Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Na ZSE će teći med i mlijeko,

– kako za koga.
– mene zanima gdje će teći lova.
– a možda sutra koja vaša dionica padne i 25%, glasno razmišljam, možda hoće možda neće.

[/quote]

brko7 možda neka dionica naraste i 50% nikad se nezna

alaj volim ovaj ritam svi paniče ja se skitam

bla bla bla
[/quote]

– dok na burzi imamo dosta ovakvih neukih seljaka tipa gospon Čaruge stvarno ne vidim neki problem u zaradi veće love na burzi.
– jer naveći domet tim seljacima je blokirati ceste traktorima.
– a one poticaje koje ulupaju na burzu ja im ionako oduzmem na legalan naćin.

– I love this game.
Pozdrav !



– za sutra nemam love, dobiti ću veliku dividendu od ADPL, a možda je i koja sitna legla na žiro, te sitne me uvijek iznenade, ali ta lova je tek preksutra na burzi, banka maksimalno zadržava lovu.

– I love this game.
Pozdrav !

ovo nije točno… kako banka može (smije) zadržavat nečiju lovu? čim sjedne može se s njom raspolagat… ako zaista sjede adpl danas moja će bit kroz 5 minuta opet na burzi
[/quote]


NIJE ISTINA…JA DOBIO I PREBACIO ISTE SEKUNDE…

– ako na istoj banci imate i brokersku kuću lova vam je prebačena u istoj sekundi.
– ali kada tu lovu prebacujete internetom s te banke na neku drugu banku, e onda lova putuje li putuje.
– već mi je to postalo normalno iako nema veze s normalnim.
– pa sitnu lovu kojom se internetom kladim na kladionici podignem za 5min, samo tebam ukucati isplatu, koliko love i broj isplate s šifrom.

– I love this game.
Pozdrav !


vidim sjela dividenda od adpl… pohvale kolegici Ivani7 na točnoj informaciji o datumu kada će biti isplaćena dividenda!

Dividenda.

– ne jedna, sjele mi 3 dividende, neke sitne pozicije niti ne pratim, a za taj račun nemam internet pa onda svu lovu prebacim na račun koji mi je na internet bankarstvu.
– ali kada me ide onda me ide.
– jedna firma me je oduševila jer su mi isplatili puno više nego što me pripada.
– a ja sam pokvarena pa im to neću vratiti, stvarno su mi uljepšali ovaj dan.
– kako me ne bi zahebali taj račun sam ispraznila do kraja.
– ako i pronađu grešku stvarno ne kužim kako se mogu naplatiti.

– I love this game.
Pozdrav !

http://money.cnn.com/data/premarket/

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.


http://money.cnn.com/data/premarket/

Ma sve 5, ali malo smo nerealni. Američi futuresi prdnu mi umremo. Kao i CAC i FTSE. Meni je to smiješno. Fundameni našeg gospodarstva ka i naših največih uvoznika nisu se promjenili niti u postocima otkad je počela ova volatilnost. Stvarno pušemo na hladno. Jedino što mi je drago više od 50 posto portfelja mi je u cashu. Ali ovako reagiati na neke minimalne dnevne pokazatelje pre openinga USA(koji mogu debelo završiti u plus kao jučer) je nerealno. Ali opet ova cijela situacija je nerealna. Likvidnosti ima, tvrtke su objavile dobre rezultate. Malo se herdamo. Šteta za nas.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Bilo bi dobro to što pričaš,samo ne nazire se što bi to mogla biti danas točka preokreta.Čak,premarket im je očito bio "pretanak",vidi sad:
http://money.cnn.com/data/us_markets/
Hebo ih Obama!

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Mah, sam da Yuan free floata – to će biti game changer. I to ogromni. Rasti će izvoz Zapada i smanjiti kupnja Kineza(obveznica). To bi trebalo baciti stvar u perspektivu. Dugoročno moraju i Europljani uvesti Euro obveznice. Kada se to dvoje rješi -imamo period dugog rasta i stabilnosti. Ali opet, ove yo yo trejdanja su stvaro onako…. NEPREDVIDIVA.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




Generalno, ulagači koji su prodavali hrvatske dionice su neracionalno reagirali na sniženje američkog kreditnog rejtinga kada su prodavali po cijeni "daj što daš". Isto se može reći i za američke ulagače koji su također potpuno zanemarili fundamente te činjenicu da većina američkih blue chip kompanija leži na brdu gotovine (npr. APPLE koji je prije par dana imao više gotovine nego američka vlada). Ovo je bilo ljepo šišanje malih ovčica koje nisu ni prestale drhtati od kraja 2008. Utjecaj cijele ove AA+ krize ne može ostaviti duboki utjecaj na hrvatsko gospodarstvo. Na CROBEX-u trenutno ima hrpa dionica koje su trguju na P/E ispod 10, što je i više nego OK s obzirom da pravi oporavak dobiti hrvatskih kompanija još nije ni počeo.

ošišat će i sutra malo ofčica…
neće ti pomoći ovih 10 P/E…
a moglo bi se reći da pravi pad na zse još nije ni počeo…
[/quote]
Ne bih se složio. Ako Ameri završe u plusu a trenutno izgleda da budu, Azija će slijediti a onda i mi. Ako Amerikanci budu u plusu do 22 sata mi smo sutra u Crobexu u plusu nekih 1 posto do 2 posto. Sutra. A onda lagano prema gore. Ključni naglasak je na lagano. Rate će prema FEDU ostati na 0.25 još 2 godine. Nisu naglasili QE3. To im je zadnje oružje. Po meni, do kraja tjedna trebalo bi se iskupovati na ZSE jer poslije ne vjerujem da bude ovako jeftino.( jeftinoća je ponekad subjektivna)
[/quote]

I tako to biva…Ameri jučer završili u plusu…i kako nam je to pomoglo? koliko je ono danas završio CROBEX?
A kako stoje danas Ameri?
A kako će stajati sutra?
nikako da naučimo gradivo…zato tak i prolazimo…
[bye]



ošišat će i sutra malo ofčica…

a koje će budale sutra prodavati kad su svi vidjeli da smo se nakon rasprodaje i minusa crobexa od -5,1% vratili i završili na -1,3% dok su se pojedine dionice vratile s -15% i završile na 0 ili čak u plusu?! [yawn]
[/quote]

Molim Otta da mi da predviđanje kako će sutra Crobex završiti kad mu danas nije pomogla ona umjetna euforja preko bare…
A eto sad Amera na skoro -4%…baš me zanima koje će to sutra budale prodavati kad sve rokne opet 5%…
pazite samo da se Vi ne nađete među prvima…
[bye]

Koji pokolj vani…. [bye]

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.




– za sutra nemam love, dobiti ću veliku dividendu od ADPL, a možda je i koja sitna legla na žiro, te sitne me uvijek iznenade, ali ta lova je tek preksutra na burzi, banka maksimalno zadržava lovu.

– I love this game.
Pozdrav !

ovo nije točno… kako banka može (smije) zadržavat nečiju lovu? čim sjedne može se s njom raspolagat… ako zaista sjede adpl danas moja će bit kroz 5 minuta opet na burzi
[/quote]


NIJE ISTINA…JA DOBIO I PREBACIO ISTE SEKUNDE…

– ako na istoj banci imate i brokersku kuću lova vam je prebačena u istoj sekundi.
ali kada tu lovu prebacujete internetom s te banke na neku drugu banku, e onda lova putuje li putuje.
– već mi je to postalo normalno iako nema veze s normalnim.
– pa sitnu lovu kojom se internetom kladim na kladionici podignem za 5min, samo tebam ukucati isplatu, koliko love i broj isplate s šifrom.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

a ovisi… sve što se uplati do 15 sati moralo bi biti vidljivo isti dan, kroz najdulje dva sata u toj drugoj banci…e sad koliko treba toj banci da to proknjiži na brokerski račun…



vidim sjela dividenda od adpl… pohvale kolegici Ivani7 na točnoj informaciji o datumu kada će biti isplaćena dividenda!

Dividenda.

– ne jedna, sjele mi 3 dividende, neke sitne pozicije niti ne pratim, a za taj račun nemam internet pa onda svu lovu prebacim na račun koji mi je na internet bankarstvu.
– ali kada me ide onda me ide.
– jedna firma me je oduševila jer su mi isplatili puno više nego što me pripada.
– a ja sam pokvarena pa im to neću vratiti, stvarno su mi uljepšali ovaj dan.
– kako me ne bi zahebali taj račun sam ispraznila do kraja.
– ako i pronađu grešku stvarno ne kužim kako se mogu naplatiti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

isplatitelj šalje na banku zahtjev za povratom…
banka vas kontaktira i traži da dođete potpisati suglasnost za povratom novaca…
ukoliko ne pristanete banka sama nesmije ništa poduzimati…
isplatitelj ukoliko želi može se obratiti pravosuđu…
sve pod uvjetom da zapravo skuže da su vam isplatili krivi iznos…
a skužit će jedino ako im se javi netko kome su isplatiti manje…
a sve skupa može trajat godinama, do tad bar poduplate dividendu…
ili da skratite postupak sve kaj imate prebacite na nekog drugog i uživate gledajuć kako vam nemre nitko niš…

New Report

Close