BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

očito je da ide izvješće ovih dana pa prethode informirani na prodaji. samo nije mi jasno koliko mora biti loše da izazove pad na 70?! za badel je cijena dionice od 70 kuna praktički stečaj situacija, a znamo da nije takva situacija (ili barem mislimo).

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Danas Badel sutra netko drugi.

Ova burza je ko minsko polje. Skoro sam na PROM-ovku naletio. Paziš na nagazne kad ono potezna….

who dares, wins

pa na magmi su naštampali novih tri milijarde dionica, razvodnjavaju ih kao u tihom oceanu, a cijena s 50 na 60 kuna. a tamo ne rade s dobitkom bogtepitaj otkad. ovo s badelom je teška manipulacija

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

Neka neka………………

Ja kupio……….kupit ću još………..a ovu cjenu ču danas poslije 4 nazdravit sa konjakom…….zna se čijim…………. [lol]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Badelovim Mirogojčekom?

who dares, wins

Ekipo jel to novi VLAKIĆ????? Nešto se kuha za sada gledam razvoj situacije a kasnije budemo vidjeli.
Vidim da se tu samo redaju dionice HGSPOT,ĐAKOVŠTINA,VALIDUS ???? Jel to i NJAKOS lagano lapi!!!! Za sada NIKO ČEKO da se nebi u 15 minuti spotaknuo na čep 🙂 Ali tu sam ovih dana… Treba pozvati LOPINU da malo piše. Za sada je mirno čim ga nema lol

Dobar, Loš, Zao

Nemojte biti naivni i ne dopustite da vas nada u oporavak vodi.
Badel je razvaljen i ide u komade.
Nema više Perkovića da ga brani od hijena.
Živjeli.

Prisutan. [smiley]

Jel ima koji maneken da nam približi ovu situaciu. Vidim vešmašina se upaila samo čekamo centrifugu.
De neke informacije ako ma netko neka podijeli sa bracom napacenom [undecid]

Dobar, Loš, Zao


Nemojte biti naivni i ne dopustite da vas nada u oporavak vodi.
Badel je razvaljen i ide u komade.
Nema više Perkovića da ga brani od hijena.
Živjeli.

najjace izjave su bile za business.hr (badel ima kupce na nekretnine, inozemni fondovi zainteresirani za punionicu u apatovcu), ali jos je daleko od realizacije. A kad imate, sto ne prodate, sto se ceka? da drzava oprosti dug? E pa sad, mozda je ovo dio necije realizacije. Kupio sam 50 komada na 96 kn prosjek, ne znam sto mi bi, kad ima toliko toga sigurnog na burzi a i na banci. mislim da necu kupovati, ali bas me zanima sto ce biti s badelom za nekih 3-5 godina. mislio sam da je to komadanje i ostavljanje visokobrendiranog alkohola, dobra prica, ako ce eurobev i ostalo dati nekom drugome da se bavi tim gubitasima i da ih eventualno preuzme neki svjetski igrac. Citavsi pocetak ove teme, zapala mi je ova izjava jednog forumasa, kad je netko pitao koliko vrijedi dionica badela? odgovor je bio: jednog dana to ce reci jedan od ovih igraca: danone, coca cola, nestle, pepsi cola..mozda je bio jos netko ukljucen tu, a to je bazirao na tvrdnji da te firme drze svjetsko trziste vode. Eto, tu se moja masta malo zaigrala, ali tko to zna, nekako je logicno prodati poduzece kad je jako i treba pomoc veceg igraca, a sto je ovo? pa da se skupi nogometna repka, ili samo totenhamov trojac, od dzeparca bi mogli kupiti 50% badela, a gdje su jos premije.

19.03.06. | 23:25

zimzelen | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 1451 | profil
korisnik od: 12.02.2006.
[Korisnik je offline] [Korisnik sa dugotrajnim iskustvom] [Korisnik je ocijenjen lošije od 60% aktivnih članova foruma po ocjenama drugih korisnika.]
ocjena poruke
100%
zajednica

moderatori
Badel od lovca uskoro lovina

"…Talijani, naprimjer, popiju 200 litara godišnje po stanovniku, četiri puta više nego mi, zbog čega velike svjetske multinacionalke još nisu zagazile na naše područje, na kojemu se kriju velike zalihe. Najviše uvoza potječe iz Slovenije i manjim dijelom iz Bosne. Bez obzira što se na vodu gleda kao na biznis budućnosti i prirodni resurs oko kojega će se u budućnosti voditi ratovi, kod nas je tek sada s Badelovim akvizicijama počelo jače pozicioniranje i odmjeravanje snaga. Jamnica se u relativno kratkom roku nametnula kao lider, a drugi nisu imali snage da je istisnu. Svjetsko tržište voda kontroliraju Danone, Nestle, Coca-Cola i Pepsi i upravo među ta četiri imena treba tražiti mogućeg kupca nekog od domaćih igrača, možda prije svih drugih – Badela ili Podravke…"

tako je pisao "zimzelen" prije par godina. Eto, mi Rvati srozali podravku i badel. Ih sto mi bi da ulazem u badel pored ht-a, adrs-p-a, dlkv…..pohlepa i bujna masta 🙂

http://www.index.hr/vijesti/clanak/procitajte-cijeli-kosoricin-program-za-spas-hrvatske/486815.aspx

"Programom se predviđa i smanjenje stope poreza na dohodak, tako da bi se trebale uvesti tri nove stope u iznosu 12, 25 i 40 posto, prodaja udjela države u trgovačkim društvima u kojima država ima manje od 25 posto udjela, a premijerka je najavila i rezanje broja agencija i zavoda te ocijenila nemogućim da zaposleni u nekim zavodima imaju plaću veću od ministarske."

dakle, drzava bi mogla oprostom duga povecati svoj udio u badelu, a prema ovom programu to bi sve skupa moglo opet biti zajedno s hfp manje od 25%. zakljucak, drzava ce svoj udio u badelu nekome prodati kad tad, u skoroj buducnosti navodno, ako je vjerovati ovom planu jadranke kosor.


Jel ima koji maneken da nam približi ovu situaciu. [undecid]

Ja sam manekenski tip, al ne znam kakva je situacija.
Nadam se da sam pomogo, pozdrav.




Kupnja nikad nije bila jača,ima li netko kakvu informaciju što se događa?

Imam ja. Ekipa splićana organizirali navlakušu na Badelu. Već viđeno na HGSpotu, na Optimi su pokušali ali nije išlo.
Sad se postavili sa ušteđevinom na bid (kao fol kupuju). U biti tjeraju naivce da skidaju s aska.
Ali izgleda da im se po bidu istresaju malo bolji poznavatelji prilika u Badelu.

Eto to se događa ako nekome nije jasno.

I naravno stara retorika – "Ovaj rast je bio vidljiv iz aviona…."
Kojeg to? Navlakuša Airlines-a?
[/quote]
Kolega Krampus, naučite čitati grafove jer očito vam nije jasno da je Badel poljubio donji Boll na 80kn i probio ga, logično je bilo povrat na sredinu ili u njegovu slučaju vrh bollingera što se i dogodilo…
Nakon umirivanja cijene i hlađenja oscilatora, gdje je moguć još 1 pad do 96kn slijedi rast, koji će biti sporiji,al dugotrajniji.
[/quote]

post od 14.1. 2010.

🙂

Nego, jel se ovaj "Navlakuša Airlines" prizemljio zbog ove vulkanske prašine ili je ipak samo Badel u k…. ?

Ajmo analitičari, slušam pažljivo. Čekam "donji bollinger" i te spike…

New Report

Close