Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mene samo interesira tko fila javnost sa ovakvim delikatnim materijalima? sto se tajminga tiče, mislim da ovakva stvar nije mogla doci u boljem trenutku :D.


danas će vjerojatno i Plenković i Dalić sazvati konf. za novinare i ovo sve pobijati . postavlja se pitanje kako će DORH na sve ovo reagirati ?

Pa vidjeti ćemo da li smo pravna država ili je sve korumpirano u Hrvatskoj.
Bilo gdje u pravnoj državi bi počela hapšenja.

Prvo nas je pokrao Ivica Todorić, a nakon toga Dalička i prijatelji.

Po meni Todorić se dogovorio s Rusima da im proda tvrtku i da bi nova tvrtka bez malih dioničara i dugova nastavila poslovati sa sjedištem u Nizozemskoj.

Naravno nije računao na HDZ koji je uspio povući 400 miliona eura u godini dana.
Plus zarada na Agrokor obveznicama.

http://www.dionicari-agrokora.hr/uncategorized/odgovori-na-brojna-pitanja-koji-se-mogu-iscitati-iz-jucerasnje-odluke-ustavnog-suda/

Nagodba po svoj prilici vozi jer su interesi preveliki, jedini jači oponent s utjecajem u strukturama je Grga, ali ne vjerujem da će moći oboriti ovo.
S druge strane, nevjerovatna je omerta u mainstream medijima.
To govori više od svega.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ajmo se organizirat pa na Markov trg

Nagodba će se poslije ovoga, ako su mailovi i priča vjerodostojni, sklopiti – NIKAD!

Iz danas objavljene mail prepiske:

“Nacrt Zakona i nadalje odstupa od ključnih postavki talijanskog zakonodavnog uzora – i nema nikakav poredbenopravni uzor koji je izdržao test vremena i sudskih provjera – ponovno stoga Nacrtom Zakona izmišljamo samo nama svojstven pravni put i upuštamo se u eksperimentiranje s nesagledivim štetnim posljedicama, a o kojem se pravna struka nije ozbiljno očitovala”, stoji u opaskama profesora Miladina u kojima se dodaje da se “Republika Hrvatska izlaže donošenjem ovog Zakona nesagledivim štetnim posljedicama u odnosu na vjerovnike kvalificiranog dužnika, ali i prema dioničarima kvalificiranog dužnika”.

Ramljak nakon toga maila pita: A što ćemo sada!? No nije bilo posebnih reakcija, niti se itko našao prozvan reagirati na te primjedbe.

La vita e bella!

Sve je ovo ništa u odnosu ako se pokaže da je bilo “privilegiranih” kod Agrokorovih plaćanja dobavljačima

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

nagodba će se sklopiti do 10.07. kako je i određeno zakonom. sad je to izvjesno više nego ranije obzirom na jučerašnju odluku US kojom je lex agrokor ocijenjen ustavnim.
sva ova piskaranja na indexu očito su instruirana od nekoga s ovog foruma, ali njihov utjecaj je beznačajan, sudbina malih dioničara todeksa ne zanima nikoga osim njih samih, čak ni oporbu u saboru.
ja sam u početku imao simpatije za male dioničare,ali nakon totalne destrukcije i anarhizma koji promoviraju zadnjih godinu dana i nakon što su zse pretvorili u taoce svojih špekulativnih ulaganja u gazdine dionice,jedino što me sada zanima je da se sklopi nagodba i da se gazdine “perjanice” delistiraju sa ZSE kako bi prestalo medijsko zagađivanje ZSE i ovog foruma!


Iz danas objavljene mail prepiske:

"Nacrt Zakona i nadalje odstupa od ključnih postavki talijanskog zakonodavnog uzora – i nema nikakav poredbenopravni uzor koji je izdržao test vremena i sudskih provjera – ponovno stoga Nacrtom Zakona izmišljamo samo nama svojstven pravni put i upuštamo se u eksperimentiranje s nesagledivim štetnim posljedicama, a o kojem se pravna struka nije ozbiljno očitovala", stoji u opaskama profesora Miladina u kojima se dodaje da se "Republika Hrvatska izlaže donošenjem ovog Zakona nesagledivim štetnim posljedicama u odnosu na vjerovnike kvalificiranog dužnika, ali i prema dioničarima kvalificiranog dužnika".

Ramljak nakon toga maila pita: A što ćemo sada!? No nije bilo posebnih reakcija, niti se itko našao prozvan reagirati na te primjedbe.

Jel moguce da ce se netko usudit nakon ovog i svih tih mailova stvarno malim dionicarima u Hrvatskoj uzet sve?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


nagodba će se sklopiti do 10.07. kako je i određeno zakonom. sad je to izvjesno više nego ranije obzirom na jučerašnju odluku US kojom je lex agrokor ocijenjen ustavnim.
sva ova piskaranja na indexu očito su instruirana od nekoga s ovog foruma, ali njihov utjecaj je beznačajan, sudbina malih dioničara todeksa ne zanima nikoga osim njih samih, čak ni oporbu u saboru.
ja sam u početku imao simpatije za male dioničare,ali nakon totalne destrukcije i anarhizma koji promoviraju zadnjih godinu dana i nakon što su zse pretvorili u taoce svojih špekulativnih ulaganja u gazdine dionice,jedino što me sada zanima je da se sklopi nagodba i da se gazdine "perjanice" delistiraju sa ZSE kako bi prestalo medijsko zagađivanje ZSE i ovog foruma!

Točno.
Nema se što niti dodati niti oduzeti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

nego, s obzirom na objasnjenje US jucer; da li HANFA vidi odnosno da li je proucila dokument s obzirom da su unutra neke smjernice i objasnjenje sto i kako sa dionicarima i njihovim dionicama? ocekujem barem nekakvo dodatno objasnjenje ili obrazlozenje o daljnjoj obustavi/pocetku trgovanja.


Jel moguce da ce se netko usudit nakon ovog i svih tih mailova stvarno malim dionicarima u Hrvatskoj uzet sve?

jel moguće da ti misliš da se netko urotio kontra malih dioničara i da će vam zato netko nešto uzeti? zar ne shvaćaš da su vas ogulili odavno NO i uprave koje su odobrile jamstva teška skoro 20 milijardi kuna na ime tvrtki kćeri, a za kredite koje agrokor ne može vratiti?? zar ne shvaćaš da su ta jamstva i dalje važeća i da će vas po svakom pravnom scenariju ta kreditna jamstva “doći glave”?!?

Ovo vam je game over deco, Lex je ustavan, nagodba ide kako je prezentirano, Plenković drži većinu u Saboru i to vam je to. Opskurni ljevičarski portali urlaju o nekakvim zavjerama, ali zaboravljaju se osnovne činjenice. U travnju 2017. godine, sve, ali baš SVE tvrtke u sastavu Agrokora bile su spremne za stečaj. Nije tu bilo više neprocjenjivo vrijednih perjanica za koje bi se otimale najveće svjetske marke. Samo da vas podsjetim za ono što ja znam:
* u Belju 400.000 svinjica gladno, gladno deset dana bez obroka;
* u Ledu nema novaca za repomaterijal, ostao im samo krumpir od koga proizvode novi proizvod smrznutu pitu;
* u Zvijezdi, Tisku, Konzumu ne znaju kako će isplatiti iduću plaću;
* na računima sveukupno 6,00 kuna i tisuću blokada i ovrha sredstava po cijelom Balkanu;
Takvo je stanje bilo 10.4.2017 i definitivno oslikava jednu katastrofu svih Agrokorovih društava koji više bez vanjske pomoći ne mogu niti dana poslovati. to vam je sve vaš Todorić odio i doveo do toga.
Da je proces nastavljen normalnim putem stečaja, dioničari bi ostali bez svega, a povuklo bi se u bezdan i hrpa većih tvrtki koje su poslovala ili bile naslonjene na Agrokor.
Ovako je to spriječeno pod uvjetom da se postigne nagodba, ako do nagodbe ne dođe ponoviti će se situacija iz travnja prošle godine i opet ćete imati isti rezultat, stečaj i gubitak dionica.
Opet ponavljam, jedina nada za male dioničare je da vide kako mogu zajašiti one koji su ih i doveli do ove situacije, a to su uprave i nadzorni odobri Agrokorovih firmi i barem se malo naplatiti iz njihove privatne imovine. U nekretninama i pokretninama uprava i njihovih obitelji sigurno bi se našlo 100-njak milijuna eura, dok su Todorići spremili negdje barem 1 milijardu eura, pa ako bi se to našlo…


nagodba će se sklopiti do 10.07. kako je i određeno zakonom. sad je to izvjesno više nego ranije obzirom na jučerašnju odluku US kojom je lex agrokor ocijenjen ustavnim.

@petrolio, ko ‘papagaj si. i sam vidiš da je nagodba skroz kompromitirana , to i malo dijete može zaključiti.
ovdje nije više pitanje hoće li nagodba pasti, nego tko će sve biti optužen od DORH-a .
i Maras danas u N1.

http://hr.n1info.com/a300624/Vijesti/Gordan-Maras-o-mailovima-Dalic.html

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close