BD62 (Badel 1862 d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska BD62 (Badel 1862 d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prodaja dosta odvazno stoji, ne da se na nize a mislim da je i ovo prenisko. Pokusaji provokacije za sada ne uspjevaju!


Zaključno s listopadom 2014. Badel 1862 ostvario je EBITDA maržu od 9 posto što je povećanje za 100% naspram istog razdoblja lani. Rast profitabilnosti, kažu u Badelu, ostvaren je kroz snažnu kontrolu i rezanje troškova poslovanja. U odnosu na 2013. niži su 15% no, radi obveza prema bankama iskazan je ipak gubitak od 20,7 milijuna kuna.

Plaće zaposlenika redovite su, lansiraju se novi proizvodi, u ukupnom nacionalnom izvozu pića Badel drži 70% udjela. Od prosinca 2013. izmiruje i sve obveze prema državnom proračunu na dan dospijeća, u trajanju statusa predstečajne nagodbe uplaćeno je više od 200 milijuna kuna.

Zaboravili ste citirari ovo:
“… Zakasni li se s uvođenjem strateškog partnera gube svi, najviše država. Prema okvirnoj procjeni jednokratni gubitak države iznosio bi oko 490 milijuna kuna, a godišnji, s obzirom na trošarine i doprinose, još najmanje 185 milijuna kuna…”

Badel udvostručio stopu profitabilnosti, Vlada odugovlači s novim natječajem

a posebice mislim zbog ovog:

Nisu mi dali da kupim Badel zato što sam stranac

Lp, [emo_namigusa]

Donošenjem predmetnog Rješenja o odbijanju žalbe Ante Perkovića dodatno je pojačana pravna sigurnost vlasničke strukture društva Badel 1862 d.
d. te potvrđena zakonitost i osnovanost provedene dokapitalizacije iz 2011. godine od strane Republike Hrvatske. [emo_palacg]

http://zse.hr/default.aspx?id=54739

prikladno za praznike [emo_smijeh]

who dares, wins

Sljedeća godina prijelomna za Badel 1862

marcello

…stoga početkom 2015. predstoji objava novog javnog poziva za investitore. Gdje je ta objava, ajmo to malo ubrzati gospodo?

Država počela provoditi strogoću nad kompanijama koje su joj u vlasništvu, svašta se može očekivati i ovdje. Izgleda da su bitnije nekretnine nego proizvodnja i zadržavanje radnih mjesta. Neće valjda Badel ovim stopama…

Preokret pet do 12: Kaštelanske staklenike država šalje u stečaj

Ne želim sam pisati na ovoj temi, ali evo malo me rastužuje loše stanje kod mojeg Badela. Izvješća su uskoro ovdje mrtvilo, svi nešto čekaju ili očekuju, dok država ima zadnju… da ne bi bilo kao na KSST ako krene po lošem da neki ne budu znali tko je većinski vlasnik i da pobunu spremaju!

nije ovo tako tragično kao ksst. tamo je samo zemlja u igri a ovdje ima nešto i brendova + orbico. ali nikad ne reci nikad.

who dares, wins

Nitko ne želi komentirati FI za 2014? Otužno je na ovoj temi, ali mogu reći da izvješće ne iznenađuje, vidim pozitivna djelovanja koja se unatrag nekoliko kvartala vide i na izvješću, gubitak je sve manji i manji i do kraja godine pomozi bože biti će u plusu! Oni koji sad piju “pelin” neka malo bolje prouče a ne da tuguju…[emo_palacg]

Bilo je najavljeno da će MFIN između ostalih otpisati i neke dugove BADEL-u ali nisam vidio u današnjem tekstu da se u otpisu spominje Badel? Osim toga ne kužim koja su to d.o.o. društva u privatnom vlasništvu zavrijedila bilo kakav otpis i iz kojih razloga.

..ima ko živ ovde??[emo_namigusa]…nikam se ne krece…[emo_ljut][emo_ljut]


..ima ko živ ovde??[emo_namigusa]…nikam se ne krece…[emo_ljut][emo_ljut]

Ni po asku ni po bidu!, čeka se… Gazde su na potezu!

bude s vremena na vrijeme po bidu ali je stvar u tome da ni bida više nema.

who dares, wins

http://zse.hr/default.aspx?id=56975

http://zse.hr/default.aspx?id=56976

New Report

Close