BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


tu integraciju je trebalo napraviti odmah po preuzimanju od lure i to pripajanjem ,ali sad mi ovo zvuči kao odustajanje od prodaje divizije sokovi,što mi nije baš jasno.opet ć gubiti vrijeme sa segmentom u kome namaju šansu a propuštati prilike gdje su lideri.

eurobeva se treba riješiti odmah i ojačati prodaju jap-a i vina ,jer imaju konkurenciju sa svih strana i pokušati što više izvoziti.
idem na skupštinu.

Sa ovim se jako slažem.
To je ono što u svojim postovima pokušavam objasniti – uprava se jako trudi, ali u core businessu se ništa ne mijenja.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


ja vam kažem da je ovo zrelo za neprijateljsko preuzimanje.a i nešto se kuha.

Perković je htio prijateljsko preuzimanje ali jeftino i zato se i cijena ovoliko strmopizdila.
Ali ćini se da je izgorio,jedino po 300 može ući.Ali mislim da to nećemo dočekati.
U zasjedi čeka neprijatelj spreman za preuzimanje,ali i on bi htio jeftino.Tko?
Država sa svojim potraživanjima ulazi u vlasničku strukturu i odrađuje posao za potencijalnog kupca? Za koga?Ovo je idealno za Todu jer tržišna kapitalizacija iznosi jadnih
750.000 dinica po 80 kn je 60 mil kn.
Ukoliko bi država išla u dokapitalizaciju sa sadašnjih 750.000 broj dionica bi se povečao na 920.000

Država bi trebala dokapitalizirati do 25% /vjerovatno po 200/ i vjerovatno po toj cijeni prodati preuzimatelju
koji bi u slućaju preuzimanja po toj cijeni teško skupio 50% jer je jako mali broj nesretnih
"sretnika"ušao ispod 200.
Međutim,za upravljačku većinu i ne treba imati 50% dionica.Kako gosp.Perković i ekipa koji drže preko 25% dionica,ako ne uđu u prijateljsko preuzimanje po 300,nemaju pravo glasa i za potrebnu
večinu dostatno bi bilo i 35% glasova.
Ako Perković i ekipa pokleknu i prodaju vlasnik ima opet preko 50%,ali bi preuzimanje koštalo
i 100 mil kn.
Ako gosp.Perković zajuni
Dakle,35% glasova od budućih 920.000 dionica iznosi cca 320.000 dionica ili 64 mil.

Pitanje:Da li se isplati kupiti Badel za 64 mil kn do 100 mil.Koliko vrijedi samo samo brend.
Sigurno više od toga.

I zato bi ovdje mogao uslijediti prijateljsko_neprijateljski rat za vlasništvo u kome bi dioničari
trebali profitirati.Badel je jedna od rijetkih firmi sa jakim brendom kod kojeg vlasnička struktura
nije rješena.Rasplet se očekuje.

Znači šta očekujemo u najboljem slučaju’
Po 300 kn?


@ lopina
E moj Brzi Gonzales, pa zar je tebi onda uopće važno što će biti sa firmom?
I na kojoj se razini cijena trejda?


Rizik pušione u brzom izlasku uvijek prisutan.Kada sma bez keša cjelokupno blago je na bubnju
i uvije udara po onome što raste.Iz toga izlaziš i gubiš budući rasat,ali toliko sam informiran da pokoji put u kratkom vremenu slinem i 100%.Pobjegnem više.A naše tržište je toliko tromo da uvijek imam vremena pobjeći visoko.Pokoji put i previsoko.Ali treba biti aktivan.Špekulirati se mora.A što će
krenuti ranije ni sam bog ne zna.Izložen sam u minimalno pet dionica.
Ali Badel ulazi u top listu prva tri u kojem želim sudjelovati.
Nažalost samo kao burek investitor,koji ne može utjecati na cijenu dionice.


…..
Nažalost samo kao burek investitor,…..

Sad je sve jasno, hvala na iskrenosti.
S obzirom na volumene, na Badelu se i ne može biti drugo.
Zato ja čekam 100-150. Ako Badel preživi do tad, volumeni će sigurno biti veći.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Dobil danas papire i koliko god da citam i na koji god nacin da gledam izgleda da hanfa nece odobriti nista ispod 300 kn

Nije bolest sve što boli


Dobil danas papire i koliko god da citam i na koji god nacin da gledam izgleda da hanfa nece odobriti nista ispod 300 kn

bob1391,
što se čudite,pa to je barem jasno,a drugih par postola je,da li će Perković to ispoštovat.U svakom slučaju dobitna situacija za nas dioničare.

klodovik

izvrsno……ja ću prodati svoje papire nekom fondu za 250,00….oni i onako mogu čekati kada kupuju sve i sva….i fino meni … i fino njima……njih neće ubiti veliki prinosi ( da im ne pokvare bilancu) , a meni će cash dobro doći…… [wink]….bilo bi to krasno..!

John Maynard Keynes:dugoročno gledano ionako smo svi mrtvi....veni, vidi......uložih u dionice :) Aristotel kaže - ...pare nisu za budale... :)

Ako ne ispostuje gubi pravo glasa na skupstini a onda nema koristi od 40-tak % vlasnistva. Ako uzmemo u obzir cinjenicu da se drma vlast u drzavi, a za smirivanje potresa potrebno je da institucije rade svoj posao moglo bi se desiti da i da ponudu.
Trenutno je jos uvijek jeftino i dobitak bi mogao biti daleko veci od ulozenog. Ako se i kupi ispod 100 kn mislim da ni ako ne bude ponude gubitak ne moze biti preveliki.

Nije bolest sve što boli

(1) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički obvezni su za sve dionice istog roda ponuditi jednaku cijenu, odnosno jednak broj zamjenskih dionica.
(2) Cijena u ponudi za preuzimanje ne može biti niža od najviše cijene po kojoj su ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički stekli dionice s pravom glasa u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze.
(3) Ako je prosječna cijena dionica ostvarena na burzama i uređenim javnim tržištima viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka, ponuditelj je obvezan ponuditi višu cijenu, s tim da se prosječna cijena izračunava za svaku burzu ili uređeno javno tržište kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu u zadnja tri mjeseca prije nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje.
(4) Ako ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički nisu u razdoblju od jedne godine prije dana nastanka obveze stekli dionice s pravom glasa, cijena u ponudi ne smije biti niža od prosječne cijene ostvarene na burzama ili uređenim javnim tržištima.
(5) Ako ponuditelj i/ili osoba koja s njim djeluje zajednički, protivno odredbi članka 40. ovoga Zakona, stekne ili otpusti dionice ciljnog društva po cijeni višoj od cijene iz stavka 2., 3. i 4. ovoga članka, obvezan je u ponudi za preuzimanje ponuditi višu cijenu.
(6) Ako ponuditelj zahtjev za odobrenje objavljivanja ponude za preuzimanje ne podnese u roku iz članka 24. stavka 1. ovoga Zakona, prosječna cijena iz stavka 3. ovoga članka izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na burzi ili uređenom javnom tržištu za svako sljedeće tromjesečje posebno, počevši od tromjesječja koje prethodi danu nastanka obveze na objavljivanje ponude za preuzimanje do dana podnošenja zahtjeva, s tim da je ponuditelj obvezan u ponudi za preuzimanje ponuditi najmanje najvišu tromjesečnu prosječnu cijenu izračunatu u navedenom razdob­lju, ako je ta cijena viša od cijene iz stavka 2. ovoga članka.
(7) Ako ponuditelj ili osoba koja s njim djeluje zajednički u roku od jedne godine od dana proteka roka trajanja ponude za preuzimanje, stekne dionice ciljnog društva koje su bile predmet ponude, po cijeni koja je viša od cijene iz ponude, obvezan je dioničarima koji su prihvatili ponudu za preuzimanje isplatiti razliku u cijeni u roku od 7 dana od dana stjecanja.
(8) Obveza iz stavka 7. ovoga članka ne odnosi se na stjecanja dionica u slučaju statusnih promjena ili povećanja temeljnog kapitala ciljnog ili u slučaju stjecanja dionica ciljnog društva u zamjenu za isplatu dividende

Hm, treba se snaci u svemu ovome….zasto nam hanfa jednostavno ne pojasni par scenarija…

Pogledajte tekt na 22 stranici kad dobijete: Budici da je odredbom clanka 49 ZPDD itd…

zasto hanfa jednostavno ne izbaci cijenu po kojoj bi cetvorka trebala dati ponudu? nek izbace i podatak da li se ta cijena moze mijenjati, tj da li je to fiksno jednom zauvijek, obzirom da se proslost ne moze mijenjati te je trenutak utvrdjivanja pobveze, zacementirao obveznu cijenu? jel odlazak na mjesni trgovacki sud ista garantira? tko bi platio te dionice? u kojem roku?


zasto hanfa jednostavno ne izbaci cijenu po kojoj bi cetvorka trebala dati ponudu? nek izbace i podatak da li se ta cijena moze mijenjati, tj da li je to fiksno jednom zauvijek, obzirom da se proslost ne moze mijenjati te je trenutak utvrdjivanja pobveze, zacementirao obveznu cijenu? jel odlazak na mjesni trgovacki sud ista garantira? tko bi platio te dionice? u kojem roku?

Perković ispod 300 ne može preuzeti,jedino ako na sudu dokaže dsa se ne radi o povezanim osobama.
Ako ne da
ponudu svaki dioničar koji ima badel na dan kada je prestao rok za preuzimanje
može tužiti Perkovića da mu to podmiri po toj obvezućujoj cijeni,tj 300 kn.
Neki dioničari su dobili sudski spor u Industrogradnji,jer je Galinac izbjegao javnu ponudu.
Dakle,zaštičeni su mali dioničari i zakonitost.A Perković ima s ćime platiti,dionicama.
Organizirajte se i tužite ga.Ja neću imam premalo Badela za se ganjati poi sudu.

"Neki dioničari su dobili sudski spor u Industrogradnji,jer je Galinac izbjegao javnu ponudu.
Dakle,zaštičeni su mali dioničari i zakonitost.A Perković ima s ćime platiti,dionicama."

1) Ponuditelj i osobe koje s njim djeluju zajednički obvezni su za sve dionice istog roda ponuditi jednaku cijenu, odnosno jednak broj zamjenskih dionica.

Odnos jednak broj dionica? sto to tocno znaci? recimo imate 100 dionica trenutne vrijednosti na burzi 100 kn, a koliko onda bi perkovic trebao dati dionica…jos dvije na svaku koju imate jer je to onda 300 kn..? a da li se onda uzima neki godinsji prosjek prije nastanka obveze itd….gledao sam prosjek od 7.¸10.2009. do danas, iznosi 91 kn. godinu prije je vjerojatno mnogo vise. ako netko zna vise, molim da nas obrazuje malo.

Ako tužite Perkovića i dobijete pravdu trebate dobiti 300 kn po dionici.
A iz njegove osobne imovine se naplačujete.Kažem da on osobne imovine ima,a mi znamo za dionice
Badela ,njegove i povezanih osoba.
Prisilna naplata se može obaviti samo u kunama.Bitno je da imovine ima i mislim da bi neki koji bi to
pokrenuli imali šanse za izvući ,jer većina će biti pasivni i čekati Godoa.
Tko prvi kod divojke,tome i divojka….

Bravo lopina i cone što ste iznijeli pogled na problem i s te strane.Iza to stotke.

klodovik

New Report

Close