Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pitanje? tražim odhovor. Pitanje? tražim odgovor. Pitanje? tražim odgovor.

3. mirovinski stup.

– u prošlom postu sam napisala koliki su prinosi AZ mirovinaca.
– a u ovome bih željela dobiti odgovore od onih koji se u ovo bolje kuže od mene i koji imaju iskustva u ulaganju u te fondove.

– e sada ni sama nisam pametna koliko je ovo pametna investicija.
– ali zbog promjene zakona moji u firmi su za ovo zainteresirani te ja ovaj problem moram rješiti.
– od 1/7 ove godine izdvajanje u ovu investiciju po djelatniku firme od 500kn su trošak firme.
– a teško je iz firme izvući neoporezovani novac, a ovo dođe nešto kao trošak goriva.
– a i na dividendu se plaćaju veliki porezi, tako da ovo dođe kao nešto idealno.
– samo je problem što se dugo treba čekati da se i dobije natrag taj novac.

– ali opet kada se gleda 500kn i nije tako veliki novac, oni koji puše to je 25 kutija cigareta, novac koji su bacili u dim, da dalje ne uspoređujem.

– a sada postoji i rizik, vrijeme, zakoni kod nas ne mogu dočekati 2 Božića.

– a tu postoji i ulazna naknada, nisam mogla vjerovati, ali postoji, 1.250kn .
– a može se iz te investicije i izići, samo vas tada orobe s 10% kazne, previše, ali takva su pravila igre, e sada prihvatiti ili ne prihvatiti.

– državni poticaji, zvala sam ih i kažu mi kako su i dalje 1.250kn, a znam da sam negdje čitala da to ide na 750kn, ali izgleda to još nije izglasano.

– pitala sam ove u Zabi koji je bolji kažu profit, ali benefit ima bolje rezultate za zadnje 2g.
– profit ulaže više u dionice te je i rizičniji, ali može nositi i veći prinos.
– a taj prinos za mirovinca koji ostvaruje AZprofit i nije tako ni loš.

– gledala sam i gdje ulaže AZ, uspoređivala to s drugim mirovincima, i njihove rezultate.
– i moja analiza je došla do zaključka kako AZ ima zbilja o.k. portfelj.
– te je moj izbor pao na AZprofit.

– evo napisala sam sve najvažnije.
– a sada bih željela čuti i vaše komentare, to mi je zbilja jako važno.

– I love this game.
Pozdrav !

3.stup
na 5.000 kn po zaposleniku zaposleniku, trošak.. ne plaća se porez na dobit
na 5.000 ,25% državni poticaj,za sada ali nema dugoročne garancije
isplata tek nakon pedesete godina života,30% odma ,ostalo na najkraći rok 5 god
preporuka:ne plačati mjesečno nego tek na kraju godine jer se ova sredstva mogu vrtiti,a naročito
mi koji smo već nešto naučili
ako nešto krene naopako ne mora se plačati,nema obveze
mislim da ulaz ne košta više od 1.000 kn
za mlađe od 30 god odličan način osiguranja velikih sredstava za starost/50 godina je mladost/
ako imate policu životnog osiguranja,daleko je unosniji ovaj naćin štednje,a sigurnost ulaganja
jednako sigurna
ipak slućaj prava za slućaj smrti/ako imamo ovisne osobe od našim primanjima/ i rizik od invalidnosti nebi trebalo smanjivati

Bitna preporuka:najprije formirati kapital od barem 30.000 EUR i na tržištu kapitala oploditi i dobit
ulagati u 3.stup i obavezno stambenu štednju kao način dobivanja jeftinih kredita,a manje kao unosan oblik štednje.
I ovo je dugoročan način financijske stabilnosti.
I svi vi koji ste pesimisti slijedite Ivanu sedmu .Ona je jako mudra jer razmišlja široko.Mogla bi i
vama otvoriti oči,pa biste i u krizi tražili prilike za zaradu ,a ne ta kukanje.

meni zadnjih dana lošije ide,zapeka sam u nelikviduše i zato

Na ZSE teče med i mlijeko light.


Pitanje? tražim odhovor. Pitanje? tražim odgovor. Pitanje? tražim odgovor.

3. mirovinski stup.

– vidim kako ste zaokupljeni rušenjem crobexa.
– nema veze što većina analiza na TA prića o nekom rastu.
– ali sve to možemo svrstati u kategoriju pričam ti prićice.

– ali ako imate par minuta slobodnog vremena napišite mi vaša mišljenja.
– ako ima netko iz tih fondova bilo bi isto zanimljivo čuti, a i malo reklame ne škodi.

– ipak je ovo dugooooooročna investicija pa se ne bih željela na brzinu zahebati s tim ulazom u taj mirovinac.

– I love this game.
Pozdrav !

ja mislim da kad ti dođeš na red za mirovinu,mirovina kao šta je danas neće postojat.Ti to ustvari znaš bolje nego ja.

Ja sam nekoliko godina u AZ benefitu i o 3. stupu mislim sve najbolje. Prošle godine sam dobila poticaj od 1250 kn na 5000 +povrat poreza kroz olakšicu + prinos. Olakšice više nema, poticaj će biti vjerovatno 750 kn, ali i dalje mislim da je puno bolje od bilo kakvog životnog osiguranja (naravno ovisi i o godinama starosti)

od 2003 uplaćujem po 5000 k za sebe i suprugu, znaći do sada oko 40000 po osobi…po trenutnoj vrijednosti indeksa mog fonda moje stanje je sada oko 65000 …plus povrat poreza svake godine oko 1200 k, koji je sada ukinut….da sam stavio na burzu, sada bi imao sigurno daleko manje

Kune nisu problem, kuna nema


Ja sam nekoliko godina u AZ benefitu.

– zašto u benefit ????????????
– o.k. zbog krize u ove dvije godine je imao bolji prinos od AZprofita.
– ali dugoročno AZprofit bi morao imati veći prinos.

– koliko su mi objasnili benefit je puno sigurniji jer puno više ulaže u obveznice.
– ali opet svi mi jako dobro znamo kako bez rizika nema ni profita.
– te ja zbog toga tipujem na AZprofit, a rezultati za jedan mirovinac su mu zbilja fenomenalni.

– I love this game.
Pozdrav !



Ja sam nekoliko godina u AZ benefitu.

– zašto u benefit ????????????
– o.k. zbog krize u ove dvije godine je imao bolji prinos od AZprofita.
– ali dugoročno AZprofit bi morao imati veći prinos.

– koliko su mi objasnili benefit je puno sigurniji jer puno više ulaže u obveznice.
– ali opet svi mi jako dobro znamo kako bez rizika nema ni profita.
– te ja zbog toga tipujem na AZprofit, a rezultati za jedan mirovinac su mu zbilja fenomenalni.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Bez problema se prebaciš iz jednog u drugi, tako da se nisam baš previše premišljala.


ja mislim da kad ti dođeš na red za mirovinu,mirovina kao šta je danas neće postojat.Ti to ustvari znaš bolje nego ja.

– ma na to morate gledati kao na jednu sitnu investiciju zbog disperzije rizika.
– koja ipak ima državne poticaje i zbog pretežnog ulaganja u obveznice je relativno sigurna.
– a opet se može iz toga izići kad god hoćete, ali uz kaznu od 10%.

– evo vidite kako se gospon Tigrus hvali, cijeli portfelj je uložen u FAZ.
– ali jednom će se i on dobro zahebati s tim investicijama.

– ili Forex.
– upravo slušam na vijestima.
– uhićeno xy osoba zbog varanja na forexu.
– tu je uložilo svoju lovu nevjerovatno velik broj investitora 10.000 .
– i kako kažu popušili cca 400 milijuna kuna, ja mislim i više samo ih je sram priznati.
– a sijćam se lijepo kako se je to reklamiralo i na ovom forumu.
– kako li su se samo hvalili koliko tu love zarađuju.
– ali uplatili živu lovu, zarađivali virtualnu, a sada će se šetati po sudovima.
– ali sam sigurna kako svoju lovu nikad više neće vidjeti.

– a ovo što ja tu pišem o tim mirovincima pa to su jedne od najsigurnijih investicija.

– I love this game.
Pozdrav !



Pitanje? tražim odhovor. Pitanje? tražim odgovor. Pitanje? tražim odgovor.

3. mirovinski stup.

– vidim kako ste zaokupljeni rušenjem crobexa.
– nema veze što većina analiza na TA prića o nekom rastu.
– ali sve to možemo svrstati u kategoriju pričam ti prićice.

– ali ako imate par minuta slobodnog vremena napišite mi vaša mišljenja.
– ako ima netko iz tih fondova bilo bi isto zanimljivo čuti, a i malo reklame ne škodi.

– ipak je ovo dugooooooročna investicija pa se ne bih željela na brzinu zahebati s tim ulazom u taj mirovinac.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Prvo da velim: AZ Profit je onaj 3.stup u kojem ja imam sredstva.
Pošto sam mlađa osoba, preporuka je bila od šefice poslovnice zaba banke AZ Profit, 1 roditelj je u AZ Benefitu-također preporuka dotične šefice a stvar je u godinama ulaganja, sve preko 10 godina AZ Profit!

Razlog investiranja u 3.stup: diverzifikacija, nasljedno je, poticaji/1250 kn + prinos/, sada će biti 750 kn + prinos 6-7%, bila je porezna olakšica, ne moraš svake godine uplaćivati(npr. od 20 g. uplatiš kad hoćeš 12 puta godišnje po 5000 kn), 900 kn je bila ulazna naknada jednokratno uplaćena…

Od dionica na tržištu kapitala znam da su u AZ Profitu INU kupovali na razinama 1100 – 1200 kn veći dio, Petrokemiju 100-130 kn i tu su u top 10!
Bila je i katastrofa od ulaganja po mom mišljenu u optimu telekom i to na javnoj ponudi po 265kn oko 22 000 komada prije 3 godine…

Pošto imamo d.o.o. mislim da je to pametan potez oko 450 kn po djelatniku ulagati jer predstavlja trošak firme i to je stupilo na snagu tek od 1.7.! Da li se može u 1 mjesecu odmah uplatiti za cijelu godinu 5000 kn za 1 djelatnika?

Štednja je mudrost trošenja.


Bez problema se prebaciš iz jednog u drugi, tako da se nisam baš previše premišljala.

– tako su i meni objasnili.
– te ne kužim zašto niste ušli u AZprofit .

– I love this game.
Pozdrav !



Pitanje? tražim odhovor. Pitanje? tražim odgovor. Pitanje? tražim odgovor.

3. mirovinski stup.

– u prošlom postu sam napisala koliki su prinosi AZ mirovinaca.
– a u ovome bih željela dobiti odgovore od onih koji se u ovo bolje kuže od mene i koji imaju iskustva u ulaganju u te fondove.

– e sada ni sama nisam pametna koliko je ovo pametna investicija.
– ali zbog promjene zakona moji u firmi su za ovo zainteresirani te ja ovaj problem moram rješiti.
– od 1/7 ove godine izdvajanje u ovu investiciju po djelatniku firme od 500kn su trošak firme.
– a teško je iz firme izvući neoporezovani novac, a ovo dođe nešto kao trošak goriva.
– a i na dividendu se plaćaju veliki porezi, tako da ovo dođe kao nešto idealno.
– samo je problem što se dugo treba čekati da se i dobije natrag taj novac.

– ali opet kada se gleda 500kn i nije tako veliki novac, oni koji puše to je 25 kutija cigareta, novac koji su bacili u dim, da dalje ne uspoređujem.

– a sada postoji i rizik, vrijeme, zakoni kod nas ne mogu dočekati 2 Božića.

– a tu postoji i ulazna naknada, nisam mogla vjerovati, ali postoji, 1.250kn .
– a može se iz te investicije i izići, samo vas tada orobe s 10% kazne, previše, ali takva su pravila igre, e sada prihvatiti ili ne prihvatiti.

– državni poticaji, zvala sam ih i kažu mi kako su i dalje 1.250kn, a znam da sam negdje čitala da to ide na 750kn, ali izgleda to još nije izglasano.

– pitala sam ove u Zabi koji je bolji kažu profit, ali benefit ima bolje rezultate za zadnje 2g.
– profit ulaže više u dionice te je i rizičniji, ali može nositi i veći prinos.
– a taj prinos za mirovinca koji ostvaruje AZprofit i nije tako ni loš.

– gledala sam i gdje ulaže AZ, uspoređivala to s drugim mirovincima, i njihove rezultate.
– i moja analiza je došla do zaključka kako AZ ima zbilja o.k. portfelj.
– te je moj izbor pao na AZprofit.

– evo napisala sam sve najvažnije.
– a sada bih željela čuti i vaše komentare, to mi je zbilja jako važno.

– I love this game.
Pozdrav !

3.stup
na 5.000 kn po zaposleniku zaposleniku, trošak.. ne plaća se porez na dobit
na 5.000 ,25% državni poticaj,za sada ali nema dugoročne garancije
isplata tek nakon pedesete godina života,30% odma ,ostalo na najkraći rok 5 god
preporuka:ne plačati mjesečno nego tek na kraju godine jer se ova sredstva mogu vrtiti,a naročito
mi koji smo već nešto naučili
ako nešto krene naopako ne mora se plačati,nema obveze
mislim da ulaz ne košta više od 1.000 kn
za mlađe od 30 god odličan način osiguranja velikih sredstava za starost/50 godina je mladost/
ako imate policu životnog osiguranja,daleko je unosniji ovaj naćin štednje,a sigurnost ulaganja
jednako sigurna
ipak slućaj prava za slućaj smrti/ako imamo ovisne osobe od našim primanjima/ i rizik od invalidnosti nebi trebalo smanjivati

Bitna preporuka:najprije formirati kapital od barem 30.000 EUR i na tržištu kapitala oploditi i dobit
ulagati u 3.stup i obavezno stambenu štednju kao način dobivanja jeftinih kredita,a manje kao unosan oblik štednje.
I ovo je dugoročan način financijske stabilnosti.
I svi vi koji ste pesimisti slijedite Ivanu sedmu .Ona je jako mudra jer razmišlja široko.Mogla bi i
vama otvoriti oči,pa biste i u krizi tražili prilike za zaradu ,a ne ta kukanje.

meni zadnjih dana lošije ide,zapeka sam u nelikviduše i zato

Na ZSE teče med i mlijeko light.
[/quote]
Samo bi još nadodao na svoj prethodni post i komentar na ova dva:
AZ Profit, polica ž.o., stambena štednja, portfelj dionica na ZSE, cash,nešto EURA,..
Diverzifikacija je bitna…

Štednja je mudrost trošenja.

ali nisu prodali Inu po 2800?jaki su vam ti fondovi. [bye]


Pošto imamo d.o.o. mislim da je to pametan potez oko 450 kn po djelatniku ulagati jer predstavlja trošak firme i to je stupilo na snagu tek od 1.7.! Da li se može u 1 mjesecu odmah uplatiti za cijelu godinu 5000 kn za 1 djelatnika?

– ma ne zanimaju me sada tu koliko su državni poticaji, odbitci poreza, jer teško koji zakon kod nas može dožovjeti 2 Božića.
– sve to će se vremenom mijenjati.

– trenutno mi je najzanimljivije taj trošak firme, 500kn mjesećno, 6.000kn godišnje.

– e pitala sam ja u ZABI, ljubazne su djelatnice,
– pitala i na besplatni broj, isto su ljubazni,
– ali i oni nisu sigurni u ono što govore, te moraju provjeriti, puno toga što pitam ne znaju.
– evo u prospektu im piše naknada 1.8%, a na internet stranici 2.0% .

– a mene opet pitaju u mojoj firmici sve i svašta jer sam ja u investicijama.
– a ni ja puno toga tu ne znam.
– evo np. zašto penzija od 15g. ili je li bolje to što prije podići 30% odmah plus ostatak kroz 5g.
– što se događa s tom lovom u slućaju inflacije.
– vi godinama tu uplatite lovu i kada je trebate koristiti, lovu vam uništi inflacija.
– kakve su tu zaštite, od inflacije ????????????
– sada je jednostavno nemoguće planirati što će biti za cca 20 godina.

– a opet je šteta tu ne ulagati jer se izvuče cijelokupan iznos love iz firme bez poreza i još vam država na to da nekakve poticaje.

– I love this game.
Pozdrav !



ja mislim da kad ti dođeš na red za mirovinu,mirovina kao šta je danas neće postojat.Ti to ustvari znaš bolje nego ja.

– evo vidite kako se gospon Tigrus hvali, cijeli portfelj je uložen u FAZ.
– ali jednom će se i on dobro zahebati s tim investicijama.

[/quote]

vidite kolegice kako ce FAZ biti jeftin.
ameri idu prema realizaciji Gartleya, i zrokati ce cijenu FAZ ispod 12 $ (nadam se)
ja sam im pokupio dividendu i jos uvaljao FAZ neki dan…

hahahaha
ameri nisu dorasli Brutalnom Kapitalu!
[lol]


ali nisu prodali Inu po 2800?jaki su vam ti fondovi. [bye]

Ok, vjerojatno ste reagirali na moj post gdje sam spomenu kupnju većeg dijela dionica ina-r-a od strane AZ Profita na razinama 1100-1200kn.

Stavili ste post na temu i odmah sarkazam ili ti ga omalovažavanje fonda AZ Profita. Priznam da su imali katastrofalni poteza ali ostvaruju prinose i dobivaš poticajna sredstva od države.

Sad reagiranje na vaš post:
Došla kriza na TK, MOL kupovao dionice ine po 2800 kn, nakon toga cijena INA-r-a padne čini mi se do 970 kn a AZ OMF i AZ Profit na razinama oko 1000 kn kupovali u ogromnim količinama tj.tada sam jedino njih primjetio da kupuju od većih ulagača.
Dakle, AZ Profit nije mogao prodavati MOLU kad tada još nije ni stekao veći dio od ovoga što sad imaju oko 10 500 komada INA-r-a!

Best buy na duge staze diverzifikacija imovine na materijalnu(kuća, stan, zemljište ili poslovni prostor), financijsku( portfelj dionica, polica ž.o., ugovor o stambenoj štednji na 5 godina, 3.DMF/stup/) i likvidnu(cash, oročenje, novčani fond…)! p.s.sve prema vlastitim mogućnostima uz ne preveliko zaduženje po kreditima i ne sva jaja u istu košaru

Štednja je mudrost trošenja.

New Report

Close