Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega lopina. Pokušajte po toj svojoj formuli izračunati PIVK-r-a.





A ja mislio da ti poznaješ ZSE.Pa od nove godine većina dionica je potonula,a naročito
oni iz top 10,tj.crobex 10 bez ine je pao,a INU uglavnom nisu imali mali investitori .iz prvih deset
samo ERNT pozitivan,svi ostali šoto.

INGRA s obzirom na mali MCAP , mali gubici u ovoj godini
Ali DLKV,HT,ATPL tu su gubici apsolutno veliki, naročito u HT s obzirom na veliku MCAP i veliki broj dionica u rukama malih investitora

BRIN je sa 17 došao do 20,50
Tromjesečni prosjek je 18,50

Meni je to rast i to vrlo dobar s obzirom pad ostalog tržišta.
za sada sam jako zadovoljan sa razvojem situacije

A koliki umnožak P/E XP/BV imaju HT,KODT,ADPL,JANAF,ERNT
To su dobre firme,ali su višestruko precijenjene u odnosu na BRIN i SLPF.

U ZIFovimaće teći ned i mlijeko!I to sigurno.

g.Lopina, stvarno nema smisla toliko se razbacivati sa nekim formulama po forumu….

[/quote]

Ovo je formula za burek investitore

p/E xP/BV ovo je šesti osnovne ,a ne viša matematika

i preporuča se da ispod 22,50

Nadam se da to znaš ali ti ne odgovara da tvoje dionice imaju višestruko lošije pokazatelje od BRINA i SLPH.

U BRINU će teći med i mlijeko!
[/quote]

čuj o invenstiranju znam toliko da je to malo više od pukih formula- pogotovo na zse, a višu matematiku sam davno na faksu položio tako da se ne bi vraćao o to doba 🙂
ti sa svojim formulama još malo nećeš imati niti za burek, a kamoli za med i mlijeko 🙂
druga stvar je da nisu bitne moje dionice jer ja ne nagovaram nikog na njihovu kupnju- inače sam u debelom plusu- ali uglavnom jer se nisam dao navući na postove poput tvojih….
tvoji pokazatelji ne znače ama baš ništa- to znaš i sam. bitno je samo po koliko ćeš uspijeti prodati.

[/quote]
Ma to nisu moje formule.
To piše struka.
Pa kako si školovan izračunaj z sqore za BRIN i SLPF.Nemoj ,moglo bi te kolpati jer je preko 10.
A granica je 1,62.
Ovi koeficijenti se koriste radi usporedbi dionica iz različitih sektora .Kao što se vidi u brojnicima i
nazivnicima se nalazi KN/kuna/ u Americi dolar ,a u Europi EUR pa se to krati i ostaje goli broj,
usporediv za cijelu zemaljsku kugllu.
A sada lipo priznajte koliko ste spušili jer onaj tko ne koristi osnovnu matematiku i minimum knjigovodstvo u ovom poslu nema dugoročne šanse.

Na ZSE že tećš med i mlijeko samo onima koji uće ,množe,djele i koriste tuđe znanje i uhodane
metode.Samo veliki rad donosi zaradu,kao i u svakom drugom poslu.
[/quote]

priznajem plus (zaradu) i minus na dionici. A jedino sam ispušio kad sam se igrao sa raznoraznim analizama i povjerovao navlakivačima na forumu poput tebe.
pročitao sam nekoliko zanimljivih knjiga o investiranju, ali nisam našao njihovu primjenjivost na zse.

i daj ne veličaj toliko taj brin kao da je neki sveti gral- zvučiš mi kao da si prodavač u Amway-u 🙂

u svakom slučaju sretno ti sa medom- mislim da će poskupiti kad uđemo u EU, a o zaradi 100% na brinu uvijek možeš sanjati 🙂
meni ne treba tolika zarada.
što bi reko Grunf: tko izgubi dobitak dobije zgubitak.


Ivana da li si napucala KODT na kraju dana da bi ti portfelj izgledao bolje?

KODT.

– vidite gospon Lopina, o nekim dionicama zbilja nije potrebno pisati i drukati.
– da na temu KODT ne svrati gospon Splićo i piše kako to ide na 700kn ta tema bi sigurno bila na 20. stranici ovoga foruma.
– dobre investicije nema smisla reklamirati.
– tu nam sve kaže kupnja i prodaja, ali ona realna.
– danas je to izgledalo na seriji r, kupnja 478 i prodaja 124, i tako mjesecima.
– na kraju trgovanja kada fondovi povuču svoje naloge kupnja 379 i prodaja 95.
– tu je jako važno znati tko i zašto kupuje ili prodaje.

– nego još mi nitko nije odgovorio na moje pitanje.
– koja bi to bila najbolja dionica na našem tržištu po onoj čarobnoj formuli ????

– I love this game.
Pozdrav !

ADPL.

– ovih dana sam imala više upita za ADPL, koliko će rasti ????
– na to pitanje je teško odgovoriti jer je tu ušlo puno paketa po jeftinim cijenama, a svaki paket preko milijun kuna, e sada hoće li se oni iskrcavati zbilja nemam pojma.

– ali danas je gospon xy napisao kako ta dionica nakon dividende neće pasti za veličinu dividende.
– a njegovo mišljenje cijenim.

– I love this game.
Pozdrav !


– nego još mi nitko nije odgovorio na moje pitanje.
– koja bi to bila najbolja dionica na našem tržištu po onoj čarobnoj formuli ????

– I love this game.
Pozdrav !

KODT? ili BZJK?


ADPL.

– ali danas je gospon xy napisao kako ta dionica nakon dividende neće pasti za veličinu dividende.
– a njegovo mišljenje cijenim.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana sedma pustite te fore , xy je u sretnom braku.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


ivana sedma pustite te fore , xy je u sretnom braku.

– i vi ste isto u sretnom braku s dvoje djece pa vam ne smeta slati ljubavne poruke.
– e Loris, Loris !!!!

– nego šalu na stranu.
– previše se negativnog piše protiv gospona xy iako je on puno toga učinio za naše tržište.
– isto tako i gospon Birtić, navalili na njega kao da je on napisao onu knjigu, pa on je tu samo izdavač.
– kad bi barem imali više investitora tipa gospona xy i više izdavača koji će nam izdati nove knjige.

– i može li mi tko napisati koja je to najbolja dionica na našem tržištu po onoj čarobnoj formuli.
– tražim samo jednu, onu najbolju, i ako može bez upitnika, i ako se može napisati zašto.

– I love this game.
Pozdrav !

čitam, ljudi, to ‘ide to gore, mora dolje’, i, kako savjet ne tražim niti bih ga dao, volio bih čuti razumne odgovore na pitanje…

Jason je u šestom razredu i zarađuje bogatstvo. Moj sin i ja vidimo ga skoro svaki dan na putu do škole. Jason sjedi na zadnjem sjedištu limuzine s vozačem, sav ušminkan u modernoj odjeći i s tamnim naočalama. Ah, imati 11 godina i biti tako bogat i takav frajer. Dobro, možda sam se malo zanio. Mislim, nije u pitanju baš limuzina, više je to skuter. A skupa odjeća i naočale, ni to nije do kraja točno. Prije je to njegov trbuh, koji visi preko traperica, bez sunčanih naočala i s ostacima doručka po licu. Ali, nije u tome poanta. Jason je biznismen.

To je jednostavan posao, ali funkcionira. Jason kupuje žvakaće gume, četiri ili pet paketića dnevno. Svaki paketić košta 25 centa i sadrži pet žvakaćih guma. Sin mi je pričao kako se Jason jednom u školi transformirao u svojevrsnog superheroja. Ni kiša, ni led, pa ni zli nadglednici nisu ga mogli spriječiti da proda svoje žvake. Možda njegove mušterije vole kupovati od superheroja (ili su samo zarobljeni u školi), ali on uspijeva, Jason prodaje svaki komad žvakaće gume za 25 centa. (Navodno, jer ja to osobno nisam vidio, Jason otvori paketić i unese ga potencijalnoj mušteriji u lice riječima: "Želiš je, znam da je želiš!" sve dok mu se kolega ne sruši ili mu ne da četvrt dolara).

Moj je sin iz toga izvukao zaključak, to je pet komada po 25 centa svaki, tako da Jason zarađuje 1,25 dolara na svakom paketiću koji proda. Po cijeni od 25 centa po paketiću, Jason ostvaruje 1 dolar čistog profita za svaki paketić koji uspije uvaliti… Mislim, prodati. Ako su to četiri ili pet paketića dnevno, to je prilična suma novca! Nakon što smo se nagledali Jasona na djelu, pitao sam svog sina, koji je u šestom razredu: "Što misliš, koliko taj Jason može zaraditi do kraja srednje?" Moj sin, ovdje ćemo ga zvati Ben (iako mu je pravo ime Matt), stao je računati uprijevši svoje moždane vijuge i služeći se s nekoliko prstiju. "Da vidimo", odgovorio je. "To je četiri dolara dnevno, pet puta tjedno. Tjedno 20 dolara, 36 tjedana škole, to je 720 dolara godišnje. Ako ga čeka šest godina do mature, u tom će razdoblju zaraditi više od 4 000 dolara!".
Budući da nisam želio propustiti priliku za podučavanje, pitao sam ga: "Ben, kad bi ti Jason ponudio da ti proda pola svog posla, koliko bi mu platio? Drugim riječima, on će idućih šest godina s tobom dijeliti dio svog profita od posla sa žvakaćim gumama , ali želi da mu daš novac sada. Koliko bi mu dao?".

koliko biste vi platili?

www.knjigara.com


čitam, ljudi, to ‘ide to gore, mora dolje’, i, kako savjet ne tražim niti bih ga dao, volio bih čuti razumne odgovore na pitanje…

Jason je u šestom razredu i zarađuje bogatstvo. Moj sin i ja vidimo ga skoro svaki dan na putu do škole. Jason sjedi na zadnjem sjedištu limuzine s vozačem, sav ušminkan u modernoj odjeći i s tamnim naočalama. Ah, imati 11 godina i biti tako bogat i takav frajer. Dobro, možda sam se malo zanio. Mislim, nije u pitanju baš limuzina, više je to skuter. A skupa odjeća i naočale, ni to nije do kraja točno. Prije je to njegov trbuh, koji visi preko traperica, bez sunčanih naočala i s ostacima doručka po licu. Ali, nije u tome poanta. Jason je biznismen.

To je jednostavan posao, ali funkcionira. Jason kupuje žvakaće gume, četiri ili pet paketića dnevno. Svaki paketić košta 25 centa i sadrži pet žvakaćih guma. Sin mi je pričao kako se Jason jednom u školi transformirao u svojevrsnog superheroja. Ni kiša, ni led, pa ni zli nadglednici nisu ga mogli spriječiti da proda svoje žvake. Možda njegove mušterije vole kupovati od superheroja (ili su samo zarobljeni u školi), ali on uspijeva, Jason prodaje svaki komad žvakaće gume za 25 centa. (Navodno, jer ja to osobno nisam vidio, Jason otvori paketić i unese ga potencijalnoj mušteriji u lice riječima: "Želiš je, znam da je želiš!" sve dok mu se kolega ne sruši ili mu ne da četvrt dolara).

Moj je sin iz toga izvukao zaključak, to je pet komada po 25 centa svaki, tako da Jason zarađuje 1,25 dolara na svakom paketiću koji proda. Po cijeni od 25 centa po paketiću, Jason ostvaruje 1 dolar čistog profita za svaki paketić koji uspije uvaliti… Mislim, prodati. Ako su to četiri ili pet paketića dnevno, to je prilična suma novca! Nakon što smo se nagledali Jasona na djelu, pitao sam svog sina, koji je u šestom razredu: "Što misliš, koliko taj Jason može zaraditi do kraja srednje?" Moj sin, ovdje ćemo ga zvati Ben (iako mu je pravo ime Matt), stao je računati uprijevši svoje moždane vijuge i služeći se s nekoliko prstiju. "Da vidimo", odgovorio je. "To je četiri dolara dnevno, pet puta tjedno. Tjedno 20 dolara, 36 tjedana škole, to je 720 dolara godišnje. Ako ga čeka šest godina do mature, u tom će razdoblju zaraditi više od 4 000 dolara!".
Budući da nisam želio propustiti priliku za podučavanje, pitao sam ga: "Ben, kad bi ti Jason ponudio da ti proda pola svog posla, koliko bi mu platio? Drugim riječima, on će idućih šest godina s tobom dijeliti dio svog profita od posla sa žvakaćim gumama , ali želi da mu daš novac sada. Koliko bi mu dao?".

koliko biste vi platili?

[yawn] 444 [yawn]

ps: osobno mu nebi dao ništa …al kad ste navalili na svim temama… [yawn]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!



– nego još mi nitko nije odgovorio na moje pitanje.
– koja bi to bila najbolja dionica na našem tržištu po onoj čarobnoj formuli ????

– I love this game.
Pozdrav !

KODT? ili BZJK?

[/quote]

bzjk -zato jer su mi super cool a i zbog mog favorita ktjv

procjena mogućnosti zarade 80-380%
procjena mogućnosti pušinga srednje visoka

kodt

Ekonomičnost ukupnog poslovanja 1,06
Koeficijent obrtaja ukupne imovine 0,41
Koeficijent financiranja 1,45
Koeficijent trenutne likvidnosti 2,73
ROE (zadnjih 12. mjeseci) 22,01 %
ROE (kvartalno) 5,45 %
P/B 1,38
P/E (zadnjih 12. mjeseci) 6,28
Prihodi od prodaje po dionici (kvartalno) 1920,01
Prihodi od prodaje po dionici (zadnjih 12. mjeseci) 6761,32
Koeficijent zaduženosti 0,34
EPS (kumulativno tekuća god.) 266,88
EPS (kvartalno) 84,73

mogućnost zarade 20-30%
mogućnost pušinga- zanemariva ili ne postoji

ovo nam govori da bi ako moraš birati između te dvije dionice samo luđak odabrao bi božjakovinu hehe ne odgovaram za točnost podataka, ovo nije nagovor za kupnju tih dionica nit za prodaju već nagovor za kupnju kutjevačke graševine (provjereno više puta ne boli glave)
Kolegice Ivana, pitanje za Vas,
postoji li i jedna druga dionica di s takvim guštom konzumirate njen prozvod?



ivana sedma pustite te fore , xy je u sretnom braku.

– i vi ste isto u sretnom braku s dvoje djece pa vam ne smeta slati ljubavne poruke.
– e Loris, Loris !!!!

– nego šalu na stranu.
– previše se negativnog piše protiv gospona xy iako je on puno toga učinio za naše tržište.

————————————————————————————————————————
– i može li mi tko napisati koja je to najbolja dionica na našem tržištu po onoj čarobnoj formuli.
– tražim samo jednu, onu najbolju, i ako može bez upitnika, i ako se može napisati zašto.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Odlično je xy napravio za burzu, samo u ovoj godini je s 26 došao na 76 milijuna Kuna portfelja.
Tek automatski program koji koristi, naprosto neprocijenjivo dobro za burzu.

Ova burza mi sve više i više liči na samoposlugu u kojoj se VELIKI ( dioničari) samoposluživanjem bogate preko MALIH, po želji i izboru.

Koja je najbolja dionica po toj nekoj formuli, od likvidnih ?

KODT i/ili INGRA, a ovisno o razvoju događaja, po meni !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Koncentracija dionica.

– gospon xy je napisao stvarno dobar post na tu temu s grafovima.

– evo ja ću probati napisati kako to izgleda na primjeru KODT.

– 255.616 ukupni broj dionica p+r.
– 186.195 dionica ima top10 ili 72.84%.
– 34.761 dionice top20 i top30, odokativna metoda, odbila prva dva u obje serije.
– plus xxx dionica koje imaju sami uposlenici a ne misle prodavati, ali to nećemo računati.

– 34.660 tvz. slobodnih dionica na tržištu ili 13.5%.

– HPB ima 16.941 ili 6.65% dionica, samo što su oni puno toga isprodavali, a imali su duplo više dionica, preko 30.000, tim prodajama su srušili cijenu dionice, ali i poboljšali likvidnost, cca 5 mj. su bili neaktivni a sada su opet počeli kupovati.
– zbog velike izloženosti porastom cijene su morali prodati taj dio.

– nego sada je potpuno nebitan taj HPB,
– tu će se sigurno pojaviti par drugih fondova, samo je problem što tih dionica nema dovoljno.
– a znamo što se događa s cijenom robe koje nema dovoljno na tržištu.
– zbog toga tu mjesecima imamo veću kupnju od prodaje.

– ako sama firma nastavi raditi kao što je radila do sada, a ne vidim zašto ne bi.
– tada će biti još bolji fundamenti i još veća potražnja za ovom dionicom.
– kada bi tu bila cijena na nekih 700kn tu bi gledali milijunske promete.
– ovako će tu ići sitni prometi i stalno cijena po malo gore.
– dobra roba je uvijek imala i dobru cijenu.

– top30 tu kontrolira cca 86.5%, plus dosta malih investitora cca 10% koji su tu prepoznali vrijednost.
– tako da slobodnih dionica i nema nešto.
– te će tu svako veće skupljanje rezultirati i većom cijenom dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

Uz ovakvu likvidnost KODT-a, i 13.000 dionica je dovoljno za stvoriti jači pad i rast cijena..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


čitam, ljudi, to ‘ide to gore, mora dolje’, i, kako savjet ne tražim niti bih ga dao, volio bih čuti razumne odgovore na pitanje…

Jason je u šestom razredu i zarađuje bogatstvo. Moj sin i ja vidimo ga skoro svaki dan na putu do škole. Jason sjedi na zadnjem sjedištu limuzine s vozačem, sav ušminkan u modernoj odjeći i s tamnim naočalama. Ah, imati 11 godina i biti tako bogat i takav frajer. Dobro, možda sam se malo zanio. Mislim, nije u pitanju baš limuzina, više je to skuter. A skupa odjeća i naočale, ni to nije do kraja točno. Prije je to njegov trbuh, koji visi preko traperica, bez sunčanih naočala i s ostacima doručka po licu. Ali, nije u tome poanta. Jason je biznismen.

To je jednostavan posao, ali funkcionira. Jason kupuje žvakaće gume, četiri ili pet paketića dnevno. Svaki paketić košta 25 centa i sadrži pet žvakaćih guma. Sin mi je pričao kako se Jason jednom u školi transformirao u svojevrsnog superheroja. Ni kiša, ni led, pa ni zli nadglednici nisu ga mogli spriječiti da proda svoje žvake. Možda njegove mušterije vole kupovati od superheroja (ili su samo zarobljeni u školi), ali on uspijeva, Jason prodaje svaki komad žvakaće gume za 25 centa. (Navodno, jer ja to osobno nisam vidio, Jason otvori paketić i unese ga potencijalnoj mušteriji u lice riječima: "Želiš je, znam da je želiš!" sve dok mu se kolega ne sruši ili mu ne da četvrt dolara).

Moj je sin iz toga izvukao zaključak, to je pet komada po 25 centa svaki, tako da Jason zarađuje 1,25 dolara na svakom paketiću koji proda. Po cijeni od 25 centa po paketiću, Jason ostvaruje 1 dolar čistog profita za svaki paketić koji uspije uvaliti… Mislim, prodati. Ako su to četiri ili pet paketića dnevno, to je prilična suma novca! Nakon što smo se nagledali Jasona na djelu, pitao sam svog sina, koji je u šestom razredu: "Što misliš, koliko taj Jason može zaraditi do kraja srednje?" Moj sin, ovdje ćemo ga zvati Ben (iako mu je pravo ime Matt), stao je računati uprijevši svoje moždane vijuge i služeći se s nekoliko prstiju. "Da vidimo", odgovorio je. "To je četiri dolara dnevno, pet puta tjedno. Tjedno 20 dolara, 36 tjedana škole, to je 720 dolara godišnje. Ako ga čeka šest godina do mature, u tom će razdoblju zaraditi više od 4 000 dolara!".
Budući da nisam želio propustiti priliku za podučavanje, pitao sam ga: "Ben, kad bi ti Jason ponudio da ti proda pola svog posla, koliko bi mu platio? Drugim riječima, on će idućih šest godina s tobom dijeliti dio svog profita od posla sa žvakaćim gumama , ali želi da mu daš novac sada. Koliko bi mu dao?".

koliko biste vi platili?


Ja sam ti dao 1.. [yawn]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Ja sam ti dao 1.. [yawn]

I ja sam ti dao 1 jer nisi rekao zašto. Ili je to po naški: "što meni ima netko pametovati, valjda ja sve znam…"?

New Report

Close