Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Od 2003 i Au i Ag – i dalje cu bez obzira na cijenu. Sada krenuo sa Rh…. Sjecate i se Vi kolegice kada su mi se tu neki smijali 2007?? A sjecate li se cijene???

– pa sjećamo se svega, a malo sam vam i tlak dizala.
– i nekih dionica koje ste kupovali.
– i niste trebali promijeniti nick.
– i kog vraga će vam te tri šestice ??????????

– nego nije mi jasno to što pišete, "sada krenuo sa RH…."
– što ćete u RH skupljati prazne boce po fiksnoj cijeni 50lipa.
– a nije loše ni skupljti bakar, i toga se može kod nas pronaći.
– kako stojimo s željezom nije mi jasno jer se time ne bavim.

– nego vi mi djelujete pametno, pa me zanima,
– zašto se kod tih slovenaca ili austrijanaca može kupiti zlato a kod nas ne može.
– neki ga kupuju po garažama, ili kao gospodin Alien od roma, ali to nije to, treba kupiti one ploćice s švicarskim oznakama.
– e zašto se to kod nas ne može kupiti, zašto na to treba plaćati porez.
– e onda bi i na kupnju deviza isto trebalo staviti plaćanje porza.

– puno mi toga tu nije jasno, i zbilja zašto ovi naši budalaši ne dozvole slobodnu trgovinu zlatom, pa mi smo slobodna zemlja koliko znam.
– tko nas tu zahebava po tom pitanju.

– I love this game.
Pozdrav !



– a i to zlato kupujete na najvećim cijenama.

Od 2003 i Au i Ag – i dalje cu bez obzira na cijenu. Sada krenuo sa Rh…. Sjecate i se Vi kolegice kada su mi se tu neki smijali 2007?? A sjecate li se cijene???
[/quote]

Ti me podsjećaš na onu:

Što god da se dogodi, uvijek će biti onih koji su upravo to predvidjeli!

– a evo počeo je buncati zbog Badela.
– dragi moj splićo ja ti ne ulažem u te i slićne gubitaše.
– i puno pametnije ti je kupiti bocu Badela nego dionicu Badela.
– ali po pisanju vidim da si kupio bocu Badela.
– možda će ti trebati i još koja,
– ipak će taj Badel, kad ga popiješ, ali u većim količinama, jako dobro doći da se zaborave minusi na Badelu i ostalim biserima koje si kupovao.

– I love this game.
Pozdrav !


Splićo Badel.Ja Varteks prosječno kupio na 22 i ELPR prosječno na 25.Mi se ponašamo kao fond rizičnog kapitala.U ni jednu dionicu ne više od 30%.U dvije rizične dionice ne više od 50%.Bilo bi najbolje kada bi ovih 50% kapitala bilo uloženo minimalno u pet rizičnijih dionica.
Postavlja se pitanje:
Da li ELPR rizičniji od VLDS ili od FMPS.
Da li su HDEL,VDKT,INGR rizićniji od Badela.
I u tim dionicama se diže najveća dobit.Meni to za sada ide izvrsno.Igra
najbrži prst je najunosnija igra na zse.Najbitniji trenutak je otvaranje i 13 h.

Još jedanput.Ove stranice se odnose na tržište kapitala Hrvatske.
Zlato se ne može kupiti ZSE.
Ne zagađujte nam temu sa zlatom.
Pustite se da se zabavljamo sa kupnjom našeg domaćeg smeća,kojeg ćemo kao pravi alkemičari što
prije prodati kao zlato.Nadam se da će ti kupci biti sadašnji vlasnici zlata i za te naše buduće zvijezde dati višestruko više zlata nego što je sadašnji paritet.
Ne nadam se, već sam u to siguran.



Od 2003 i Au i Ag – i dalje cu bez obzira na cijenu. Sada krenuo sa Rh…. Sjecate i se Vi kolegice kada su mi se tu neki smijali 2007?? A sjecate li se cijene???

– pa sjećamo se svega, a malo sam vam i tlak dizala.
– i nekih dionica koje ste kupovali.
– i niste trebali promijeniti nick.
– i kog vraga će vam te tri šestice ??????????

– nego nije mi jasno to što pišete, "sada krenuo sa RH…."
– što ćete u RH skupljati prazne boce po fiksnoj cijeni 50lipa.
– a nije loše ni skupljti bakar, i toga se može kod nas pronaći.
– kako stojimo s željezom nije mi jasno jer se time ne bavim.

– nego vi mi djelujete pametno, pa me zanima,
– zašto se kod tih slovenaca ili austrijanaca može kupiti zlato a kod nas ne može.
– neki ga kupuju po garažama, ili kao gospodin Alien od roma, ali to nije to, treba kupiti one ploćice s švicarskim oznakama.
– e zašto se to kod nas ne može kupiti, zašto na to treba plaćati porez.
– e onda bi i na kupnju deviza isto trebalo staviti plaćanje porza.

– puno mi toga tu nije jasno, i zbilja zašto ovi naši budalaši ne dozvole slobodnu trgovinu zlatom, pa mi smo slobodna zemlja koliko znam.
– tko nas tu zahebava po tom pitanju.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ajmo redom.

– Rh – Rhodium
– sto kako i zasto kod nas – http://srebrozlato.com/
– od metala iskljucivo bullioni: Valcombi, Pamp, Argor Heraeus, bullion coins (eagle, krugerrand, filharmonija, nugget, panda – preferencijalno filharmonija) – sve sto je London Good Delivery

Kod nas se mogu nabaviti 4 dukata i 1 dukat sto je isto legitimno.

Vise na: https://www.sparkasse.at/wpservice/markets/preciousmetal/index.phtml?offset=2

MY PRECIOUS!!!!




– a i to zlato kupujete na najvećim cijenama.

Od 2003 i Au i Ag – i dalje cu bez obzira na cijenu. Sada krenuo sa Rh…. Sjecate i se Vi kolegice kada su mi se tu neki smijali 2007?? A sjecate li se cijene???
[/quote]

Ti me podsjećaš na onu:

Što god da se dogodi, uvijek će biti onih koji su upravo to predvidjeli!
[/quote]

Ovaj puta sam, izgleda slucajno, pogodio. [cool] Hajde da vidimo Rhodium za godinu – dvije….

MY PRECIOUS!!!!


Zar nije ovo tema best buy?
Zar nije Luka Ploče best buy?

Ima li netko tko tvrdi da nije tako, nastavno na jučerašnje Dnevnike Nova TV i HTV-a:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73338&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=2f6bbb243f

copirati link i pogledati video od 58 sec. na dalje ( tko želi naravno ) – Kina zainteresirana za ulaganje u Luku Ploče u razgovoru PRedjsednik Josipović sa kineskim predsjednikom

Pa još EBRD:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73195&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=52e972aaac

copirati link i pročitati ( tko želi naravno ):

" Samo je tijekom 2009. u hrvatske projekte uloženo 240 milijuna eura, a toliko se novca očekuje i ove godine.

" Neki od tih projekata odnose se na ulaganja koja su od osobite važnosti, ne samo za Hrvatsku, već i za susjedne zemlje – poput luke Ploče ili koridora 5c te podrške ulaganjima hrvatskih poduzeća prisutnih i na tržištima susjednih zemalja. "

A pogledajmo i kakve rezultate možemo očekivati u ovoj godini za Luku Ploče:

http://www.luka-ploce.hr/hr/statistika08.php

I najbitnije.. dokapitalizacija koja će biti objavljena, poziv na istu, u narednih mjesec dva dana..

Svi žele Luku Ploče, kako se čini, pa može li to bolje?

lp

Tu imamo novih vijesti od jučer poslijepodne i navećer:

http://www.poslovni.hr/147989.aspx

http://www.business.hr/hr…nicu?homesrclink=carousel

Josipović: Ulagači iz Rusije i Kine dat će ponude za luke Rijeka i Ploče

Ovo su sve vijesti koje su objavljene jučer nakon zatvaranja burze.

I rusi i kinezi zainteresirani, zanimljivo.
Neka idu u dokapitalizaciju, i neka ide po onome modelu, kako je bilo najavljeno da je jedna od solucija, tko da više.
Ja bih osobno bio zadovoljan, jer znam da će ponude biti daleko iznad sadašnje cijene na burzi.

Sadašnja tržišna kapitalizacija Luke Ploče je oko 426 milijuna kuna, šta je to za jedne ruse ili kineze.
Kao nama dati za kikiriki prilikom kupnje većeg paketa HT-a

http://www.hrt.hr/index.php?id=dnevnik

Pogledati od 14 minute na dalje:

" Bilateralni susreti sa Ćileanskim predsjednikom uz navođenje Luka Ploče i Luka Rijeka kao potencijalnih partnera Ćileanskoj strani.. "

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne znam kako se dopušta spamanje teme sa zlatom i ostalim metalima kada tome ovdje nije mjesto.
Zašto ne otvore svoje mjesto na ovom forumui oni koji kupuju zlato koje je btw. sada na najvišim povijesnim razinama.
Zlatko kupuju oni koji misle da će doći do smaka svijeta, a neki misle da ono pruža zaštitu od inflacije, međutim to samo potvrđuje njihovo (ne)znanje.

Još malo pa će netko poćeti pisati o trgovini gaćama na placu, zar će se i to dopuštati?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Splićin komentar na temi INA izgleda da nije kupio dionice badela već su mu prodali konjak pa sad halucinira.

Pa više ni karice ni čekove ne primaju


Ne znam kako se dopušta spamanje teme sa zlatom i ostalim metalima kada tome ovdje nije mjesto.
Zašto ne otvore svoje mjesto na ovom forumui oni koji kupuju zlato koje je btw. sada na najvišim povijesnim razinama.
Zlatko kupuju oni koji misle da će doći do smaka svijeta, a neki misle da ono pruža zaštitu od inflacije, međutim to samo potvrđuje njihovo (ne)znanje.

Još malo pa će netko poćeti pisati o trgovini gaćama na placu, zar će se i to dopuštati?

lp


ti prigovaras o nekom spamanju….. [yawn] pa mislim da jos jedino na temi POUNJE ne drukas na LKPC [huh] zaboravi sad fundamenete….vidis da se trzista u svijetu raspadaju…..ili prodajes….bit ce prije ovo drugo…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Ne znam kako se dopušta spamanje teme sa zlatom i ostalim metalima kada tome ovdje nije mjesto.
Zašto ne otvore svoje mjesto na ovom forumui oni koji kupuju zlato koje je btw. sada na najvišim povijesnim razinama.
Zlatko kupuju oni koji misle da će doći do smaka svijeta, a neki misle da ono pruža zaštitu od inflacije, međutim to samo potvrđuje njihovo (ne)znanje.

Još malo pa će netko poćeti pisati o trgovini gaćama na placu, zar će se i to dopuštati?

lp

Ovo je best buy nije li? Zlato je isto investicija – nije li? Ako budu i gace dobra investicija zasto se i o njima ne bi pisalo na temi best buy? Kolega vi ocigledno ne razumijete koji su sve instrumenti dostupni u investiranju kao i sto je diverzifikacija odnosno sto je hedge.

MY PRECIOUS!!!!

@ inverter

Ti taman kad si otišao u US, tamo je sve palo preko 10%.
I sad si još u dollarima, dok je na navišim razinama u zadnjih godinu dana.
Pa tko još drži valute inverter, bio dollar ili EUR, pa zar ne znaš da se novcu svakodnevno smanjuje vrijednost, pa bolje od toga ti je čak i zlato koje ivekšestšestšest kupuje.
Valute su se kupovale u zlatna vremena inflacije i njemačke marke, tad se prodavalo ispred mjenjačnice i zarđivalo pare.
Pusti Forex, to je druga priča, i tamo više ne znaju što bi, a ionako ti je glavnica tu upitna ( a gubitak izvjestan ).

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


@ inverter

Ti taman kad si otišao u US, tamo je sve palo preko 10%.
I sad si još u dollarima, dok je na navišim razinama u zadnjih godinu dana.
Pa tko još drži valute inverter, bio dollar ili EUR, pa zar ne znaš da se novcu svakodnevno smanjuje vrijednost, pa bolje od toga ti je čak i zlato koje ivekšestšestšest kupuje.
Valute su se kupovale u zlatna vremena inflacije i njemačke marke, tad se prodavalo ispred mjenjačnice i zarđivalo pare.
Pusti Forex, to je druga priča, i tamo više ne znaju što bi, a ionako ti je glavnica tu upitna ( a gubitak izvjestan ).

lp


forex …probao demo…hebate tu treba ili netremice gledat da bi se uhvatio koji burek ili stavit poziciju i pomolit se [undecid] nije to za mene….u usa sam otisao 50% negdje u 1mj. ove god….sjecam se da sam prvu turu dolara uzeo po 500 kn ….a zadnju 540kn….pa ti vidi….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close