ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima li kakvih novosti glede otkupa dionica?
Skupština je bila prije gotovo 40 dana. Jeli dobio tko kakav dopis od njih ili SKDD?

http://www.excelsa-realestate.com/novosti.asp?pageID=4
Kad ovdje bude objavljeno da je odluka upisana u trgovačkom sudu, tek onda idu ugovori za otkup na adrese dioničara …



stvarno je neumoran ovaj gospodin TT sada već na broju 6! čovjek marljivo polako skuplja već mjesec dana. pomalo zanimljivo?

Covjek je financijski manager, neka ulaže … Kako mi se cini big bos nece uspjeti u naumu sgueeze out-a tako da ce mu u principu delistanje mozda vise naskoditi renomeu tvrtke nego sto ce profitirati otkupljujuci dionice onih koji su u panici od nemogucnosti prodaje nakon delistanja …. Ja jos uvijek.cekam odgovor o boljih 5 načina preuzimanja svih dionica od delistanja/panike i stampeda ….
[/quote]

Iz čije perspektive gledate taj nazovimo gubitak renomea?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ovdje je koliko se meni cini game over, a taj sto kupuje ili ima neki insajd ili je jako veliki vjernik. Al za to ne treba kupovati već otići u Međugorje i moliti se čudotvornoj Gospi.

Vjera u burek je jedina prava vjera

Evo što kaže Buffett o imanju firmi koje nisu izlistane: https://youtu.be/EZ1kAnX640k?t=284




stvarno je neumoran ovaj gospodin TT sada već na broju 6! čovjek marljivo polako skuplja već mjesec dana. pomalo zanimljivo?

Covjek je financijski manager, neka ulaže … Kako mi se cini big bos nece uspjeti u naumu sgueeze out-a tako da ce mu u principu delistanje mozda vise naskoditi renomeu tvrtke nego sto ce profitirati otkupljujuci dionice onih koji su u panici od nemogucnosti prodaje nakon delistanja …. Ja jos uvijek.cekam odgovor o boljih 5 načina preuzimanja svih dionica od delistanja/panike i stampeda ….
[/quote]

Iz čije perspektive gledate taj nazovimo gubitak renomea?
[/quote]

Iz bilo cije. Od ljudi koji investiraju u dionice, preko poslovnih partnera pa nadalje. Tvrtka koja je bila na burzi i davala financijska izvjesca se pocinje kamuflirati u Hr mulj ….


Ovdje je koliko se meni cini game over, a taj sto kupuje ili ima neki insajd ili je jako veliki vjernik. Al za to ne treba kupovati već otići u Međugorje i moliti se čudotvornoj Gospi.

Ti isto kupujes ? 🙂


Iz bilo cije. Od ljudi koji investiraju u dionice, preko poslovnih partnera pa nadalje. Tvrtka koja je bila na burzi i davala financijska izvjesca se pocinje kamuflirati u Hr mulj ….

Ne kamuflira se u mulj nego smanjuje troskove poslovanja. Za firmu koja nema namjere skupljati dodatni kapital ili mijenjati vlasnicku strukturu je sudjelovanje na trzistu kapitala samo nepotrebna dodatna birokracija i trosak. Ovaj potez se ne svidja nama koji smo potencijalni ulagaci, ali je sa pozicije firme kao takve potpuno logican i opravdan.



Ne kamuflira se u mulj nego smanjuje troskove poslovanja. Za firmu koja nema namjere skupljati dodatni kapital ili mijenjati vlasnicku strukturu je sudjelovanje na trzistu kapitala samo nepotrebna dodatna birokracija i trosak. Ovaj potez se ne svidja nama koji smo potencijalni ulagaci, ali je sa pozicije firme kao takve potpuno logican i opravdan.
[/quote]

Izasli su sa dionicama na burzu, ulagači i partneri su ulozili u tvrtku i pomogli time da tvrtka stane na noge i krene i sada kad je krenulo big bos kaze idemo je delistat bez obzira sto velika vecina nije za taj potez. Ne shvacam po koji ti to kriterijima branis takav pacerski potez ??


Izasli su sa dionicama na burzu, ulagači i partneri su ulozili u tvrtku i pomogli time da tvrtka stane na noge i krene i sada kad je krenulo big bos kaze idemo je delistat bez obzira sto velika vecina nije za taj potez.

Hm, koliko se ja kužim u situaciju, 91,5% glasova je diglo ruku za delistiranje, tako da mi baš i nije jasno o čemu ti to !
Vjerojatno misliš na velili broj buha koje su glasale protiv.
A te buhe definitivno nisu ništa nikome pomagale, jednostavno im je tako pao grah u pretvorbi i privatizaciji, ili su kupovali dionice zadnjih godina na burzi, like me.
Realno gledajući, ja da sam na mjestu većinskog vlasnika bih vjerojatno jednako postupio i riješio se buha da me ne češu. Druga je stvar što nama buhama to ne paše jer nećemo imati koga sisati.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Izasli su sa dionicama na burzu, ulagači i partneri su ulozili u tvrtku i pomogli time da tvrtka stane na noge i krene i sada kad je krenulo big bos kaze idemo je delistat bez obzira sto velika vecina nije za taj potez.

Hm, koliko se ja kužim u situaciju, 91,5% glasova je diglo ruku za delistiranje, tako da mi baš i nije jasno o čemu ti to !
Vjerojatno misliš na velili broj buha koje su glasale protiv.
A te buhe definitivno nisu ništa nikome pomagale, jednostavno im je tako pao grah u pretvorbi i privatizaciji, ili su kupovali dionice zadnjih godina na burzi, like me.
Realno gledajući, ja da sam na mjestu većinskog vlasnika bih vjerojatno jednako postupio i riješio se buha da me ne češu. Druga je stvar što nama buhama to ne paše jer nećemo imati koga sisati.

[/quote]

Lose se “kuzis u situaciju“ pa ti skrecem paznju na to koliko je to ljudi u tih 91% a koliko je ljudi u preostalim dionicama. A omalovazavati one koji su ti pomogli da stanes na noge i dali ti svoje novce i povjerenje i zvati ih buhama je krajnje bezobrazno. No u Hr zivimo pa se ne cudim

https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:090018198

Odluka o delistiranju upisana u sudski registar.

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"


Lose se “kuzis u situaciju“ pa ti skrecem paznju na to koliko je to ljudi u tih 91% a koliko je ljudi u preostalim dionicama. A omalovazavati one koji su ti pomogli da stanes na noge i dali ti svoje novce i povjerenje i zvati ih buhama je krajnje bezobrazno. No u Hr zivimo pa se ne cudim

Ljubazno te molim da mi objasniš kako smo to ti, ja i ti drugi ljudi pomogli Atlas nekretninama d.d., a potom Excelsa nekretninama d.d. i koliko si konkretno novca dao da stanu na noge?
Evo, ja sam dioničar još od 2013. godine, kupio sam prvih 64 dionice 17.06.2013. godine po 53,71kn i zaista nemam blage veze kako sam ja to njima pomogao da stanu na noge kad sam kupio te dionice?!
Vjerojatno sam pomogao nekom tko je u pretvorbi i privatizaciji stekao dionice Atlas nekretnina d.d, ali kako sam time pomogao samoj firmi, zbilja mi nije jasno!

I druga stvar, recimo da si nasljedio ili na neki način iskemijao da postaneš vlasnik 91/100 djelova neke nekretnine sa stanovima za najam turistima blizu mora i imaš čast i zadovoljstvo da imaš npr. 200 suvlasnika od kojih su neki tvoja rodbina u 9/100 djelova.
Prema tvojem pisanju, ti bi učinio sve da tih 200 suvlasnika sa 9% suvlasništva imaju jednaka prava kao ti, vodio bi posao za nih, dao im njihov dio prihoda od iznajmljivanja, zvao ih kad god nešto zapne da ti pomognu, pitao ih za savjet tako da dobiješ najmanje 100 različitih mišljenja i prijedloga oko iste stvari … nikad ti ne bi palo na pamet da pokreneš postupak razvrgnuća suvlasništva?

Malo morgen što bi mislio o tim svojim suvlasnicima !

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Lose se “kuzis u situaciju“ pa ti skrecem paznju na to koliko je to ljudi u tih 91% a koliko je ljudi u preostalim dionicama. A omalovazavati one koji su ti pomogli da stanes na noge i dali ti svoje novce i povjerenje i zvati ih buhama je krajnje bezobrazno. No u Hr zivimo pa se ne cudim

Pa osnova dionicarskog tipa glasova je upravo u tome da je potpuno nebitno koliko “ljudi” ima nego je bitno koliko ti ljudi imaju vlasnistva. Jedino je vlasnicki udio bitan, a ne koliko ljudi stoji iza njih.
I tu je greska u logici koja se ovdje radi, jasno je da je sa stajalista malog dionicara ovo negativan potez za njih, ali sa stajalista kompanije kao takve je ovo dobra odluka jer se firmi olaksava upravljanje i smanjuju troskovi. Dodatni interesi malog dionicara ne moraju nuzno biti poravnati sa interesom poslovanja i razvoja cijele firme i tu treba shvatiti razliku.

New Report

Close