ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 04.06.2024. u 23:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
52,91
36.721
694
52,80
53,20
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Evo tek toliko oko oporavka brodara, inaće BDI ispod 1500 je gubitak, kod zaduženih i viši.

BDI Baltic Exchange Dry Index 818 DOWN 11
BCI Baltic Exchange Capesize Index 1423 DOWN 53
BPI Baltic Exchange Panamax Index 575 UP 32
BSI Baltic Exchange Supramax Index 454 DOWN 10
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 292 DOWN 5

jest, ali je i cijena dionice zato sada 700, a bila je 3700. Puke činjenice bez stvaljanja u direktnu komparaciju s cijenom dionice ne znače ama baš ništa.
[/quote]

Daj onda izračun kakva je realna valuacija firme sa trenutnim BDI-em koji stvara velike gubitke brodarima i nalazi se na povijesno najnižim razinama, tako bi se isto moglo reći da su povijesno najniže cijene ATPL oko 20 kn.
[/quote]

nema realne valuacije, ima samo više ili manje pogrešne. Osim toga _trenutna_ "realna" valuacija mene kao špekulanta ne zanima nego _buduća_. Za burzu je "trenutno" teška prošlost. Daj ti svoju realnu valuaciju. Po mojoj osobnoj valuaciji ATPL _trenutno_ vrijedi više nego je njena tržišna cijena. Ali to nije bitno, bitno je zaraditi na burzi.

I'LL BE BACK

Nije to jedina istina, postoji i istina da je omjer duga i kapitala za DSX 21,8% dok je ktod ATPL 98,75%, krediti brzo pojedu keš i onda si na ničem. Desilo se to onima koji su propali u zadnja 2 mj, DRYS recimo jedino opstaje radi SPO-ova koje Grk zasada još uspješno rješava.

Sikbojčić, drys se drži jerbo je najveći svjetski brodar, ima ogromnu i novu floturinu. A onima ko ga kreditira je jasno da ako on prne, odoše i njegove pare u 3pm. Zato će ga pratiti dok god se vozarine ne oporave, a oporavit se moraju. Ili ti imaš možda neku informaciju metafizičku, o nestanku mora ili nešto takovog tipa, prekooceanska teleportacija rasutih tereta kao posljedica istraživanja onih tragača za bozonima u francusko-švicarskim alpama, molim te da nam javiš da izađemo svi iz brodara i uložimo u nove tehnologije je li
[lol]

A ovaj omjer duga i kapitala, di si to pročita, možda u Gloriji -IN.

Ko proguta ovo sve do 715

jebote, oglasi se governor i skoči atlantska…
nemreš vjerovat


Nije to jedina istina, postoji i istina da je omjer duga i kapitala za DSX 21,8% dok je ktod ATPL 98,75%, krediti brzo pojedu keš i onda si na ničem. Desilo se to onima koji su propali u zadnja 2 mj, DRYS recimo jedino opstaje radi SPO-ova koje Grk zasada još uspješno rješava.

Sikbojčić, drys se drži jerbo je najveći svjetski brodar, ima ogromnu i novu floturinu. A onima ko ga kreditira je jasno da ako on prne, odoše i njegove pare u 3pm. Zato će ga pratiti dok god se vozarine ne oporave, a oporavit se moraju. Ili ti imaš možda neku informaciju metafizičku, o nestanku mora ili nešto takovog tipa, prekooceanska teleportacija rasutih tereta kao posljedica istraživanja onih tragača za bozonima u francusko-švicarskim alpama, molim te da nam javiš da izađemo svi iz brodara i uložimo u nove tehnologije je li
[lol]

A ovaj omjer duga i kapitala, di si to pročita, možda u Gloriji -IN.
[/quote]

Nemaš ti pojima o brodarstvu ako kažeš da je DRYS najveći svjetski brodar.***obrisano***

Nemaš ti pojima o brodarstvu ako kažeš da je DRYS najveći svjetski brodar. Ljudi moji kakve neznalice ovdje bauljaju, sad znam zašto i inaće nakon par postova odustanem od pisanja.

… što jest – jest! drys nije najveći i nikada mi nije bilo jasno zašto se ne uzima neki veći brodar (npr ap maersk) kao referenca. istina, maersk je diversificiran (oil), no čemu uvijek drys?


jebote, oglasi se governor i skoči atlantska…
nemreš vjerovat

nije se oglasio Governor nego President http://finance.yahoo.com/news/President-Bush-Automakers-to-apf-13877990.html
i nije skočila samo ATPL nego sve

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Prvo skočila, a sad pada…

Kupnja
693,01 11
693,00 8
690,20 29
690,15 8
690,13 10
690,10 100
690,06 10
687,50 200
687,00 15
686,00 15

Prodaja
700,00 33
703,00 3
705,00 84
706,00 108
709,00 34
710,00 769
714,70 15
717,80 13
718,00 49
719,00 34

Što nam se desilo kad je odobren spas financijskog sektora… atpl je pala sa 2000 na 1100…



jebote, oglasi se governor i skoči atlantska…
nemreš vjerovat

nije se oglasio Governor nego President http://finance.yahoo.com/news/President-Bush-Automakers-to-apf-13877990.html
i nije skočila samo ATPL nego sve
[/quote]

[thumbsup]

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

…..dan

-Nevažno je hoće li ATPL za 15 dana ili 3 mjeseca biti 150 … ili 1500kn…

-Važno je koji će se potezi povući …., na tom putu ….

…kada već netko ovdje spominje 500 …..

-Baba je bila spora ….. , nosila je kolače …..

….. , ali mislim da je prošla …… [smiley]

. Dr M Wagner

http://www.cnbc.com/id/28301390

Winning Stocks on the Docks

Shares of dry bulk shipping companies have risen in the past week as infrastructure spending is expected to help shipping companies.

The possibility of a half-trillion dollar infrastructure plan proposed by President-elect Obama, could trigger greater demand for commodities such as iron ore, coal, and steel, lifting the demand for dry bulk shipping companies.

An increase in global freight rates helped by easing access to credit along with infrastructure-related spending is also expected to bolster business for these companies.

Dry bulk shipping companies have been among the hardest hit by the credit crunch this year, with the Baltic Dry Index, a measure of shipping rates for commodities, trading down 92.91% from an all-time high of 11,793 reached in May 5th. However, since hitting a year low of 663 on December 5th, the Baltic Dry Index has risen 26.09% to close at 836 on Wednesday.

As of yesterday’s close, shares of shipping companies such as DryShips, Navios Maritime Holdings, and Eagle Bulk Shipping have more than doubled, posting gains of 126%, 112%, and 106% respectively.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Neki kažu da se na ATPL pripremaju pozicije za ponedjeljak, a ja gledam brodare http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DAC,DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR&d=v1 pa mi se baš ne čini tako. Izgleda da bih ja koji sam promašio ulet na razinama 5XX mogao dobiti drugu šansu uskoro. Samo da prođu blagdani i da fondovi prikažu našminkane rezultate za kraj godine. koliko se to uopče da našnonkati, tu je potrebnija plastična operacija.
Još mi je smješniji graf na http://www.bloomberg.com/index.html?Intro=intro3. Trenutno ameri crtaju drugu sisu.

SLAVONAC (malo san maka)

New Report

Close