Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Vi hocete imati manje poreze a vece penzije, da se manje oporezuje rad, a da place rastu. Pogledate li proracun RH mi izdvajamo 44 mild kn za mirovine i 22 mild za plaće u javnom sektoru. Samo to dvoje košta više od pola proracuna. S cime to platiti. Kod na je 1.2 radnika na jednog umirovljenika dok je na zapadu 2.5 na jednog pa i oni dizu poreze. nemojte pricati gluposti. Pa odakle bi se porez trebao financirati. Svi pricamo da je nasa brodogradnja super, a napravili 40 mild minusa zadnjih 15 godina. To od poštenja? Pa cijela drzava je takva kakva je jer se sve pokralo. Di vi vidite poštene. Vi vidite one male koji nemogu ništa ukrasti niti išta napraviti. Njih se ionako ne pita

Fascinantno je da ti svi mali nemoćni biraju vlast redovito na izborima(ili još gore, ne izadju na izbore).
[/quote]
Molim vas da se ne javljate na moje postove jer imam osjecaj da pricam s nekim djetetom koji ide u 4. razred osnovne. Vi uopče ne shvacate bit posta nego bubate samo da ga bubnete. I da vam budem iskren: u ovoj drzavi se više bojim onih koji izadu na izbore nego onih koji ne izadu. Dovoljno puta su me zakinuli od 95. na ovamo. Neznam gdje bi bili s SDP-om na vlasti 17. godina, ali znam gdje smo sa HDZ-om koji je bio toliko na vlasti. Da vam objasnim post jer ste vjerovatno stranac pa ne razumjete. Malog (znaci pojedinca) se ne pita kao takvog. Ne na izborima i ostalo. Ma ustvari … ok. Drugi put

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Ako pričamo o malima onda je HDZ definitivno best buy, a dividenda doživotna, plaćica pa penzija. [thumbsup]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Jao domach dali ste mi 1%. Bacili ste me u depresiju. Jezivo

Školovana budala je veća budala od one neškolovane




Vi hocete imati manje poreze a vece penzije, da se manje oporezuje rad, a da place rastu. Pogledate li proracun RH mi izdvajamo 44 mild kn za mirovine i 22 mild za plaće u javnom sektoru. Samo to dvoje košta više od pola proracuna. S cime to platiti. Kod na je 1.2 radnika na jednog umirovljenika dok je na zapadu 2.5 na jednog pa i oni dizu poreze. nemojte pricati gluposti. Pa odakle bi se porez trebao financirati. Svi pricamo da je nasa brodogradnja super, a napravili 40 mild minusa zadnjih 15 godina. To od poštenja? Pa cijela drzava je takva kakva je jer se sve pokralo. Di vi vidite poštene. Vi vidite one male koji nemogu ništa ukrasti niti išta napraviti. Njih se ionako ne pita

Fascinantno je da ti svi mali nemoćni biraju vlast redovito na izborima(ili još gore, ne izadju na izbore).
[/quote]
Molim vas da se ne javljate na moje postove jer imam osjecaj da pricam s nekim djetetom koji ide u 4. razred osnovne. Vi uopče ne shvacate bit posta nego bubate samo da ga bubnete. I da vam budem iskren: u ovoj drzavi se više bojim onih koji izadu na izbore nego onih koji ne izadu. Dovoljno puta su me zakinuli od 95. na ovamo. Neznam gdje bi bili s SDP-om na vlasti 17. godina, ali znam gdje smo sa HDZ-om koji je bio toliko na vlasti. Da vam objasnim post jer ste vjerovatno stranac pa ne razumjete. Malog (znaci pojedinca) se ne pita kao takvog. Ne na izborima i ostalo. Ma ustvari … ok. Drugi put
[/quote]

Nadam se da shvaćate da je država teritorij, stanovništvo i vlast. Vlast proizlazi iz stanovništva koji ga biraju. Izbori su demokratski. Od 100 posto biračkog tijela na izbore izadje 45 posto i ti 45 posto poslije se žali lošim izbornim rezultatom(a nisu niti obavili građanskim društvom).

Klase unutar jednog homogenog društva kao HR se dijele po dobnoj i stranačkoj pripadnosti pošto vrlo puno manje po etničkoj(naspram heterogenijih država).

Vlast je odabrana jer umirovljenici glasaju za nju kako bi imali sigurnu mirovinu temeljem rada radne snage 80% – tne s obzirom na umirovljeničku.

Mali, jadni, nemoćni – su štenci, mala djeca. Birače – odrasle ljude ne smatram nemočnima i pero(olovka) je najmoćnije oružje.

Net fertility rate nam je negativan i starimo sve više i nestajemo. Trebali bi postati heterogeniji tj. uvoziti radnu snagu i širiti poreznu bazu. Naravno, time bi snizili cijenu rada, možda na short term i smanjili zaposlenost.

Naravno, znate da u ekomoniji nema free lunch-a.

Ja sam uvijek predlagao tiskanje novca i smanjivanje pariteta sa Eurom što će uništiti uvoz i GDP(short term) ali i pokrenuti FDI i protfolio investicije( prve po mogućnosti green field) te reorganizirati međunarodnu bilancu plaćanja i smanjiti uvoz kapitala i plaćanja kamata u ino.

Da moramo srušiti da bi gradili.

Pojedinici se sinergiraju u masu. Kapljica vode i kapljica vode pune čaše koje pune jezero(analogijica).

Nitko na izborima ne uhvati jednog pojedinca(kapljicu) i pritisne mu pištolj uz glavu, no opet svi glasaju isto.

Fascinantno.

(nikad Vam ne lupam jedinice jer imate pravo na mišljenje i izražavanje)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Problem je u Hrvatskoj što svi znaju šta treba napraviti, samo nitko ne govori KAKO to napraviti. Pogledajte malo dnevnik. Zbilja smješna scena neki dan u otvorenom. Šuker priča kako HPB ne treba prodati nego ga već duže vremena treba dokapitalizirati. Pa sta ga niste vi onda dokapitalizirali. Nitko ne želi da se prodaje, ali isto ne žele ni više poreze. Ljubo jurčić na otvaranju nekog gospodarskog foruma u opatiji govori isto kao i vi: Treba povecati izvoz i smanjiti uvoz. Pa to vec i mala beba zna. Trebamo povecati investicije i potrošnju da nam poraste BDP. Ma šta ozbiljno nam to treba. Evo primjera gdje su nas doveli ti mali o kojima pricate: Mislim da je 2010. cijeli narod glasao da se ne dira u kolektivne ugovore. Njih 810 000 ako se ne varam. A šta sada. Sada kad su skužili šta su kolektivni ugovori sad su odjednom svi protiv njih i žele otkaze u javnoj upravi. Problem je u kolektivu što u njemu ima više budala od pametnih. Na kraju dobijemo ono šta smo dobili

Školovana budala je veća budala od one neškolovane


Problem je u Hrvatskoj što svi znaju šta treba napraviti, samo nitko ne govori KAKO to napraviti. Pogledajte malo dnevnik. Zbilja smješna scena neki dan u otvorenom. Šuker priča kako HPB ne treba prodati nego ga već duže vremena treba dokapitalizirati. Pa sta ga niste vi onda dokapitalizirali. Nitko ne želi da se prodaje, ali isto ne žele ni više poreze. Ljubo jurčić na otvaranju nekog gospodarskog foruma u opatiji govori isto kao i vi: Treba povecati izvoz i smanjiti uvoz. Pa to vec i mala beba zna. Trebamo povecati investicije i potrošnju da nam poraste BDP. Ma šta ozbiljno nam to treba. Evo primjera gdje su nas doveli ti mali o kojima pricate: Mislim da je 2010. cijeli narod glasao da se ne dira u kolektivne ugovore. Njih 810 000 ako se ne varam. A šta sada. Sada kad su skužili šta su kolektivni ugovori sad su odjednom svi protiv njih i žele otkaze u javnoj upravi. Problem je u kolektivu što u njemu ima više budala od pametnih. Na kraju dobijemo ono šta smo dobili

Potrebna nam je mentalna inovacija. Još uvijek previše(ostatkom prošlosti)ovisimo o državi,koja je slaba inter ili exter varijablama.

Mrzim i prijašnju i sadašnju vlast i nisam niti za jednu glasao(za koje jesam nisu dobitli niti jedno mjesto).

Ali vjerujem da je ključ uspjeha u rukama pojedinca i kada se svako od nas inovira iznutra, uspjeh je zajamčen.

(ps. ne volim vrijeđanje i mislim da je nekulturno)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !



Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

[lol]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Problem je u kolektivu što u njemu ima više budala od pametnih. Na kraju dobijemo ono šta smo dobili

– potpuno isto vam je i na burzi.
– jedni su velikaaaa većina, a drugi velika manjina (gore u citatu, 2 skupine ljudi u RH).
– po vašem prinosu portfelja sami možete odrediti u koju skupinu spadate.

– a da nije tako ne bih mogla brutalno zarađivati na ovoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !



Problem je što se u americi placa porez prema poreznom razredu. što si bogatiji placas manje. meni to nije pošteno.

– to je nešto najpoštenije što može biti.
– bogati ne bi trebali plaćati nikakav porez.
– uostalom ti porezi su izmišljeni upravo zbog sirotinje.

– sirotinja je ta koja samo troši i ništa ne investira, žive od danas do sutra.
– a upravo bogati upošljavaju tu sirotinju i daju im neku socijalnu sigurnost.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Prvo sam mislio da ste sarkastični, ali nakon par čitanja vidim da vi to ozbiljno 🙂 U americi bi vas smatrali super republikancem. Za vas je Sarah Palin mačji kašalj.
Što se tiće vašeg potpisa: Imate pod profil korisnika -> postavke foruma -> potpis na forumu. Da prstiće ne trošite svaki put.

Školovana budala je veća budala od one neškolovane

Ivana, kako stojiš u ovoj godini, koliki je prinos?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Vidim da je Renault optimističan na sales number ali vidim i da je January 2012 puno lošiji od January 2011.

Mislim da bi 2012 trebala biti jako teška za auto industriju u Europi.

Renault za 2012. misli drugačije!

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

New Report

Close