ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ASU,CIJENIM TVOJ RAD,ALI BURZA JE NEŠTO SASVIM DRUGO..DIONICA SE KUPUJE KAD JE LOŠE,A PRODAJE SE KAD JE DOBRO.DAKLE,sada je loše…čista logika,pusti brojeve..da,pao je interes za ovu dionicu svakako,a slučajno je druga najlikvidnija na zse.

Kolega zahvaljujem na komentaru koji je korektan i drago mi je da cijenite moj rad. Ipak dvije stvari moram pojasniti. Mislio sam na interes na nasem Forumu. Cinjenica je da se godinama nije skidala sa prve stranice kao i JDPL. Sad je nalazim na trecoj a na JDPL vodim monolog.

Drugi dio zasluzuje vise pozornosti. Apsolutno se slazem kad treba kupovati dionice. To nismo izmislili ni Vi ni ja. Ali isto tako treba se voditi još jednim načelom koje nismo izmislili ni Vi ni ja.

DIONICA SE KUPUJE KAD JE LOŠE ALI SE NE KUPUJE KAD SE OCEKUJE JOS LOSIJE.

Pozdrav

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



@Techman

Ako može ovaj članak u cijelosti sa Lloydsa

Evo ga!

New cargoes bring fresh lift to Atlantic panamax rates
Srijeda 25 ožujak 2009

PANAMAX Atlantic rates are rising as market sentiment improves and fresh cargo inquiries come out, writes Liz McCarthy .

Brokers reported that the market had found its bottom level and were optimistic that rates would continue to climb this week.

“The week started on a rather active note with some fresh inquiry entering the market,” said ICAP Shipping in its daily report.

Owners were asking for $20,000 per day for fronthaul trips, shipping cargoes from the Atlantic to Asia, and around $15,000 per day for transatlantic voyages, said one London broker.

Brokers said they had been busy this week, with activity increasing significantly compared to business concluded in the past fortnight.

“It’s been a bit of a crazy day. A lot of rates are exchanging hands,” said one London broker. “Everyone is willing to commit to something. In general, owners are pushing a bit and they’ve started discussing higher rates.”

She said the lift in capesize rates seen at the end of last week had helped push panamax rates up slightly.

An improvement in the panamax paper market had also created positive sentiment in the market. This was mirrored in the Baltic Exchange’s fronthaul rate, which climbed for a second day to $19,386 per day. This figure is more than $10,000 below the 2009-high the route reached two weeks ago of $29,943 per day.

Its transatlantic route rate also rose to $14,263 per day. A high of $21,575 was achieved a fortnight ago.

Owners in the Atlantic were still avoiding taking trips to Asia and were reported to be holding back.

“I think if we see the Pacific improving for the rest of the week then owners will start changing their ideas,” the broker said.

Cargoes that need to be delivered to the Far East had opened up in the Atlantic but would have to wait a couple of days to be fixed, she added.

Most owners were looking for short transatlantic trips, taking grain from the US Gulf to the east Mediterranean. Grain from east coast South America was only destined for Asia, the broker said.

Bauxite coming out of West Africa had also boosted activity in the market.

Tonnage lists in the Atlantic basin were still tight, which was helping keep rates steady, said brokers.

In the transatlantic market, US commodities group Cargill took the 74,275 dwt, 2001-built Tian Tong Feng from La Coruna in Spain for a trip via east coast South America and redelivery in Skaw-Cape Passero for $14,250 per day.

STX Pan Ocean booked the 69,163 dwt, 1997-built YM Cultivation for a fronthaul trip, with delivery in San Ciprian between March 23-26 for a trip via the US Gulf to Singapore-Japan for $19,500 per day.

Rates are expected to improve for the rest of the week, but any gains will be on a small scale. “There’s nothing too exciting, but its a little more positive than the last two weeks,” one London broker said.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Koliki je BDI? Na Drysu je neki cudan datum

256March 2009

Baltic Dry Index (BDI) -26 1714

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Tko zna koji je uopće razlog takvog velikog rasta DLKV, i IGH, ? Nešto se spominje mostarski Aluminij, da nije neko preuzimanje??

sutra je novi dan.


Koliki je BDI? Na Drysu je neki cudan datum

256March 2009

Baltic Dry Index (BDI) -26 1714


čudan datum…ali još čudniji..trend

samo što nije...



Techman je bio u pravu, ovi ameri su ludilo, jučer svi zeleni,a DRYS u plusu preko 10%, a danas svi crveni. Zbog čega su jučer rasli ne znam, zašto danas padaju ne znam. Lud zbunjenog, a BDI i jučer i danas u neznatnom padu, zna li netko logičan odgovor?

DRYS je objavio gubitak u 4 Q i zato je predvodio pad brodara.
[/quote]
Evo danas DRYS opet u plusu za sada 5% i predvodi plus svih brodara.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima



@alt333
…..dionice se kupuju kad je sitacija loša kao npr. trenutno za brodare ali činjenica je da se zadnjih dana uložio novac u građevinare , investitor bi već sada bio dobar barem 20% , dokle tko je god ostao na ATPL (djelom) kao i ja tu je ostao oko nule……

kolega ako ste već nestrpljivi, a vjerujete u brodare, da pokušate malo svoj interes prebaciti na JDPL, jer tamo bez sumnje ima više prostora za neki jači rast, jer je trenutno vrlo podcijenjena i nema ovakav veliki promet pa je prostor za rast i možebitnu zaradu veći.
Istina je i to da treba malo zažmiriti na činjenicu što je ipak u rukama države, ali kad pogledate neke pokazatelje brzo ćete na to zaboraviti

Periculum in mora.




@alt333
…..dionice se kupuju kad je sitacija loša kao npr. trenutno za brodare ali činjenica je da se zadnjih dana uložio novac u građevinare , investitor bi već sada bio dobar barem 20% , dokle tko je god ostao na ATPL (djelom) kao i ja tu je ostao oko nule……

kolega ako ste već nestrpljivi, a vjerujete u brodare, da pokušate malo svoj interes prebaciti na JDPL, jer tamo bez sumnje ima više prostora za neki jači rast, jer je trenutno vrlo podcijenjena i nema ovakav veliki promet pa je prostor za rast i možebitnu zaradu veći.
Istina je i to da treba malo zažmiriti na činjenicu što je ipak u rukama države, ali kad pogledate neke pokazatelje brzo ćete na to zaboraviti

[/quote]

Ja tako razmišljam već 20 dana pa on skoro ni makac…

Oćelaviću zbog njega a neam ni 30
[cry]





@alt333
…..dionice se kupuju kad je sitacija loša kao npr. trenutno za brodare ali činjenica je da se zadnjih dana uložio novac u građevinare , investitor bi već sada bio dobar barem 20% , dokle tko je god ostao na ATPL (djelom) kao i ja tu je ostao oko nule……

kolega ako ste već nestrpljivi, a vjerujete u brodare, da pokušate malo svoj interes prebaciti na JDPL, jer tamo bez sumnje ima više prostora za neki jači rast, jer je trenutno vrlo podcijenjena i nema ovakav veliki promet pa je prostor za rast i možebitnu zaradu veći.
Istina je i to da treba malo zažmiriti na činjenicu što je ipak u rukama države, ali kad pogledate neke pokazatelje brzo ćete na to zaboraviti

[/quote]

Ja tako razmišljam već 20 dana pa on skoro ni makac…

Oćelaviću zbog njega a neam ni 30
[cry]
[/quote]

ako ste pimjetili već se ovaj tjedan JDPL tržio preko 100 kn, što ako usporedimo s najnižom cijenom proteljih dana cca 85 kn i nije baš mali rast.

Ne brinite kad snažnije krene gore biti će novaca za najbolju periku. [thumbsup]

Periculum in mora.

DRYS predvodi rast brodara, trenutno +8,24%%
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

ulazim ,,,,,jopeta u atpl,,,,,,cisti druk…..

postoje samo dvije dionice u koje ne ulazim ni pod razno, to su ht i
atpl …..kad se sjetim koje su se tu idiotarije izvađale…..hebo narodne dijonice…



@techman

dobro je da se tako marljivo piše o budućem oversupllyju, sve dok ti nama svaki dan nadješ za postati poneki članak o tome mi možemo mirno spavati. pa makar usput opustio forum. što više straha sada, to više lovuše kasnije.

Georgija ovdje nema silovanja pa ma kako se netko trudio. Ja postao a ti citaj i tumaci kako ti pase. Pretpostavljam da ces ti citst kao druk na dolje dok ce mozda netko drugi citati kao navodjenje na oprez. Ako si procitao postani clanak i mirno spavas sa velikom sigurnoscu mogu kazati samo jedno. Nemas brodare u portfelju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@Techman

Imaš li ti brodare u portfelju?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

DRYS raste, sada +9,05%
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close