BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sa zadovoljstvom konstantiram da sam se danas učlanio u klub ljubitelja mirogojčeka, baš zbog razloga koje je post iznad naveo kolega Robin Hood

Surround all arround when it hits the ground


Sa zadovoljstvom konstantiram da sam se danas učlanio u klub ljubitelja mirogojčeka, baš zbog razloga koje je post iznad naveo kolega Robin Hood

Dobro došao bing! Utrčao si u pravom trenutku. Iako imam ovu dionicu već duže vrijeme ne javljam se baš često na ovoj temi. Mislim da dugoročno nema potrebe puno pisati ali svaki je prilog i informacija dobrodošla Hvala kolegama!
[thumbsup]

marcello

Pssst…
Tiha voda brege dere!

Minimalan pad dobiti Badela 1862
Business.hr/Hina

Badel 1862, tvrtka koja se bavi proizvodnjom, prodajom i distribucijom alkoholnih i bezalkoholnih pića te vode, u devet je mjeseci ove godine ostvarila neto dobit od 6,5 milijuna kuna, što je za 2,8 posto manje nego u istom razdoblju lani.

Poslovni rezultati najvećim su dijelom utjecaj akviziranja tvrtke Eurobev te prodaje bezalkoholnih pića putem Badela, što je novi segment prodaje u Badelu 1862, navodi se u priopćenju tvrtke objavljenom na Zagrebačkoj burzi.

Ukupni su prihodi tvrtke u promatranom razdoblju povećani 24,2 posto, na 342,8 milijuna kuna. Pritom su prihodi od prodaje u zemlji, koji čine glavninu prihoda, povećani 38 posto, na 278,42 milijuna kuna, a prihodi od prodaje u inozemstvu za pet posto, na 38,5 milijuna kuna.
U asortimanu jakih alkoholnih pića u kojem je Badel 1862 i dalje najveći proizvođač i lider s tržišnim udjelom koji premašuje 50 posto, ostvaruje se kontinuitet prodanih količina uz rast prihoda od prodaje od devet posto.

Prihodi od prodaje u inozemstvu rasli su za pet posto, a najbolji izvozni rezultati ostvaruju se u zemljama bivše Jugoslavije, Njemačke te Srednje Europe.

Obzirom na akvizicije, ubrzani razvoj poslovanja i širenje poslovanja u regiji, troškovi financiranja su izrazito visoki i značajno umanjuju pozitivne efekte koji se ostvaruju u operativnom poslovanju, napominju u tvrtki.

Navode i kako ulažu velike napore i novac za daljnju integraciju poduzeća u sastavu Badel Grupe pa su i rezultati u Kalničkim vodama Bionaturi d.d i Eurobevu d.o.o. znatno bolji nego prethodne godine.
Krajem ove i tijekom 2009. očekuje se daljnje objedinjavanje bezalkoholnog biznisa u zajedničkom poduzeću Badel BAP.

U segmentu vode u ovoj su godini zaključeni značajni ugovori za izvoz u zemlje Perzijskog zaljeva i uslužnu proizvodnju punjenja za Cedevitu Go, što ulijeva optimizam u pozitivne rezultate u idućoj godini, kažu u tvrtki.

Ukupni rashodi Badela 1862 u devet su mjeseci ove godine prema istom razdoblju lani povećani 25 posto i iznose 336,3 milijuna kuna.

Troškovi sirovina i materijala manji su 20 posto, troškovi amortizacije su na lanjskoj razini, troškovi usluga su 60 posto veći, dok su ostali troškovi poslovanja manji 63 posto, navodi se u pojašnjenju poslovnih rezultata.

Badel 1862 ostvario rast prihoda od 31 posto
Poslovni.hr

U prvih devet mjeseci tekuće godine Badel 1862 ostvario je prihode u iznosu od 322, 898.632 kuna, što je povećanje od 31 posto u odnosu na 2007, stoji u priopćenju tvrtke objavljenom danas na Zagrebačkoj burzi. Prihodi od prodaje u zemlji porasli su pritom 39 posto.

Kako se navodi, takvi rezultati najvećim su dijelom utjecaj akviziranja tvrtke Eurobev te prodaje bezalkoholnih pića putem Badela što je novi segment prodaje u Badelu 1862. U asortimanu jakih alkoholnih pića ostvaren je kontinuitet prodanih količina uz rast prihoda od prodaje za 9 posto. Prihodi od prodaje u inozemstvu porasli su 5 posto, a najbolji izvozni rezultati ostvareni su u zemljama bivše Jugoslavije, Njemačke te Srednje Europe.

Operativna dobit je porasla sa 11 milijuna kuna u 2007., na 27 milijuna kuna. Rezultat je to upravljanja troškovima i sinergijskih učinaka akvizicije Eurobeva, kao i smanjivanja troškova distribucije, skladištenja, prodajnog osoblja i dr. Obzirom na akvizicije, ubrzani razvoj poslovanja te širenje poslovanja u regiji, troškovi financiranja su izrazito visoki i značajno umanjuju pozitivne efekte koji se ostvaruju u operativnom poslovanju, stoji u priopćenju. Tako je neto dobit za prvih devet mjeseci ostvarena u iznosu od 6,517.479 kuna i na razini je prethodne godine kada je iznosila 6,707. 556 kuna.

Badel: Operativna dobit više nego udvostručena
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Takvi rezultati najvećim su dijelom utjecaj akviziranja tvrtke Eurobev te prodaje bezalkoholnih pića putem Badela što je novi segment prodaje u Badelu 1862.

U prvih devet mjeseci tekuće godine Badel 1862 (ZSE:BD62-R-A) ostvario je prihode vrijedne 322.898.632 kuna, što je povećanje od 31 posto u odnosu na 2007. Tvrtka ima najveći rast prihoda od prodaje u zemlji – 39 posto. U asortimanu jakih alkoholnih pića u kojem je Badel 1862 i dalje najveći proizvođač i lider sa tržišnim udjelom koji premašuje 50 posto, ostvaruje se kontinuitet prodanih količina uz rast prihoda od prodaje od devet posto. Prihodi od prodaje u inozemstvu rastu za pet posto, a najbolji izvozni rezultati ostvaraju se u zemljama bivše Jugoslavije, Njemačke te Srednje Europe.

Operativna dobit je više nego udvostručena s 11 milijuna kuna u 2007., na 27 milijuna kuna. Rezultat je to upravljanja troškovima i sinergijskih učinaka akvizicije Eurobeva, kao i smanjivanja troškova distribucije, skladištenja, prodajnog osoblja i dr. Obzirom na akvizicije, ubrzani razvoj poslovanja te širenje poslovanja u regiji, troškovi financiranja su izrazito visoki i značajno umanjuju pozitivne efekte koji se ostvaruju u operativnom poslovanju. Neto dobit u iznosu od 6.517. 479 kuna neznatno je smanjena u odnosu na prethodnu godinu kada je iznosila 6.707.556 kuna.

Krajem ove i tijekom 2009. očekuje se i daljnje objedinjavanje bezalkoholnog biznisa u zajedničkom poduzeću Badel BAP. Za biznis vina 2008. je godina u kojoj je Badel sa svojim vinima iz vinarije Daruvar osvojio na pet najznačajnijih svjetskih ocjenjivanja prestižne nagrade, naročito za daruvarski Sauvignon.

U biznisu vode u 2008. zaključeni su značajni ugovori za izvoz u zemlje Perzijskog zaljeva i uslužna proizvodnja punjenja za Cedevitu Go.

[thumbsup]Badel 1862 ostvario 6,5 milijuna kuna neto dobiti

Badel 1862, tvrtka koja se bavi proizvodnjom, prodajom i distribucijom alkoholnih i bezalkoholnih pića te vode, u devet je mjeseci ove godine ostvarila neto dobit od 6,5 milijuna kuna, što je za 2,8 posto manje nego u istom razdoblju lani.

Poslovni rezultati najvećim su dijelom utjecaj akviziranja tvrtke Eurobev te prodaje bezalkoholnih pića putem Badela, što je novi segment prodaje u Badelu 1862, navodi se u priopćenju tvrtke objavljenom na Zagrebačkoj burzi.Ukupni su prihodi tvrtke u promatranom razdoblju povećani 24,2 posto, na 342,8 milijuna kuna. Pritom su prihodi od prodaje u zemlji, koji čine glavninu prihoda, povećani 38 posto, na 278,42 milijuna kuna, a prihodi od prodaje u inozemstvu za pet posto, na 38,5 milijuna kuna.U asortimanu jakih alkoholnih pića u kojem je Badel 1862 i dalje najveći proizvođač i lider s tržišnim udjelom koji premašuje 50 posto, ostvaruje se kontinuitet prodanih količina uz rast prihoda od prodaje od devet posto.

Prihodi od prodaje u inozemstvu rasli su za pet posto, a najbolji izvozni rezultati ostvaruju se u zemljama bivše Jugoslavije, Njemačke te Srednje Europe.Obzirom na akvizicije, ubrzani razvoj poslovanja i širenje poslovanja u regiji, troškovi financiranja su izrazito visoki i značajno umanjuju pozitivne efekte koji se ostvaruju u operativnom poslovanju, napominju u tvrtki.Navode i kako ulažu velike napore i novac za daljnju integraciju poduzeća u sastavu Badel Grupe pa su i rezultati u Kalničkim vodama Bionaturi d.d i Eurobevu d.o.o. znatno bolji nego prethodne godine.Krajem ove i tijekom 2009. očekuje se daljnje objedinjavanje bezalkoholnog biznisa u zajedničkom poduzeću Badel BAP.

U segmentu vode u ovoj su godini zaključeni značajni ugovori za izvoz u zemlje Perzijskog zaljeva i uslužnu proizvodnju punjenja za Cedevitu Go, što ulijeva optimizam u pozitivne rezultate u idućoj godini, kažu u tvrtki.Ukupni rashodi Badela 1862 u devet su mjeseci ove godine prema istom razdoblju lani povećani 25 posto i iznose 336,3 milijuna kuna.Troškovi sirovina i materijala manji su 20 posto, troškovi amortizacije su na lanjskoj razini, troškovi usluga su 60 posto veći, dok su ostali troškovi poslovanja manji 63 posto, navodi se u pojašnjenju poslovnih rezultata.(Hina) [thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Pazi ovo:
"Ukupni prihodi Badel 1862 d.d. veći su za 24% u odnosu na isto razdoblje protekle godine. Prihodi iz osnovne djelatnosti rastu 31% (prihodi od prodaje u zemlji veći su 39%, a od prodaje u inozemstvu veći su za 5%)."

Troškovi sirovina i materijala manji su 20% u odn. na isto razdoblje protekle godine.Troškovi amortizacije su na razini 2007., troškovi usluga su 60% veći, dok su ostali troškovi poslovanja manji 63% .

Povečali prihode, jako srezali troškove, a ulažu na kvadrat!
He, he! Samo tako naprijed! [thumbsup]


Kapitalni fond izašao iz Badela

Predsjednik Uprave Badela 1862 ističe da je u tvrtki vlasništvom nezadovoljan KD Invest i 2-3 menadžera te da nema nikakve krize među malim dioničarima


Što mislite, što je u pozadini tih njihovih postupaka?
Mislim da oni pokušavaju sanirati vlastitu investicijsku štetu. Dok nas s jedne strane tuže i stvaraju određeni nemir među dioničarima, s druge strane cijelo vrijeme traje prepiska s njima da Badel od njih otkupi taj paket.

Jeste li vi na to spremni?
Jesmo, ali po tržišnoj cijeni, a ne po cijeni njihova stjecanja
.

Očito je u tome i najveći problem?
Da, ali što im mi u tome možemo pomoći? Meni je žao što su se našli u toj situaciji i što svojim vlasnicima sad moraju opravdavati gubitak koji imaju na našim dionicima. Ali oni su naše dionice kupovali na vrlo visokim razinama cijena, prosječno 750 kuna. Štoviše, dogurali su burzovnu cijenu na visine za koje sasvim sigurno nema osnove u pokazateljima tvrtke. Pritom se uopće nisu ponašali strateški, nisu prije tih stjecanja došli ovdje i razgovarali, ne žele Badel doživljavati kao svoju kuću. Ako želite biti vlasnik, sasvim se drukčije ponašate. Nije vam u interesu brza zarada. Ja sam dionice kupio da budem vlasnik, a ne špekulant.

Što mislite da oni žele?
Moja je pretpostavka da žele kontrolu nad upravljanjem kako bi tako došli u situaciju da namire svoj gubitak, bilo izvlačenjem novca, bilo prodajom imovine koju Badel 1862 ima.

Ima i komentara da KD Investment radi za nekoga tko zapravo želi preuzeti tvrtku?
To nije isključeno, čak mislim da razaznajem koja bi strana kompanija mogla biti u pozadini. U tom je slučaju njihov jedini cilj bio sticanje kontrole nad tvrtkom, podjela na biznise i rasprodaja imovine. Računali su vjerojatno i s dionicama nekoliko menadžera iz kuće, ali se pokazalo da nemaju dovoljno za preglasavanje i uzimanje kontrole. Istodobno cijelo vrijeme zbog pada cijene dionice bilježe minuse u svojoj bilanci zbog čega nas žele pritisnuti da mi otkupimo njihov udio po cijeni njihova stjecanja.

Je li u Badelu na djelu vlasnička kriza? Je li točno da su mali dioničari nezadovoljni sadašnjom vlasničkom strukturom?
U Badelu je vlasništvom nezadovoljan KD Invest i 2-3 menadžera koji su nešto jači dioničari. Nema nikakve krize među malim dioničarima. Udruga – mali dioničari drži 53 posto, u Udruzi je 632 mala dioničara, a iz nje je dosad izašlo svega 16 ljudi, i to samo oni koji su prodali svoje pakete. Posve se pogrešno imputira da se broj dioničara u Udruzi prepolovio jer se brkaju brojke. Naime, Badel 1862 ukupno ima oko 1800 dioničara, ali nisu svi ni zaposlenici ni članovi Udruge. Osobno imam 799 punomoći.

Pogledam li ovo boldano stekao sam dojam da je na celu badela spekulant a ne vlasnik, koliko god se on u medijima trudio drugacijim prikazati. Pa koji direktor bi se hvalio kako je prodao investicijskom partneru dionice po 750kn, umanjio njihovu cijenu na burzi trostruko ihvalio se jos time da je to u redu jer su sebi i druigima u firmi prodavali tu istu dionicu po 39kn i zaradjivali na razlici..? Covjek je sve rekao s onih osamsto (od 1800 dinoicara) punomoci, nije ni morao reci da je muljator. A mali dionicari koji su ulagali jer su smatrali da badel ima dobar prospekt i bolju buducnost bi sad morali biti zadovoljni s njegovim ponasanjem..? Cinjenica je da Badel sve losije posluje koliko god Perkovic stimao rezultate jer ako fondovi izadju, investicijske kuce izadju, vecinski dionicari izadju na mala vrata prodajuci samo da bi zaradili na razlici izmedju povlastene cijene i trzisne onda se pitam jesam li pogrijesio ulaskom u Badel..?
I jos ima obraza objaviti interview u kojem kaze da mali dionicari nisu nezadovoljni..? Prestrasno.

@ Nagasaki

Bez ljutnje, oprosti, ali ti ne čitaš sa razumjevanjem.
Pa koju si ti konstrukciju izvukao iz teksta kojeg si citirao?!
Sve naopako i krivo!
Po meni ovo si tako dječački izkonstruirao da sam siguran da to radiš namjerno.
Pa nije Perković prodavao KD-u dionice! Već je KD kupovao dionice na tržištu i tako sam sebi dizao cijenu i vrijednost KD fonda. No sada kada je KD počeo propadati, započeo je ucjnjivati BADEL.
Mislim stvarno ispada da si ti na burzi tek od 08.07.2008.
A to šta kažeš da BADEL posluje sve lošije – je laž i čisti druk.
Ajde pročitaj ono šta si citirajo još jednom, polako, sa razumjevanjem.
Sve se pitam da ne radiš za KD.
Sramota!


@ Nagasaki

Bez ljutnje, oprosti, ali ti ne čitaš sa razumjevanjem.
Pa koju si ti konstrukciju izvukao iz teksta kojeg si citirao?!
Sve naopako i krivo!
Po meni ovo si tako dječački izkonstruirao da sam siguran da to radiš namjerno.
Pa nije Perković prodavao KD-u dionice! Već je KD kupovao dionice na tržištu i tako sam sebi dizao cijenu i vrijednost KD fonda. No sada kada je KD počeo propadati, započeo je ucjnjivati BADEL.
Mislim stvarno ispada da si ti na burzi tek od 08.07.2008.
A to šta kažeš da BADEL posluje sve lošije – je laž i čisti druk.
Ajde pročitaj ono šta si citirajo još jednom, polako, sa razumjevanjem.
Sve se pitam da ne radiš za KD.
Sramota!

Ne znam otkud ti pravo da mi govoris da ne razumijem ako se kao mali dionicar Badela ne slazem s nacinom rukovodjenja tvrtke..? Ko si ti da osporavas moje pravo dugogodisnjeg malog dionicara da izrazim svoj stav..?
Dionice badela sam kupio na burzi prije vise od dvije godine jer sam u tom trenutku smatrao da ce badel razviti posao s vodama i prosiriti poslovanje. Nazalost, Badel jedva drzi korak s konkurencijom zato jer ima los menagement. Los menagement ima zato jer ima previse ljudi u njemu koji ne zele povecati ucinkovitost onako kako su obecavali i prikazivali prije. Dionicar sam nekoliko uspjesnih tvrtki, cak i onog ‘narodnog’ HTa koji jedini kad nastane recesija napravi jednu nemilosrdnu ali logicnu stvar – podijeli otkaze radnicima. I kad vidim izjave nekog poput ove od Perkovica koju je netko ovdje citirao jasno mi je koliko on nije sposoban voditi tu tvrtku. Ne zanima me KD invest i njihove pare ali me JAKO zanimaju MOJE PARE koje sam posteno zaradio i investirao. A ja nisam bio u mogucnosti kao Perkovic i slicni kupiti dionice badela po 39kn nego sam ih platio devet puta vise. A kad kazes da ih je KD invest kupovao po 750kn znam da ih je kupovao od onog koji ima 800 punomoci. A kako je 2 + 2 = jos uvijek 4 onda je svima jasno da je Perkovic kupovao po 39 od Badela a prodavao po 750 na trzistu. TO JE CINJENICA, i ja nemam nis protiv toga sve dok god uredno radi svoj posao. Ali kad pocne muljanje onda me to smeta, volim transparentnost poslovanja tvrtke u koju sam ulozio svoje pare. Cinjenica je i da Perkovic ima punomoci od 800 dionicara od ukupno 1800 dionicara. I jos je jedna cinjenica to tvoje i nekolicine ovdje prepisivanje clanaka o ‘uspjesnosti’ badela. zadnja cinjenica je da sve ono koje je Badela najvljivao prije nekoliko godina da ce ostvariti nije postigao, u menagementu nema nikakvih promjena kao ni u poslovanju, otkaze nitko nije dijelio koliko god propusta u poslovanju bilo a konkurencija je sve jaca i jaca i pitanje je koliko ce moci Badel pratiti korak kroz kojih 5 godina. A ja sam prije par godina kupio Badela zato jer sam vjerovao da ce bar pratiti korak ako vec ne ostvariti obecano i napredovati. Tako da mene ti clanci u novinama koje ti prepisujes ovdje nimalo ne impresioniraju, niti tvoje (kako sam nazivas) drukanje o ‘uspjehu’ Badela, u hrvatskoj stvarnosti vecina uspjesnih ljudi zna kako citati knjige i kako se moze nastimati da poslovanje dobro izgleda. Perkovic to jako dobro zna, jedino ne zna kako bi ostvario ono sto je Badel obecavao prije, nema znanja ni volje dok god je dobro zaradio i ovako. Mogu mu reci samo da je dobro zaradio na nekom kom je robu kupljenu za 39 kuna prodao po 750 i kasnije je opet kupio za 250, svaka mu cast. Ali ta cast ne mijenja zadnju cinjenicu da je izvrstan kao SPEKULANT a nikakav kao VLASNIK i MENAGER. Pametnom dosta.

20. studeni 2008.
Badel 1862 stekao 50 vlastitih dionica

Badel 1862 stekao je 50 vlastitih dionica, kupnjom na Zagrebačkoj burzi, priopćeno je danas na ZSE.

Navedene dionice stečene su 14. studenog i daju 0,007 posto udjela u temeljnom kapitalu kompanije. Dionica Badela 1862 trenutno na Zagrebačkoj burzi bilježi stagnirajuću cijenu od 180,20 kuna.

27. studeni 2008.| Biserka Ranogajec (poslovni.hr)
Najbolja vina Hrvatske i regije

U zagrebačkom hotelu The Regent Esplanade održat će se 28. i 29. studenoga Treći međunarodni festival vina i kulinarstva na kojem će sudjelovati izlagači iz Hrvatske, Slovenije, Italije, Austrije, Srbije i Bosne i Hercegovine. Festival je u cijelosti posvećen kulturi stola, vina i hrani, točnije odabranim delicijama kao važnom dijelu gospodarstva i turističke ponude, rekao je Ivica Dropuljić, direktor festivala.
U posebnim prezentacijama u trajanju sat vremena za pojedinog izlagača sudjelovat će Badel 1862, Belje, Vinotrade, Bin 19, Vivat i partneri te još neki. Njihov raspored još nije utvrđen jer prezentacije su ograničene na 25 sudionika.

Da, i sama cijena ulaznice je 100 kunića, a još čaša uz cijenu košta 50 kunića!!!

Zadnje transakcije:
Cijena Količina Iznos Datum
155,00 2703 418.965,00 9.12.2008 15:35:52
155,00 5000 775.000,00 9.12.2008 15:35:52
155,00 5000 775.000,00 9.12.2008 15:35:52
155,00 45 6.975,00 9.12.2008 12:01:31
155,00 45 6.975,00 9.12.2008 12:01:31
155,00 8 1.240,00 9.12.2008 12:01:31
155,00 13 2.015,00 9.12.2008 11:59:03
155,00 24 3.720,00 9.12.2008 11:50:57
155,00 16 2.480,00 9.12.2008 11:50:57
155,00 5 775,00 9.12.2008 11:44:11
IntraDay14 d1 m6 m1 g

who dares, wins

New Report

Close