ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega one

sve ti je to meni poznato, ali u du nemogu nikako. od mene nigdje nisi pročitao nešto kontra vlasnika, i vodim brigu o svojoj imovini. samo neznam koja varijanta je sada meni najbolja. ako netko i glasa kontra, ne mora dati dionice u otkup. meni nije problem niti ostati unutra. evo, investimir je postao izvadak iz zakona, tako da vremena za prodaju na burzi još ima dovoljno. sad razlika od 4-5 kn.. za dvodnevne troškove izleta u du + dnevnice!

najveća nepoznanica su mi plavi expert i sada već tri skrbnička adikko banke koji marljivo skupljaju sve ponuđeno na 187 kn. a nedavno su upravo oni prodali cca 33000 kom expertu!
što se od onda promjenilo? što oni znaju, a mi ne znamo?


kolega one

sve ti je to meni poznato, ali u du nemogu nikako. od mene nigdje nisi pročitao nešto kontra vlasnika, i vodim brigu o svojoj imovini. samo neznam koja varijanta je sada meni najbolja. ako netko i glasa kontra, ne mora dati dionice u otkup. meni nije problem niti ostati unutra. evo, investimir je postao izvadak iz zakona, tako da vremena za prodaju na burzi još ima dovoljno. sad razlika od 4-5 kn.. za dvodnevne troškove izleta u du + dnevnice!

najveća nepoznanica su mi plavi expert i sada već tri skrbnička adikko banke koji marljivo skupljaju sve ponuđeno na 187 kn. a nedavno su upravo oni prodali cca 33000 kom expertu!
što se od onda promjenilo? što oni znaju, a mi ne znamo?

Nista oni ne znaju sto mi ne znamo. Skupljaju da bi prodali drustvu, na skupstini ce glasat da su protiv delistiranja i uzeti cca 2% na par mjeseci. Bolje nego da im visak casha stoji na racunu.


kolega one

sve ti je to meni poznato, ali u du nemogu nikako. od mene nigdje nisi pročitao nešto kontra vlasnika, i vodim brigu o svojoj imovini. samo neznam koja varijanta je sada meni najbolja. ako netko i glasa kontra, ne mora dati dionice u otkup. meni nije problem niti ostati unutra. evo, investimir je postao izvadak iz zakona, tako da vremena za prodaju na burzi još ima dovoljno. sad razlika od 4-5 kn.. za dvodnevne troškove izleta u du + dnevnice!

najveća nepoznanica su mi plavi expert i sada već tri skrbnička adikko banke koji marljivo skupljaju sve ponuđeno na 187 kn. a nedavno su upravo oni prodali cca 33000 kom expertu!
što se od onda promjenilo? što oni znaju, a mi ne znamo?

Ti da imaš vecu količinu kao sto navodis, sjedio bi u prvome redu na skupštini. Ja bih, iako pitanje je sto je tebi veća, a sto meni… količina. Erste će prodati jer ne može ostati u neuvrštenom papiru. Erste možda nije znao za namjere većinskog vlasnika, a možda se okladio na 1-2% razlike u cijeni do delista.

Ako je većinski odlucio da ucini to sto predlaže, onda vjerojatno nema vise nikakvih bitnih nedoumica.

kolega
kaj dobivam ako prisustvujem skupštini? u prvom ili zadnjem redu. samo pravo koje mogu, a i ne moram iskoristiti.
erste (fondovi općenito mislim da su dobili slobodnije ruke do nekog postotka) ne mora prodati. vidi najavljeno AZ-ovo ulaganje u pivovaru. a zakaj adikko sa tri skrbnička agresivno kupuje? za 2% zarade!!?? čisto sumnjam!

Mirovinski fond ne može drzati izvršteni papir. Može drzati neuvršteni papir ali samo ograničeno vremensko razdoblje dok se isti ne uvrsti (zbog izrade i odobravanja prospekta, regulatornih i drugih razloga, u skladu sa Zakonom i regulatornim okvirom).

Skrbnički kupuju jer nisu bedaci pa vide o kojoj vrijednosti se na ovim cijenama radi.

Ima dosta ljudi kojima nije bitno trgovanje, pa većina realne ekonomije se sastoji od firmi koje nisu d.d. i ne možeš ih tako lako prodati kad ti se sprdne.

Da sam ja vlasnik dionica ATLN, sigurno ne bih ostao u dionici da se predlaže njezino delistiranje. Pogotovo imajući u vidu ponudjenu cijenu odnsono tromjesjecni prosjek.

16.10.2019 – tripadvisor
Had about a 30 minute wait to get into a gondola which hold about 20 people and takes about 5 minutes to get to the top.

kes masina radi canga canga i sredinom 10 mjeseca

iako moram priznati da dosta ljudi napominje na da je cijena karte skupa, al sve to zaborave cim stignu gore i vide brutalan pogled….


Da sam ja vlasnik dionica ATLN, sigurno ne bih ostao u dionici da se predlaže njezino delistiranje. Pogotovo imajući u vidu ponudjenu cijenu odnsono tromjesjecni prosjek.

Koliko ti treba da bude dosadno u zivotu da komentiras dionice koje nemas i nikad ih neces imat ?

iako moram priznati da dosta ljudi napominje na da je cijena karte skupa, al sve to zaborave cim stignu gore i vide brutalan pogled….

kolega, i ja sam smatrao da je karta preskupa, ali bio sam prošli tjedan na siciliji pa sam išao pod etnu, povratna karta za žičaru (jaja a ne gondola) dođe 30 eur (znači cca 220 kn), a u kombinaciji sa vozilima koja voze skroz pod vulkan karta je 65 eur … tako da, ako mogu i drugi po svijetu derat turiste, ne vidim zašto ne bi i mi …

@mjanko5

Nista nisam rekao….vec da imaju monopol….isto ko i zidine…da slijedece godine stave 200 kn, opet isto bi bilo…

“U radu Skupštine imaju pravo sudjelovati svi dioničari koji su upisani u depozitoriju
Središnjeg klirinškog depozitarnog društva d.d. na kraju dana 25. listopada 2019 godine”.

Dakle, od danas novi dioničari ne mogu sudjelovati na Skupštini niti tražiti otkup dionica od Društva.

Čisto da neki novi ne bi uletio s prethodnim ciljem.

A panike.
Izmaknuli se Erste i Addiko, odjednom panika.
Mislim da vam je puno pametnije otići na Skupštinu i prihvatiti otkupnu cijenu 191,81 nego li prodavati na ovim razinama. Suludo.
Ako ne možete, radije dajte nekomu punomoć. Par kolega s foruma se već izjasnilo da ide…

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.


A panike.
Izmaknuli se Erste i Addiko, odjednom panika.
Mislim da vam je puno pametnije otići na Skupštinu i prihvatiti otkupnu cijenu 191,81 nego li prodavati na ovim razinama. Suludo.
Ako ne možete, radije dajte nekomu punomoć. Par kolega s foruma se već izjasnilo da ide…

Zašto, možda će uskoro biti i po 100-120 kn:), zato je ZSE eldorado svih prilika, i bolje da se ne razvije:)

po meni ovdje može biti svega i svačega! i dobrog i lošeg, a dionica kotira još barem 6-7 mj! 3Q, godišnje i 1Q… a do onda….i nakon toga…može biti i smak svijeta! ja definitivno ostajem unutra, pa kud puklo da puklo!

New Report

Close