduživati u tuđoj valuti.

New Report

Close