Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

MAIS izgleda najjeftinije no nazalost ima mali free float

Kakvi su izgledi sutra… Rast ili …
Da vas vidimo mi mali neuki ulagači…

ja kažem da će zbog nove predsjednice crobi sutra preko +1%




u portfelju imam samo dvije duplace, tuho i plag, ako tuho bude ikad prodan po 3200 dokle se povukao ask, to ce postati moja prva triplaca, sve bez uracunate dividende. ukupna zarada na drugima bez dividende 1/3, 1/4 itd. taj raspon me muci, koliko su prve dvije bile sreca a koliko znanje?

Vidim da citate Petera Lyncha. Ima dobre knjige. Preporučio bi ih svakome
[/quote]

Pa kako to vi sada preporučujete Lyncha,kolega alias niste li vi onaj kojemu je apsolutno nebitan omjer cijene i knjigovodstvene vrijednosti? Pa Lynchu je to važno ( najvažnije su mu zarade tj. PEG , ali P/B je također jedna od bitnijih mu stavki ). Jeste li vi čitali uopće njegove knjige??
Jeste li tako brzo promijenili mišljenje ili vaš nick piše netko drugi ili jednostavno samo lupetate?

Što se tiče TUHO krajem prošle godine sam ga pretpostavio za najpodcjenjenijeg turista, neće biti nekome desetača, kako bi Lynch rekao, ali je potentna dionica i dalje.

lp
[/quote]
Nekima je lakše svatiti pojedinu knjigu nekima je teže. I da, P/B mi je i dalje najnepotrebniji pokazatelj koji postoji. Samo mi molim vas pokažite gdje Lynch govori o P/B-u? Njemu je samo bitan rast ili PEG. Vi ste ga zamjenili za Grahama čije su knjige isto dobre pa govori o P/B-u. Ali govori o P/B-u nekada kad je samo imovina bila vrijednost. Danas je vrijednost znanje, a njega nema u bilanci. I to zna nekima biti zbunjujuće


MAIS izgleda najjeftinije no nazalost ima mali free float

Zašto mislite da je mali free float loša stvar? To je jedan od razloga zašto ne prodajem PLAG.

@alias

Nekima je lakše svatiti pojedinu knjigu nekima je teže. I da, P/B mi je i dalje najnepotrebniji pokazatelj koji postoji. Samo mi molim vas pokažite gdje Lynch govori o P/B-u? Njemu je samo bitan rast ili PEG. Vi ste ga zamjenili za Grahama čije su knjige isto dobre pa govori o P/B-u. Ali govori o P/B-u nekada kad je samo imovina bila vrijednost. Danas je vrijednost znanje, a njega nema u bilanci. I to zna nekima biti zbunjujuće

Znanje upravo to je ono što ima IMZV.
Pogledajte strukturu zaposlenih u IMZV evo link a i malo stranicu i prolistajte čim se sve bave.
http://www.imz.hr/prodaja-izvoz.php
http://www.imz.hr/ljudski-potencijali.php
http://www.imz.hr/misija_i_vizija.php
http://www.imz.hr/proizvodi-virusna-cjepiva.php

A uz to kada uđe strateški partener i kada se desu određena ulaganja i dobivanje dozvola za proizvodnju nečeg bez čega se ne može ( bez nafte se može preživjeti)ovo će biti win win papir.

p.s.
Imunološki zavod najstariji je proizvođač imunobioloških lijekova u ovom dijelu Europe. Od 1893.

A BALVANA!!! :) :) :)

Problem imunološkog nije znanje nego država. To je potpuno drugi par rukava. Zato bi vrlo teško kupio neku firmu preko koje država pokušava dobiti svoje političke bodove. Meni je jednostavno nepojmljivo zašto bi država htjela uništiti Imunološki. A to upravo radi. Zašto? Pitaj boga


Kakvi su izgledi sutra… Rast ili …
Da vas vidimo mi mali neuki ulagači…

po logici stvari kad pobjede konzervativci burza treba odmah da skoči bar +2%. kako kod nas logika i nije baš jača strana…. ako ništa drugo ovo je velika opomena milanoviću pa je već sinoć trebao zvati svog kuma dinkeca da opali po asku. do izbora mora to napumpati bar 30%. što kaže edo: care samo pare [emo_namigusa]

who dares, wins



Kakvi su izgledi sutra… Rast ili …
Da vas vidimo mi mali neuki ulagači…

po logici stvari kad pobjede konzervativci burza treba odmah da skoči bar +2%. kako kod nas logika i nije baš jača strana…. ako ništa drugo ovo je velika opomena milanoviću pa je već sinoć trebao zvati svog kuma dinkeca da opali po asku. do izbora mora to napumpati bar 30%. što kaže edo: care samo pare [emo_namigusa]
[/quote]

[emo_palacg][emo_palacg][emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)

tim više što su izgubili izbore sinoć ovo ima da se riješi već u petak do kada je rok…stisklo brate[emo_smijesak]

A BALVANA!!! :) :) :)

sad će se dobro zakuhat na svim linijama … pa tako slijedom stvari očekujem i puno veću dinamiku na burzi. moglo bi biti jako dobro za gospodarstvo, jer i sami vidimo kako su investitori bili “oduševljeni” bivšom jednosmjernom vlasti .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Zagrebačka burza: Dnevni promet rastao po prvi puta nakon 2007. godine, slijedi li oporavak dionica?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zagrebacka-burza-dnevni-promet-rastao-po-prvi-puta-nakon-2007-godine-slijedi-li-oporavak-dionica/794545.aspx

A BALVANA!!! :) :) :)

Gospodo draga wlecome … bull market is next..

A BALVANA!!! :) :) :)





u portfelju imam samo dvije duplace, tuho i plag, ako tuho bude ikad prodan po 3200 dokle se povukao ask, to ce postati moja prva triplaca, sve bez uracunate dividende. ukupna zarada na drugima bez dividende 1/3, 1/4 itd. taj raspon me muci, koliko su prve dvije bile sreca a koliko znanje?

Vidim da citate Petera Lyncha. Ima dobre knjige. Preporučio bi ih svakome
[/quote]

Pa kako to vi sada preporučujete Lyncha,kolega alias niste li vi onaj kojemu je apsolutno nebitan omjer cijene i knjigovodstvene vrijednosti? Pa Lynchu je to važno ( najvažnije su mu zarade tj. PEG , ali P/B je također jedna od bitnijih mu stavki ). Jeste li vi čitali uopće njegove knjige??
Jeste li tako brzo promijenili mišljenje ili vaš nick piše netko drugi ili jednostavno samo lupetate?

Što se tiče TUHO krajem prošle godine sam ga pretpostavio za najpodcjenjenijeg turista, neće biti nekome desetača, kako bi Lynch rekao, ali je potentna dionica i dalje.

lp
[/quote]
Nekima je lakše svatiti pojedinu knjigu nekima je teže. I da, P/B mi je i dalje najnepotrebniji pokazatelj koji postoji. Samo mi molim vas pokažite gdje Lynch govori o P/B-u? Njemu je samo bitan rast ili PEG. Vi ste ga zamjenili za Grahama čije su knjige isto dobre pa govori o P/B-u. Ali govori o P/B-u nekada kad je samo imovina bila vrijednost. Danas je vrijednost znanje, a njega nema u bilanci. I to zna nekima biti zbunjujuće
[/quote]

Kolega alias, jesti li vi uopće čitali njegove knjige??
Pa na nekoliko mjesta Lynch piše da je za njega W. Buffet najveći od najveći investitora i poziva na njegov stil ulaganja. A Buffetu je price to book value jedna od važnijih stavki.Stvarno mi je smješno da vi mene učite što u kojoj knjizi piše, ne zato jer ste mlađi i neiskusniji, već zato jer sam te sve knjige koristio prilikom diplomskog rada, valjda, dopustiti ćete, znam što mi piše u radu i u samim knjigama.

Uostalom, malo stavite u google pa vam izleti ovo npr.:

http://www.rbcpa.com/lynchs25goldenrules.html

” The following is a cut and paste of a discussion of Peter Principles, “Beating the Street” and Lynch’s 25 Investing Principles. ”

.. ” This leads to great opportunities for small investors, because it means that it is perfectly possible to find small stocks trading at very low valuations, often below book value.

U tekstu se na još nekoliko mjesta spominje book value.

Bilo bi lijepo kada biste priznali vlastitu pogrešku, ali to je odlika mudrijih ljudi, a mudrost se stiče s godinama.

Što vi meni ponavljate o ćemu Lynch piše, kada sam vam sam gore to prethodno napisao, kolega alias, nije dovoljno završiti školovanje i misliti da ste pobrali svu pamet ovoga svijeta, a pogotov još ovako kada niti ne poznajete dovoljno tematiku oko koje pišete.

Samo da napomenem da me se krivo ne shvati, niti je price to book value meni najbitniji podatak, niti da je moguće isčitavati po sistemu manje je bolje bez cjelokupne slike poslovanja tvrtke i same dionice, ali je jedan od bitnijih podataka, barem meni, kao i W. Buffetu, kao i P.Lynchu i još mnogima

Za primjer, ovdje se spominje ZVZD, neka se popravi profitabilnosti ili se vlasnik odluči na prodaju / spajanje, dionica u tom slučaju ima puno prostora za rast, između ostalog i zbog izrazito niske valuacije i po tom pokazatelju. Živi bili pa vidjeli.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Rekao sam. Netko shvati knjigu netko ne. Diplomski rad 🙂

New Report

Close