Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sa malo(za njih) love zaigraše Rusi grose špile, jedan ivo nas je s MOL-om načeo, ovaj drugi Ivica će nas dokrajčiti, ovdje je jasno da nas Rusi(s bankom) napadaju, a Amerikanci( s fondom) kao fol brane, jasno je da ćemo svakako na.ebati

Početkom studenoga počinje trgovanje, rekla sad u vijestima,. Kaže neslužbeno.


Neven
Kakvih mrtvih 5 do 10% otpisa da bi bilo? Što je tebi? Jel znaš zbrajati do 40?
Dug koncerna je preko 40 mlrd kn, a kompanije, znači srž vrijednosti u koncernu, jer matica nema ništa, imaju imovinu vrijednu 13-14 mlrd kn, od čega je već na kompanijskoj razini opterećno dugom u totalu većem od vrijednosti imovine, što rezultira negativnim kapitalom. To se lijepo vidi iz prezentacije: prehrana i poljoprivreda imaju kapitalni plus, ali ni blizu koliko Konzum ima kapitalni minus.
E sad kad se na to još sve tresne sam dug Agrokora d.d. ode to sve niz vodu.
I zato će otpisi biti 50% i više, u startu, a onda će se ostalo prodajom, debt-to-equityem itd. naplaćivati polako u godinama koje dolaze.

P.S.
Za tužbu protiv RH, u kojoj bi Sber tvrdio da je oštećen postupkom izvanredne uprave, naprosto ne postoji taj tvoj "neovisni sud". Nitko za to nije nadležan osim sudova u RH. Na svjetskog razini takvog suda nema. Niti je ikakvim ugovorom ikakva arbitraža u inozemstvu ovlaštena zaprimiti takav spor. Nema nadležnih.
Ako ti se ovo čini nevjerovatnim onda ti lijepo prestani palamuditi i imenuj točnu sudsku instancu koja je za to nadležna.

Malo ste se zaigrali koliko mi se čini… Ako zaključite da prehrana i poljoprivreda imaju pozitivni kapital tada trebate njihove dugove isključiti iz sume ukupnih dugova jer ste ih već računali.
A za ovo drugo, ne mislite valjda da ćemo mi ovdje na forumu u maniri najplaćenijih svjetskih pravnih stručnjaka jedni drugima davati rješenja?! O nadležnosti sudova ne bih jer za sve parnice koje se vode protiv države nakon što iscrpite mogućnosti sudovanja u zemlji postoje neovisni vanjski sudovi. Pa gotovo na dnevnoj/tjednoj bazi Hrvatska gubi takve sporove i vraća novce koji su doduše sitniš prema ovome. Vaša zaslijepljenost time da ne postoje drugi sudovi osim naših me zaista fascinira..

Najbolje bi bilo da Sberbank za dug uzme sva upravljačka prava u Agrokoru i onda ona “vodi” upravljanje koncernom stvarajući dobit od koje bi im bilo isplačen kredit i dugovi dobavljačima.dugoročan posao ali ga mogu kontrolirati.najlakše tužiti državu (odnosno građani će vraćati dug) da ona podmiri potraživanja a onda ili ključ u bravu ili ponivni stvarati dubioze pod krinkom -ljudi ipak rade,sačuvali smo radna mjesta.a Todorićima ostane brdo love koju su sakrili.

NevenS
Zamolio sam vas da imenujete nadležnu sudsku instancu, a dobio sam izbjegavanje odgovora.
A ja ne izbjegavam, nego stojim iza onog što pišem. Ponovit ću:
– Nema suda nadležnog za takvu tužbu. Stoga nije niti moguće imenovati.
– Zato jer općenito ne postoje trgovački sudovi s univerzalnom jurisdikcijom.
– Hrvatska gubi sporove na arbitražama i sudovima koje je sama potpisom ovlastila da sude i presuđuju ZA POJEDINE KONKRETNE PREDMETE. A ovakav predmet, tužba Sbera zbog “nacionalizacije” nije niti imenovan niti je definiran nadležni arbitar / sud. Stoga je takav predmet NEZAPRIMLJIV. To je trgovački spor, nije kazneni (Haag), nije za ljudska prava (Strasbourg) itd.
UNCITRAL isto tako sudi temeljem ugovora dviju strana kojim se definira nadležnost. Bez toga nema sudovanja.
I sad, još jednom, zadnji put, ili imenujte nadležnu mađunarodnu instancu za takav eventualan JEDNOSTRANO DEFINIRAN i AKTIVIRAN predmet ili prestanite trubiti bez veze.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ja tvrdim da nešto ne postoji, i iako tada logički gledajući ja ne moram dokazivati da nešto ne postoji, to je nemoguće, ipak se potrudim dati objašnjenja.
Vi, s druge strane, tvrdite da nešto postoji, a niste u stanju imenovati niti jednu jedinu nadležnu instancu, “koja sigurno postoji”. Jer kaj mi bedaki tu znamo, ne?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

hohoho
TODORIĆ RAMLJAKU PRIJETI DORH-om
Uoči objave revidiranih financijskih izvještaja Agrokora najavio kazneni progon izvanredne uprave

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/todoric-ramljaku-prijeti-dorh-om-uoci-objave-revidiranih-financijskih-izvjestaja-agrokora-najavio-kazneni-progon-izvanredne-uprave/6629835/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Sve to rade kako bi proces što dulje trajao i konačnici ne donio ono što bi trebao.



Neven
Kakvih mrtvih 5 do 10% otpisa da bi bilo? Što je tebi? Jel znaš zbrajati do 40?
Dug koncerna je preko 40 mlrd kn, a kompanije, znači srž vrijednosti u koncernu, jer matica nema ništa, imaju imovinu vrijednu 13-14 mlrd kn, od čega je već na kompanijskoj razini opterećno dugom u totalu većem od vrijednosti imovine, što rezultira negativnim kapitalom. To se lijepo vidi iz prezentacije: prehrana i poljoprivreda imaju kapitalni plus, ali ni blizu koliko Konzum ima kapitalni minus.
E sad kad se na to još sve tresne sam dug Agrokora d.d. ode to sve niz vodu.
I zato će otpisi biti 50% i više, u startu, a onda će se ostalo prodajom, debt-to-equityem itd. naplaćivati polako u godinama koje dolaze.

P.S.
Za tužbu protiv RH, u kojoj bi Sber tvrdio da je oštećen postupkom izvanredne uprave, naprosto ne postoji taj tvoj "neovisni sud". Nitko za to nije nadležan osim sudova u RH. Na svjetskog razini takvog suda nema. Niti je ikakvim ugovorom ikakva arbitraža u inozemstvu ovlaštena zaprimiti takav spor. Nema nadležnih.
Ako ti se ovo čini nevjerovatnim onda ti lijepo prestani palamuditi i imenuj točnu sudsku instancu koja je za to nadležna.

Malo ste se zaigrali koliko mi se čini… Ako zaključite da prehrana i poljoprivreda imaju pozitivni kapital tada trebate njihove dugove isključiti iz sume ukupnih dugova jer ste ih već računali.
A za ovo drugo, ne mislite valjda da ćemo mi ovdje na forumu u maniri najplaćenijih svjetskih pravnih stručnjaka jedni drugima davati rješenja?! O nadležnosti sudova ne bih jer za sve parnice koje se vode protiv države nakon što iscrpite mogućnosti sudovanja u zemlji postoje neovisni vanjski sudovi. Pa gotovo na dnevnoj/tjednoj bazi Hrvatska gubi takve sporove i vraća novce koji su doduše sitniš prema ovome. Vaša zaslijepljenost time da ne postoje drugi sudovi osim naših me zaista fascinira..
[/quote]
Naravno da postoje sudovi i domaci i medunarodni.O tome sa laicima uopce ne vrijedi polemizirati.
U ugovorima o pojedinim kreditima Agrokoru je ugovorena nadleznost suda u Londonu.
Polaziti od pretpostavke da smo “sami u svemiru” i da nam “nitko nista ne moze” je urnebesno smijesno!
Odredbe medunarodnog prava jasno upucuju i odreduju nadleznost sudova kada je jedna od strana stranac ili strana pravna osoba,ali ovo nije mjesto za davanje pravne pomoci i objasnjavanje pravnih odredbi !
Hrvatska kao clanica EU i kao potpisnica mnogih ugovora o pravnoj suradnji duzna se pridrzavati medunarodnog prava sukladno vazecim ugovorima i pravnim poretkom!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/plenkovic-je-neopreznom-izjavom-otkrio-da-je-maric-lagao-i-mozda-pocinio-ozbiljno-kazneno-djelo/999603.aspx
Ako su konzultacije počele u siječnju, kao što to kaže premijer, znači da Zdravko Marić nije govorio istinu 26. siječnja kada je izjavio: “Ne vjerujem u bankrot Agrokora, to je dobra kompanija”. Tada je već znao da je njegova bivša tvrtka u problemu, a ovom izjavom doveo je u zabludu investitore koji su nastavili kupovati dionice Agrokorovih kompanija na Burzi dok su se brokeri Interkapitala, koji su Lex Agrokor pisali, na vrijeme riješili problematičnih dionica. Marić bi oko ove izjave morao odgovarati i Hanfi zbog sumnje da je manipulirao tržištem, što je i kazneno djelo.

Voda nikad ne zavrije dok je gledaš.

Ekipa, jos 30 min do objave, jeste spremni?

Znači na firmama je u totalu, plusevi i minusi, utvrđen negativan kapital od cca. 2.5 mlrd kn, kao razlika između stvarne vrijednosti kompanijskih imovina te obveza kompanija.
Sve vidljivo na str. 5 prezentacije.

http://www.agrokor.hr/hr/vijesti/prezentacija-revidiranih-financijskih-izvjestaja-za-2016/

E sad, kako izvješće za Agrokor d.d. ne može sadržavati zapravo ništa osim dugova (imovina Agrokora d.d. su kompanije, a njihova imovina je pak popisana u prethodnom prikazu), onih koje je koristio da bi platio svoje vlasništvo nad kompanijama, možemo sad samo nagađati da li se tu radi o ukupnoj rupi 2, 3 ili više mlrd EUR. Pričekajmo rezultate. A ako je netko voljan možemo otvoriti malu kladionicu…:-)

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

mnogi pravni “znalci” tvrde da nemaš koga tužiti , a sad se vide da se itekako ima koga
http://www.index.hr/vijesti/clanak/plenkovic-je-neopreznom-izjavom-otkrio-da-je-maric-lagao-i-mozda-pocinio-ozbiljno-kazneno-djelo/999603.aspx

sve više je je indicja da je Interkapital počeo pisati Lex u isto vrijeme kad smo mi kupovali dionice temeljem Marićeve izjave da je sve u redu.

Od 14 do 16 god Agrokor dd 21,7 milijardi manjak

14,5 milijardi manjak u kapitalu

New Report

Close