Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E pa kolegice nije baš tako ! Promašili ste najmanje za dulpo.

http://www.imperial.hr

Pa na posao.

Neda mi se.
Znaš da sam lijenčina… i petak je.
Ajde, budi dobar pa mi ti reci za koliko sam hotela promašila?

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...

5-6 komada + kampove 1 kom + bungalove, vile i apartmane ma otprilike 1000 kn/dionici

Ako ti tako kažeš…
Vjerujem na riječ jednom Radijatoru. 🙂

..."Postoji samo matematička i dijalektička logika, sve ostalo je....... ženska. :))"...


Kada se vi lijepo slažete dajte vi nama napišite ako su obje ( PBZ i ZABA ) dobra prilika koja je trenutno bolja prilika za kupiti??[smiley8][smiley9][smiley4]

Ako ste danas kupili PBZ prije podne – ako se po kraju dana da zaključiti / dobro ste napravili.
Ako niste, polako, pažljivo proučiti temu PBZ , i provjeriti sve informacije i vidjeti što napraviti.

Ako ste kupili ZABU s druge strane , onda možete očekivati dobre vijesti , uskoro – ako se mene pita.
[smiley1]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ovo što mislite za HIMR, dobro mislite.
Imala sam ih do ljeta ove godine cca.60-ak komada i prodala sam ih po 505/kom.
Da, znam, znam shit.
Nemojte nikada, ali NIKADA slušati svoje brokere šta vam govore, slušajte otkucaje vlastite intuicije, ne sumnjajte u svoje znanje i mozak!! Moj je meni rekao da će ova dionica ostati tu gdje i je i da neće biti velikih promjena i da je napuhana, jer je boom bio krajem prosinca 2005 i da je to to za sada.
Sad ju treba opet sakupljati. O BOže.
No, dobro… ali ja ju ne bi kupovala do proljeća.
Gledajte, KD Victoria ju skuplja u zadnjih cca. 2 godine, obavezno ju napuše u prosincu i onda pada do proljeća. Tada je i ima najviše 4 by.
Što je je, ta dionica je procijenjena još u 90-tima na puno veću vrijednost od ove koja je sada.
Unatoč tome, mislim da treba obratiti pažnju na to da oni imaju SAMO nekoliko objekata. Zarađuju solidno, ali nisu LRH i imaju podosta dionica vali. Svu zaradu pucaju u preuređivanje i dizanje zvijezdica, dakle nema dividende.
Ali da će rasti, hoće.
Shit, shit, shit.

Ako se pogledaju grafovi za HIMR složio bih se sa Seve u vezi nekih stvari iz njenog posta. Trenutno je cijena dionice vrlo visoko što i pokazuje TA analiza koju prilažem (bollinger je probijen). Ako gledamo ovu godinu najbolje za kupnju je bilo u lipnju. Dakle slažem se da trenutno nije vrijeme za kupnju ove dionice.

Neke trenutne FA vrijednosti:
P/Bv=1,29
EPS=22,90kn
P/E=26,24
ROA=2,91%
ROE=4,92%

Budući da možemo očekivati pad ove dionice vrijednosti će pasti i onda je potrebno procijeniti kada će biti najbolji trenutak za ovu dionicu – kao što rekoh ove godine je to bio lipanj, slijedeće godine tko zna. Međutim ako gledamo zadnje dvije godine potrebno je pričekati kraj godine, prodati dionicu i zaradit. Dakle malo strpljenja.

Evo dva dana se ne piše na ovoj temi a vikend je, a ja obično nedjeljom odlućim što ću raditi na burzi tokom tjedna.
Što sam radila na burzi prošli tjedan: ništa, zato sam se dobro zabavljala, kockala, putovala i naravno dosta kupovala po dućanima.
Što je bilo s mojim portfeljom: loše, ali INA me je izvukla u dobru pozitivu, valjda će i ove druge krenuti.
Kako su radili strućni brokeri: loše, portfelji su u sitnim minusima.
– a sada ono najvažnije, prije dva tjedna na preporuke forumaša prodala neke dionice (neću reći koje da ne bi na forumu došlo do svađa, jer puno lakše je savjetovati kupnju), a i na kocki sam dosta dobila, pa bi molila savjete što kupiti.
– dosta ste pisali o HIMR, potpuno se slažem s gospođom Seve, ne kupujem skupe dionice, to su osjetili kupci TNSA, bilo je samo pitanje vremena kada će se okrenuti smjer.
– kakve su preporuke za INU, ali je već imam previše pa bi se rađe disperzirala kupnjom ostalih dionica.
Pozdrav, savjeti su dobrodošli !

prodaj finvest i tnsa, kupi maistru i adris
NR

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]

Prodaj Inu kupi Fnvc i Tnsa.

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like a slow drive down a long dirt road - THAT'S HOW I LIKE IT

Ako se pogledaju grafovi za HIMR složio bih se sa Seve u vezi nekih stvari iz njenog posta. Trenutno je cijena dionice vrlo visoko što i pokazuje TA analiza koju prilažem (bollinger je probijen). . Dakle slažem se da trenutno nije vrijeme za kupnju ove dionice.

Neke trenutne FA vrijednosti:
P/Bv=1,29
EPS=22,90kn
P/E=26,24
ROA=2,91%
ROE=4,92%

Evo lispog primjera kako FA zna zavarati. Ajmo malo po podacima:

HIMR trenutna cijena 600 kuna
Udio vlade 56.42 % ( privatizacija predviđena do 01.04.2006. )
Broj dionica 635.855
U prvih 10 dioničara 3 inv. fonda + direktor.

Imovina cca 296 mil kuna.

_______________________________________________________

E sad ovako:

Zemljište u vlasništvu = 466.009 m2 ( min. cijena 100 eura ) = 46.6 mil eura ili 345 mil kuna / 542 kn/dionica
Sve obveze Imeprijala po god. izvješću uključivo hipoteke na zemljištima 314 kn/dionici
Izgrađenost objekata 69.743 m2 ( min. cijena 2000 eura/m2 )= cca 139 mil eura 1572 kn/dionici
____________________________________________________________________________________

BOOK 1800 kuna

____________________________________________________________________________________

Eh zaboravih na još 4 restorana i dva buffeta te zemljište Jelenovac 37.000 m2 ( K.Č 1743/1, K.Č 4703 )
Pa odite na katastar da pogledate ( podaci su vrificirani i javni )

Površine po objektima:

Hotel Imperial 6196 m2
Hotel Carolina 7453 m2
Hotel Eva 11.494 m2
Hotel Padova 10.350 m2

Naselja San Marino 20.814 m2
Naselja Suha Punta 10.654 m2
Lopar 1.849 m2
restoran 933 m2
________________________________________________________________________________

E sad Vas ja pitam koliko će Maistra biti spremna izdvojiti za većinski paket Imperijala po dionici ??????

Uzmite u obzir da će se na natječaj javiti cca 20-30 tvrtki.

__________________________________________________________________________________

Koliko bi Vi dali i koliko mislite da vrijedi ???

Za lakšu odluku posjetite: http://www.imperial.hr

Pozdrav

Hmm. Pa taj Impreijal vrijedi brat bratu 3 puta više od sadašnje cijene.

Like my women hot and my beer ice cold, a real fast cars and my whiskey old, like a slow drive down a long dirt road - THAT'S HOW I LIKE IT

nije da ga kupuje nego ga prodaje[smiley1]. nije bitno, znanac je u pravu. Ova godina je prekretnica za HIMR, LRH i JDRN jer sve tri će biti prodane i to po dosta visokim cijenama, uz sudjelovanje radnika. Turističke dionice prodaju se za najmanje 2 booka, doduše ne znam hoće li HIMR biti za tako visoku cijenu prodan, ali to su činjenice i uobičajeno je (npr. maistra bv je 90 kuna, a cijena je iznad 300 kn). Uglavnom, sad je prilika za kupnju jadrana, liburnie i imperijala jer su preko zime turisti na dnu, a kod njih je jedino bitno koliko imaju nekretnina i koliko vrijede te nekretnine. A znamo da rab vrijedi puno, crikvenica malo više a opatija ipak najviše. Sretno…

Moram priznati da me uvijek vesele te paušalne procjene vrijednosti zemljišta u vlasništvu hotelsko – turističkih kuća.

Znanac, a jesi siguran da je SVO to zemljište građevinsko? Ili da veći dio nije, možda, u zoni zabrane gradnje???? Koliko vrijedi takvo zemljište????

Samo sam malo devil’s advocate

E sad da se u izvjescima koja se kvartalno salju burzi i hanfi doda obveza jos jednog lista, pod imenom nekretnine i da tu stoji popis nekretnina i procjena vrijednosti, te namjena povrsine, onda bi to bilo super.

Doista, hanfa bi to morala obvezat drustva, a ko ce ic na rab listat knjige na sudu. A i zapisnici sa skupstina bi trebali bit dostupni na internetu i na stranici trg. suda, i na hanfinoj stranici i na burzinoj ( Varazdin to prakticira -zivio varazdin).

New Report

Close