Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pozdrav,

Sve ovo je sramotno za politiku i ljude koji su to radili na naćin da sje…………..be nas, umirovljenike, Adris, Agram,…..pa jesmo mi normalna država ili smo Sjeverna Koreja, lp


ne znam čemu tolika strka direktora oko uvrštenja jamstava u FI? pa lex agrokor je već sva jamstva proglasio dospjelima i to je činjenica koju treba evidentirati u FI, uz ogradu da postoje ili se mogu očekivati postupci oko osporavanja jamstava, no da rezultat toga nije poznat i gotova priča! puno gora varijanta bila bi za direktore da potpišu FI u kojima tvrde da jamstva ne postoje ili da su ništava, a da za to ne postoji nikakvo uporište u zakonu ili pravomoćnoj sudskoj odluci

tako je, nema nikakvih zapreka ni problema za direktore ako potpišu FI uz takvu ogradu oko jamstava… dapače, za njih bi bilo gore da jamstva izostave i tako daju lažna FI na burzu. jamstva su temeljem zakona dospjela i o tome se nema što više pričati, jedino oni koji su spalili sve pare u todeksu to ne žele shvatiti

institucije očito nisu radile svoj posao
Jelenić ima priliku da se dokaže na početku mandata
prema mojoj procjeni 30-50 ljudi bi moralo u zatvor
http://www.seebiz.eu/dorh-todoric-lazirao-izvjesca-jos-od-2006/ar-174257/



ne znam čemu tolika strka direktora oko uvrštenja jamstava u FI? pa lex agrokor je već sva jamstva proglasio dospjelima i to je činjenica koju treba evidentirati u FI, uz ogradu da postoje ili se mogu očekivati postupci oko osporavanja jamstava, no da rezultat toga nije poznat i gotova priča! puno gora varijanta bila bi za direktore da potpišu FI u kojima tvrde da jamstva ne postoje ili da su ništava, a da za to ne postoji nikakvo uporište u zakonu ili pravomoćnoj sudskoj odluci

tako je, nema nikakvih zapreka ni problema za direktore ako potpišu FI uz takvu ogradu oko jamstava… dapače, za njih bi bilo gore da jamstva izostave i tako daju lažna FI na burzu. jamstva su temeljem zakona dospjela i o tome se nema što više pričati, jedino oni koji su spalili sve pare u todeksu to ne žele shvatiti
[/quote]

Zar nisu onda jamstva trebala biti unesena vec u kvartalnim FI, ako su dospjela 10.04.2017.?, pa ako nista onda vanbilančno.

Jelenić je već objavio da ce se slucaj Agrokor raspetljati kad nadju najjftinijeg vještaka, a unutar 4 mjeseca. Znaci cca 20.08., a nagodba mora pasti 10.07.
Pa ne misli valjda hapsit poslje nagodbe?
Ili mozda prvo potpis pa hapsenje, kod nas je sve moguce.



ne znam čemu tolika strka direktora oko uvrštenja jamstava u FI? pa lex agrokor je već sva jamstva proglasio dospjelima i to je činjenica koju treba evidentirati u FI, uz ogradu da postoje ili se mogu očekivati postupci oko osporavanja jamstava, no da rezultat toga nije poznat i gotova priča! puno gora varijanta bila bi za direktore da potpišu FI u kojima tvrde da jamstva ne postoje ili da su ništava, a da za to ne postoji nikakvo uporište u zakonu ili pravomoćnoj sudskoj odluci

tako je, nema nikakvih zapreka ni problema za direktore ako potpišu FI uz takvu ogradu oko jamstava… dapače, za njih bi bilo gore da jamstva izostave i tako daju lažna FI na burzu. jamstva su temeljem zakona dospjela i o tome se nema što više pričati, jedino oni koji su spalili sve pare u todeksu to ne žele shvatiti
[/quote]
Slažem se.Jamstva su dospjela u punom iznosu ako to prihvati trgovački sud Malo je problematična izjava Ante Ramljaka u listopadu 2017.u toku provođenja leX Agrokora
da su sva jamstva dospjela u punom iznosu.A Ante Ramljak je postavljen od hrvatske države pa ukoliko
jamstva ne prođu na sudu imamo potencijalnu tužbu zajmodavaca prema Hrvatskoj državi tj.prema hrvatskim poreznim obveznicima.Ne mislim da baš prijeti tužba od cca 4 mlrd EUR,ali pola od toga vjerovatno.
I normalno da ovakva nagodba nema pravne osnove jer veliki vjerovnici su međusobno razdjelili mojih
152 ZVZD i 1000 Belja.Za mene su ZVZD i Belje,isto Ledo,Jamnica,Vupik,Žitnjak solventne kompanije i uzimanje mojih dionica je nezakonita radnja jer se za solventne kompanije ozrcaljuje vlasništvo i u ZVZD2 made in Holand.
Sramota je da nakon godinu dana IU još nemamo FI izvješća,a toliko puno savjetnika.
Molim vas vratite moje dionice u redovnu kotaciju gdje joj je i mjesto.Rekli ste da odgađate FI za 2017 do
30.04.Izvještaj na sunce i to ne falsifikat napisan navrat na nos.Imali ste i previše vremena,Kojih petnaest dana odgode.To je moja a ne vaša lova gospodo iz IU.


Ili das ostavku ili potpisi.
Oni bi cak i potpisali i time nanijeli golemu stetu kad bi im drzava jamcila i dala im imunitet. Sramota. Znaci kicma nula bodova.

netko pametan je već na topiku napisao: jamstva su dospjela i treba ih uvrstiti u FI, uz napomenu da su dospjela temeljem zakona i da su moguća naknadna pobijanja istih na sudu. uz ovakve ograde, nema razloga da direktori ne potpišu FI s uvrštenim jamstvima

Pametni su to već odavno napisali, i to nekoliko puta. Pa im se više ne da. Jamstva su već izdana, potpisana, ona su materijalna činjenica. To što netko doslovno misli da ako se ona “ne proknjiže” da ne postoje, više govori o znanju o materiji tog koji je to napisao.

Uostalom, svatko može napraviti jedan mali misaoni eksperiment i odgovoriti na slijedeće pitanje:

pretpostavka: pretpostavimo da danas lex prestane vrijediti . sva društva obuhvaćena istim prestaju biti pod nadzorom države, bačene na tržište.

pitanje: da li bi vjerovnici mogli ići naplaćivati odmah svoja jamstva, mjenice, zadužnice?

Odgovor na to pitanje je ujedno i odgovor na pitanje o valjanosti sredstava osiguranja.



Ili das ostavku ili potpisi.
Oni bi cak i potpisali i time nanijeli golemu stetu kad bi im drzava jamcila i dala im imunitet. Sramota. Znaci kicma nula bodova.

netko pametan je već na topiku napisao: jamstva su dospjela i treba ih uvrstiti u FI, uz napomenu da su dospjela temeljem zakona i da su moguća naknadna pobijanja istih na sudu. uz ovakve ograde, nema razloga da direktori ne potpišu FI s uvrštenim jamstvima
[/quote]

I sto kad se naknadno pobiju na sudu?

Nagodba ide svojim zacrtanim smjerom. Gospođa “zmaj” pod pokroviteljstvom vladajućih struktura gura prijedlog nagodbe onakav kakav je još Ramljak gurao. Ništa se nije promijenilo. Hobotnica je dodatno ojačala, udebljala se od silnog novca pristiglog iz slučaja Agrokor, usluge se debelo naplaćuju, konzltanti i dalje konzultiraju za velike pare, Texo i dalje texuje i muti, pipci rastu i jedu sve one koji se protive.
Kasno Marko na Kosovo stiže. Glavni boj se sada bije nitko više svoje oružje ne krije.
Slijedi raspad sustava i puno kolateralnih žrtava. A glavni generali po običaju gledaju sa vrha brda kako se nešto u daljini mrda. Dečki prekrižite ovo ulaganje i odmorite dušu inače bi Vam osim novca moglo i zdravlje stradati.
Agrokor je kao što sam prije nekoliko godina pisao da će biti: “Glavni desert serviran strancima na kraju balade zvane rodijački kapitaliozam”.


Imam pitanje za forumsku družbu; ovih što su u posljednje vrijeme nešto utihnuli, ovi što bi nam namjenili nulovanje.

A pitanje je vrlo jednostavno.

S obzirom da nam već dugo tvrdite da Lex, kakav god da je, treba poštovati i s obzirom da tvrdite da su jamstva stigla na naplatu početkom izvanredne uprave, a što je ujedno objavljeno i na ZSE – slažete li se da bi predsjednici uprava ovisnih društava trebali proknjižiti prispjela jamstva u bilance i time potvrditi vaše prethodne tvrdnje i stavove?

Ovo pitam jer želim crno na bijelo imati zapisan vaš stav.
Tako da se na njega možemo vratiti za koji tjedan ili mjesec.

Ajde, ne budite pi*zde, kao ovi predsjednici uprava što sada daju ostavke.
Imajte muda i napišite što imate!

Ovako, imamo situaciju u kojoj su ti isti direktori s plaćama od 50.000 kuna i bonusima potpisivali sva jamstva koja su im se stavljala na stol bez ikakvog pitanja. Ta jamstva su puštena dalje u proceduru i sada ih drže vjerovnici. Stav direktora mi je jasan, samo problem je što to ne mijenja ništa na stvari, ako proces ne uspije sva ta jamstva će se svejedno aktivirati pa će sudovi odlučivati o njima pojedinačno, a u međuvremenu će firme biti blokirane i nad njima otvoren stečaj.

Inače da ti odgovorim protupitanjem, zamisli da si neki direktor preko tvrtke kupi avion, pa kaže ja avion vozim, firma ga je kupila, ali moja firma nema u djelatnosti avio prijevoz pa ja onda neću taj avion zaknjižiti kao imovinu tvrtke.

Inače, moje je mišljenje ako Lex ne prođe, da će se ponoviti situacija iz travnja prošle godine, igrati će se najbrži prst i svi vjerovnici će krenuti u naplatu svojih punih tražbina i za par dana će isprazniti sve račune svih tvrtki u koncernu i nakon toga game over, ljudi na cestama, firme zatvorene, rasprodane u dijelovima budzašto.
Nakon toga će svi radnici koncerna biti jako zahvalni svojim direktorima na njihovoj probuđenoj savjesti.

Nije točno prijatelju, sudovi najprije moraju odlučiti jesu jamstva valjana, a aktivacije okači mačku o rep.



Imam pitanje za forumsku družbu; ovih što su u posljednje vrijeme nešto utihnuli, ovi što bi nam namjenili nulovanje.

A pitanje je vrlo jednostavno.

S obzirom da nam već dugo tvrdite da Lex, kakav god da je, treba poštovati i s obzirom da tvrdite da su jamstva stigla na naplatu početkom izvanredne uprave, a što je ujedno objavljeno i na ZSE – slažete li se da bi predsjednici uprava ovisnih društava trebali proknjižiti prispjela jamstva u bilance i time potvrditi vaše prethodne tvrdnje i stavove?

Ovo pitam jer želim crno na bijelo imati zapisan vaš stav.
Tako da se na njega možemo vratiti za koji tjedan ili mjesec.

Ajde, ne budite pi*zde, kao ovi predsjednici uprava što sada daju ostavke.
Imajte muda i napišite što imate!

Ovako, imamo situaciju u kojoj su ti isti direktori s plaćama od 50.000 kuna i bonusima potpisivali sva jamstva koja su im se stavljala na stol bez ikakvog pitanja. Ta jamstva su puštena dalje u proceduru i sada ih drže vjerovnici. Stav direktora mi je jasan, samo problem je što to ne mijenja ništa na stvari, ako proces ne uspije sva ta jamstva će se svejedno aktivirati pa će sudovi odlučivati o njima pojedinačno, a u međuvremenu će firme biti blokirane i nad njima otvoren stečaj.

Inače da ti odgovorim protupitanjem, zamisli da si neki direktor preko tvrtke kupi avion, pa kaže ja avion vozim, firma ga je kupila, ali moja firma nema u djelatnosti avio prijevoz pa ja onda neću taj avion zaknjižiti kao imovinu tvrtke.

Inače, moje je mišljenje ako Lex ne prođe, da će se ponoviti situacija iz travnja prošle godine, igrati će se najbrži prst i svi vjerovnici će krenuti u naplatu svojih punih tražbina i za par dana će isprazniti sve račune svih tvrtki u koncernu i nakon toga game over, ljudi na cestama, firme zatvorene, rasprodane u dijelovima budzašto.
Nakon toga će svi radnici koncerna biti jako zahvalni svojim direktorima na njihovoj probuđenoj savjesti.

[/quote]

Ima dosta mudrosti kod tebe, ali zaboravio si najvaznije, a to je:

VJEROVNICI (DOBAVLJAČI) koji su lani krenuli u blokadu, za to više nemaju municije s obzirom da su naplatili dobar dio svojih opotraživanja, a neki (najmanji) sva potraživanja, dakle kome paše stampedo?




Ili das ostavku ili potpisi.
Oni bi cak i potpisali i time nanijeli golemu stetu kad bi im drzava jamcila i dala im imunitet. Sramota. Znaci kicma nula bodova.

netko pametan je već na topiku napisao: jamstva su dospjela i treba ih uvrstiti u FI, uz napomenu da su dospjela temeljem zakona i da su moguća naknadna pobijanja istih na sudu. uz ovakve ograde, nema razloga da direktori ne potpišu FI s uvrštenim jamstvima
[/quote]

I sto kad se naknadno pobiju na sudu?
[/quote]

a tko kaže da će biti uspješno pobijena? naime, neki pravnici s iskustvom u takvim stvarima (s kojima sam o tome pričao), kažu da će jamstva opstati jer su ih odobrile i potpisale službene osobe tvrtki kćeri i da je ovo sada samo talasanje očajnika koje ništa neće promijeniti

dospijelost jamstava samo po sebi ne znaći skoro ništa, i tako dok su u postupku traje suspenzija svih naplatno-pravnih akcija
problem je to što zločinci pokušavaju predmetna jamstva iskoristiti da se povezana društva prikažu insolventnima i time pretvore u stečajnu masu agrokora, međutim, ona to nisu niti mogu biti jer pokretanjem postupka vjerovnik ima potraživanje upravo prema agrokoru i riješava isto u nagodbi sa agrokorom a ne sa povezanim tvrtkama koje su po nalogu jamčile

dakle, ako se od tvrtki traži da proknjiže jamstva kao dug, što je sa adresom stvarnog dužnika, tj sa agrokorom… ako se nagodba radi na razini agrokora a radi, koliko puta se to vjerovnici naplaćuju …zar se naplačuju i od agrokora za udio koji je imao u povezanim društvima i još jednom od istih povezanih društava?!

to bi značilo da agrokor u stvari sa dugovima koje je napravio povezanim društvima ista preuzima u potpunosti a to je po ZTD zabranjeno i zove se NIŠTETAN pravni posao

da apsurd bude veći, jamstva su stvarno dospjela međutim dospjela su, kao i sve druge obveze, automatizmom, zbog pokretanja postupka i onda postavljam pitanje apsurda ovakve kao nagodbe, pa gdije je tu nagodba i s kime kada se solventne tvrtke šalju u likvidaciju…pa koji sud to može prihvatiti, pa ni u džibutiju to ne bi prošlo!?
a i, već sam pisao, unatrag 2 mj je dospijelo potraživanje i za INGR i THNK pa ćak i blokada računa i zahtjev za stečaj pa su sudskim putem osporili fake potraživanje i odblokorali račune, dakle može se!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Pametni su to već odavno napisali, i to nekoliko puta. Pa im se više ne da. Jamstva su već izdana, potpisana, ona su materijalna činjenica. To što netko doslovno misli da ako se ona "ne proknjiže" da ne postoje, više govori o znanju o materiji tog koji je to napisao.

Vrlo si neinformiran!
Ili ne znaš čitati, što smo već višestruko ustvrdili.

Jamstva imaju svoja zakonska ograničenja koja su upravo kao takva ograničena i potpisana.
To što je potpisano slobodno neka dođe na naplatu.

La vita e bella!

New Report

Close