ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro, vidjet ćemo tko je naivan.

Tu će se utakmica tek odigrati. Ja se, kako trenutno stvari stoje, ne bih kladio na tim Luksica.

Zbog različitih gluposti na zse jednom sam mislio napisati da nam još samo fali ukinuće koncesije na atln. To bi bio krajnji primjer “nepredvidljivosti”. Nisam napisao jer mi se učinilo preapsurdnim iako ne nemogućim. Nisam detaljno pratio pa sam stekao dojam da je koncesija rješena stvar i da je sve potpisano i po zakonu.

Atln mi se činio kao primjer nevjerojatno dobre tvrtke. (Dionica mi se nikad nije činila posebno jeftinom.)

Ako se ne varam prije par mjeseci ih je napustio dugogodišnji menadzer i vratio se u Čile, ili je to bilo na plagu, jedan poslovni portal je pisao o tom misteriju.

@trejder27
To je bilo na PLAG, ATLN vodi već godinama Rusković

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

https://www.dubrovnikpress.hr/impressum/item/34075-u-petak-natjecanje-za-utd-ragusu-blefiraju-li-iz-excelsa-nekretnina-ili-%C4%87e-sudjelovati-u-licitaciji.html
Mato se nešto utišao zadnjih tjedan dana…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

vidi se da niste upoznati sa tematikom. Mato je javno zaprijetio excelsi da će im ukinuti koncesiju na poljani gdje se nalazi Dubravka – jedan od naj posjećenijih kafića/restorana u Dubrovniku, na najprometnijem platou.
Koncesije se restoranima redovno ukidaju po staroj gradskoj jezgri za najmanje prekršaje, stol maknut nekoliko cm van gabarita i sl. tako da mu prijetnja nije isprazna. Neke se igre tu igraju

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

,,, da li je žičara u pogonu ?

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

Rekao bih da jest. Da nije u pogonu, već bi našisti na portalima skakali u zrak od sreće.


,,, da li je žičara u pogonu ?

da

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

tooooo, yesssss hvala, i biće još dugo , minimalno 50 godina, ma koliko se nekima to ne sviđalo

,, a vjerovatno ćemo uskoro iznad Stjepana Radića

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

ako netko zna kako je zavrsila drazba neka javi

Dražba je u 14:00 sati

Gotova priča, Grad kupio UTD Ragusu za 11 milijuna kn. Excelsa nije dala ponudu. Rekao sam vam ranije, Mato je poslao jasnu poruku.

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Za 16.978 mil hrk je kupljeno od strane grada Dubrovnika

Odlicno su trgovali. Pustili su Grad da to kupi premda vis a vis imaju restoran Nautica, pa je logicno da su bili zainteresirani to lokacijski “okrupniti”, no za uzvrat ce dobiti koncesiju na zicaru na 50 godina uz 15% (dakle ne 30%) koncesijske naknade od prihoda. Win win situacija.
Medjutim, ovdje je problem sto ce sve odrediti vecinski dionicar, pa cak i cijenu dionice na burzi, neovisno od poslovanja, a to ne bih hvala. Deja vu.

gardist,
možete biti ljubazni pa pojasniti zašto a i kako bi većinski dioničar odredio cijenu dionice na burzi ?
hvala

Sun Tzu – [b]Umijeće Ratovanja[/b] & George S. Clason - [b]Najbogatiji čovjek u Babilonu[/b] vrijedi pročitati

New Report

Close