Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


problm naše burze je ova banda lopovska koja je na vlasti i ova banda lopovska koja vladari na zse….

– mnogi su tu izgubili živce.
– ali zar ne vidite kako se je i danas naša vlada uspješno zadužila za novih 750.000.000,oo e sada nemam pojma jesu li to dolari ili euri, ali to niti nije važno.

– probajte vi pitati toliki kredit za sebe,
– proglasiti će vas ludim i neozbiljnim.
– a vidite, naši sposobni političari bez problema dobijaju tu lovu.

– i velika većina njih ima u svojim kućnim sefovima milijune kuna, dolara, eura…
– a vi isto kao i ja nemate više od 1.000kn u tom tvz. trezoru pa ste sada ljuti.
– budite realni.

– I love this game.
Pozdrav !


Splićo.
– točno je to da se ciklusi ponavljaju,
– fondovi te dionice prodaju jer jako dobro znaju da je to smeće.

Kolegice Ivana, osim Francka, Zvečeva i još par dionica CROBEX je i dalje napuhana vreća.
Vi pričate o KODT kao da vrijedi 5000kn, ne vrijedi kolegice niti 1500kn.
A opet ga kupujete jer Vama mozak misli da vrijedi.
Burza je stvar sentimenta, kako ide dolje, tako ode i gore. Imali smo balončinu, više nemamo, možda većina dionica ne vrijedi ni 1/3 svojih ATH, al ako pogledamo promete ponekih dionica dolazimo do zanimljivih podataka.
Glede Vaše stručnosti napravili smo klasično šišanje na VLDS i INGRI i upali ste i sami u to.
Varteks pogotovo, nakrcali ste se tog smeća i sami a pričate što vrijedi i ne vrijedi.

26.11.2010 - Dan D



Na ZSE teče med i mlijeko light.

– ne vjerujte gospon Lopini i kada vam darove nosi.
– taj med se je ušečerio, odnosno kristalizirao te više nije u tekućem stanju.
– a to mlijeko se je već odavno pokvarilo, da ne kažem usmrdilo.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Prejaka si.Ol je pukla ljubav između tebe i lopine.Oli si se negdi nasukala na temelju njegovih preporuka.Ne bi se čudio.

klodovik




@tigrus

kolega da znate TA analize nema sumnje, ali vaša najava da će VDKT na 80 je situacije gdje onda sve ide u 3 krasne pm.
Nadam se da ste se šalili ?

Kolega Tigrus nije spavao noć prije pa se malo našalio, mislio je reći da će VDKT na 680kn.
[/quote]

– imate i mogućnost stečaja,
– nije 100% sigurno ali ni ovo ne treba zanemariti.
– u tom slučaju cijena bi bila 0kn (slovima, nula kuna).

– I love this game.
Pozdrav !

@ hugh
Kolko se sjećam ista vlast i isti likovi su vladali i prije 5-6 godina pa su cijene dionica rasle. Ne treba sve svaljivat na razno razne lopove. Problem je što smo prije par godina trošili ko pijani milijarderi i sve se činilo OK. Svjetska banka (ili već netko ) svrstavao nas je u europske tigrove i slične stvari.

Sada nam izgleda ko da nema sutra ko da se neće živjeti za 2 godine. Evo ja vam obećavam i garantiram da će postojati RH za 2 godine. Tržište je trenutno malo pametnije i nagrađiva uspješne firme a kažnjava loše rezultate. Nisu to neki spektakularni šokovi al ajmo reć da tržište funkcionira.

Zašto izbjegavam lopinine egzibicije pa baš iz razloga nelikvidnosti ako zapečeš u nelikviduši sa nikakvim bidom a otvori se druga prilika- zaeb totalni jer svoje dionice i "da hoćeš ne možeš prodat"

Gospon lopina, imate sličnu taktiku kao i ja prije nekoliko godina. Posljedica toga je da imam nekih dionica kojima se više niti netrguje preko burze, a preko oglasnika nitko neće…
Zato pamet u glavu!


Prejaka si.Ol je pukla ljubav između tebe i lopine.Oli si se negdi nasukala na temelju njegovih preporuka.Ne bi se čudio.

– nije, pa vidite kako se s nikim ne svađam.
– dobro sam raspoložena, ide me super na burzi, u firmi.
– većinu toga mogu pedvidjeti.
– i više sam nego sigurna u sebe i sve ovo što radim.
– te je tako u mom stilu većina postova tipa zahebancija.
– ali to je više da vas potaknem na razmišljanje.

– na moje stotke najmanje se digne ocjena gospon Lorisu, gospon Lopinu punite s cca 3 jedinice po postu, a iznenadio me je Splićo, on u prosjeku dobije samo jednu jedinicu.
– i molila bih vas kada na ovu temu navrate gospoda s TA da im date stotke, ipak su oni gosti na ovoj temi.
– nemojte me sramotiti,a na temi TA slobodno ih punite jedinicama.

– I love this game.
Pozdrav !


Gospon lopina, imate sličnu taktiku kao i ja prije nekoliko godina. Posljedica toga je da imam nekih dionica kojima se više niti netrguje preko burze, a preko oglasnika nitko neće…
Zato pamet u glavu!

– a jednog dana kada te dionice od vas učine velikog milijonera hvaliti će te se tu kako ste imali nos za otkriti sve te bisere.
– za mnoge dionice danas nema kupaca.
– a uspijeti će oni koji ne pogriješe.
– jer uvijek morate znati da ako niste dobili onda ste sigurno izgubili.

– I love this game.
Pozdrav !


@ hugh
Kolko se sjećam ista vlast i isti likovi su vladali i prije 5-6 godina pa su cijene dionica rasle. Ne treba sve svaljivat na razno razne lopove. Problem je što smo prije par godina trošili ko pijani milijarderi i sve se činilo OK. Svjetska banka (ili već netko ) svrstavao nas je u europske tigrove i slične stvari.

Citav rast Hrvatske ekonomije temelji se na kreditnoj ekspanziji drzave. Drzava jede 48% GDP-a i 2/3 stanovnistva ovisi direktno o drzavnom novcu. Svi ostali indirektno. Dok god drzava ne bude u mogucnosti da se znacajnije zaduzi nece biti ni znacajnog rasta ekonomije ni znacajnog rasta burze.

Nije problem u politicarima, oni su jako zamjenjivi. Problem je u onima koji biraju te politicare, oni ne zele da se promjene.

Meni su recimo komicne kuknjave o nefunkcioniranju pravnog sustava. U ovoj zemlji ljudi masovno kradu na porezu, masovno kradu na subvencijama, masovno tuku zene, masovno grade bez dozvole, masovno kupuju invealidske mirovine, masovno voze u pijanom stanju, masovno ne placaju potrazivanja, masovno ne prijavljuju podstanare itd, itd. Pa svima njima ne odgovara da sudstvo profunkcionira jer bi bili sankcionirani. Da su u vecini oni kojima odgovara efikasno sudstvo, ono bi odavno bilo efikasno. Hrvatska je demokratska drzava i vlast dolazi od naroda, a njene institucije i njeni politicari su samo slika tog naroda.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Kolegice Ivana, osim Francka, Zvečeva i još par dionica CROBEX je i dalje napuhana vreća.

– i Franck i Zvečevo su smeće od dionica,
– o tome sam već pisala na ovoj temi.
– ali nemam sada vremena to detaljno napisati i objasniti.
– ako vam se da potsjetite me ovog vikenda na to.

– I love this game.
Pozdrav !


– dobro sam raspoložena, ide me super na burzi, u firmi.
– većinu toga mogu pedvidjeti.
– i više sam nego sigurna u sebe i sve ovo što radim.
– te je tako u mom stilu većina postova tipa zahebancija.
– ali to je više da vas potaknem na razmišljanje.

Here comes Ivana and she ‘ll tell you the story
Hand me down my walkin’ shoes
Here comes Ivana with the power and the glory
Backbeat the talkin’ blues
She got the action, she got the motion
Oh Yeah the girl can play
Dedication devotion
Turning all the night time into the day

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Glede Vaše stručnosti napravili smo klasično šišanje na VLDS i INGRI i upali ste i sami u to.
Varteks pogotovo, nakrcali ste se tog smeća i sami a pričate što vrijedi i ne vrijedi.

– VLDS, tu sam imala tri uspješna trejdanja, pisala sam tu o tome, trenutno ga nemam.
– INGR, tu sam zadnji put ušla s cca 120.000kn, jedva se izvukla i zaradila za burek, a mogla sam bez problema skinuti cca 15% zarade, ali nisam od straha gubitka, žao mi je što ga danas nisam kupila.
– VART, cca polovinu prodala s zaradom od 0.10kn po dionici, i sada se s ostatkom mogu slikati, ali kupnje nema ni na kodt-r-a, takvo nam je tržište.
– a lijepo sam zaradila na OPTE i malo na MGMA.

– trenutno sam izložena cca 9.5% portfelja u nelikvidnim dionicama, ali cca 50% ih je dividendno tako da je i to o.k.
– nemam puno izbora na ovoj burzi, pa neću valjda sve upucati u HT.
– evo vam još jedna zanimljivost, JNAF, dosta toga sam prodala na cca 2.700kn, zbog mene vam nije ni rastao, a sada ću ga opet kupovati, a imam ga još dosta, ali sam isprodavala sve ono što sam kupovala na 2.550 – 2.630kn, nije neka zadada, ali lova mi treba zbog likvidnosti.
– prodala sam i malo ht-a po najvećim cijenama.
– trgovala bi ja svaki dan, ali tržište očito nije spremno za trgovinu.
– evo i atgr, prodala ga na 710kn i bila sretna, pa ga opet kupovala i prodala na cca 810kn, a on raste i dalje a ja ga nemam, tko može sve to pogoditi.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close