ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja se kladim na Lukšića … uostalom, treba negdje potrošiti 30 milja od divke … još kad bi tako nastavio po asku …

Bitno nam je da ne dodje do 95%

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Bitno nam je da ne dodje do 95%

I da dođe, sumnjam da bi to bilo po ovim cijenama … a ako me istisne po nekih recimo 280-300 kunića, ne bi se previše bunio …

Da li je moguće da je kupac trezor? Ako jest onda bi svi dioničari bili u plusu oko 1%.



Netko pametan kupuje, po ovoj cijeni je to vrlo jeftino.
Indikativno je i da nakon ex-dividenda cijena nije pala, to (pogotovo s ovako visokom dividendom) znači krajnji manjak kupaca i neefikasnost, što dionicu podcjenjuje…

atln ni po čdemu jeftina, dapače

izvanredna dionica ali jeftina nije – pb je 2,6 a ev ebita 17

ovdje će koncesija uzeti 15ak posto dobiti i to valja uzeti u obzir
[/quote]
Obožavam kad padobranci ulete s procjenama bez da su pročitali ikoji izvještaj s razumijevanjem nego samo mojedionice.

1) brojevi iz zadnjeg kvartala i prošle godine su pod utjecajem jednokratnih stavki zbog zaostalih koncesija,
2) koncesija neće dodatno uzeti ništa od dobiti, jer se već odavno uračunava knjigovodstveno, davno otprije potpisivanja ugovora,
3) kad se odbiju ove jednokratne stavke, a uračuna rast broja putnika i cijene karte ove godine, P/E će biti ispod 15, EV/EBITDA ispod 10. (Nemam sad vremena za precizniju procjenu.)

Toliko o skupoći dionice.

1. ADRIATIC INVESTMENT GROUP 2.862.972 85,83%
2. CERP/REPUBLIKA HRVATSKA 53.604 1,61%
3. Erste Plavi Expert 24.531 0,74%
4. ADDIKO BANK D.D. 9.399 0,28%
5. BANOVAC LUINI 8.921 0,27%
6. BALINGER VALTER 8.050 0,24%
7. CROATIA BANKA D.D. 7.973 0,24%
8. MARCIUŠ NIKOLA 7.375 0,22%
9. LEJO IVAN 6.414 0,19%
10. TADIĆ TOMISLAV 6.290 0,19%

who dares, wins

Uglavnom, nije Lukšić kupac … još fali oko 5.800 dionica iz paketa, za koje ne znamo tko je kupac …

hmmmmm….? što experti znaju a addiko (doduše skrbnički) ne zna?

cca 5800 dionica su vjerovatno dokupili po dobroj cijeni mudri starosjedioci za stare dane,,,

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati


hmmmmm….? što experti znaju a addiko (doduše skrbnički) ne zna?

Znaju ono što svaki malo upućeniji investitor zna, a to je da je ovo jedno od najsigurnijih ulaganja na ZSE, pogotovo sad nakon što je riješeno pitanje koncesije.
Jedino potres ili rat može poremetiti ovo ulaganje.
Drago mi je da je tu uletio mirovinac.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

slažem se jubito.
meni vrag nije dao mira nakon one transakcije u petak, pa sam vikendom pročešljao puno toga. i uz vrlo konzervativne procjene pojedinih vrijednsti (pogotovo nekretnina u vlasništvu jer sam sa drugog kraja hr) dobio sam brojku puno veću od sadašnje.
napisao sam svoje razmišljanje i nedoumice par stranica prije, ali nitko nije iznio svoje mišljenje osim jedan stari kolega na pm.
ako netko iz du ima ili zna…..


slažem se jubito.
meni vrag nije dao mira nakon one transakcije u petak, pa sam vikendom pročešljao puno toga. i uz vrlo konzervativne procjene pojedinih vrijednsti (pogotovo nekretnina u vlasništvu jer sam sa drugog kraja hr) dobio sam brojku puno veću od sadašnje.

Trebalo je kupiti dok koncesija još nije bila potpisana.
Mislim da takve prilike više neće biti u bližoj budućnosti.
Ja u pravilu kupujem kada svi kukaju i prodaju.
Sad tih istih kukurikala više nema na topicu.

halfte trinken, halfte Šarcu geben



slažem se jubito.
meni vrag nije dao mira nakon one transakcije u petak, pa sam vikendom pročešljao puno toga. i uz vrlo konzervativne procjene pojedinih vrijednsti (pogotovo nekretnina u vlasništvu jer sam sa drugog kraja hr) dobio sam brojku puno veću od sadašnje.

Trebalo je kupiti dok koncesija još nije bila potpisana.
Mislim da takve prilike više neće biti u bližoj budućnosti.
Ja u pravilu kupujem kada svi kukaju i prodaju.
Sad tih istih kukurikala više nema na topicu.

[/quote]

kako ste vi pametni, čudo jedno

živila atln

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


hmmmmm….? što experti znaju a addiko (doduše skrbnički) ne zna?

addiko je pritiskao na dolje i skupljao otpatke za druge. sad će to valjda netko drugi da nastavi. obično mrcvarenje.

who dares, wins


cca 5800 dionica su vjerovatno dokupili po dobroj cijeni mudri starosjedioci za stare dane,,,

Ne bih rekao, transakcija je bila u komadu … nešto drugo se krije iza toga, moguće je da su to eksperti kupili ostatak za nekoga …

New Report

Close