Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kladim se da IVANA7 marljivo skuplja dionice i to JANAF-A


Kladim se da IVANA7 marljivo skuplja dionice i to JANAF-A

mrziti ce me Ivana7…
ali ja ne bi preporucio tu vrstu skupljanja…
[lol]



Kladim se da IVANA7 marljivo skuplja dionice i to JANAF-A

mrziti ce me Ivana7…
ali ja ne bi preporucio tu vrstu skupljanja…
[lol]
[/quote]

Zašto, pa tu smo da širimo ljubav i razumijevanje, a Ivančica obožava iskrenost, jer je i sama takva.
Ne vidim u čemu je problem?

Iako mene više brine ovaj zastoj na Lkpc, sad već pomalo počinjem biti depresivan i ne znam dal da prodajem ili kupujem.
Sve čekam da netko probije led, ali ništa……….

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!



Kladim se da IVANA7 marljivo skuplja dionice i to JANAF-A

mrziti ce me Ivana7…
ali ja ne bi preporucio tu vrstu skupljanja…
[lol]
[/quote]

Tigrus, još nisi prodao LKPC?
Ajde, iskreno..pa Tebe čekamo, daj tih 17 komada.
Sad si zakamufliran, imaš 14 komada na 1788, a tri čuvaš?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




Kladim se da IVANA7 marljivo skuplja dionice i to JANAF-A

mrziti ce me Ivana7…
ali ja ne bi preporucio tu vrstu skupljanja…
[lol]
[/quote]

Tigrus, još nisi prodao LKPC?
Ajde, iskreno..pa Tebe čekamo, daj tih 17 komada.
Sad si zakamufliran, imaš 14 komada na 1788, a tri čuvaš?

lp
[/quote]

nije to moje.
drugacije je pometano.

morati cete skupo kupiti ako zelite gore.

a ako me zelite malo poplasiti i srusiti cijenu,
radu cu kupiti od Vas.
nalozi su i na bidu.

[tongue] [bye]


Kolega Plavi, koliko ja znam investiciju u gradnju terminala radi Lučka Uprava, a ne Luka. Luka takvu obalu dobiva u koncesiju i ona onda ulaže u mehanizaciju i slično.

Dakle sve investicije koje radi (država) u gradnju terminala (obale) ne može se uključivati u bilancu Luke.

Zato Vam je računica malo falična.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Kolega Plavi, koliko ja znam investiciju u gradnju terminala radi Lučka Uprava, a ne Luka. Luka takvu obalu dobiva u koncesiju i ona onda ulaže u mehanizaciju i slično.

Dakle sve investicije koje radi (država) u gradnju terminala (obale) ne može se uključivati u bilancu Luke.

Zato Vam je računica malo falična.
[/quote]

U pravu ste pogriješio sam u djelu utjecaja na bilancu.
ALi to ne mijenja meritum stvarei, povrrat na imovinu ( koja neće biti vidljiva u bilanci, jer ustvari i nije njihova imovina, ali ju koriste ), će rezultirati većim povratom na imovinu, a time i na dobit tvrtke o čemu sam pisao.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


DAnas se imalo prilike po diskontu kupiti LKPC.
Nemojte onda opet plakati da je naša burza smeće, ako vam vaše dionice padnu, recimo građevinari.,a LKPC zbog neke vijesti ili zbog trenutne fundamentalne podcijenjenosti odleti prema gore. A da bi se nešto moglo dogoditi uskoro, to imam predosječaj ( vidi dolje ).

Investicije, kako god bile plačene, oko 160 milijuna eura.
E pa sad..ukupna tržišna kapitalizacija Luke Ploče po ovim cijenama je oko 384 milijuna kuna.
EV ( enterprise value ) Luke Ploče, za one koji ne znaju EV označava vrijednost koju je potrebno dati da bi postao 100% vlasnik tvrtke, odnosno ukupnu vrijednost tvrtke. Gotovina u blagajni ne ulazi u računicu zato što se kupovinom te tvrtke izravno postaje i vlasnikom gotovine. Po meni puno bolja metoda kod preuzimanja i stvarne vrijednosti tvrtke na tržištu zbog toga što uzima u obzir dug i gotovinu to bi bila tzv. prava ekonomska vrijednost tvrtke , dakle EV je 399 milijuna kuna.

DAkle, jednostavna matematika, ako je vrijednost investicije u tvrtku, a ta investicija je njihovo vlasništvo, 16o milijuna eura, a to je 1,16 milijardi kuna, a EV tvrtke 399 milijuna kuna, onda ovdje nešto nije u redu.

Kao mala usporedba Luka Rijeka vam po EV vrijedi oko 1,36 milijardi kuna.


A šta si se ti uhvatio LKPC u zadnje vrijeme kao da si otkrio toplu vodu.
Luka Ploče se već godinama širi, investira i raste to znaju i ptice na grani.
Ako sve bude padalo padat će i ona, ali za holdere ovo je dionica na kojoj će se dugoročno sigurno dobro zaraditi.



DAnas se imalo prilike po diskontu kupiti LKPC.
Nemojte onda opet plakati da je naša burza smeće, ako vam vaše dionice padnu, recimo građevinari.,a LKPC zbog neke vijesti ili zbog trenutne fundamentalne podcijenjenosti odleti prema gore. A da bi se nešto moglo dogoditi uskoro, to imam predosječaj ( vidi dolje ).

Investicije, kako god bile plačene, oko 160 milijuna eura.
E pa sad..ukupna tržišna kapitalizacija Luke Ploče po ovim cijenama je oko 384 milijuna kuna.
EV ( enterprise value ) Luke Ploče, za one koji ne znaju EV označava vrijednost koju je potrebno dati da bi postao 100% vlasnik tvrtke, odnosno ukupnu vrijednost tvrtke. Gotovina u blagajni ne ulazi u računicu zato što se kupovinom te tvrtke izravno postaje i vlasnikom gotovine. Po meni puno bolja metoda kod preuzimanja i stvarne vrijednosti tvrtke na tržištu zbog toga što uzima u obzir dug i gotovinu to bi bila tzv. prava ekonomska vrijednost tvrtke , dakle EV je 399 milijuna kuna.

DAkle, jednostavna matematika, ako je vrijednost investicije u tvrtku, a ta investicija je njihovo vlasništvo, 16o milijuna eura, a to je 1,16 milijardi kuna, a EV tvrtke 399 milijuna kuna, onda ovdje nešto nije u redu.

Kao mala usporedba Luka Rijeka vam po EV vrijedi oko 1,36 milijardi kuna.


A šta si se ti uhvatio LKPC u zadnje vrijeme kao da si otkrio toplu vodu.
Luka Ploče se već godinama širi, investira i raste to znaju i ptice na grani.
Ako sve bude padalo padat će i ona, ali za holdere ovo je dionica na kojoj će se dugoročno sigurno dobro zaraditi.

[/quote]

ali kolega je tek nedavno kupio

Ahahahahaha kupio po diskontu???
Što bi tek rekao da si kupovao po 1.100 kn??
Biti će toga diskonta još, tek je nedavno bilo otvorenje………….trebalo bi pričekati siječanj.
Ima da vam oči ispadnu od popusta, a vilica objesi do poda [shocked]

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

VLDS-R-A nova zvijezda na ZSE [cool]


Ahahahahaha kupio po diskontu???
Što bi tek rekao da si kupovao po 1.100 kn??
Biti će toga diskonta još, tek je nedavno bilo otvorenje………….trebalo bi pričekati siječanj.
Ima da vam oči ispadnu od popusta, a vilica objesi do poda [shocked]

Kolega, ja sam to kupovao po 850 kuna dok je još bila podcijenjena.
Sad na ovim razinama očita je precijenjenost od barem 100%.
To stvarno moraš biti lud sad kupovati ali dobro svako je kovač svoje sreće.

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

New Report

Close