Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zaokret nagodbe?
Meni se čini da su odabrani da Ramin posao što brže privedu kraju.
Zašto mi se tako čini?
Zato jer se jedva došlo do ove točke gdje jesmo, a ubacivanje malih dioničara u jednadžbu bi sve srušilo. A to ne dolazi u obzir. Lijepo je rečeno da će nezadovoljnih biti u svakom slučaju te je stoga svejedno koliko. Bitno je završiti do 10. srpnja pa kom opanci kom obojci.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

@serislave

To nije točno, bitno je postić poštenu nagodbu koja će reducirat naknadne tužbe.

Drugi je par postola što će se to postić samo ako se vladu stisne potencijalnim pravnim posljedicama nakon nagodbe.

ja od ovog dvojca ne očekujem ama baš ništa , jedino što očekujem je pad nervozne, stečaj istekom 10/7 i potom pad vlade.
samo ponavljam , ovdje su moguće manipulacije sa odgodom završetka roka nagodbe .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Paulie

Ne zanimaju njih pravne posljedice nakon nagodbe jer će prva nepravomoćna presuda doći za nekoliko godina, a pravomoćna za deset ili više.

Njima je JEDINO BITNO to skupusiti do ljeta da se do jeseni ili zime to zaboravi jer je iduća godina izborna. I to za EP plus predsjednički.
Zato ti kažem da je to jedino važno.
Nisam emocionalno involviran. Samo ti kažem tvrde političke činjenice.

falco

I ja sam špekulirao s produljenjem Lexa, ali nako nšto sam vidio raspored izbora next year nema teorije. To bi za HDZ bilo političko samoubojstvo. Ispali bi nesposobni skroz, a opoziciji bi dali oružje u ruke da drvi po Dalićki i Ramljaku kao HDZ-ovim igračima koji cicaju lovu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Kakva god nagodba bude, uvijek će biti masa nezadovoljnih, ali problem za male dioničare je što je vladi uvijek lakše baktati se s malim dioničarima, nego s bogatim američkim fondovima i EU bankama iza kojih stoje jaki lobiji. Zato ne treba očekivati promjenu ramljakovog smjera nagodbe u smislu da će sada nešto dati malima jer vrana vrani ne kopa oči.

Ignore: KressoM, delux

Vlada će se na kraju baktati s odlukom međunarodnog suda, a hoće li tužitelji biti mali dioničari, neka banka ili strvinarski fond s njihove perspektive je svejedno. Štetu će pokrit porezni obveznici.

P.S. avax10 ti si skroz promjenio ploču otkad si prodao Todex, u početku si drugačije govorio.

novi povjerenik mora donijeti nešto bitno novo ili nisu trebali niti mijenjati Ramljaka, a ta promjena može se odnositi samo na uvažavanje prijedloga malih dioničara, jer sve ostalo je već ugrađeno


novi povjerenik mora donijeti nešto bitno novo ili nisu trebali niti mijenjati Ramljaka, a ta promjena može se odnositi samo na uvažavanje prijedloga malih dioničara, jer sve ostalo je već ugrađeno

Ne mora.
Ramo je smijenjen jer je iscurilo ono, a ne zbog “nepravednog” smjera nagodbe.
I idu izbori.
Nema skretanja. Pa to svi govore.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Izjava danas novog predlozenog povjerenika Peruska na predstvljanju s Plenkovicem:
“- Ova nagodba ima svoju jednu strukturu rada i to trebamo dovršiti. Radi se samo o promjeni vodeće osobe – rekao je Peruško.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/vlada-sazvala-sjednicu-za-14-30-1229120http://www.vecernji.hr
Dakle,jasno i sazeto.On je tu da nastavi postupak koji je u tijeku po prijedlogu bivseg povjerenika.

Peruško, clan uprave Tiska, jedine kompanije sastavnice Agrokora koja nikome do sada nije isplatila kune starog duga ce sigurno biti prava osoba za ovu poziciju novoga povjerenika.



novi povjerenik mora donijeti nešto bitno novo ili nisu trebali niti mijenjati Ramljaka, a ta promjena može se odnositi samo na uvažavanje prijedloga malih dioničara, jer sve ostalo je već ugrađeno

Ne mora.
Ramo je smijenjen jer je iscurilo ono, a ne zbog "nepravednog" smjera nagodbe.
I idu izbori.
Nema skretanja. Pa to svi govore.
[/quote]
Nema kontiuniteta po mišljenju Plenkovića.Ali to mišljenje je samo mišljenje Plenkovića.On ,a ni novi povjerenik nemaju nikakve bitne ovlasti.Stalno vjerovničko,koje još nije formirano, sa 2/3 glasova određuje smjer.A gosp.Peruško treba sklopiti nagodbu u zakonskim okvirima,čuvajući na taj način i
državne interese.Ako ima zakonske osnove treba braniti i interese malih dioničara.A smjer svih otimača
je jasan.A koji su to otimaći naše imovine.Pa jučer su se sastali sa gosp.Plenkovićem fini lešinar iz Amerike,dobavljači koji su odlićno prošli a hoće još,izgleda da se i Rusi ukljčuju u razgovore.Svi oni odlućuju o nagodbi,oni će plijen međusobno podijeliti?????promjene smjera sa njihovih pozicija neće vjerovatno ni biti,a novi povjerenik bo mogao utjecati da se brod usmjeri i prema luci manjinaca.
Ipak je dobro da novi povjerenik nije iz Škegrinog jata,samim time ni iz jata gosp.Dalić.
Sve u svemu,nada više da možda i mi mali dioničari dobijemo dio kolača.

Uostalom smatram da jamstva treba poništiti,a vinovnike njihovog sklapanja utužiti sa ciljem da gule krompire i da im se oduzme privatna imovina.

Brlošić: Manjinski dioničari trebaju biti uključeni

Brlošić: „Sigurno, i mali dioničari trebaju imati svoje mjesto, ali sustav se po meni polako oporavlja, i vjerujem evo što bi novi trebao reći…možda gospodin Ramljak, kako se ovdje priča od predstavnika malih dioničara, nije sa njima puno razgovarao, pa ja mislim da bi novi trebao ipak sjesti sa svima i razgovarati i vidjeti koji je to model, kako pomoći, koja su društva solventna, koja nisu. Kao i što vidimo mali dioničari jasno vide ona društva koja su dobra tu bi dioničari trebali imati svoj udio, ona koja su nažalost loša koja možda neće više moći poslovati, tu će vjerojatno izgubiti svi.“

New Report

Close