BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nastavlja se odlazak dionica sa Zagrebačke burze… Opet se priprema teren za malverzacije, sada kad su dugovi sređeni vrijednost društva je znatno veća od 13tak kuna koliko je tromjesečni prosjek. Dovoljno je pogledati po kojim se cijenama vrednuju slične firme u inozemstvu. Nadam se da će netko od dioničara imati zrnce pameti ovu odluku sudski osporiti.

Vergilije, 31.10.2019. u 18:24
Društvo povlači s uvrštenja na redovitom tržištu Zagrebačke burze d.d. Zagreb, Ivana Lučića 2a/22,OIB: 84368186611 (dalje u tekstu: Zagrebačka burza) sve uvrštene dionice, tj. 25.405.755 (slovima: dvadeset pet milijuna četiristo pet tisuća sedamsto pedeset pet) redovnih dionica bez nominalnog iznosa, izdane u nematerijaliziranom obliku, koje se vode u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu d.d. pod oznakom BD62-R-A, ISIN: HRBD62RA0004.

Društvo neopozivo izjavljuje da se obvezuje od svih dioničara Društva koji glasuju protiv ove odluke, otkupiti njihove dionice uz pravičnu naknadu, najkasnije u roku od tri mjeseca od dana upisa ove odluke u sudski registar Trgovačkog suda u Zagrebu, sukladno članku 341. st. 3. Zakona o tržištu kapitala (Narodne novine, br. 65/2018; dalje u tekstu: ZTK). S obzirom na to da se dionicama Društva trgovalo u više od 1/3 trgovinskih dana unutar zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na ovu Glavnu skupštinu u glasilu Društva, pravičnom naknadom smatra se prosječna cijena dionica ostvarena na Zagrebačkoj burzi, izračunana kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na Zagrebačkoj burzi u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na ovu glavnu skupštinu Društva u glasilu Društva, sukladno odredbi članka 341. st. 9. ZTK.

Vergilije, 31.10.2019. u 18:24
https://zse.hr/userdocsimages/novosti/k5vfNMAkpe5KBRY1JkFCvg==.pdf

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Nastavlja se odlazak dionica sa Zagrebačke burze… Opet se priprema teren za malverzacije, sada kad su dugovi sređeni vrijednost društva je znatno veća od 13tak kuna koliko je tromjesečni prosjek. Dovoljno je pogledati po kojim se cijenama vrednuju slične firme u inozemstvu. Nadam se da će netko od dioničara imati zrnce pameti ovu odluku sudski osporiti.

one, 31.10.2019. u 23:00

Društvo povlači s uvrštenja na redovitom tržištu Zagrebačke burze d.d. Zagreb, Ivana Lučića 2a/22,OIB: 84368186611 (dalje u tekstu: Zagrebačka burza) sve uvrštene dionice, tj. 25.405.755 (slovima: dvadeset pet milijuna četiristo pet tisuća sedamsto pedeset pet) redovnih dionica bez nominalnog iznosa, izdane u nematerijaliziranom obliku, koje se vode u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu d.d. pod oznakom BD62-R-A, ISIN: HRBD62RA0004.

Društvo neopozivo izjavljuje da se obvezuje od svih dioničara Društva koji glasuju protiv ove odluke, otkupiti njihove dionice uz pravičnu naknadu, najkasnije u roku od tri mjeseca od dana upisa ove odluke u sudski registar Trgovačkog suda u Zagrebu, sukladno članku 341. st. 3. Zakona o tržištu kapitala (Narodne novine, br. 65/2018; dalje u tekstu: ZTK). S obzirom na to da se dionicama Društva trgovalo u više od 1/3 trgovinskih dana unutar zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na ovu Glavnu skupštinu u glasilu Društva, pravičnom naknadom smatra se prosječna cijena dionica ostvarena na Zagrebačkoj burzi, izračunana kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na Zagrebačkoj burzi u zadnja tri mjeseca prije dana objave poziva na ovu glavnu skupštinu Društva u glasilu Društva, sukladno odredbi članka 341. st. 9. ZTK.

one, 31.10.2019. u 23:00
https://zse.hr/userdocsimages/novosti/k5vfNMAkpe5KBRY1JkFCvg==.pdf

[/quote]

A sto će osporavati ako je otkupna cijena na takav nacin definirana zakonskom normom? Jel uopće netko pokušao osporavati tako definiranu pravicnu naknadu? Zna li netko?

Na kraju, postavlja se pitanje zašto se ako je društvo znatno vrednije, dionicom nije trgovalo na burzi po znatno visim cijenama?

Ja se slazem da firma vrijedi možda i 20-tak kuna, no zanemarimo li većinskog vlasnika i državu, svi ostali dionicari raspolažu malenim udjelima i očito je prevladalo misljenje da ih treba izvlastiti iz vlasništva.

taman se atln riješio pa sad i ovo moram. za godinu dana više nećemo imati s čim trgovati. kapitalnu dobit će im plenković i kolinda plaćati.

who dares, wins

Ja sam s Raspudicem i Knezom jednostrano, ali sigurno bez izlika ugovorio prepustanje svojih dionica pa 26,50kn
Dao sam im dobar skonto, MORAJU to prihvatiti.
Inace idemo trgovati po mojem principu, a taj je jako opasan!

e moj m…. želim ti svako dobro i sve najbolje! misliš da im tvoj postotak nešto predstavlja i znači!!?? imao sam puno veći udjel u jednom povlaćenju i dobio k…nu! i danas sam silom prilika unutra! vjerovatno ostaje za praunuke! ili neka eventualna iznenadna prodaja!

@randophh
Ma kakvi postotci, bas zato! A i kako doci do postotaka kad vas stalno “vodom polijevaju”-razvodnjavaju i maznjavaju! Nije ovdje samo tako, znam ja to dobro, ali tko zna povjest Badela, pa onda ova zbivanja u zadnjih 10 i vise godina sve mu je jasno. Ima na mnogim mjestima a ovdje posebno za knjigu napisati kako se unistavalo kompanije a poslije preuzimalo a male dionicare sikaniralo. Nista novo na ZSE! Ne, necu nabrajati i Pevci su me razvlastili itd. itd…


A sto će osporavati ako je otkupna cijena na takav nacin definirana zakonskom normom? Jel uopće netko pokušao osporavati tako definiranu pravicnu naknadu? Zna li netko?

Bila je i kod Siemensa definirana zakonskom normom na 292 kune, pa su izgubili na sudu i morali platiti razliku još 1.850,62 HRK po dionici tri godine kasnije. Primjer iz 2014., riješen 2017. Jesmo banana država, ali ipak nisu svi blesavi da ne razumiju vrijednost pojedine kompanije.


Na kraju, postavlja se pitanje zašto se ako je društvo znatno vrednije, dionicom nije trgovalo na burzi po znatno visim cijenama?

Pa očito, mali freefloat + čišćenje dosadašnjih dubioza. Preokret u poslovanju upravo dolazi, zato ovo i rade. Sva dosadašnja Meteorova preuzimanja su konsolidirana kroz tri godine. Godišnje izvješće će biti prilično dobro, a svako sljedeće i bolje zbog provedenog restrukturiranja.


Ja se slazem da firma vrijedi možda i 20-tak kuna, no zanemarimo li većinskog vlasnika i državu, svi ostali dionicari raspolažu malenim udjelima i očito je prevladalo misljenje da ih treba izvlastiti iz vlasništva.

Već je najavljeno da će država razmotriti prodaju udjela u firmama gdje ima manjiski udjel.
Po meni u tom grmu leži zec, ako nisu na burzi Meteor će probati direktno dobiti tih 12% i onda može napraviti istiskivanje. Da taj paket sljedeće godine završi na zse bila bi sasvim druga priča…

Mislio sam kupovati veću količinu dionica, sada očito nema smisla… Žalosno je što vlasnik koji isto vjerojatno nije konačan, nema viziju da u dugom roku veće vrednovanje može ostvariti kroz tržišta kapitala.

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Ma firma je i trenutno preskupa (17 HRK). 800 milijuna kapitalizacije na 300 milijuna kuna prihoda.

Uz ovu razinu profitabilnosti, čak i uz pozitivna ocekivanja, moraš bih biti bedak pa to kupovati pored znatno podcijenjenijih firmi sa slicnom ili čak i boljom perspektivom.

Prodati ili ne prodati, pitanje je sada. Čak i kad bi se pojavili SVI dioničari, CERP bi imao više od 9/10 glasova (imaju 11,72%) i mogao bi ne prihvatiti Odluku. Budući da sigurno neće dopći SVI dioničari, CERP će sam imati i više od 11,72% u odnosu na kvorum. Međutim, CERP može i ne sudjelovati na GS… Kakva su mišljenja ostalih forumaša?

Većinski će otkupiti CERP-ov udio napraviti delisting i squeez out manjinskih dioničara. Tako ja mislim.

Ako cijena po kojoj će CERP prodati bude povećala ponderiranu cijenu, to može biti bolji izlazak manjinskih dioničara nego ovako kako sada izgleda. A možda CERP ima nekog razloga i ne glasati za izvrštenje…

Tko svaki dan prodaje Badel? Jel netko od forumaša možda? Moram najnoviju knjigu uzeti!

U svjetlu nedavnih događanja na ZSE, ovdje sve miriši na istiskivanje. Po prosjeku koji je svaki dan sve manji.
Kadija te tuži, kadija te sudi.
Živo me zanima po kojoj će cijeni ići istiskivanje ?


Ako cijena po kojoj će CERP prodati bude povećala ponderiranu cijenu, to može biti bolji izlazak manjinskih dioničara nego ovako kako sada izgleda. A možda CERP ima nekog razloga i ne glasati za izvrštenje…

Pa prije puno godina su na silu otimali Badel, zasto bi sada izlazili.

Možda netko zna zašto na portalu moje dionice.com nisu ažurirani podaci za badel
Sada kad je dobit cca 45 milijuna nema obrade podataka

New Report

Close