Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zar nisu fondovi u ingri a sama činjenica da je ta dionica u crobex 10, sumljam da je tu ušla onako kao smeće ili?

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

ma ivana je zakon ,e da imam takvu paranormalnu curu punu dionica ,

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


zar nisu fondovi u ingri a sama činjenica da je ta dionica u crobex 10, sumljam da je tu ušla onako kao smeće ili?

Najvažniji uvijet za uključenje u Crobex je likvidnost, a Ingra je likvidna od 400kn pa do 11,5 kn.
Da investitori misle da je Ingra "blue chip" a ne "junk" onda sada nebi bila na 11 kn.



molio bih vas ako možete da mi kažete u šta je najbolje trenutno uložiti 350000 kunq,
ja sam zbilja bez ideje ,strah me ovih navlakuša da ne izgibim novac, cijenio bih ivanu….

Što kupiti ????

– ovakve poruke najčešće dobijam na p.p.
– ili mi još nadodaju kako su u većim gubitcima jer su slušali neke drukere tipa gospon Lopine ili Spliće.
– ali stvarno, pogledajte teme INGR ili KSST, na tim dionicama je drukerska zajednica i više nego aktivna,
– koliko su te ekipe samo zahebale investitore i pričinile im fenomenalno velike minuse.

– zbog svega toga, na niti jedan p.p. nisam napisala koju dionicu kupiti.
– ali sam svima napisala, knjigu u ruke, u knjižnici su besplatne.

– a koje dionice bi trebalo kupiti, to trebate otkriti sami.

– kako ih pronaći ?
– to je stvarno i više nego lako.
– svakako nećete pogriješiti investirajući u one dionice koje kupuju svi mirovinci.

– a tražite one najbolje investicije, kako ih pronaći. i to je i više nego jednostavno.
– gledate da je p/e što manji, roe što veći.
– nikako ne kupovati gubitaše ili neke firme zbog nekretnina ili zemlje, jer obično im je to sve na hipoteci tako da je u stvari bezvrijedno.
– ne kupovati firme koje ne dijele dividende koje su manje od oročene štednje.
– gledati da je firma u povijeti isplaćivala svake godine dividendu, koja je svake godine i malo veća.
– nikako ne kupovati firme koje su puno zadužene.
– dobre su one firme kojima proizvodnja, dobit, i broj uposlenih konstantno raste.
– ima tu još stvari, kao perspektiva i budućnost sektora.

– takvih dionica zbilja nema puno na našem tržištu, i vrlo lako ih je pronaći.
– a kada ih kupite tada zaboravite trejdanje i trgovinu na burzi.
– eventualno ih na vrhuncu tržišta prodati, ali opet koristiti stop loss vrha tržišta, i normalno kod većih padova kupovati te iste dionice.
– dobro vrijeme za kupnju dionica vam je svakako ljeto, možda i sada nešto jer ako dođe potvrda za EU to će nam podići tržište.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
U svemu se slažem.Samo mjenjam vrijeme.Pogoditi dionicu koja nije bila ono što Ivana kaže da treba biti i koja će to u budućnosti postati.
Tko pogodi diže skorup.Ja mislim da je kupnja KSST na 600 bila dobra kupnja,ni LCDS na 14 nije bio loš,ni KORF na 30 nije bija za baciti,FNVC na 100 je bio interesantan.Pa ni HRDH na 25 do 40
mi izgleda dobro.I što je najbitnije fundamentalno i nakon velikog rasta te dionice nisu baloni.
HT je prema ovim dionicama i nakon velikog rasta ovih dionica neperspektivna balončina.

Na ZSE teče mede i mlijeko!




molio bih vas ako možete da mi kažete u šta je najbolje trenutno uložiti 350000 kunq,
ja sam zbilja bez ideje ,strah me ovih navlakuša da ne izgibim novac, cijenio bih ivanu….

Što kupiti ????

– ovakve poruke najčešće dobijam na p.p.
– ili mi još nadodaju kako su u većim gubitcima jer su slušali neke drukere tipa gospon Lopine ili Spliće.
– ali stvarno, pogledajte teme INGR ili KSST, na tim dionicama je drukerska zajednica i više nego aktivna,
– koliko su te ekipe samo zahebale investitore i pričinile im fenomenalno velike minuse.

– zbog svega toga, na niti jedan p.p. nisam napisala koju dionicu kupiti.
– ali sam svima napisala, knjigu u ruke, u knjižnici su besplatne.

– a koje dionice bi trebalo kupiti, to trebate otkriti sami.

– kako ih pronaći ?
– to je stvarno i više nego lako.
– svakako nećete pogriješiti investirajući u one dionice koje kupuju svi mirovinci.

– a tražite one najbolje investicije, kako ih pronaći. i to je i više nego jednostavno.
– gledate da je p/e što manji, roe što veći.
– nikako ne kupovati gubitaše ili neke firme zbog nekretnina ili zemlje, jer obično im je to sve na hipoteci tako da je u stvari bezvrijedno.
– ne kupovati firme koje ne dijele dividende koje su manje od oročene štednje.
– gledati da je firma u povijeti isplaćivala svake godine dividendu, koja je svake godine i malo veća.
– nikako ne kupovati firme koje su puno zadužene.
– dobre su one firme kojima proizvodnja, dobit, i broj uposlenih konstantno raste.
– ima tu još stvari, kao perspektiva i budućnost sektora.

– takvih dionica zbilja nema puno na našem tržištu, i vrlo lako ih je pronaći.
– a kada ih kupite tada zaboravite trejdanje i trgovinu na burzi.
– eventualno ih na vrhuncu tržišta prodati, ali opet koristiti stop loss vrha tržišta, i normalno kod većih padova kupovati te iste dionice.
– dobro vrijeme za kupnju dionica vam je svakako ljeto, možda i sada nešto jer ako dođe potvrda za EU to će nam podići tržište.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
U svemu se slažem.Samo mjenjam vrijeme.Pogoditi dionicu koja nije bila ono što Ivana kaže da treba biti i koja će to u budućnosti postati.
Tko pogodi diže skorup.Ja mislim da je kupnja KSST na 600 bila dobra kupnja,ni LCDS na 14 nije bio loš,ni KORF na 30 nije bija za baciti,FNVC na 100 je bio interesantan.Pa ni HRDH na 25 do 40
mi izgleda dobro.I što je najbitnije fundamentalno i nakon velikog rasta te dionice nisu baloni.
HT je prema ovim dionicama i nakon velikog rasta ovih dionica neperspektivna balončina.

Na ZSE teče mede i mlijeko!

[/quote]
lopina mi je najdraži druker , naravno da ht ide na 211, poćeli svi sad pričati na internet mobitele priko google talk

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


KOSN-R-A i KOSN-P-A
nitko to ovdje ne spominje, ali vrlo vrlo zanimljive dionice.
visoko dividendne, a i potencijal rasta je prilično dobar.
tko je spreman investirati na rok od par godina, dosta dobra prilika i prilično sigurna investicija.
jedina mana je loša likvidnost, ali to i nije tako nelogično. oni koji imaju dionice ne prodaju ih lako.

KOSN, R-A i P-A
Molim one koji imaju bar malo pojma o investiranju za pomoć – ja evo već par dana, otkako sam slučajno prisustvovao jednoj zanimljivoj razmjeni mišljenja na temu investiranja, proučavam ovu dionicu i ne mogu naći ništa negativno,osim naravno iznimno niske likvidnosti. Osim likvidnosti, svi pokazatelji su zapanjujuće dobri.
Ako sam nešto propustio primjetiti, molim napišite.

napumpana je ovih dana 50 posto čekati je je opet na 800 , precjenjena je trenutno ima i jeftinijih dionica , baziraj se na jeftine do 0,30 p/b

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


KOSN-R-A i KOSN-P-A
nitko to ovdje ne spominje, ali vrlo vrlo zanimljive dionice.
visoko dividendne, a i potencijal rasta je prilično dobar.
tko je spreman investirati na rok od par godina, dosta dobra prilika i prilično sigurna investicija.
jedina mana je loša likvidnost, ali to i nije tako nelogično. oni koji imaju dionice ne prodaju ih lako.

Apsolutno si u pravu. I ja ih stalno pokušavam dokupiti a o prodaji ni ne razmišljam sve dok isplaćuju ovakve dividende, a to će vjerovatno potrajati još dugi niz godina jer im je takva poslovna politika.
Zašto bi netko prodao koku koja nosi zlatna jaja. Koliko je meni poznato takve gluposti pravi samo Hrvatska vlada a i to je vjerovatno samo zato što su svjesni da neće dugo, pa ugrabi što možeš.
Zašto nitko ne piše o ovoj dionici je sasvim logično. Aktiva samo 68 mil kn a ukupan broj dionica 65.599 komada pa tu ni nema prostora za neke ozbilnije investitore.
Nažalost jako je malo takvih firmi na Hrvatskom TK.
Lijep pozsdrav!


Što kupiti ????

– ovakve poruke najčešće dobijam na p.p.
– ili mi još nadodaju kako su u većim gubitcima jer su slušali neke drukere tipa gospon Lopine ili Spliće.
– ali stvarno, pogledajte teme INGR ili KSST, na tim dionicama je drukerska zajednica i više nego aktivna,
– koliko su te ekipe samo zahebale investitore i pričinile im fenomenalno velike minuse.

– zbog svega toga, na niti jedan p.p. nisam napisala koju dionicu kupiti.
– ali sam svima napisala, knjigu u ruke, u knjižnici su besplatne.

– a koje dionice bi trebalo kupiti, to trebate otkriti sami.

– kako ih pronaći ?
– to je stvarno i više nego lako.
– svakako nećete pogriješiti investirajući u one dionice koje kupuju svi mirovinci.

– a tražite one najbolje investicije, kako ih pronaći. i to je i više nego jednostavno.
– gledate da je p/e što manji, roe što veći.
– nikako ne kupovati gubitaše ili neke firme zbog nekretnina ili zemlje, jer obično im je to sve na hipoteci tako da je u stvari bezvrijedno.
– ne kupovati firme koje ne dijele dividende koje su manje od oročene štednje.
– gledati da je firma u povijeti isplaćivala svake godine dividendu, koja je svake godine i malo veća.
– nikako ne kupovati firme koje su puno zadužene.
– dobre su one firme kojima proizvodnja, dobit, i broj uposlenih konstantno raste.
– ima tu još stvari, kao perspektiva i budućnost sektora.

– takvih dionica zbilja nema puno na našem tržištu, i vrlo lako ih je pronaći.
– a kada ih kupite tada zaboravite trejdanje i trgovinu na burzi.
– eventualno ih na vrhuncu tržišta prodati, ali opet koristiti stop loss vrha tržišta, i normalno kod većih padova kupovati te iste dionice.
– dobro vrijeme za kupnju dionica vam je svakako ljeto, možda i sada nešto jer ako dođe potvrda za EU to će nam podići tržište.

– I love this game.
Pozdrav !

Klikam stotku ali se % ne mice, u svakom slucaju ako vam se ne citaju knjige, drzite se ovoga, novce necete izgubiti, a na duzi rok cete sigurno i dobro zaraditi.



KOSN-R-A i KOSN-P-A
nitko to ovdje ne spominje, ali vrlo vrlo zanimljive dionice.
visoko dividendne, a i potencijal rasta je prilično dobar.
tko je spreman investirati na rok od par godina, dosta dobra prilika i prilično sigurna investicija.
jedina mana je loša likvidnost, ali to i nije tako nelogično. oni koji imaju dionice ne prodaju ih lako.

Apsolutno si u pravu. I ja ih stalno pokušavam dokupiti a o prodaji ni ne razmišljam sve dok isplaćuju ovakve dividende, a to će vjerovatno potrajati još dugi niz godina jer im je takva poslovna politika.
Zašto bi netko prodao koku koja nosi zlatna jaja. Koliko je meni poznato takve gluposti pravi samo Hrvatska vlada a i to je vjerovatno samo zato što su svjesni da neće dugo, pa ugrabi što možeš.
Zašto nitko ne piše o ovoj dionici je sasvim logično. Aktiva samo 68 mil kn a ukupan broj dionica 65.599 komada pa tu ni nema prostora za neke ozbilnije investitore.
Nažalost jako je malo takvih firmi na Hrvatskom TK.
Lijep pozsdrav!
[/quote]

i ja se slažem. nema tu ni jednog lošeg pokazatelja.
likvidnosti će teško ikada biti jer je premalo dionica u opticaju, to se prodaje samo kad nekom od imatelja hitno zatreba love. sigurna dividenda i siguran rast. da je likvidnija bila bi minimalno 2500 – 3000 kn.

ERNT.

– prodati, ne prodati, zaraditi ili skupiti dividendu.
– nisam pametna ni sama, pa sam manji dio prodala uz lijepi plus, a sa većim dijelom i dividendom ću se kockati.
– ovo je strogo kontrolirana dionica mirovinskih fondova,
– ipak su mi puno draže one dionice gdje mogu manipulirati.
– a keša uvijek treba, eto zbog toga sam prodala dio ERNT.

– I love this game.
Pozdrav !

Tko je najbolji investitor.
Pa gospodin xy bez dileme.Ali i svi oni koji ga slijede:vidi KORF,ADPL;ATLN,VART_išlo u nebesa
LPLH najstabilniji brodar jer je xy u prvih deset dioničara.

Svi bi se trebali sakriti pred njime.Čovjek ima znanje a i novac,a ima ga sve4 više.Bravo!
Kapa do zemlje!

Na ZSE teče med i mlijeko,a za gospodinu xy u potocima,a njegovim sljedbenicama obilatije nego
nama pametnjakovićima.


LPLH najstabilniji brodar jer je xy u prvih deset dioničara.

Dduker nad drukerima.

– vidim kako većina s velikom ljubavlju čita ovakve prićice gospon Lopine.
– ali je istina ipak malo drukčija.
– ta dionica je prije dvije godine u desetak dana narasla 50%.
– ali od tada pa do danas samo pada i pada, odnosno ravna crta.
– tu se stvarno u zadnje dvije godine nije mogla kuna zaraditi, osim možda gospon Lopina trejdom za burek.

– evo ova dionica je očit primjer što je učinilo jedno pumpanje prije dvije godine.
– a kad bi tu želio izići neki veći investitor eto vam slobodnog pada dionice, pitanje je bi li se moglo izići i s 50kn.

– I love this game.
Pozdrav !


Na ZSE teče med i mlijeko,a za gospodinu xy u potocima,a njegovim sljedbenicama obilatije nego
nama pametnjakovićima.

Vijerni sljedbenici top10.

– uvijek se sjetim Đakovštine, i to me uvijek nasmije.
– ah ti sljedbenici, sigurno je to i njih dobro nasmijalo.
– a bila je još jedna biser investicija što se cijene tiće, ali neću napisati koja je to dionica jer trenutnoj ekipi ne želim kvariti posao.

– I love this game.
Pozdrav !


Tko je najbolji investitor.
Pa gospodin xy bez dileme.Ali i svi oni koji ga slijede:vidi KORF,ADPL;ATLN,VART_išlo u nebesa

Pumpanje balona.

– od te 4 dionice imala sam 3, jedino na VART nisam ništa zaradila.
– samo tada je išlo nemilo drukanje drukera Lopine.
– i tko je zaradio na tom VART ??????
– gospon Lopina možda 100-200kn .
– i sada ići prodavati jednu i više nego pokvarenu prićicu za zaraditi 100kn.
– kako vas samo nije sram ??????

– a za KORF i ADPL sam pisala u nekim prošlim postovima.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close