ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Super da su pristali na 15%.
Sad će im prema toj računici naplatiti unazad do 2006.
30-50 milijuna. Krasno.

Izgleda da je uhljebima “prošla baba s kolačima!

“Nisam potpisao ugovor s Excelsa nekretninama jer nisam dobio suglasnost Državnog odvjetništva. Problem je dio novca kojeg je država odnosno carina trebala naplatiti od ove tvrtke. Nastupila je zastara i oni sad vode sudsku parnicu. Sljedeći tjedan ćemo imati sastanak u Odvjetništvu i nadam se da će nam dozvoliti da taj ugovor potpišemo”, odgovorio je gradonačelnik na pitanje Mara Kristića o još nepotpisanom ugovoru za koncesiju za žičaru.

http://mobile.dubrovniknet.hr/novost.php?id=63838#.W5kJmXoj7xM

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Ipak je nama direktor kvalitetni odvjetnik, očigledno sposobniji od svih ovih političara i ljudi iz carine zajedno… Samo koji su to novci, znam da je prije bilo govora o koncesiji od potpisa načelnog dogovora 2016 do dana potpisa pravog ugovora koje bi išle gradu, a naknadno se prije par mjeseci pojavila vijest i da carina pokušava naplatiti i prije toga za državu koncesiju na znam po kojim osnovama kada nije bilo zakona. Ovo prema gradu je rezervirano, a ovo prema državi za prije 2016. koliko znam nije i ne zna se ni koliko bi bilo.
I neće biti prvi put da država/grad izgubi novce zbog inaćenja nekoga službenika. Mogli su već dvije godine naplaćivati koncesiju da se nisu zainatili i išli promijeniti uvjete nakon dogovora.

Tko izgubi dobitak dobije gubitak


Ipak je nama direktor kvalitetni odvjetnik, očigledno sposobniji od svih ovih političara i ljudi iz carine zajedno… Samo koji su to novci, znam da je prije bilo govora o koncesiji od potpisa načelnog dogovora 2016 do dana potpisa pravog ugovora koje bi išle gradu, a naknadno se prije par mjeseci pojavila vijest i da carina pokušava naplatiti i prije toga za državu koncesiju na znam po kojim osnovama kada nije bilo zakona. Ovo prema gradu je rezervirano, a ovo prema državi za prije 2016. koliko znam nije i ne zna se ni koliko bi bilo.
I neće biti prvi put da država/grad izgubi novce zbog inaćenja nekoga službenika. Mogli su već dvije godine naplaćivati koncesiju da se nisu zainatili i išli promijeniti uvjete nakon dogovora.

Koliko sam upuen i ovaj dio koji je ovrsen biti ce predmet daljnjeg postupka iz razloga sto se ATLN zalio posto ugovor o koncesiji nije sklopljen to jest u prijevodu ne postoji dokument po kojemu se određuju uvjeti koncesije!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Znači od sljedeće godine ulazak na zidine košta 200,00 kuna.Hoćemo li pogadat kolika će biti cijena žičare?
To je skok od cca 33%.

Sumnjam da će baš pratiti cijenu zidina, malo mi je preveliki skok, ali 10-20 kuna bi mogli dići u sezoni… Ove godine je bilo 140 van i 150 u sezoni? To je na Upravi da procijeni, jer bolje je imati 100% popunjenost po 170 nego 80% po 200…

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

Ako pogledate reviewe na Tripadvisoru, vidjet ćete da ima ponešto žalbi na visoku cijenu…
Bolje je to povećavati lagano, par posto povrh inflacije, nego po 33%.

Cijena dubrovačke žičare je trenutno u skladu sa cijenama takvih žičara u europi (recimo ovaj primjer žičara u dolomitima, one-way 12 eur, return 19 eur)
https://www.fassa.com/EN/Lifts-opening-times-and-prices/
tako da je pitanje da li bi povečanje cijene izazvalo kontraefekat, a to je da ljudi jednostavno počnu zaobilaziti žičaru …
mislim da su ovi iz gradskih zidina malo polupali lončiće, 200 kn za obilazak zidina je jednostavno suludo, nadam se da ATLN neće ići za njihovim primjerom … dobar pokazatelj su nam ovogodišnji prometi kod ugostitelja, gostiju ima ali jednostavno zaobilaze restorane u širokom luku … a oni se čude ko pura dre.u …

Ne znam otkud ideja da ako naraste cijena zidina da to znaci da moze rasti i cijena zicare, pa to je potpuno kontra. Ako naraste cijena zidina znaci da ce ljudima ostati manje love za zicaru, a ne da i oni mogu dici cijenu za 30%.

Rečeno je da će cijena žičare pratiti cijenu ulaska na zidine.Isto tako povratna karta dbk-lokrum 150 kuna.(Brodska karta je u pitanju za one koji ne znaju).Inace se ta relacija prepliva bez imalo treninga.Mene zanima kako ce se ponasati nasa uprava.Ja vec ove godine vidim napuhani balon ali uvijek postoje ovce za šišanje.Do kada?Za mene kao stanovnika “grada”,sezona je podbacila I ne vjerujem brojkama na tv.

Pozdrav,

cijena od 150,00 HRK nije sezonska nego redovna cijena. Za sve kolege koji su “zabrinuti” da je 20 – 25 Eura previše to jest nerealno visoka cijena… zaboravljate da su posjetioci u Dubrovniku vecinom iz najrazvijenijih zemalja svijeta to jest s minimalnim prihodima od par tisuca Eura a Dubrovnik je must see destinacija!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Kako je kreno deveti mjesec ,mislim da ce zicara srusit sve rekorde!

ovako izgleda red pred žičarom ovih dana ….

VIDEO/KAOS NA STANICI NA ŽIČARI Mora li netko poginuti da bi se reagiralo?

Što je ovo danas bilo.. Neke vijesti ili je netko malo pogurao promet zadnji dan kvartala kako ne bi upali u dražbe opet 🙂

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

i ja se pitam. po načinu trgovine ne liči mi da su dionice promjenile vlasnika.

who dares, wins

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/dubrovnik-je-prelomio-od-iduceg-ljeta-kraj-guzvi-na-stradunu-novom-odlukom-bit-ce-prepolovljen-broj-putnika-s-kruzera-koji-dnevno-ulaze-u-grad/7889196/

New Report

Close