BDI – Indikator budućnosti

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BDI – Indikator budućnosti

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…malo gledam ovo prepucavanje i već me pomalo zamara….zna se koje vrste brodova imaju naši brodari….i koja će cijena najma uticati na na kvartalna izvješća….što bi nam vrijedio bdi u kojem su Capeovi na 70000usd a ostala flota ispod 10000 usd naravno ništa….međutim istina je da sam i sam očekivao da će Capeovi do sada povući…a najčešće onda rastu i ostali s njima…međutim strpljenje je ovdje bitno….želim svako dobro svima bili na vanjskim ili domaćim pozicijama!

Iako su se Capeovi dosta odljepili od Pananaxa mora doc do konvergencije (bilo gore bilo dole). Kroz povijest Capeovi su uvijek prvi vukli (i gore i dolje) i bez njih nikakvog ozbiljnijeg rasta vozarina nece bit. Uvijek su bili glavni indikator kretanja cijelog bulk sektora pa su tako i sad…

Rastimo zajedno...

Godisnji ugovori za cape-ove su i dalje odlicni….evo primjera od danas:

M/V ”NAVIOS GEM”, 181336 dwt, built 2014, dely Shanghai 29/30 Mar , $21,000, for about 1 year , to DHL

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ja ne znam o čemu Vi svi pričate.
BDI na današnji dan je niži od vrijednosti BDI-a od prošle godine.

Dok je recimo dionica ATPL tri puta veća.

Tko je prošle godine kupovao budućnost se gadno za..bo.

Oporavka nema a nakon najave rata s carinama upitne su i ove razine sljedeće godine.

Kako je vec netko pisao CASH-R-A najbolje… ova Gazicka ce sve rastjerati s ove burze. Najbolje da sve dionice stavi u rezim “nestali za 16 sekundi”, ali u 14 sati…!



Capeovi -2.8%, 9.330$ (smiley)
😀👍✌👌👏🤞💥
p.s. Woodi još handyi …..😀. To znači pogoditi trenutak i akciju. Malo je takvih investitora na ovom forumu i još zaraditi 15%

jeli si ti od oni šta su sritni da im krava kripa ako će u susida isto kripat?
svašta ovdi more čovik pročitat od stručnjaci
😀
znaš da su žitarice minor bulk?ni 10 posti i šta će posli bit?
lipo si navlačija a sadi je bdi 5% ispod 2017.
jeli to oporavak za dry bulk koji si najavljiva?
krediti su priko glave i od kudi će se vračat krediti ako ovo krine doli a svi brodi su pod hipotekami?
insajderi biže biće da se sprima nešti?jeli dobro za dioničari?
jeli stvarno nimaš force zalipit taj suply za 2019 ?
još niznaš šta očekivaš od suply za 2019?
rest demanda za 2018?pad?
2019?
a triba imat mu.do za napisat šta očekivaš stručnjak od brodari 😀
ovi šta san ja kupija su radili dokap po tržišnoj cini dionice jeli će AP radit po tržišnoj cini?

[/quote]
Žito spada u major bulk cargoes!
Zbilja svašta!
[/quote]
zovi to kako ti drago ali <10% i ni baš nešti jeli tako?
ako ima iron ore 30 coal >25 posti
jeli je to jedino šta si naša prokomentirat iz moji komentar?
lega brodolomac jeli to znači da se slažeš sa ostalin iz moji komentar?
😀
lega K-PAX sadi si pokvarija gigicu razlog da bude sritan radi capesize vozarin
😀
😀

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.



Capeovi -2.8%, 9.330$ (smiley)
😀👍✌👌👏🤞💥
p.s. Woodi još handyi …..😀. To znači pogoditi trenutak i akciju. Malo je takvih investitora na ovom forumu i još zaraditi 15%

jeli si ti od oni šta su sritni da im krava kripa ako će u susida isto kripat?
svašta ovdi more čovik pročitat od stručnjaci
😀
znaš da su žitarice minor bulk?ni 10 posti i šta će posli bit?
lipo si navlačija a sadi je bdi 5% ispod 2017.
jeli to oporavak za dry bulk koji si najavljiva?
krediti su priko glave i od kudi će se vračat krediti ako ovo krine doli a svi brodi su pod hipotekami?
insajderi biže biće da se sprima nešti?jeli dobro za dioničari?
jeli stvarno nimaš force zalipit taj suply za 2019 ?
još niznaš šta očekivaš od suply za 2019?
rest demanda za 2018?pad?
2019?
a triba imat mu.do za napisat šta očekivaš stručnjak od brodari 😀
ovi šta san ja kupija su radili dokap po tržišnoj cini dionice jeli će AP radit po tržišnoj cini?

[/quote]

Sama kuknjava, ajde evo prognoziram da će capeovi sada kada si ti proda u slijedećih mjesec dama pocevßi od pred kraj ovog tjedna znacajno narasti, a male klase će i dalje lagano puzajuće rasti na ovim lijepim razinama.
😀👍✌👌👏🤞💥
[/quote]
ne pravi se gr bav znaš da san napisa da sam proda samo jedan dil i to objavija zašti san tako napravija.sadi morem isto kupit 10% jeftinije šta i planiram.
da si proda svog brodara moga si ga isto kupit jeftinije.
samo ti njega drži i sprimaj šoldi za dokap šta više imaš dionic moći ćeš više dokapitalizirat.
pofali se ovdi kada dokapitaliziraš a more bit da ovi insajderi šta biže griše?
puno san toga napisa radi čega san očekiva da će insajderi pobić u pravo vrime.
to je kompanija di je sve u pravo vrime jeli tako?
u pravo vrime prodaja brodi,dokap,esop
još sami triba oštampat u pravo vrime i naći u pravo vrime pravog revizora koji će napravit šta triba.ja virujem da će jedna svitska kompanija to uspit jer imaju sve šta triba.
ja san zapamtija da si ti rika da su uspišni i konsolidirani a more biti da to ni sve pa ti još napiši šta triba.
bdinex pada kada bi triba resti i tribamo se svi zamislit šta moremo očekivat za dalje.
srićom pa se ugovaraju boje vozarine nego na spotu ali more li to trajat?do kadi?
grain ide prima kraju a kako dalje?
steel zalihe na rekordu?
trump priti dalje da će proširit tarife?
suply za 2019 reste priko mire? čak ni giga nije smoga force za zalipit od straja?
triba imat mu.do ka mi šta držimo?

sretno svima na pučini,čujemo se posli 11.12.2018.

Sadržaj posta bit će prikazan nakon odobrenja moderatora.
Hvala vam na razumijevanju.

brodolomac
woodiron
gigic23

Capeovi -2.8%, 9.330$ (smiley)
😀👍✌👌👏🤞💥
p.s. Woodi još handyi …..😀. To znači pogoditi trenutak i akciju. Malo je takvih investitora na ovom forumu i još zaraditi 15%

jeli si ti od oni šta su sritni da im krava kripa ako će u susida isto kripat?
svašta ovdi more čovik pročitat od stručnjaci
😀
znaš da su žitarice minor bulk?ni 10 posti i šta će posli bit?
lipo si navlačija a sadi je bdi 5% ispod 2017.
jeli to oporavak za dry bulk koji si najavljiva?
krediti su priko glave i od kudi će se vračat krediti ako ovo krine doli a svi brodi su pod hipotekami?
insajderi biže biće da se sprima nešti?jeli dobro za dioničari?
jeli stvarno nimaš force zalipit taj suply za 2019 ?
još niznaš šta očekivaš od suply za 2019?
rest demanda za 2018?pad?
2019?
a triba imat mu.do za napisat šta očekivaš stručnjak od brodari 😀
ovi šta san ja kupija su radili dokap po tržišnoj cini dionice jeli će AP radit po tržišnoj cini?

Žito spada u major bulk cargoes!
Zbilja svašta!

zovi to kako ti drago ali <10% i ni baš nešti jeli tako?
ako ima iron ore 30 coal >25 posti
jeli je to jedino šta si naša prokomentirat iz moji komentar?
lega brodolomac jeli to znači da se slažeš sa ostalin iz moji komentar?
😀
lega K-PAX sadi si pokvarija gigicu razlog da bude sritan radi capesize vozarin
😀
😀
“I think we have sold at the right point in time.”(kulaš),narode još malo pa nestalo.
jeli pravo vrime za dokap,esop?

Nisam htio dalje ništa pisati, ali kad se već to traži…

1. Ne poznavati temeljne pojmove o sektoru prijevoza rasutih tereta kao što su major/minor commodities, orderbook, supply, a pritom stalno drviti jedno te isto, bez točnih numeričkih podataka koji bi to argumentirali, e to je šarlatanstvo.
2. Nabacivati se stalno kamenjem po domaćem brodaru, a drugome pripisivati da bi se veselio uginuću tuđe krave, e to je u najmanju ruku licemjerno.
3. Stalno naviještati sudnji dan sektoru prijevoza rasutih tereta, a biti u dionici iz tog sektora, e to neka mi drugi kolege s foruma pomognu kako to nazvati.

Kad se sve uzme u obzir, zaključak može biti samo jedan.
Piše se primarno radi blaćenja domaćeg brodara, a sekundarno radi zamagljivanja stvarnog stanja u sektora prijevoza rasutih tereta.

@hasenfefer,
prosječne vozarine za vrste brodova koje Atlantska ima u svojoj floti su 30-40 % veće u odnosu na isto razdoblje prošle godine.


Tko je prošle godine kupovao budućnost se gadno za..bo.

Je, je…taj koji je prošle godine u ovo vrijeme kupovao, stvarno se dobro zaj….
Kupovao je po cijeni od 3xx kn i dobro je popušio…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Kad uskoro Cape-ovi polude, vidjet ćete kaj će se događati sa ATPL…

ex maratonac, ex neumoran (05.10.2007.)

Capeovi moraju okrenuti, samo je pitanje trenutka. Trenutno nema nekog okidača koji bi potaknuo rast tog segmenta i zbog toga ukupni BDI pada. Ostale klase su na dobrim cijenama i posluje se s plusom. Ni Capeovi ne posluju s minusom, istina je da se očekivala njihova najveća eksplozija, kad ono kontra i skroz neočekivan pad i zato je cijena brodara tu gdje je. Iz dana u dan pregledam sve besplatne brodarske portale i strane forume i svi očekuju rast, samo se traži okidač.

Kad se je već tema ATPL preselila ovdje treba reći da je glavni faktor stagnacije cijene iskrcavanje Croatia osiguranja. Dok se oni ne primire slijedi ovakvo trgovanje, ipšak imaju previše dionica i pitanje je koliko ih se žele riješiti. Gotovo sav promet je njihov jer se svaki dan na ZSE stranici vidi da otpuštaju.

S novom vijestima da se sankcije protiv Irana moraju ukinuti, svjetska tankerska flota treba vidjeti dodatnih 14,1 milijuna DWT iranskih tankera oslobođenih trgovini na globalnoj razini. Ova tonaža se danas procjenjuje na gotovo 2.8 milijardi dolara, prema VesselsValue.com.


Baltic Capesize Index -4.0 percent

Capeovi -1.5%, 8.825$
😀👍✌🤞👌👏💥
p.s. Molim ne širiti dezinformacije. Hvala

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋

Pardon, pogresna informacija s hegnarforuma. Ispricavam se!

Croatia je prema obavjestima na zse od rujna 2017. do jučer otpustila nekih 6.700 dionica.
Pitanje je koliko još imaju, zasigurno su imali manje od 24.000 kom. koliko je potrebno za top 10.

New Report

Close