ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Gospodin Mark Mobius predviđa početak ere bikova, a zamisli s njim se ne slažu "experti" Citigroupa. [lol]

Vise bi se veselio da je Gospodin Mobius veliki investitor svog novca u receni fond.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Lloyds List based on DVB research of the Panamax fleet.

AT LEAST 19% of the total 511 panamax bulk carriers on order will be
cancelled in the next four years.


Kolega pozdravljam. Do sada sam bio solo pjevac ali vidim da smo na putu oformiti zbor.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Gospodin Mark Mobius predviđa početak ere bikova, a zamisli s njim se ne slažu "experti" Citigroupa. [lol]

Vise bi se veselio da je Gospodin Mobius veliki investitor svog novca u receni fond.
[/quote]
Kolega, slažem se s tobom 100 %, nas nije briga niti za g. Mobiusa, pa niti čiju lovu ulaže, jedino bi nas zanimalo da ulaže u ATPL. [thumbsup]

sutra je novi dan.

bez obzira na sve–idemo dalje…



Meni ovo liči na četvorku i dvije godine krize.

[/quote]
Ko o cemu a ja opet o kolegi Kormilaru. Kolega zasto izbjegavate odgovor o vasim kvalifikacijama da ovdje pametujete? To pitanje sam Vam postavio nekoliko puta. Ne odgovorivsi kredibilitet Vam je NULA

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

evo zanimljivog textica. 10 analiticara prema bloombergu sve odreda fund manageri i brodari tipuju da ce slijedeci quarter biti period stagnacije za BDI jer kao vode se pregovori oko cijene zeljezne rude koji bi trebali biti gotovi do 1.4. i pocetka fiskalne godine Japanu ali navode da su se pregovori znali i oduziti do lipnja, kao prosle godine… Ovo mi lici na Stojica i prognoze koje on daje a dogodi se upravo suprotno. Ipak kinezi su nagomilali rude pa sad mogu taktizirati iako mislim da ce prodavaci pristati na njihove uvjete zbog smanjenja potraznje. Ipak indikativno je da su ‘analiticari’, u odnosu na prosli period, povecali predvidjanja za prosjecni BDI za nesto sitno. Tako da je po meni trend ipak uzlazni…http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=41216&Itemid=79

VIVA LA REVOLUCION !!!

Ovisi sa koje strane gledas. Ako gledas sa aspekta pregovora o cijene rude mozda i hoce BDI up. Ako imas podatke koliko novih brodova i koje tonaze dolazi na market i koliko ce biti izrezanih mozda i nece. Cini mi se da je ovisno od onog ko gleda sta ce vidit. Kako je izvor clanka Grcki realnije je da puse u jedra BDI-a up.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Baltic Exchange Panamax Index 25 March 2009: 1544 (UP 18)

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Baltic Dry Index (BDI) -18 1740
Dow Jones Industrial Average 7,800.71 12:29pm ET +140.74 (+1.84%)

Zavaljala me zdjela sa bananama jer sam predvidio porast BDI-a. Razmišljam da pojedem banane i napunim zdjelu sa kikirikijem. Samo ako dođe do toga da pojedem i kikiriki, onda bješte žene od mene.

SLAVONAC (malo san maka)

Trend


… Tako da je po meni trend ipak uzlazni…http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=41216&Itemid=79

Trend je trenutno uzlazni već od 3.3. 606->675 ili +11,4%

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!

Techman je bio u pravu, ovi ameri su ludilo, jučer svi zeleni,a DRYS u plusu preko 10%, a danas svi crveni. Zbog čega su jučer rasli ne znam, zašto danas padaju ne znam. Lud zbunjenog, a BDI i jučer i danas u neznatnom padu, zna li netko logičan odgovor?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@Mcinha

Teorija kaosa?

Parche mihi, Domine, quia Dalmata sum!


Techman je bio u pravu, ovi ameri su ludilo, jučer svi zeleni,a DRYS u plusu preko 10%, a danas svi crveni. Zbog čega su jučer rasli ne znam, zašto danas padaju ne znam. Lud zbunjenog, a BDI i jučer i danas u neznatnom padu, zna li netko logičan odgovor?

Kreativni nered [lol] [lol] [lol]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Techman je bio u pravu, ovi ameri su ludilo, jučer svi zeleni,a DRYS u plusu preko 10%, a danas svi crveni. Zbog čega su jučer rasli ne znam, zašto danas padaju ne znam. Lud zbunjenog, a BDI i jučer i danas u neznatnom padu, zna li netko logičan odgovor?

DRYS je objavio gubitak u 4 Q i zato je predvodio pad brodara.

..kako trese, lupa, udara…

…silujte vi trend ako ne želite da trend siluje vas [lol]
(što bi reko drug armani)

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close