Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…..Eto kolega s 10000 dionica BELJA po 80kn koji jos i ima iskustva s TS i VTS bi mozda i znao kako nesto poduzet putem RH pravosudja, te bi bilo dobro da on uputi one koji nemaju iskustva.

Ponavljam postoji udruga, postoji odvjetnik Ivančić, postoji i ovaj link

Kolega nema nista to je pretpostavka,ali imam volje uzest 10-50 tisuca komada ako se da zaradit koji miljun pionirskih čuna na tuzbi. Medjutim i dalje mi nije jasno koga bi vi sto zelite tuzit tuzili,kolika bi bila naknada/odsteta na ovih hipotetickih 10 iljada komada Belja kupljenih po 80 i koji je pravni osnov. To kazem zato sto su presude(moje i suprugine) u attachmentima pravomocne i naplacene. Ja ne znam ko ce Vas zastupat u tim Vasim tuzbama,ali ode su ljudi pisali da je ovo sigurnija lova nego u banci. Sad me interesira ako su sigurni u to(tj. ako to ima ikakvog osnova) neka samo daju nekakvu smjernicu pa da zapocmemo igru. Ja znam tko ce mene zastupat. Ne znam tko je taj Ivancic,nikad cuja,koje su njegove reference?





Koliko vidim, iz prijedloga zrcaljenja odnosno prijenosa imovine su izostavljeni Žitnjak i Agrolaguna. Pretpostavljam da je to radi dogovora s Agramom temeljem kojeg će se od njih otkupiti dionice tih poduzeća. S druge strane, bilo bi zaista suludo da su zrcalili Žitnjak koji nije nikad prije roll upa izdao jamstva kao ostale članice koncerna.

OVO JE JAO DOBR AVIJEST – TO J EUPAVO ONO ŠTO PRIČAM CIJELI DAN – KOJ AGOD POGODB ABUDE SA AGRAMOM , TO ĆE VAŽITI I ZA SVE OSTALE DIONIČARE

Gospod purko, ako čit aovo, i vi neven – sve čestitke ako bude tako, da izvučete fer vrijednsot iz Žitnjaka. To biu ipak ublažilo zlu krvu koja je nastala medu malim dionicarima opravdano zbog ovoga sto rolaperi rade jer IU ionako radi samo ono sto rolaperi kažu

Možete li naznačiti gdj etočni to vidite t z ažitnjak – papirčine su nepregldne – tisuce listova

U prilogu 2 je lista neodrživih i održivih društva, neodrživa se zrcale. Za Agram se u 5.7.2. nagodbe predviđa odkup dionica Agrolaguna i Žitnjak ali drugi dioničari nemaju te mogućnosti.

Jel neko od dioničara ide na ročište u srijedu?

[/quote]

Medika j enajavila isti čas tužiti, a bome će i drugi.

Dioničar Agram ima prava, a dioničar Pero Perić nema prava – TO NE MOŽE NI U VOJ ŽABOKREČINI PROĆI. aKO AGRAM DOBIJE IJEDNU KUNU ZA ŽITNJAK I SVI OSTALI DIONIČARI ŽITNJAK IMAJU PRAVO NA TU KUNU. 1 KN 1 KN, ALI SVI DIONIČARI SU RAVNOPRAVNI.
[/quote]

Jel ti možeš blokirati nagodbu osporavanjem jamstava?
[/quote]

nisam siguran, ali treba probat, sukladno čl. 327 st. 1 ZOO-a se na ništavost može pozivati svaka zainteresirana osoba, a dioničari bi to trebali bit





Koliko vidim, iz prijedloga zrcaljenja odnosno prijenosa imovine su izostavljeni Žitnjak i Agrolaguna. Pretpostavljam da je to radi dogovora s Agramom temeljem kojeg će se od njih otkupiti dionice tih poduzeća. S druge strane, bilo bi zaista suludo da su zrcalili Žitnjak koji nije nikad prije roll upa izdao jamstva kao ostale članice koncerna.

OVO JE JAO DOBR AVIJEST – TO J EUPAVO ONO ŠTO PRIČAM CIJELI DAN – KOJ AGOD POGODB ABUDE SA AGRAMOM , TO ĆE VAŽITI I ZA SVE OSTALE DIONIČARE

Gospod purko, ako čit aovo, i vi neven – sve čestitke ako bude tako, da izvučete fer vrijednsot iz Žitnjaka. To biu ipak ublažilo zlu krvu koja je nastala medu malim dionicarima opravdano zbog ovoga sto rolaperi rade jer IU ionako radi samo ono sto rolaperi kažu

Možete li naznačiti gdj etočni to vidite t z ažitnjak – papirčine su nepregldne – tisuce listova

U prilogu 2 je lista neodrživih i održivih društva, neodrživa se zrcale. Za Agram se u 5.7.2. nagodbe predviđa odkup dionica Agrolaguna i Žitnjak ali drugi dioničari nemaju te mogućnosti.

Jel neko od dioničara ide na ročište u srijedu?

[/quote]

Medika j enajavila isti čas tužiti, a bome će i drugi.

Dioničar Agram ima prava, a dioničar Pero Perić nema prava – TO NE MOŽE NI U VOJ ŽABOKREČINI PROĆI. aKO AGRAM DOBIJE IJEDNU KUNU ZA ŽITNJAK I SVI OSTALI DIONIČARI ŽITNJAK IMAJU PRAVO NA TU KUNU. 1 KN 1 KN, ALI SVI DIONIČARI SU RAVNOPRAVNI.
[/quote]

Jel ti možeš blokirati nagodbu osporavanjem jamstava?
[/quote]

Ako dionice žitnjak nisu bezvrijedne agramu, neće biti ni mediki.

necu ja nist atuziti, ja uopće nisam u agrokoru, ali smatram veom avaznim da mali dionicari nesto dobiju barem kod zitnjaka koj nijedno jamstvo nije bio izdao.

ako agram naplati dionice zitnjaka, sto mislis hoce li purko koji ima 4 posto tuziti. ili neki drugi koji i ovdj episu. pa nisu ljudi bedaki, znaju da je sud teko dobiti, ali ovakav zicer da sber ili agrokor otkupljuje zitnjak od agrama, a svim ostalim dionicarim kaze vas edionicer su 0 kn, tko normalan tu nece tuziti. to je kao da agrokor plati vjerovnicima od slova 1 do slova m, a od slova m do slova ž kaže – vaše ne vrijedi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pa SBER može otkupiti od koga on hoće, isto kao što ja mogu otkupiti nešto što ja hoću. Žitnjak ne kotira na uređenom tržištu.

Medika nije imala zalog na dionicama Žitnjaka već čini mi se Zvijezde koja je kao što je poznata imala izdata jamstva za dugove vladajućeg društva. Slijedom toga Medika se ne može naplaćivati iz prava na dionice Žitnjaka.

Ne bih filozofirao o kauzalnosti pojedinih pravnih i vlasničkih odnosa obzirom da se u nas ne primjenjuje sustav presedana u pravnoj praksi, pa otuda ne bih ni zaključivao o mogućnosti i vjerojatnosti naplate ostalih vjerovnika u procesu nagodbe, a koji su suvlasnici Žitnjaka.

UOSTALOM, SAMA ČINJENICA DA ŽITNJAK I AGROLAGUNA NEĆE BITI LIKVIDIRANI I ZRCALJENI, GOVORI ZA SEBE

agram se je izborio za sebe, ali bome i zas ve ostale dioničare. neće oni ništa učiniti za njih, oni brinu svoju brigu baš kako i treba, ali njihov slučaj će poslužiti kao presedan. to ne kažem ja , to kaže medika i njihovi pravnci, a oni potražuju 100 milja kn, uložit će oni milju da istjeraju svoje.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Osobno imam dionice Zitnjaka i Leda. I jedne i druge sam sveo na vrijednost 0 u portfelju ali naravno da se ne mirim s time da vrijede 0 te da cu ustrajati vrlo vjerojatno u nekakvoj grupnoj tuzbi koja ce slijediti. Detalji za sada nisu bitni jer loptica nije na nasem dijelu terena. Koliko vidim iz priloga 16 “imovina koja je dijelom prijenosa” na pet tisuca stranica tablica, poduzeca Agrolaguna i Zitnjak nisu navedeni sto bi znacilo da se ne zrcale. Koliko vidim sva pstala su poduzeca navedena, cak i Tisak koji takoder nije imao izdana jamstva prije lexa. Ne postoji mogucnost da Agramu ponude nesto za dionice Zitnjaka, a ostalima ne ponude ali to i nije toliko bitno jer bi Zitnjak buduci se ne zrcali trebao i dalje egzistirati kao ranije. S Agrolugunom je ista stvar. Koliko god je za mene kao dionicara Zitnjaka ovo dobra stvar, to je zapravo kap u moru jer u slucaju otkupa dionica od svih malih dionicara Zitnjaka radi se o nekoliko milijuna kuna pa do najvise deset, ovisno o cijeni ponude. Agrolaguna je vjerojatno nesto vise ali jednako tako zanemarivo. Pretpostavljam da se izvanredna uprava ne upusta u zrcaljenje Zitnjaka i Agrolagune jer bi zaista bilo jednostavno dokazati da tvrtke koje su jamcile iskljucivo za roll up kredit ne mogu nikako biti proglasene insolventnima. To bi zaista bila jednostavna tuzba.

. Ne postoji mogucnost da Agramu ponude nesto za dionice Zitnjaka, a ostalima ne ponude ali to i nije toliko bitno jer bi Zitnjak buduci se ne zrcali trebao i dalje egzistirati kao ranije. S Agrolugunom je ista stvar. Koliko god je za mene kao dionicara Zitnjaka ovo dobra stvar, to je zapravo kap u moru jer u slucaju otkupa dionica od svih malih dionicara Zitnjaka radi se o nekoliko milijuna kuna pa do najvise deset, ovisno o cijeni ponude.

Istini z avolju, mora se reći da Žitnjak ne može vrijediti kao prije

1. Tražbine prema agrokoru vjerojatno dvije trećine u vjetar, možda i više
2. Preuzte obveze za rolap
3. Novi polovni model bez starog Agrokora

Mislim da ce se neven složiti da nije isto dobiti minimalnu cijenu za nesto ili biti napravljen budalom i cinično ismijan tipa dionice su rizična roba. to nije isto. ne znam koliko bi žitnjak sada vrijedio, to možda ni predsjednik uprave ne zna jer tko zna što još nagodba krije, ali agram zacijelo nije prodao za kikiriki, neku realnu vrijednsot mora da su ispregovarali.

U cijeloj ovoj kloaki, barem jedna dobra vijest – da žitnjak i agrolaguna svojim dioničarima ipak nešto vrijedi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dana 22. studenog u Zagrebu je osnovana Udruga manjinskih dioničara koncerna Agrokor i time je započelo organiziranje i te interesne skupine, koja broji najmanje 10.000 investitora i računa se da polaže dionička prava na približno četvrtinu kapitala društava iz Koncerna, uglavnom onima kojima se trguje na Zagrebačkoj burzi. Predsjednik Udruge je Mićo Jurjević, licencirani investicijski savjetnik i broker, koji je u vode hrvatskog tržišta kapitala krenuo prije više od 20 godina kao mladi direktor u Dalmatinskoj banci. Zamjenik je Miroslav Jeličić-Purko uspješni investitor iz Splita, te tajnik gospodin Danijel Labaš iz Varaždina, profesionalni investitor iz Varaždina, drugi najveći vlasnik Hotela Zadar d.d.

Buducnost dolazi brze nego smo mislili. Jutarnji vec kaze, mirovinci nemaju smisla! Hahaha. Sami pucali, sami se ubili. Agrokor im je tocka na i. Nakon iducih izbora ide potpuna demontaza drugog stupa.

Mirovinvi, aj bok!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Osobno imam dionice Zitnjaka i Leda. I jedne i druge sam sveo na vrijednost 0 u portfelju ali naravno da se ne mirim s time da vrijede 0 te da cu ustrajati vrlo vjerojatno u nekakvoj grupnoj tuzbi koja ce slijediti. Detalji za sada nisu bitni jer loptica nije na nasem dijelu terena. Koliko vidim iz priloga 16 “imovina koja je dijelom prijenosa” na pet tisuca stranica tablica, poduzeca Agrolaguna i Zitnjak nisu navedeni sto bi znacilo da se ne zrcale. Koliko vidim sva pstala su poduzeca navedena, cak i Tisak koji takoder nije imao izdana jamstva prije lexa. Ne postoji mogucnost da Agramu ponude nesto za dionice Zitnjaka, a ostalima ne ponude ali to i nije toliko bitno jer bi Zitnjak buduci se ne zrcali trebao i dalje egzistirati kao ranije. S Agrolugunom je ista stvar. Koliko god je za mene kao dionicara Zitnjaka ovo dobra stvar, to je zapravo kap u moru jer u slucaju otkupa dionica od svih malih dionicara Zitnjaka radi se o nekoliko milijuna kuna pa do najvise deset, ovisno o cijeni ponude. Agrolaguna je vjerojatno nesto vise ali jednako tako zanemarivo. Pretpostavljam da se izvanredna uprava ne upusta u zrcaljenje Zitnjaka i Agrolagune jer bi zaista bilo jednostavno dokazati da tvrtke koje su jamcile iskljucivo za roll up kredit ne mogu nikako biti proglasene insolventnima. To bi zaista bila jednostavna tuzba.
Nevene, moje su dionice nažalost sve “u zrcalima” , ali biti će mi drago ako tebi i drugim dioničarima išta bude pomogla ova situacija sa dionicama Žitnjaka i Agrolagune. Ali meni se čini da oni ipak rade malu distinkciju između dionica kupljenih na burzi i onih koje Agram, Adris ili Medika imaju u zalogu za svoja potraživanja. Ove potonje smatraju, vjerojatno , razlučnim pravima pa ih tretiraju razlučnim vjerovnicima s pravom na odvojeno namirenje. Zato ta društva nisu predviđena za zrcaljenje jer onda nebi mogli s vjerovnicima zaključivati posebne sporazume. Ja se naravno s takvim postupcima IU i PVV- ne slažem jer smatram da dionica , bez obzira na koji je način stečena ili postoji ili ne postoji, ili vrijedi ili ne vrijedi, Ali tko nas pita? Sklapaju se pojedinačni sporazumi i nagodbu guraju dalje. Nisam sigurna da jednog dana, u jednom trenutku i Adris neće sklopiti nekakav sporazum ako dobije dobru ponudu.



…..Eto kolega s 10000 dionica BELJA po 80kn koji jos i ima iskustva s TS i VTS bi mozda i znao kako nesto poduzet putem RH pravosudja, te bi bilo dobro da on uputi one koji nemaju iskustva.

Ponavljam postoji udruga, postoji odvjetnik Ivančić, postoji i ovaj link

Kolega nema nista to je pretpostavka,ali imam volje uzest 10-50 tisuca komada ako se da zaradit koji miljun pionirskih čuna na tuzbi. Medjutim i dalje mi nije jasno koga bi vi sto zelite tuzit tuzili,kolika bi bila naknada/odsteta na ovih hipotetickih 10 iljada komada Belja kupljenih po 80 i koji je pravni osnov. To kazem zato sto su presude(moje i suprugine) u attachmentima pravomocne i naplacene. Ja ne znam ko ce Vas zastupat u tim Vasim tuzbama,ali ode su ljudi pisali da je ovo sigurnija lova nego u banci. Sad me interesira ako su sigurni u to(tj. ako to ima ikakvog osnova) neka samo daju nekakvu smjernicu pa da zapocmemo igru. Ja znam tko ce mene zastupat. Ne znam tko je taj Ivancic,nikad cuja,koje su njegove reference?
[/quote]

Uvazena legitimacija

U ovom trenutku je jos preuranjeno govoriti o konkretnim tuzbama, s obzirom da ne postoji nista pravomocno od strane TS, HANF-e, DORH-a ili bilo kojeg drzavnog tijela niti je dokazana ikakva prevara.

Smatram da s tuzbama treba ici prema onom tko ne moze pobjec a umocio je prstice u prijevarnim radnjama, a to su primjerice Banke, odgovorne osobe,

Prvi papir bi mogao biti pravomoćna nagodba.

Neovisno o ishodu price oko Agrokora, ova burza nece vidjeti ni jednu jedinu lipu moje imovine. Isto kao i proizvodi Agrokora, Krasa, Atlantica i ostalih lopova


. Ne postoji mogucnost da Agramu ponude nesto za dionice Zitnjaka, a ostalima ne ponude ali to i nije toliko bitno jer bi Zitnjak buduci se ne zrcali trebao i dalje egzistirati kao ranije. S Agrolugunom je ista stvar. Koliko god je za mene kao dionicara Zitnjaka ovo dobra stvar, to je zapravo kap u moru jer u slucaju otkupa dionica od svih malih dionicara Zitnjaka radi se o nekoliko milijuna kuna pa do najvise deset, ovisno o cijeni ponude.

Istini z avolju, mora se reći da Žitnjak ne može vrijediti kao prije

1. Tražbine prema agrokoru vjerojatno dvije trećine u vjetar, možda i više
2. Preuzte obveze za rolap
3. Novi polovni model bez starog Agrokora

Mislim da ce se neven složiti da nije isto dobiti minimalnu cijenu za nesto ili biti napravljen budalom i cinično ismijan tipa dionice su rizična roba. to nije isto. ne znam koliko bi žitnjak sada vrijedio, to možda ni predsjednik uprave ne zna jer tko zna što još nagodba krije, ali agram zacijelo nije prodao za kikiriki, neku realnu vrijednsot mora da su ispregovarali.

U cijeloj ovoj kloaki, barem jedna dobra vijest – da žitnjak i agrolaguna svojim dioničarima ipak nešto vrijedi.

Ja vam u ovom smijesnom igrokazu kojeg vode petorazredni politicari i desetorazredni menadercici, pojma nemam koliko sto vrijedi. Gledajuci glavne protagoniste izvanredne uprave, potpuno sam siguran da ne bi bili sposobni voditi niti kafic na seoskoj trznici a kamoli nesto vise. Ali u ovoj nasoj zalosnoj drzavi eto ih na najvisim pozicijama potpuno liseni bilo kakve kritike. Moram priznati da se ne bih uopce iznenadio da vjerovnici zaslijepljeni uspjehom reprezentacije na SP-u zaborave doci na izglasavanje nagodbe i sve naposlijetku ode u stecaj. Bio bi to potpuno zaokruzeni teatar apsurda.
Inace, sto se Zitnjaka tice, njegovi gubici uslijed otpisa trazbina prema Agrokora su vec ukljuceni u bilanci, jamstva za roll up ne bi smjela imati utjecaja jer se roll up kredit vraca temeljem nagodbe pa samim time ne dospijevaju, a izlozenost agrokoru je bila cca 20 % pa da vise nikad ni ne posluju s agrokorom nema nekog znacajnog utjecaja.
Zapravo, nemam pojma sto ce biti niti me u ovoj fazi ne zanima. Znam jedino da cu se sigurno sudskim putem pokusati izboriti da ono sto sam trenutno sveo na 0, naposlijetku vrijedi puno vise.

Da li to znači da će sad kad bude deblokada – da će ostali otići u rpotarnicu i biti delistani, a žitnjak ostaje žitnjak – naravno iskorigiran z aonoliko koliko tržište bude našlo za shodno. jest da nema nitko pojma koliko je to, ali tko te pita – udri pa kud puklo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

“U ovom trenutku je jos preuranjeno govoriti o konkretnim tuzbama, s obzirom da ne postoji nista pravomocno od strane TS, HANF-e, DORH-a ili bilo kojeg drzavnog tijela niti je dokazana ikakva prevara.

Smatram da s tuzbama treba ici prema onom tko ne moze pobjec a umocio je prstice u prijevarnim radnjama, a to su primjerice Banke, odgovorne osobe,”


@jmz

Evo sad gledam Vas odgovor i dolazim do zakljucka da se jos niti ne zna koga bi tuzili,koji je pravni osnov i kolika bi bila odsteta. Nekidan jedan kolega(ja takve zovem fejsbuk warriorsi) pise kako je u toj tuzbi lova sigurnija nego na banci(mislim da je bio kolega jordan prepiska je bila izmedju njega i jubitoa). Meni to vise lici kao lijecenje frustracija. Po meni svi dionicari prvo trebaju pomirit sa samim sobom da im dionice vrijede nula kuna. To im je prvi pocetak. Ja sam neke konkretne poteze vec povukao i svoju hipoteticku pricu sam prezentirao nekolicini odvjetnika(koji BTW kuze dionice,trziste i imaju iskustva po TSovima) i oni za sada nisu mogli dati niti jedan odgovor na moje pitanje. Intrigantno je sto se svi slazu da ce ako i dodje do tog postupka isti trajat barem 20 godina. Sa 45 u guzici cisto sumnjam da bi dozivio taj happyend tako da nisam pametan sto i kako. Potencijalni tuzitelji trebaju shvatit da na sudu stvari uvijek mogu ici u vise pravaca.Naime gubio sam sporove koji se nisu mogli izgubit,a dobivao sporove koji niu imali nikakvog smisla.Tako da je ovo po meni teski rulet i da su sanse nesto bolje nego kad stavljas lovu na broj.

New Report

Close