Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Je, a kako ćeš im ti to dokazati?

Manjinski dionicari će biti najveći gubitnici u bilo kojoj varijanti. Rame uz rame sa onima koji nisu imali nikakva osiguranja kao vjerovnici.

Svi će izgubiti, oni možda i najviše, al će se nagodba provesti fer i mnogo transparentnije bez pogodovanja odredjenim interesnim skupinama. To je ključ dugoročnog uspjeha iste. Ovakva, ona će biti i ostati karcinom društva koji će je nagrizati još dugi niz godina.

Karcinom, zajedno sa vladajućom garniturom kao pokroviteljima ove otimačine i pljacke treba najprije “kirurški ukloniti”. Brzo i efikasno. Bez mnogo zdvajanja i analiza.

Dokazat ce se sve. Ne brini se ti. Najveci gubitnici ce biti porezni obveznici

Neće. Mislim da si se usredotočio na pogrešnu stranku u postupku. Država može prilično vješto izbjegavati odgovornost. Teret dokaza i uspjeha tužbe vjerojatno se nalazi na diskreditaciji i nelegalosti procesa za sto treba tuziti ostale vjerovnike i izvanrednu uprave te pred sudom dokazati da su kroz proces oštetili dio vjerovnika. Sama činjenica da je IU imenovana od strane Vlade, nije dovoljan dokaz za odgovornost države. Dokazivanje da je država stajala iza toga, nakon sto je sve amenovao parlament, a nakon toga i ustavni sud, bit će tesko, dugotrajno i skupo.

Gledam Peruska. Izgleda kao da pokusava uvjerit sam sebe da je ovo sve zakonito

Perusko bi mogao raditi u cirkusu kao zabavljac i luda. Kakav lik…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Perusko bi mogao raditi u cirkusu kao zabavljac i luda. Kakav lik…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Prvo se moralo rijesiti pitanje jamstava.
Onda bi sve ostalo imalo smisla.
Ovako je ovo prava lakrdija

11 kompanija jamci za iznose visestruko vece od njihove vrijednosti. I to je normalno? Zakonito? Posteno i fer?


11 kompanija jamci za iznose visestruko vece od njihove vrijednosti. I to je normalno? Zakonito? Posteno i fer?

zašto to ne pitaš još uvijek većinskog suvlasnika (ivica todorić/agrokor) u tim firmama? zašto to kao dioničar ne pitaš uprave i NO tih istih tvrtki koji su uredno odobravali sva ta jamstva?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Sber & Co racunaju na to da ce morati isplatiti dionicare, samo taj problem prebacuju novom vlasniku nakon sto oni i Knighthead naprave exit. Za exit ce im trebati 3-4 godine taman koliko ce trajati due-dilligence novog vlasnika, a siguran sam da su napravili listu potencijalnih. Ceka se nagodba da proces moze zapoceti. Novi vlasnik ce Agrokor dobiti po fer vrijednosti umanjenoj za obestecenja koja ce morati isplatiti tuzbama, a obzirom da je vrijednost koncerna u Dalić/Ramljakovoj režiji prepolovoljena, to će za Ruse i Amere i dalje biti više nego dobar deal.


Sber & Co racunaju na to da ce morati isplatiti dionicare, samo taj problem prebacuju novom vlasniku nakon sto oni i Knighthead naprave exit. Za exit ce im trebati 3-4 godine taman koliko ce trajati due-dilligence novog vlasnika, a siguran sam da su napravili listu potencijalnih. Ceka se nagodba da proces moze zapoceti. Novi vlasnik ce Agrokor dobiti po fer vrijednosti umanjenoj za obestecenja koja ce morati isplatiti tuzbama, a obzirom da je vrijednost koncerna u Dalić/Ramljakovoj režiji prepolovoljena, to će za Ruse i Amere i dalje biti više nego dobar deal.

Nista oni ne racunaju, da ce ikoga morati isplacivati,osim teoretski nekog nezadovoljnog vjerovnika koji nije pristupio nagodbi,a po pravomocnoj sudskoj presudi dobije vise nego po nagodbi.No takav spor ce vjerovatno trajati dugo,ako se pokrene,mozda desetljecima pa niti to objektivno nije neki znacajan rizik.
Sjediste nove firme se seli u Nizozemsku u formi d.o.o.,tako da su se dobro ogradili i s tog formalnog aspekta od mogucih buducih dodatnih isplata.Dionicari tu nemaju sto ocekivati.

Nova vlast nova nagodba





MINISTAR gospodarstva, poduzetništva i obrta Darko Horvat je pozvao one koji nisu zadovoljni nagodbom u Agrokoru ili nisu pristali na nju, da dođu na ročište 4. srpnja, a najavio je i "pozitivne efekte" razgovora s dionicima koji nisu dio nagodbe.

"Mi ćemo 4. srpnja imati ročište. Ja sve kolege koji ili nisu dionici nagodbe ili nisu zadovoljni s nagodbom pozivam na to ročište. Imat će prilike reći sve što ih muči".


To se odnosi na vjerovnike,ne dionicare.
[/quote] Bisakovi, daj malo pažljivije čitaj izjavu ministra Horvata. Poziva sve koji ili nisu dionici nagodbe , a to su upravo dioničari, ili sve one koji nisu zadovoljni nagodbom, a to su neki vjerovnici.I točno je da nagodba ima snagu ovršne isprave te da žalbe nemaju suspenzivni karakter, što znači da proces provedbe nagodbe ide dalje bez obzira na žalbene postupke. I dobro si zaključio da nagodba vrijedi za sve vjerovnike pa i za one koji du glasali protiv. Ali Adris i ostali vjerovnici koji će glasati protiv, dobiti ćr ono što im po prihvaćenoj nagodbi pripada, a u žalbenom postupku boriti će se za OSTATAK svojih potraživanja.
[/quote]
Jos jednom,po meni,to se odnosi se na vjerovnike.Oni koji nisu dionici postupka su oni vjerovnici koji koji NISU SUDJELOVALI u kreiranju nagodbe.Na rocistu imaju aktivnu legitimaciju oni koji su stranke u postupku i ne znam po kom osnovu mogu sudjelovati oni koji nisu stranke u postupku?
[/quote]

Pristanak dužnika
Članak 333.
(1) Smatrat će se da je dužnik dao svoj pristanak na stečajni plan ako stečajnom planu ne prigovori najkasnije na ročištu za glasovanje pismeno ili usmeno na zapisnik.
(2) Sud prigovor iz stavka 1. ovoga članka neće uzeti u obzir ako dužnik stečajnim planom nije u težem položaju od onoga u kojem bi bio da stečajnoga plana nema te ako niti jedan vjerovnik ne dobiva gospodarsku korist koja prelazi puni iznos njegove tražbine.
(3) Odredbe stavaka 1. i 2. ovoga članka na odgovarajući se način primjenjuju na dioničare, nositelje udjela te nositelje drugih osnivačkih prava pravnih osoba.

Nisam siguran da ce nas pustiti na rociste ali treba probat

Uprava Agrokora isplatila 100 milijuna kuna firmi bez zaposlenika za savjetničke usluge. Na pitanje Pernara je li to istina, Peruško odgovara da ne zna.

Kako je moguće da izvanredni povjerenik ne zna da li je negdje isplaćeno 100 milijuna kuna ?


Kako je moguće da izvanredni povjerenik ne zna da li je negdje isplaćeno 100 milijuna kuna ?

Zašto bi znao. Nije njegova lova 😉

New Report

Close