ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel bilo gdje rečeno što će se napraviti s otkupljenim dionicama?


Ako nekoga zanima, odgovor koji sam dobio od g. Ruskovića na moj upit ….
Poštovani
nećemo čekati 20. veljače za slanje ugovora svima, početkom veljače poslati ćemo ugovore onim dioničarima koji se jave do posljednjeg tjedna siječnja a preostatku poslije 20. veljače.

Pozdrav
Anto Rusković

Trebao je jos dodati “a oni koji se ne jave cemo kamenovati“


Ako nekoga zanima, odgovor koji sam dobio od g. Ruskovića na moj upit ….
Poštovani
nećemo čekati 20. veljače za slanje ugovora svima, početkom veljače poslati ćemo ugovore onim dioničarima koji se jave do posljednjeg tjedna siječnja a preostatku poslije 20. veljače.

Pozdrav
Anto Rusković

Možda sam nešto propustio – a kako je glasilo pitanje?


Poštar upravo donio obrazac ZAHTJEVA za otkup dionica uz popratno pisamce – pojašnjenja. Najvažnije iz istog:
– rok podnošenja zahtjeva do 20.2.2020
– otkupna cijena 191,8 kn (to znamo odavno)
– zahtjev potrebno poslati poštom, mailom ili fax-om
– na osnovu zahtjeva dobijemo ugovor o kupnji
– isti je potrebno ovjeriti kod JB
– nakon primitka istog, EN vrše prijenos dionica i isplatu istih
– zahtijevati možemo otkup svih ili samo dijela dionica
Eto, to je to … pa tko hoće, neka proda, tko neće, neka drži …

Jel ovo za one koji su glasali na skupstini ili za sve koji imaju dionice?


Jel ovo za one koji su glasali na skupstini ili za sve koji imaju dionice?

Ja mislim da je to samo za one koji su glasali protiv.



Jel ovo za one koji su glasali na skupstini ili za sve koji imaju dionice?

Ja mislim da je to samo za one koji su glasali protiv.

[/quote]

Mislis ili znas ? 🙂




Jel ovo za one koji su glasali na skupstini ili za sve koji imaju dionice?

Ja mislim da je to samo za one koji su glasali protiv.

[/quote]

Mislis ili znas ? 🙂
[/quote]

Znamo to.
Izgleda da je meni doma došao Ugovor o otkupu.

Meni je također došao ugovor.

Onaj tko potpiše i ovjeri ugovor i dostavi ga u SKDD do 12.02.2020. biti će isplaćen do 20.02., a oni koji dostave nakon 12.02. biti će isplaćeni do 20.03.2020.

Ja sam odlučio prodati. Imam prinos od 166% uvećano za dividende koje baš i nisu bile nešto izdašne, osim ove zadnje.
Volio bih da sam i dalje dioničar, ali kad prodam nemam se zapravo što žaliti.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ja sam odlučio prodati. Imam prinos od 166% uvećano za dividende koje baš i nisu bile nešto , osim ove zadnje.
Volio bih da sam i dalje dioničar, ali kad prodam nemam se zapravo što žaliti.


Više manje ćemo svi izaći. I ja osobno. Ali ne sa svime jer iskreno trenutno ne vidim neke sjajne prilike na tržištu kapitala. A nisam fan da mi ga na računu pojede inflacija uz sjajne kamate na štednju od 0.1%.

Premda mi ugovor još nije stigao, kad dodje izlazim sa 60-80%

Ja nisam na skupstini bio pa ne mogu izaci, ali mozda i bolje… zaboravit cu na to, pa neka se kiseli, nekad, kad ne budem ocekivao, ce me usreciti…





Jel ovo za one koji su glasali na skupstini ili za sve koji imaju dionice?

Ja mislim da je to samo za one koji su glasali protiv.

[/quote]

Mislis ili znas ? 🙂
[/quote]

Znamo to.
Izgleda da je meni doma došao Ugovor o otkupu.
[/quote]

Pa svatko tko zeli izaci nek se pismeno obrati i dobiti ce ugovor …. A kamo izlazite ako se smije znati ?

I meni je stigao Ugovor ali nekako sam sve odlučniji da ga ne potpišem, odnosno da dionice zadržim. Još ako i dalje bude bila dividendica u visini prošlogodišnje..


I meni je stigao Ugovor ali nekako sam sve odlučniji da ga ne potpišem, odnosno da dionice zadržim. Još ako i dalje bude bila dividendica u visini prošlogodišnje..

Dividenda ce biti i veca, zato i je izvrsen pacerski manevar …

Zašto bi oni isplatili dividendu kad će potrošiti hrpu love za otkup. Oni će isplacivati dobit kad ovladaju cijelim drustvom i to će biti za koju godinu. Tu se jedan pojedinac koji je nedavno kupovao očito boji da će mu “propasti ulaganje” pa gnoji pričom kako je najbolje ostaviti dionice. Pitajte one na Alfama, Betama, Gamama i Deltama da li bi ih radije prodali prije konu godinu ili danas? S time da su tek nedavno prodajom LRH te dionice dobile neki znacaj.

Tko vam kaže da ih držite, taj vas laže jer cijena po kojoj se dionice otkupljuju uopće nije mala. Niti unfair. Uvijek je bolje imati lovu i čekati novu priliku nego zapeti u nekom papiru i kasnije se pokušavati vaditi kad ti lova zatreba.

Ja mogu razumijeti da se ljudi vezu uz neku dionicu, pa čak i da očekuju da će se jednom nešto veliko s njome dogoditi, no naša realnost zorno pokazuje da jednom kad je stock delistan interes za njime jenjava i nestaje. I ne vjerujem da ne znam kakve rezultate ima da će ga netko ponovno kupovati preko oglasnika ili nekog lijevog tržišta, osim ako ga dobije stvarno jako jeftino.

Ja sam jutros poslao preporučeno pismo u SKDD. Izlazim sa 80%.
Ovih 20% držim dugoročno… premda mi nije jasno kako neki očekuju veće dividende ako im je dobit mnogo manja i imaju isplatiti otkup dionica.
Ok, možda za par godina, ali kratkoročno to ne vidim.
Kratkoročno možda i mrtvi kapital. Dugoročno vjerujem i dalje zlatna koka.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

New Report

Close