ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve je super i sve je za pet, ali ovaj potez nije fer, to je zaheb, a utjeha je da je zaheb mogao biti puno veći da su ovo napravili prije koncesije i prije isplaćene dividende

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Eto, matematika kaže slijedeće: da bi većinski prešao prag od 95% i došao u situaciju istiskivanja malih dioničara, na način da se ponište sve dionice koje kupi društvo nakon delistiranja, bilo bi potrebno da društvo u ponudi otkupi od malih ukupno 322.146 dionica. Pa sad neka si svatko za sebe naravi računicu koliko je to realno …


191,81 kn je tromjesečni prosjek. dakle, manje ne može, a da li će ponuditi više…

Ali nigdje ne piše da če ponuditi minimalno tu cijenu, niti kako će dodatni mjesec trgovine utjecati na tromjesečni prosjek s obzirom da se danima već trguje ispod navedene cijene…

Po toj cijeni + par lipa zateznih kamata, to je gotovo 91 mil kuna koji bi trebali imati spremno za otkup od svih dioničara. A koliko vidim, većina je ipak za otkup…ne za držanje… upitno je da li će 5% dioničara ipak biti protiv.

Čak mi se čini da je ovo uglavnom Erste na prvom bidu koji ne dozvoljava veći pad prosječne cijene. Ipak su oni ulazili na vrhu. Klasično za fond.

U svakom slučaju, najvjerojatnije ću doći na skupštinu. Premda mi ne odgovara jer je sredinom tjedna i nije baš blizu, ali 90% šansa da dolazim.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

To da bi društvo moglo otkupiti 322k dionica u ovom slučaju je potpuna glupost.
Ako budu htjeli do 95%, onda će ići kasnije s ponudom po višoj cijeni od ove.


Ukoliko ne poznajete nikog u Dubrovniku i okolici te nikog od dioničara koji namjeravaju doći vjerujem da je moguće dogovoriti s nekim javnim bilježnikom uslugu prisustvovanja i glasovanja na Glavnoj skupštini za neku razumnu naknadu. >>


@mjanko

Neću se raspravljati, nema smisla, tebi je sve ružičasto, meni je sivo.

Ali me iznenađuje kako sam imao pogrešan stav o Ruskoviću. I ja sam ga zvao, tip o ničem nema pojma ili se pravi blesav.
Zvao sam javnog bilježnika, Nikšu Mozara, 020/638-570.
Kaže da javni bilježnici to ne bi smjeli raditi, nego da nađem nekog odvjetnika u Dubrovniku.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Ukoliko ne poznajete nikog u Dubrovniku i okolici te nikog od dioničara koji namjeravaju doći vjerujem da je moguće dogovoriti s nekim javnim bilježnikom uslugu prisustvovanja i glasovanja na Glavnoj skupštini za neku razumnu naknadu. >>


@mjanko

Neću se raspravljati, nema smisla, tebi je sve ružičasto, meni je sivo.

Ali me iznenađuje kako sam imao pogrešan stav o Ruskoviću. I ja sam ga zvao, tip o ničem nema pojma ili se pravi blesav.
Zvao sam javnog bilježnika, Nikšu Mozara, 020/638-570.
Kaže da javni bilježnici to ne bi smjeli raditi, nego da nađem nekog odvjetnika u Dubrovniku.
[/quote]
Nisam nigdje napisao da mi je sve ružičasto, dapače više puta sam rekao da mi se to ne sviđa i zašto mi se ne sviđa. Ali je tako kako je. I tu ne vidim neke teorije urote …. s druge strane, večinski će ovako nekima omogućiti da izađu po nekoj cijeni koju ni u ludilu nebi dobili na burzi … probajte si samo predstaviti šta bi onaj sa paketom od 30K komada koji je prodao mirovincu da je to prodavao na burzi ? još bi bili na 150 …
Što se tiče javnih bilježnika, i ja sam ih kontaktirao i dobio sam isti odgovor od dvojice, tri mi se nisu ni potrudili odgovoriti na mail. Zakon kaže da opunomoćenik može biti bilo koja pravno sposobna osoba, nije uopće potrebno da je dioničar društa, što znači da recimo kad bih poznavao nekoga u Dubrvniku, i kad bi taj bio voljan za neku naknadu, mogao bi umjesto mene otići na GS i glasati protiv. Tako i javni bilježnici kao privatne osobe to mogu, zašto ne žele, nemam pojma …. ali to sve nas ovdje zainteresirane ne sprječava da se organiziramo i da netko tko je voljan i najbliži Dubrovniku, skupi punomoći i glasa protiv … izračuna koliko to košta (put, spavanje, ostalo), podijelimo troškove i svi zadovoljni ….. pa ako ima dobrovoljac, meni iz Pule je stvarno predaleko, i ići ću samo ako ne budem iskemijao kakvu drugu varijantu ….


Evo, kolega, izvadio sam jedan od Vaših postova, pa ako ovo nisu teorije zavjere, onda ja očito ne razumijem problematiku (btw, sa Vama nisam na Ti, a da li sam sa g Davorom Lukšičem, to je moj problem, ne Vaš). Dakle, citiram Vas …

Točno, ti očito ne razumiješ ni mene, ni problematiku!
Jedino razumiješ da bi trebalo glasasti protiv, i to je najbitnije.

Živ bio puležan !

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Ja idem na skupštinu, stara mi je dala punomoć na svoje dionice…
Mjanko hvala ti na odgovorima na pitanja koja su me mučila, ako dođeš na skupštinu imaš cugu od mene.


Eto, matematika kaže slijedeće: da bi većinski prešao prag od 95% i došao u situaciju istiskivanja malih dioničara, na način da se ponište sve dionice koje kupi društvo nakon delistiranja, bilo bi potrebno da društvo u ponudi otkupi od malih ukupno 322.146 dionica. Pa sad neka si svatko za sebe naravi računicu koliko je to realno …

Matematika je interesantna stvar, malo sam se igrao brojkama, pa računica kaže slijedeće: kada bi većinski kupovao dionice u svoje ime (dakle ne društvo već Lukšić), onda bi mu za prelazak praga od 95% trebalo 306.039 dionica, dakle 16.107 dionica manje nego kada bi kupovalo društo i poništavalo iste. S tim da u ovoj drugoj varijanti se ne povećava udio ostalih malih dioničara, kao kod poništavanje. Meni još jedna potvrda teze da tu nema skrivenih mutnih poslova. Kada bi ih bilo (jer sumnjam da Lukšićeva ekipa nije sposobna izračunat to što sam i ja) onda bi i Lukšić kupovao i time smanjivao cifru od 322K dionica (dakle kombinacija varijanti 1 i 2), a vidimo iz promjena u top10 da to ne radi …

djubre
nigdje ne piše da će ponuditi tu cijenu, ali manju NE MOGU! da li će ponuditi višu…?? trgovanje nakon objave delistinga nema NIKAKAV utjecaj na ponderiranu cijenu! sve imate na topicu i na stranicama ex nekretnina korporativno upravljanje.
potrudite se malo doći do info umjesto da lupate bez veze!

Nemojte se samo čuditi ako vam ponude oko 179 kn.
191, xx kn – 12 kuna (dividenda). To ima smisla i toliko novca ima u blagajni spremno.

Tkogod očekuje da će se obogatiti na ponudi, mislim da će se jako razočarati. Pa nisu Lukšići milijarderi jer dijele šakom i kapom.

A što se tiče fair perioda kad su objavili ponudu za delistiranje. Neki kažu da su ok što su objavili sada a ne kad je koncesija visila u zraku.

Tu se ne mogu složiti jer su to objavili prije kraja trećeg kvartala i izvješća kada uvjerljivo najviše zarade. Tada bi ATLN bila katapultirana iznad 200 kn. E, taj prosjek su željeli izbjeći.

Ovako na skupšiti možemo ostati golog kur_a i jako razočarani.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Slažem se.
Lukšići nisu postali to što jesu da su dijelili šakom i kapom.
Izgubio sam strpljenje i nažalost u potpunosti izašao iako mi je to bila jedna poveća pozicija koju sam planirao u long long term. Analizirajući cost-benefit procijenio sam da apsolutno nema smisla čekati.
Oni su odlučili izbaciti male i malo po malo će to i realizirati.
Sada tražim bolje prilike.


Točka4: večinski, da je htio, mogao je ovo delistiranje provesti i dok je koncesija visila u zraku, ništa ga u tome nije spriječavalo, niti jedan zakon, dapače. To što nije, samo mu ide u prilog, barem kod mene, znači da mu baš i nije bila namjera izigrati male dioničare. Da je htio, mogao je i ne bi mu mogli ništa u principu …

Njegova namjera je svakome ocita. Delistanje dionice sa burze vodi ka netransparentnošću a vi tu gospodo mozete hvaliti gazdu ili pljuvati on vam igra za svoj dep i nemojte se cuditi ako budete nezadovoljni konacnim ishodom, a usputno imat cemo srece ako se politika ne ukljuci u pljačku ovaj pardon rekonstrukciju kao sto je bio slucaj Agrokora i tvrtkama koje su ne znam po kojim zakonima opljačkane u toj priči ….


Slažem se.
Lukšići nisu postali to što jesu da su dijelili šakom i kapom.
Izgubio sam strpljenje i nažalost u potpunosti izašao iako mi je to bila jedna poveća pozicija koju sam planirao u long long term. Analizirajući cost-benefit procijenio sam da apsolutno nema smisla čekati.
Oni su odlučili izbaciti male i malo po malo će to i realizirati.
Sada tražim bolje prilike.

aleluja aleluja ljudi su progledali

bar smo od trebaju nam hoteli za lokalnu privredu dosli do trebaju nam da bi si kroporacije zaradjivale a mi onda imali sto kupovati I dobar ROI

Bid se dosta razrijedio. Ako se izmakne još i Erste, moglo bi biti nezgodno..

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

New Report

Close