Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mislim da ako Ts potvrdi nagodbu, ona postaje odmah izvršna bez obzira na pravomoćnost, odnosno bez obzira na odluku Vts o žalbi na nagodbu. Nisam siguran dali treba čekat pravomoćnost ili odmah tužiti?


Slažem se, zbog populizma je bitno imati što veći broj zahtjevatelja novčanih sredstava stoga vam je pametno udružiti se… i nama bi bilo pametno udružiti se jer smo žrtve agrokora a da nismo imali niti jednu dijonicu…izbijena nam je velika dobit prošle i ove godine. Imamo blokirane, imamo franak, svi neuspjeli ljudi koji ne znaju s lovom mogu osnovati udrugu i ako ih je dovoljno uspjeti će jer politika za populizam prodaje rođene majke ako treba.

ja sam ZA !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@ Jordan :
Što se tiče tužbe dioničara ona će mislim ići preko odvjetničkog društva ili odvjetnika. I to u postotku od vrijednosti dionica za koje će tužiti manjinski dioničari. Trebat će naći odvjetnika koji će raditi na postotak ovisno o uspjehu u parnici.
Dakle tužbe su vrlo izvjesne i pravno moguće, i naravno da je bolje što nas ima više pa da nađemo neki tehnički i pravni modus operandi.
U svakom slučaju ovo je tehničko pitanje, a bitno je da se vrijednost predmeta spora računa od npr portfelja dionica u postotku. Dakle to i nije tako skupo i nemoguće, u postotku od vrijednosti našeg portfelja.

Nadam se da neće trebati, ali sam 100% spreman! A vi?

spreman !

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

@spanac :
odlično, javi se u udrugu i tuži! ne moraš svaki dan pisati kao ćeš tužiti, tužiti, tužiti…

sve ćemo da vas tužimo,……… kupe se materijali.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


@ Jordan :
Što se tiče tužbe dioničara ona će mislim ići preko odvjetničkog društva ili odvjetnika. I to u postotku od vrijednosti dionica za koje će tužiti manjinski dioničari. Trebat će naći odvjetnika koji će raditi na postotak ovisno o uspjehu u parnici.
Dakle tužbe su vrlo izvjesne i pravno moguće, i naravno da je bolje što nas ima više pa da nađemo neki tehnički i pravni modus operandi.
U svakom slučaju ovo je tehničko pitanje, a bitno je da se vrijednost predmeta spora računa od npr portfelja dionica u postotku. Dakle to i nije tako skupo i nemoguće, u postotku od vrijednosti našeg portfelja.

Nadam se da neće trebati, ali sam 100% spreman! A vi?

spreman !

Evo malo iskustva, ako se hoćete suditi. Mi smo (nas 27) tužili jednu banku koja je bila izlistina na ZSE (banka je naravno strana) i dobili spor. Odvjetnik je radio na postotak (znači onaj koji je imao najviše dionica najviše je platio na kraju. Naravno da moj i vaš slučaj nisu isti, ali i nama se govorilo da protiv velikih i moćnih ne možeš dobiti……..ali sud je odlučio drugačije. Morate se organizirati, fizički naći i dogovoriti. Dobar odvjetnik će vam odmah reći imate li šanse ili ne. Za trgovačko pravo najbolja su vam (u HR) 2 odvjetnika. Jedan bi bio u sukobu interesa jer zastupa Agrokor pa bih vam preporučio drugog….ako želite.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Zaista mi je žao sutkinje.Treba baciti oko na 7000 stranica teksta u 15 dana.
466 stranica dnevno.
-nadam se da će IU dobiti po tintari,jer ovakav pristup je neprofesionalan i bezobrazan
-vrijeme je da se Lex produži jer se ne može očekivati da sud donese odluku

Alabama, kojeg odvjetnika preporučuješ? S jednim sam već uspostavila kontakt za eventualnu buduću suradnju s obzirom na to koliko love sam utukla u “perjanice hrvatskog tržišta kapitala” tako da moram reagirati na vrijeme i surađivati s najboljima


Evo malo iskustva, ako se hoćete suditi. Mi smo (nas 27) tužili jednu banku koja je bila izlistina na ZSE (banka je naravno strana) i dobili spor. Odvjetnik je radio na postotak (znači onaj koji je imao najviše dionica najviše je platio na kraju. Naravno da moj i vaš slučaj nisu isti, ali i nama se govorilo da protiv velikih i moćnih ne možeš dobiti……..ali sud je odlučio drugačije. Morate se organizirati, fizički naći i dogovoriti. Dobar odvjetnik će vam odmah reći imate li šanse ili ne. Za trgovačko pravo najbolja su vam (u HR) 2 odvjetnika. Jedan bi bio u sukobu interesa jer zastupa Agrokor pa bih vam preporučio drugog….ako želite.

Za info, koliko je trajalo vremenski?

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

NET.HR OTKRIVA: Bivši povjerenik za Agrokor Ante Ramljak napustio je Hrvatsku, doznajemo čime će se sada baviti

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Češka, pametan izbor u tim godinama. Postać će hrvatski H. Hefner.
Zna znanje. Rješio financijski 4-5 generacija ako ima potomstvo i brine za njega

Nakon što nagodba bude predana na Trgovački sud, sud ima rok od 5 do 15 dana da sazove ročište, a za to vrijeme nezadovoljni nagodbom mogu uložiti svoje prigovore, prigovore također mogu(trebaju) uložiti manjinski dioničari koji su nezadovoljni nagodbom.

dakle, prvi korak je pod hitno se organizirati i uložiti prigovor po svim žalbenim razlozima!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Nakon što nagodba bude predana na Trgovački sud, sud ima rok od 5 do 15 dana da sazove ročište, a za to vrijeme nezadovoljni nagodbom mogu uložiti svoje prigovore, prigovore također mogu(trebaju) uložiti manjinski dioničari koji su nezadovoljni nagodbom.

dakle, prvi korak je pod hitno se organizirati i uložiti prigovor po svim žalbenim razlozima!

Čudni neki rokovi?
Sve do sada sam mislio da se nakon što je Nagodba objavljena na e-oglasna, smatra se da je dostavljena nakon proteka 8 dana. Nakon 8 dana teče žalbeni rok od 8 dana.

Ljudi koji su nam sljedeci koraci?Zajedno smo jaci ,kome se javiti i kad!?

Prijedlog nagodbe

https://e-oglasna.pravosudje.hr/sites/default/files/ts-zg-st/Prijedlog%20Nagodbe.pdf

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Postojeći dioničari / članovi društva Dužnika i Neodrživih društava pod izvanrednom upravom – bilo da su ti dioničari / članovi društva druga Društva pod izvanrednom upravom ili treće osobe – ostat će dioničari / članovi društava koja su uglavnom bez imovine. Budući da je povrat dioničara / članova društva Dužnika i Neodrživih društava pod izvanrednom upravom za jednaka nuli, Nagodba nema negativan učinak na postojeće dioničare / članove društva; nisu stavljeni u gospodarski lošiji položaj od onog u kojem bi bili da Nagodbe nema.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close