Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni je dva i pol tjedna jedno 10 standardnih devijacija iznad prosječnog roka držanja instrumenta.
Te priče o 5 godina zaboravi. Poanta je da je DAX u međuvremenu narasto samo 5% dok je Thyssen 12%.

E jbg James. Tu smo maksimalno drugačiji. Neznam da sam išta držao ispod 6 mjeseci. Ok. Ali onda ti vidi Cnooc. Ista priča.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

No, RIM. Sve je jasno, mnogi problemi. Bitno je samo kakva su očekivanja za budućnost, daljni pad i krah ili stagnacija i vraćanje core-u. Po meni ne bi trebali ganjati Apple nego se fokusiratina čisto poslovne korisnike. Apple bez Jobsa islim da će ionako sam posustati sa vremenom a onda će RIM preuzeti dio korisnika. Inače, meni je BB bio dobar tool, nishta specijalno i nishta flashy. Čini mi se da tako i treba ostati. Fokusiran i brz i direktan bez puno mogućih puteva u meniju i jasnoće korištenja bez odvlaćenja pozrnosti. Mislim da ne bi bilo loše nešto novaca ubaciti u RIM dionice na dugi rok. Novi CEO Heins je došao iz Siemensa pa se nadam Njemačkom fokusu za razliku od prijašnjeg Ballsiliea koji je sve veći dio raspoloživog vremena posvećivao sportu a ne vođenju firme u novom smjeru, nemam ništa protivs posrta ali kao sporedne aktivnosti, inače si sportaš a ne CEO.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Po meni ne bi trebali ganjati Apple nego se fokusiratina čisto poslovne korisnike.

RIM’s new CEO wants to focus more on consumers:
Vaš link

Ja bih prije očekivao nešto od Microsofta povodom smartphona i tableta nego od RIMa. RIM izgleda nema ništa spremno niti za ovu godinu. A to je onda sve malo presporo.
Meni se za sada se čini da je to iOS + Android (pogotovo ova godina) i eventualno se ubace Windowsi. Proizvođači uređaja mogu birati android i/ili windowse. Meni je malo teško zamisliti tko će za godinu dana htjeti kopije toga istoga od RIMa, bez aplikacija, koje mogu doći tek iza uređaja.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



Po meni ne bi trebali ganjati Apple nego se fokusiratina čisto poslovne korisnike.

RIM’s new CEO wants to focus more on consumers:
Vaš link

Ja bih prije očekivao nešto od Microsofta povodom smartphona i tableta nego od RIMa. RIM izgleda nema ništa spremno niti za ovu godinu. A to je onda sve malo presporo.
Meni se za sada se čini da je to iOS + Android (pogotovo ova godina) i eventualno se ubace Windowsi. Proizvođači uređaja mogu birati android i/ili windowse. Meni je malo teško zamisliti tko će za godinu dana htjeti kopije toga istoga od RIMa, bez aplikacija, koje mogu doći tek iza uređaja.
[/quote]

Moze se on fokusirati koliko hoce. Medutim, cinjenica je da oni imaju inferiorne proizvode i ako ne izbace nesto revolucionarno to se nece promjeniti.

Sve kanadske tehnoloske kompanije su one-product-wonder kompanije (Nortel, JDS, RIM,..). Nitko od njih jednostavno nemaju dovoljno talenta da se takmice sa US kompanijama dugorocno. Barem 2/3 onih koji magistriraju ili doktoriraju u Kanadi ode u US: nizi porezi, bolja klima, veci izbor poslova…

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ove godine bi trebao biti IPO Facebooka.

Kako se vama cini njihov poslovni model ? Koliki su im dometi ? S kakvom konkurencijom ce se sresti u buducnosti ?

Ja imam facebook account ali ga otvorim jednom u dva tjedna. Ja ga ne nalazim osobiti korisnim. S druge strane Skype koristim puno cesce.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Facebook je čudo od kompanije, ali ima potencijal da bude loša dionica.

best by ovoga dana
INGR,MGMA,ATGR,OPTE

Ajd pomozite mi da zaradim na nekom građevinaru, a nagradno pitanje je tko od preostalih građevinara nema nikakva potraživanja prema Ingri? Pa ćemo ga kupit kad panika završi.


Ajd pomozite mi da zaradim na nekom građevinaru, a nagradno pitanje je tko od preostalih građevinara nema nikakva potraživanja prema Ingri? Pa ćemo ga kupit kad panika završi.

– po tom pitanju ti je najstručnija gospođa Miami.

– I love this game.
Pozdrav !

Koga ćeš kupiti ….James? Ti su prodao Viadukt…..ne znam prije toga koje još građevinare si imao ..?
Tko nema nikakva potraživanja prema ingri ? Nemam pojma. Nitko…..zašto je to bitno?
Pa neće ih valjda sad tražiti povrat u fazi plaćanja ovog duga?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ljubica, to je bitno zato što će Ingra otić u stečaj i kako će se onda moj neki građevinar naplatit od Ingre? Nikako.

Kupit ću Viadukt ako obećaš da nema potraživanja prema Ingri.

Pa, pitaj ih …..! Nazovi ih i pitaj ….! Ali, osim Tehnike, koja ima dionice Ingre…ne znam, tko
bi drugi imao veze s Ingrom ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Capital One(COF) čini mi se kao dosta pametno ulaganje sada, svidja mi se.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Ajd pomozite mi da zaradim na nekom građevinaru, a nagradno pitanje je tko od preostalih građevinara nema nikakva potraživanja prema Ingri? Pa ćemo ga kupit kad panika završi.

Otidji do nekog Ingrinog gradilista pa ces vidjeti ko tamo radi. Nekada prije su Tehnika i BBR Adria radili puno za njih. Ako znas nekoga ko tamo radi on vjerojatno zna kome Ingra duguje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ajd pomozite mi da zaradim na nekom građevinaru, a nagradno pitanje je tko od preostalih građevinara nema nikakva potraživanja prema Ingri? Pa ćemo ga kupit kad panika završi.

– po tom pitanju ti je najstručnija gospođa Miami.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Sto se tice gradjevine: "Ko je Miamio, Miamio je"

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close