ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li je svima Ugovor NEpotpisan od strane Kupca?

Jer mi je čudno to nekako. Očekivao sam da će stići potpisan već pa samo pošaljemo SKDD. Ovako ispada da potpišemo, pošaljemo SKDD, oni u Excelsa… zatim Excelsa ponovno SKDD. Koji vrag ono..

Zašto bi oni isplatili dividendu kad će potrošiti hrpu love za otkup. Oni će isplacivati dobit kad ovladaju cijelim drustvom i to će biti za koju godinu. Tu se jedan pojedinac koji je nedavno kupovao očito boji da će mu “propasti ulaganje” pa gnoji pričom kako je najbolje ostaviti dionice. Pitajte one na Alfama, Betama, Gamama i Deltama da li bi ih radije prodali prije konu godinu ili danas? S time da su tek nedavno prodajom LRH te dionice dobile neki znacaj.

Tko vam kaže da ih držite, taj vas laže jer cijena po kojoj se dionice otkupljuju uopće nije mala. Niti unfair. Uvijek je bolje imati lovu i čekati novu priliku nego zapeti u nekom papiru i kasnije se pokušavati vaditi kad ti lova zatreba.

Ja mogu razumijeti da se ljudi vezu uz neku dionicu, pa čak i da očekuju da će se jednom nešto veliko s njome dogoditi, no naša realnost zorno pokazuje da jednom kad je stock delistan interes za njime jenjava i nestaje. I ne vjerujem da ne znam kakve rezultate ima da će ga netko ponovno kupovati preko oglasnika ili nekog lijevog tržišta, osim ako ga dobije stvarno jako jeftino.


Alfu prodao po 13650 (prije godinu i pol nudili 9600), gamu prodao po 13000 (prije godinu i pol nudili 8500), pcts prodao po 10000 (prije godinu i pol nudili 6500), deltu nemogu prodati trenutačno, a betu možeš prodati po 45 (prije godinu i pol nudili 30).
I ne kužim u čemu je problem?


Da li je svima Ugovor NEpotpisan od strane Kupca?

Jer mi je čudno to nekako. Očekivao sam da će stići potpisan već pa samo pošaljemo SKDD. Ovako ispada da potpišemo, pošaljemo SKDD, oni u Excelsa… zatim Excelsa ponovno SKDD. Koji vrag ono..

Ne znam zašto se šalje u SKDD. Mi smo za IPKK dobili nepotpisano na mail da si sami sprintamo, ali smo njima poslali pa su oni potpisali i odnijeli u SKDD. Dionice IPKK su mi makli, još samo da novci dođu, taman dok je korona akcija na burzi…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak



I meni je stigao Ugovor ali nekako sam sve odlučniji da ga ne potpišem, odnosno da dionice zadržim. Još ako i dalje bude bila dividendica u visini prošlogodišnje..

Dividenda ce biti i veca, zato i je izvrsen pacerski manevar …
[/quote]

Da išta razumijete shvatili bi da im je poanta raditi sa što manjom polugom, tako da će sredstva koristiti za projekt Iza grada a ne za isplatu dividende, Kada krene ta priča…. A preduvjet da krene je bio završetak sukoba s gradom. Od silne ogorčenosti ne vidite niti 10% varijabli koje ovdje postoje, kao što i “one” sugerira. Wishfull thinking je dokazan sindrom a većina investitora ga ni malo nije svjesna

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

U svakom slucaju ovo je trenutno jedna od boljih firmi.. bila ona na zse ili ne, tako da nemojte gledat samo sebe ..razmislite i o buducim narastajima !


Ja sam jutros poslao preporučeno pismo u SKDD. Izlazim sa 80%.
Ovih 20% držim dugoročno… premda mi nije jasno kako neki očekuju veće dividende ako im je dobit mnogo manja i imaju isplatiti otkup dionica.
Ok, možda za par godina, ali kratkoročno to ne vidim.
Kratkoročno možda i mrtvi kapital. Dugoročno vjerujem i dalje zlatna koka.

Pa izračunajte samo koliko likvidnosti će im trebati samo da isplate nesuglasne.

Štogod ovdje pojedinci pisali, pogotovo bajke o Ostoji i njegovim firmama, kad te netko ne želi kao suvlasnika odnosno nudi ti netransparentnost i nelikvidnost, a ti nemaš dovoljnu proprociju vlasništva da o ičemu odlučuješ, onda je bolje izaći i potražiti bolju (novu) priliku. Sve ostalo je običan BS.

Šalje se u SKDD jer su očito platili uslugu platnog agenta za tu korporativnu akciju.


Da li je svima Ugovor NEpotpisan od strane Kupca?

Jer mi je čudno to nekako. Očekivao sam da će stići potpisan već pa samo pošaljemo SKDD. Ovako ispada da potpišemo, pošaljemo SKDD, oni u Excelsa… zatim Excelsa ponovno SKDD. Koji vrag ono..


možda se predomisle pa se vrate na burzu … piše u jednom članku ugovora da isti nije važeći dok ga oni ne potpišu …
slažem se sa kolegom Value da će dividenda biti manja a možda je i ne bude, radi centra iza grada, tako da tko računa na divku od 10-12 kn, mislim da krivo računa … a i kad bi bila tolika, to je 16-19 godina samo da isplati cijenu koju bi dobio prodajom (bez uzimanja u obzir gubljenja vrijednosti novca uslijed inflacije i niskih kamata), a eventualno istiskivanje mislim da je na dugom štapu … tako da kada će i ako biti prilike da se oni koji su ostali unutra naplate, mislim da će se načekati … ali to je samo moje skromno mišljenje … ja sam ovdje kompletno out …

Dio zarade ostvaren na dionicama sam svjesno zamrznuo ovdje na neodređeno vrijeme. Dividenda ove godine neće biti izdašna, ako je bude, međutim vjerujem u dobro poslovanje ubuduće, tvrtka je nezadužena, mogu si dozvoliti da ovo ne moram prodavati preko njuškala i tretiram ovo kao neki vid štednje. Ne sumljam u dugoročni prinos, a ako me istisnu neće biti manje nego što su sada platili. Kao da imam neki stančić u Dubrovniku koji sam uštedio i ne moram svaki dan gledati kako cijena raste ili pada.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Dio zarade ostvaren na dionicama sam svjesno zamrznuo ovdje na neodređeno vrijeme. Dividenda ove godine neće biti izdašna, ako je bude, međutim vjerujem u dobro poslovanje ubuduće, tvrtka je nezadužena, mogu si dozvoliti da ovo ne moram prodavati preko njuškala i tretiram ovo kao neki vid štednje. Ne sumljam u dugoročni prinos, a ako me istisnu neće biti manje nego što su sada platili. Kao da imam neki stančić u Dubrovniku koji sam uštedio i ne moram svaki dan gledati kako cijena raste ili pada.

Kolega Sokolic u potpunosti se slazem s vama !!


Dividenda ce biti i veca, zato i je izvrsen pacerski manevar …

Ove godine ne trebaš računati na dividendu, zalihe su potrošene na nagodbu s gradom i visoku dividendu prošle godine.
Što se tiče sljedećih par godina, to je isto upitno zbog centra iza grada koji sad vjerojatno ide, a Lukšići ne vole dug (iako, ako kamate ostanu ovako niske, to možda i ne bi bila loša ideja).

Ali nakon toga, za nekih 5-10 godina, i ako ne bude još velikih projekata, mislim da je dividenda od 20 kuna po dionici vrlo konzervativno očekivanje i da će dugoročno biti i više.


Da išta razumijete shvatili bi da im je poanta raditi sa što manjom polugom, tako da će sredstva koristiti za projekt Iza grada a ne za isplatu dividende, Kada krene ta priča…. A preduvjet da krene je bio završetak sukoba s gradom. Od silne ogorčenosti ne vidite niti 10% varijabli koje ovdje postoje, kao što i "one" sugerira. Wishfull thinking je dokazan sindrom a većina investitora ga ni malo nije svjesna

Na stranu što All priča nebuloze, ostajanje u ovoj dionici nema veze s wishful thinkingom.
Rekao bih da je suprotno, tu se većini imatelja desio “u strahu su velike oči” efekt, zbog toga što dionica postaje nelikvidna i što se na ZSE delistiranje asocira s gubitašima i muljatorima. To se moglo vidjeti i po zadnjim cijenama, kad su prodavali po 20 kn ispod Excelsine otkupne cijene.
A “wishful thinking” efekt se može ovih dana vidjeti na Tesli.

Inače, ja bih rekao da ovdje svi masovno griješe kad ovu dionicu valuiraju kao još jednu turističku dionicu i da joj je stvarna vrijednost daleko veća od tih 191 kn.
Jer ona (tj. dio biznisa koji se odnosu na žičaru) zbog svog monopola dijeli puno više ekonomskih karakteristika s npr. naplatnom cestom s koncesijom nego s prosječnom turističkom firmom.

A kako se valuiraju i koliko investitori plaćaju za ceste s naplatom se može vidjeti ovdje: https://smsfconnect.com/wp-content/uploads/2017/03/What-is-a-toll-road-worth-MAM-RETAIL-March-2017l.pdf
To su, upravo zbog monopola, daleko više EV/EBITDA multiple nego što je normalno za dionice.

(Naravno, ima i razlika, održavanje ceste je jeftinije nego za žičaru i trošak izgradnje se amortizira kroz nekoliko desetljeća, rizik je nešto manji, ali s druge strane koncesionar ceste ne može dizati cijenu kad hoće i nakon isteka koncesije mora pokloniti cestu državi.)

Ne znam šta se ima puno filozofirati ovdje.
Jednostavno iskrcate sve po 191kn i onda vrebati ponude po njuškalu idućih godina i pomalo akomulirati po jeftinije ako ih bude.

Ili možete loviti i na Hita OTC, trenutno se nudi po 180 kn 35 komada.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Pozdrav kolege. Da li su kome već sjeli novci?

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

MrKikinho, 20.02.2020. u 09:47
Pozdrav kolege. Da li su kome već sjeli novci?

Upravo sjeli novci…

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

New Report

Close