Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




driveri prethodnog bull marketa nikad nisu driveri novog bull marketa. Nakon svakog bear marketa događa se reset među sektorima.

Energija i hrana [thumbsup]

[/quote]

upravo tako kolega. slično razmišljamo [thumbsup]
[/quote]

Prebacio sam ovo sa druge teme jer mislim da ovdje na temi Best buy bolje paše a vidim da trenutna konverzacija ide u tom smjeru
Dakle governor i Conan, potpuno krivo razmišljate.
Kad dionice iz sektora hrane i energije postanu lideri marketa, onda je to siguran znak da smo duboko u bear marketu.Ovaj bijeg u defanzivne dionice i rally koji se događa upravo na njima je pokazatelj da novac razumije situaciju i da shodno njoj zauzima rovovske pozicije.
Što se tiče spominjanja nekakvog sektor reseta to kao termin ne znači ništa, postoji samo sektorska rotacija.Trenutno na djelu imamo defanzivni sektor outperforming Crobex kao rezultat sektorske rotacije i agresivnog positioninga i kad se to počne događati to je vrlo zabrinjavajuće a ne razlog za veselje.
O nikakvim driverima bull marketa se ovdje ne radi.To vam je kao da kažete da je Real Madrid kupio pet novih braniča da poboljšaju napad.Nikada defanzivne dionice nisu predvodile bull market jer je to po samoj prirodi sektora nemoguće nego upravo obratno, u bijegu od beara novac u njima traži utočište.Samo ofenzivni i ciklični sektori kao što je građevina jesu i mogu predvoditi market.
Dok se to ne dogodi ništa od bull marketa.





driveri prethodnog bull marketa nikad nisu driveri novog bull marketa. Nakon svakog bear marketa događa se reset među sektorima.

Energija i hrana [thumbsup]

[/quote]

upravo tako kolega. slično razmišljamo [thumbsup]
[/quote]

Prebacio sam ovo sa druge teme jer mislim da ovdje na temi Best buy bolje paše a vidim da trenutna konverzacija ide u tom smjeru
Dakle governor i Conan, potpuno krivo razmišljate.
Kad dionice iz sektora hrane i energije postanu lideri marketa, onda je to siguran znak da smo duboko u bear marketu.Ovaj bijeg u defanzivne dionice i rally koji se događa upravo na njima je pokazatelj da novac razumije situaciju i da shodno njoj zauzima rovovske pozicije.
Što se tiče spominjanja nekakvog sektor reseta to kao termin ne znači ništa, postoji samo sektorska rotacija.Trenutno na djelu imamo defanzivni sektor outperforming Crobex kao rezultat sektorske rotacije i agresivnog positioninga i kad se to počne događati to je vrlo zabrinjavajuće a ne razlog za veselje.
O nikakvim driverima bull marketa se ovdje ne radi.To vam je kao da kažete da je Real Madrid kupio pet novih braniča da poboljšaju napad.Nikada defanzivne dionice nisu predvodile bull market jer je to po samoj prirodi sektora nemoguće nego upravo obratno, u bijegu od beara novac u njima traži utočište.Samo ofenzivni i ciklični sektori kao što je građevina jesu i mogu predvoditi market.
Dok se to ne dogodi ništa od bull marketa.

[/quote]

Odličan post kolega…………….evo stotka [thumbsup]





driveri prethodnog bull marketa nikad nisu driveri novog bull marketa. Nakon svakog bear marketa događa se reset među sektorima.

Energija i hrana [thumbsup]

[/quote]

upravo tako kolega. slično razmišljamo [thumbsup]
[/quote]

Dakle governor i Conan, potpuno krivo razmišljate.
Kad dionice iz sektora hrane i energije postanu lideri marketa, onda je to siguran znak da smo duboko u bear marketu.Ovaj bijeg u defanzivne dionice i rally koji se događa upravo na njima je pokazatelj da novac razumije situaciju i da shodno njoj zauzima rovovske pozicije.

O nikakvim driverima bull marketa se ovdje ne radi.To vam je kao da kažete da je Real Madrid kupio pet novih braniča da poboljšaju napad.Nikada defanzivne dionice nisu predvodile bull market jer je to po samoj prirodi sektora nemoguće nego upravo obratno, u bijegu od beara novac u njima traži utočište.
[/quote]

Evo jedna lijepa jedinica za ovaj post jer vrijeda zdrav razum

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

@governor

El Febo, 24.10.2009. u 20:44
driveri prethodnog bull marketa nikad nisu driveri novog bull marketa. Nakon svakog bear marketa događa se reset među sektorima

sve 5 kolega, slažem se…tako je valjda na razvijenim,likvidnim i bogatim tržištima…
ako kod nas eliminiramo prethodne drivere na Crobexu, bojim se da nam ne preostaje puno potencijalnih novih drivera za slijedeći bull run…..možda imate tip na farmaceutski sektor…on dugo već nije ništa odradio…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Puno postova je zeleno od ljubomore. Crobex je narastao 1000 bodova od dna a neki nisu ulovili skoro nista….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Da ne računamo oni koji su izgubili gotovo sve……………….pa sad kad su ulovili 20% od onoga što su izgubili misle da su postali W.B. [lol]



@governor
verdi, 24.10.2009. u 21:44
driveri prethodnog bull marketa nikad nisu driveri novog bull marketa. Nakon svakog bear marketa događa se reset među sektorima

sve 5 kolega, slažem se…tako je valjda na razvijenim,likvidnim i bogatim tržištima…
ako kod nas eliminiramo prethodne drivere na Crobexu, bojim se da nam ne preostaje puno potencijalnih novih drivera za slijedeći bull run…..možda imate tip na farmaceutski sektor…on dugo već nije ništa odradio…
[/quote]
Ovo i sve predhodno napisano imali bi smisla na nekom uređenom tržištu. Ali na našem kojega bar 75% kontroliraju mirovinci sa čudnim likovima na čelu ne vrijede takva pravila. Dok oni spašavaju proračun dionice su im u drugom planu. Isto tako pitanje je kad će nam se ponoviti euforija tipa Pliva, Ina i Ht koja je puno doprinijela u razvoju tržišta. Ni je da sam pesimist jer ne bi tu ni bio već samo ukazujem na neke stvari kojih drugdje nema.

who dares, wins

Većini građevinara nisu baš nabolji dani,tako bar kažu….
Neki opet kažu i da je to najbolje vrime za kupit neku dionicu,a ja bi zamolija Vaše mišljenje ,fa,ta analizu , za dionicu lvcv-r-a.




@governor
ConOBrien, 24.10.2009. u 21:54
driveri prethodnog bull marketa nikad nisu driveri novog bull marketa. Nakon svakog bear marketa događa se reset među sektorima

sve 5 kolega, slažem se…tako je valjda na razvijenim,likvidnim i bogatim tržištima…
ako kod nas eliminiramo prethodne drivere na Crobexu, bojim se da nam ne preostaje puno potencijalnih novih drivera za slijedeći bull run…..možda imate tip na farmaceutski sektor…on dugo već nije ništa odradio…
[/quote]
Ovo i sve predhodno napisano imali bi smisla na nekom uređenom tržištu. Ali na našem kojega bar 75% kontroliraju mirovinci sa čudnim likovima na čelu ne vrijede takva pravila. Dok oni spašavaju proračun dionice su im u drugom planu. Isto tako pitanje je kad će nam se ponoviti euforija tipa Pliva, Ina i Ht koja je puno doprinijela u razvoju tržišta. Ni je da sam pesimist jer ne bi tu ni bio već samo ukazujem na neke stvari kojih drugdje nema.
[/quote]

Nitko normalan nece sada ic na IPO ako ne mora. Zna se kada se oni rade. To je uostalom i jedan od pokazatelja pregrijanosti trzista.

A sto se prodaje tice i euforije koju nosi – to je samo kratkotrajno sto se vidjelo i na INI prosle godine. Trziste se nakon "šoka" vraća u svoj ritam.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.




@governor
Rekvijem, 24.10.2009. u 21:56
driveri prethodnog bull marketa nikad nisu driveri novog bull marketa. Nakon svakog bear marketa događa se reset među sektorima

sve 5 kolega, slažem se…tako je valjda na razvijenim,likvidnim i bogatim tržištima…
ako kod nas eliminiramo prethodne drivere na Crobexu, bojim se da nam ne preostaje puno potencijalnih novih drivera za slijedeći bull run…..možda imate tip na farmaceutski sektor…on dugo već nije ništa odradio…
[/quote]
Ovo i sve predhodno napisano imali bi smisla na nekom uređenom tržištu. Ali na našem kojega bar 75% kontroliraju mirovinci sa čudnim likovima na čelu ne vrijede takva pravila. Dok oni spašavaju proračun dionice su im u drugom planu. Isto tako pitanje je kad će nam se ponoviti euforija tipa Pliva, Ina i Ht koja je puno doprinijela u razvoju tržišta. Ni je da sam pesimist jer ne bi tu ni bio već samo ukazujem na neke stvari kojih drugdje nema.
[/quote]

kako nema? što je Goldman Sachs u SAD-u? ne samo da ima još gorih stvari već GS 100 godina radi pump and dump na wall streetu i indirektno upravljaju cijelim svijetom. Dok je GS orkestrirao 1929-tu Dinkecov pradjed se još borio u balkanskim ratovima.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Dečki nemojte još početi dizati DDJH,još bi i ja malo jamio..
mada znam da je teško ,svaki dan skupim svega par desetaka komada na bidu,
nitko neće da proda malo više.
baš su škrti ti prodavači..a poduzeće niš nevalja.


Dečki nemojte još početi dizati DDJH,još bi i ja malo jamio..
mada znam da je teško ,svaki dan skupim svega par desetaka komada na bidu,
nitko neće da proda malo više.
baš su škrti ti prodavači..a poduzeće niš nevalja.

evo ja neki dan otreso sve…drugi put mi javi ranije [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close