Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što više ljudi priča o jačoj korekciji, to više sumnjam da će se ista desiti.

No sad smo u periodu kad burze ovise o osjetljivim makroekonomskim faktorima, vidimo kako neka vijest lako uzdrma burze, a isto tako ih lako i digne. Svakako treba imati casha, rekao bih bar 50%. A ako se drže dionice onda one koje neće toliko potonuti u slučaju potopa, po mogućnosti da isplaćuju i dividendu pa se može lakše preživjeti sa minusom do nekih boljih vremena.

ivana7@ svaki drugi post o odlasku ljudi s crobija….nije ti bas sjela ta cinjenica ha? eto i samom kupnjom dolara vec je tu profit…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Što više ljudi priča o jačoj korekciji, to više sumnjam da će se ista desiti.

No sad smo u periodu kad burze ovise o osjetljivim makroekonomskim faktorima, vidimo kako neka vijest lako uzdrma burze, a isto tako ih lako i digne. Svakako treba imati casha, rekao bih bar 50%. A ako se drže dionice onda one koje neće toliko potonuti u slučaju potopa, po mogućnosti da isplaćuju i dividendu pa se može lakše preživjeti sa minusom do nekih boljih vremena.

Ja isto ne vidim što bi moglo pogurati tržište prema gore prije slijedeće serije izvještaja. Ako i bude nekog rasta ne vjerujem da će biti spektakularan. Doći će nešto novaca od dividendi i prodaje Belišća i to bi moglo pomoći. Međutim, casha sa strane i sada ima jako puno i čini mi se da dotok novog neće značajno izmjeniti situaciju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@ Ivana,
pa lako ti je pobijediti indeksni fond, kad on ne može prodati kad se očekuje pad, a ti možeš. I odmah eto te u plusu. Aj pobijedi lopinu, ako si majstorica [wink]
Sužeći po sužavanju crobija (bollingera), moralo je probiti. Najprije jedan lažnjak prema gore sa skrivenim divergencijama, i potom pad prema dolje. Bit će tu još zanimljivosti…, ali ne zaboravi da većina nikad nije u pravu i neće biti i ne može biti niti teoretski. Kaže Buffett: Kad svi budu euforični, ti budi plašljiv; kad svi budu u strahu, ti budi euforičan! (ili tako nekako 😉 [thumbsup]
Pročitaj na forumu što misli većina. Kad zbilja manje više svi (barem 70-80%) budu jednoglasni u mišljenjima, ti udri kontru… Ali ti si stara majstorica, ne brinem ja za te [wink]


U tom slučaju će dionice za visokim dividendama biti atraktivnije i trebale bi proći bolje nego prosjek tržišta. Tebi su takve većina portfelja. Problem je jedino što su neke nelikvidne.

– pa lijepo vam piše u knjigama, samo što to neke ne zanima pa nisu niti čitali, a neki su pročitali pa zaboravili, a neke to niti ne zanima.
– a piše da ste uspješni tek kada možete živjeti od samih dividendi koje primate.
– i što je najzanimljivije niti vam ne treba neka strašno velika lova u dionicama da bi mogli na tim dividendama zaraditi prosijećnu godišnju HR plaću.

– zahvaljujući takvoj strategiji ulaganja i u najvećoj krizi nisam imala neke velike gubitke.
– a te nelikvidne su isto o.k. ako pozitivno posluju i nose dividendu veću od oročene štednje.
– i jednog dana ću vam ih prodati s zaradom od 100-300%.

– I love this game.
Pozdrav !



Gdje ti je nestao prijatelj Alien ?

– nadam se kako je bankrotirao.
– a možda ga je pojeo koji bijeli medvjed jer je sklon ići tamo na sjever slikati.
– uglavnom sviđaju mi se obje kombinacije.
– ipak sam zbog njega puno puta bila moderirana, a otkad ga nema sve je na ovoj temi i više nego o.k.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ma tu sam. Stovise, bio sam u zimus u crkvi Sv. Stosije kod Vas u Zadru na pustanju u pogon novih orgulja. Bilo je tamo kojekakvih visokih uzvanika, njemacki atase (ambasador nije mogao doci) itd itd. Lijepo se pojelo i popilo kasnije. Sve sam mislio mozda vidim i Vas tamo ali ocito rang gostiju i uzvanika je ocito bio previsok pa niste bili pozvani. A bas sam se nadao da se i upoznamo uzivo.

Bilo kako bilo, nit su me pojeli polarni medvjedi, niti sam bankrotirao a koliko citam, prinosi su mi postotno dosta bolji nego Vasi, no kako ja nisam zao covjek pa da nekome zelim da bankrotira i da mu firma ode u likvidaciju (kao jedna Vasa), onda se nisam htio tu mijesati i nasladjivati. Evo tek toliko malo od mene. Lijepo je vidjeti da Vam nedostajem [tongue]


– pa lijepo vam piše u knjigama, samo što to neke ne zanima pa nisu niti čitali, a neki su pročitali pa zaboravili, a neke to niti ne zanima.
– a piše da ste uspješni tek kada možete živjeti od samih dividendi koje primate.
– i što je najzanimljivije niti vam ne treba neka strašno velika lova u dionicama da bi mogli na tim dividendama zaraditi prosijećnu godišnju HR plaću.

Pa nije baš da tako piše. Netko ko je kupio GOOGLE 2004-e godine za 10000$ sada ima 60000$, iako nije nikada dobio dividendu. S druge strane netko ko je držao AT&T koji dijeli visoku dividendu je u tom periodu zaradio oko 50%.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


ivana7@ svaki drugi post o odlasku ljudi s crobija….nije ti bas sjela ta cinjenica ha? eto i samom kupnjom dolara vec je tu profit…. [cool]

– evo kada me već potežete za jezik.
– pratim što pišete, svaki dan imamo barem tri vaša posta gdje se vidi kako ste sve rasprodali i otišli s ovoga tržišta.
– pa ako već uspješno trgujete u Americi zbog čega gubite vrijeme tu promatrajući ovu burzu i pišući glupe komentare.
– ili koliko ste samo bili dosadni drukajući doslovno na svaku dionicu koju kupite.
– a kada istu prodate odmah ide i serija postova kako ta dionica ništa ne valja kako će pasti….

– da skratim i molim bez svađanja, spadate u burek investitore, uvijek ste kapitalizirali zaradu kad vam je dostigla par bureka, a na svakoj koorekciji ste gubili lovu.
– i niste sami, takva je većina.
– i sada kolektivno plačete na temi komentari trgovanja već tjedan dana.
– muka me hvata uopće čitati tu temu, ali zbog psihologije burze ju jednostavno moram pročitati.

– I love this game.
Pozdrav !


Pa nije baš da tako piše. Netko ko je kupio GOOGLE 2004-e godine za 10000$ sada ima 60000$, iako nije nikada dobio dividendu. S druge strane netko ko je držao AT&T koji dijeli visoku dividendu je u tom periodu zaradio oko 50%.

– nećemo sada ići u detalje.
– evo JNAF ne dijeli dividendu a spada u jedne od najboljih firmi.
– normalno je da ulažem i u takve firme.

– I love this game.
Pozdrav !

Tja. jedna bakica koja je nekako kupila jedan paket ht-a je ostvarila veče prinose od 90% forumaša, toliko o ulaganju u znanje. Međutim u takvom načinu dioničarenja nema adrenalina, pa ekipa skup sa mnom puši i bakica nas je prinosima potukla do nogu. Toliko od ZSE-a i vrednovanja firmi. [bye]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

tako je Mcinha ! Ovo je jedan od najjačih postova u zadnje vrijeme. Malo je onih koju su plusu iako po pričama većine svi su u plusu. U plusu su samo oni strpljivi a takvih je malo !



ivana7@ svaki drugi post o odlasku ljudi s crobija….nije ti bas sjela ta cinjenica ha? eto i samom kupnjom dolara vec je tu profit…. [cool]

– evo kada me već potežete za jezik.
– pratim što pišete, svaki dan imamo barem tri vaša posta gdje se vidi kako ste sve rasprodali i otišli s ovoga tržišta.
– pa ako već uspješno trgujete u Americi zbog čega gubite vrijeme tu promatrajući ovu burzu i pišući glupe komentare.
– ili koliko ste samo bili dosadni drukajući doslovno na svaku dionicu koju kupite.
– a kada istu prodate odmah ide i serija postova kako ta dionica ništa ne valja kako će pasti….

– da skratim i molim bez svađanja, spadate u burek investitore, uvijek ste kapitalizirali zaradu kad vam je dostigla par bureka, a na svakoj koorekciji ste gubili lovu.
– i niste sami, takva je većina.
– i sada kolektivno plačete na temi komentari trgovanja već tjedan dana.
– muka me hvata uopće čitati tu temu, ali zbog psihologije burze ju jednostavno moram pročitati.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
pisat cu koliko god mi se bude pisalo….ali i kod tebe ima toliko gluposti za procitati ,ne brini…..
jos jednaput ….nije ti sjela cinjenica sto su otisli oni koji imalo imaju muda se uhvatit u kostac sa drugim trzistima…..puna su ti usta odlaska ljudi iz ove barustine [cool] kod mene nema plakanja….zamjenila si me s nekim….smijem se ekipi koja place na spomeutoj temi…. [lol] a tek je pocelo rokanje…..brzo preslaguj svoj fond da ne pogubis novcice [smiley]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


pisat cu koliko god mi se bude pisalo….ali i kod tebe ima toliko gluposti za procitati ,ne brini…..
jos jednaput ….nije ti sjela cinjenica sto su otisli oni koji imalo imaju muda se uhvatit u kostac sa drugim trzistima…..puna su ti usta odlaska ljudi iz ove barustine [cool] kod mene nema plakanja….zamjenila si me s nekim….smijem se ekipi koja place na spomeutoj temi…. [lol] a tek je pocelo rokanje…..brzo preslaguj svoj fond da ne pogubis novcice [smiley]

– nikome ja ne branim nikakvo pisanje, jer sloboda pisanja i govora je pravo na demokraciju i različitost mišljenja.
– ali me zbilja smeta drukanje, pogotovo na ovoj temi.

– točno je kako kod moga pisanja ima dosta gluposti, i ovo je prvoklasna glupost kada idem odgovarati na vaš post, na Alienov neću niti pokušati odgovoriti jer me to uvijek staje moderiranja.

– po vašem pisanju se da zaključiti kako ste prešli na neka druga tržišta.
– ali vaš najveći domet ulaganja na tim tržištima je oročena štednja, mislim na ulaganja u ove naše strane banke.

– zbog toga i drukate na daljnji pad jer ste u kešu,
– ali tržište ipak ne ovisi o vama i vama slićnim već o mirovinskim fondovima.

– vidite i sami kako mirovinci s jako malom lovom, par milijuna kuna mogu svakodnevno odnosno mjesecima držati ovo tržište bez pomaka gore ili dolje.

– prije bih rekla kako sada idu prilike za akumulaciju dobrih dionica.
– a i vi ih isto čekate na niskim cijenama.
– a kada se ukrcate onda ćete promijeniti priću.

– ništa zato, već sam se poradovala da je medo pojeo Aliena, ali nažalost nije.
– pa tako i vama isto želim što skoriji bankrot na tim stranim tržištima.
– i slobodno tu pišite, barem ćemo zabavljti publiku.
– i zbog malo kritike ne trebate mi dijeliti jedinice, pogledajte koje ja vama dajem ocijene.

– I love this game.
Pozdrav !


Tja. jedna bakica koja je nekako kupila jedan paket ht-a je ostvarila veče prinose od 90% forumaša, toliko o ulaganju u znanje. Međutim u takvom načinu dioničarenja nema adrenalina, pa ekipa skup sa mnom puši i bakica nas je prinosima potukla do nogu. Toliko od ZSE-a i vrednovanja firmi. [bye]

dečki,bakica se burze primila kao ozbiljnog posla,a vi lupajte i dalje – veća/manja

Frankly my dear, I don't give a damn!

Usput, prije par mjeseci sam se nakupovao zlata (fizickog naravno) a posto se na ovom forumu o tome ne pise, onda nisam ni vidio smisla da tu piskaram o tome. Mislim da pogledi na graf cijena zlata tamo negdje od sijecnja pa na ovamo sve govore o prinosima. [wink] Na ZSE imam izuzetno malo dionica tek toliko iz zajebancije.

New Report

Close