Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako baš nema drugog rješanja, zar se ne može vratiti taj kredit Sberbanka?
Zašto bi im prepuštali kompanije ako one vrijede više od kredita


Ako baš nema drugog rješanja, zar se ne može vratiti taj kredit Sberbanka?
Zašto bi im prepuštali kompanije ako one vrijede više od kredita

Ovo je vrlo izgledno. Mirovinci bi trebali biti ti koji vracaju kredite i ulaze u vlasnistvo proizvodnje. Maloprodaja dobavljacima..


Ako baš nema drugog rješanja, zar se ne može vratiti taj kredit Sberbanka?
Zašto bi im prepuštali kompanije ako one vrijede više od kredita

Koliko sam ja shvatio,krediti i obaveze su znatno veci od vrijednosti drustava i to je problem!



Mislim da Sberbank nesudjelovanjem u vjerovničkom dogovoru i pokazivanju snage pred sudovima izvan Hrvatske sam sebi radi veliku štetu. Pretpostavljam da su izračunali koliko bi mogli dobiti od ovrha van Hrvatske tj koliki je to dio od njihovih ukupnih potraživanja ii da im je jasno da je to ujedno sve što će dobiti. Ovime ne samo da rade protiv izvanrene uprave i Vlade RH nego i protiv svih ostalih vjerovnika Agrokora. A još imaju status "nezaštičenog vjerovnika" zahvaljujući isključivo sbojim dosadašnjim odlukama. Sberbank radi u korist vlastite štete.

SBERBANK radi onako kako smatra da je najbolje u ovim okolnostima.Vec su ovrsili preko 18% Mercatora u Sloveniji(udio koji vec prodaju) i uspjesni su u Srbiji.Na ovaj nacin ce ,izgleda,kao da ce prvi,uspjeti ovrsiti dio potrazivanja na tvrki-kcerima u Srbiji i Sloveniji.SBERBANK ima odredene zaloge (Mercator,tvrtke u okolnim drzavama) i,dakako,jamstva i to solidarna u Hrvatskoj za cijeli iznos kredita.
Imaju takoder svoje pravne sluzbe i odvjetnike i puno iskustva u "parnicenju".Pokrenuli su postupke i u Londonu,ciji pravorjek ce Hrvatski sudovi morati postovati vezano za LEx.Agrokor i jamstva u Hrvatskoj.Vjerovatno nece uspjeti namiriti cijeli dug,ali ocjenjuju da je ovo bolje nego nekakva nagodba koja bi im "vezala ruke"!Radi se o Ruskoj drzavnoj "mega" banci i sada je ocito da ce ici agresivno do kraja i da ih ne zanima nagodba u okviru Lex Agrokora!
A to koliko su "nezasticeni" vec sada pokazuju u Sloveniji,Srbiji i Londonu!Koliko ja vidim,ne ide im lose za sada.
[/quote]
Ajde ne lupetaj.
Iz dana u dan samo crnjake vadis
Kaj je to u sloveniji bilo? Objasni ili da ja objasnim
Ovrsili su udio od agrokora iz nizozemske a odpilili ih po pitanju lexa
Imas trenutno problem slo – hr i presudu arbitražnog suda i? Mogli su i lex ne priznat pa ga priznaju
Mi bi trebali postivat odluku arbitraze pa ne postujemo jer je kontaminirana
I imamo pravo zalbe
Sto god London odluci ne mora apsolutno nista znacit, nije dobro da se prepucavamo ali svakako bi trebalo mirno rijesiti
Ponavljam SBER si je sam kriv kaj je bio pohlepan pa dao firmi koja je ionako prezaduzena jos para.
Rusi su stavili sapu na srpske podruznice i neka. Njihovo pravo.

Epilog priče o Agrokoru i podzetnom todoriću je da se po bankarskim krugovima,( a koji imaju uvid u isplatu plaća, mirovina, doplataka,platnog prometa itd… ) govori da u Osijeku trenuto živi 48 000 stanovnika ! Osijek je do unazad nekoliko godina imao oko 114 000 stanovnika.

Nije Agrokor jedini krivac, ali je Agrokor jedna od bitnih sastavnica čimbenika koji su doveli do masovnog iseljavanja stanovništva. Područje Daruvara ubrzano napuštaju sadaveć cijele obitelji. Isprva su išli samo muškarci raditi u Češke tvornice, a sada povlače za sobom obitelji i prijatelje. U Daruvaru u školi su samo 2 prva razreda.

U isto vrijeme Češka ima nezaposlenost ispod 3 %, Slovačka prosperira. U Bugarskoj i Rumunjskoj, posebno Rumunjsko,j se otvaraju radna mjesta, a stručnjaci, poput IT, imaju 2 x veće plaće od hrvatskih.
Kod nas su nesposobni i pohlepni kobajagi domoljubi upropastili državu.A to je tek početak.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Renci
Sto je tu je. Ali svaka sila za vijeka.

Inace:

http://www.seebiz.eu/grabar-kitarovic-nece-u-new-york-vec-u-rusiju-na-susret-s-putinom/ar-161873/

Znaci ide se u homiliju. Ma kazem vam, sve je to povuci potegni. Glavno da se rjesava nekako. Plus minus, nebitno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pozdrav svima,

a ti Renči, šta si hita reči ja te uopšte ne razumjem kakve…..pišeš,
samo pričekaj da se otvore trgovanje sa dionicami poput Leda, Jamnice,Zvijezde,Belja,,…pa da vidimo onda šta bude, sve če Ramljak to srediti da bude OK – odlično če biti na to što je tj. moglo biti na samom početku,…lp

Dali ce nasi političari ikad shvatiti gdje im je mjesto
Sigurno nije u prvoj ligi.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/ruski-udar-na-rh-zbog-posjeta-naseg-izaslanstva-ukrajini-burna-reakcija-moskve-izdali-ostro-priopcenje-nakon-boravka-vladine-radne-grupe-u-kijevu/6513412/
Kao da namjerno zele rasrditi ruse

Nasi politicaari su idioti.

Nasa politika treba da se bavi sa nama samima i nasim susjedima.
Imati cvrst stav oko pitanja koja se ticu nas samih, i nikad ne skidat gace ni pred Njemcima, Francuzima…, ni pred kime, ali okani se Ukraijne, kao da mi ista mozemo tu napraviti. To je van naseg utjecaja, pusti velike sile neka se bave sa time.

Ja sam isto za dobre odnose sa rusima ali isti ti rusi žaluju skupa sa srbima za vrijeme obljetnice oluje pa onda šta bi htjeli? Ili sad se tu bahte sa sudovima po srbiji i sloveniji i ne žele nikakav dogovor oko agrokora
Ako hoće dobre odnose onda moraju poštivati RH.

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/bore-li-se-amerikanci-i-rusi-preko-agrokora-za-moc-u-regiji-foto-20170901

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Ako zelimo opstati tada se cim prije trebamo rijesiti njih nekolicine. Ako ne znate kojih tada pogledajte ciji su krediti u roll up. Inace vrlo izgledno cemo ostati i bez dijelova teritorija.
Prvi na redu su slavonija i baranja.
Ovo nije sala ili pretjerivanje. Ta stvarna opasnost postoji. Tko je iz tog kraja zna o cemu govorim.

Nama ne treba Slavonija i Baranja, jer imamo savršen plan:

– hranu nećemo proizvoditi, već uvoziti: Vaš link …

– naša djeca bit će svi odreda kozmopoliti: Vaš link …[/url]

“A to je tek početak.”

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw


Pozdrav svima,

a ti Renči, šta si hita reči ja te uopšte ne razumjem kakve…..pišeš,
samo pričekaj da se otvore trgovanje sa dionicami poput Leda, Jamnice,Zvijezde,Belja,,…pa da vidimo onda šta bude, sve če Ramljak to srediti da bude OK – odlično če biti na to što je tj. moglo biti na samom početku,…lp


toronto ti si poznati navlakač…ostao zaglavljen u agrokoru…to je ponzijeva shema u kojoj je malo njih zaradilo.. ostali svi pogubili…jako mi je zao ljudi koji su ostali s blokiranim novcima…iako, tesko da ce to ramljak srediti..

Status Quo: Roll Over Lay Down




Mislim da Sberbank nesudjelovanjem u vjerovničkom dogovoru i pokazivanju snage pred sudovima izvan Hrvatske sam sebi radi veliku štetu. Pretpostavljam da su izračunali koliko bi mogli dobiti od ovrha van Hrvatske tj koliki je to dio od njihovih ukupnih potraživanja ii da im je jasno da je to ujedno sve što će dobiti. Ovime ne samo da rade protiv izvanrene uprave i Vlade RH nego i protiv svih ostalih vjerovnika Agrokora. A još imaju status "nezaštičenog vjerovnika" zahvaljujući isključivo sbojim dosadašnjim odlukama. Sberbank radi u korist vlastite štete.

SBERBANK radi onako kako smatra da je najbolje u ovim okolnostima.Vec su ovrsili preko 18% Mercatora u Sloveniji(udio koji vec prodaju) i uspjesni su u Srbiji.Na ovaj nacin ce ,izgleda,kao da ce prvi,uspjeti ovrsiti dio potrazivanja na tvrki-kcerima u Srbiji i Sloveniji.SBERBANK ima odredene zaloge (Mercator,tvrtke u okolnim drzavama) i,dakako,jamstva i to solidarna u Hrvatskoj za cijeli iznos kredita.
Imaju takoder svoje pravne sluzbe i odvjetnike i puno iskustva u "parnicenju".Pokrenuli su postupke i u Londonu,ciji pravorjek ce Hrvatski sudovi morati postovati vezano za LEx.Agrokor i jamstva u Hrvatskoj.Vjerovatno nece uspjeti namiriti cijeli dug,ali ocjenjuju da je ovo bolje nego nekakva nagodba koja bi im "vezala ruke"!Radi se o Ruskoj drzavnoj "mega" banci i sada je ocito da ce ici agresivno do kraja i da ih ne zanima nagodba u okviru Lex Agrokora!
A to koliko su "nezasticeni" vec sada pokazuju u Sloveniji,Srbiji i Londonu!Koliko ja vidim,ne ide im lose za sada.
[/quote]
Ajde ne lupetaj.
Iz dana u dan samo crnjake vadis
Kaj je to u sloveniji bilo? Objasni ili da ja objasnim
Ovrsili su udio od agrokora iz nizozemske a odpilili ih po pitanju lexa
Imas trenutno problem slo – hr i presudu arbitražnog suda i? Mogli su i lex ne priznat pa ga priznaju
Mi bi trebali postivat odluku arbitraze pa ne postujemo jer je kontaminirana
I imamo pravo zalbe
Sto god London odluci ne mora apsolutno nista znacit, nije dobro da se prepucavamo ali svakako bi trebalo mirno rijesiti
Ponavljam SBER si je sam kriv kaj je bio pohlepan pa dao firmi koja je ionako prezaduzena jos para.
Rusi su stavili sapu na srpske podruznice i neka. Njihovo pravo.

[/quote]
Pisete “ne lupetaj”(dakako nekulturno),a s druge strane potvrdujete moje navode,zar ne?
Sto se postupka u Sloveniji tice,on je tek u tijeku i jos ne znamo pravomocni pravorijek,ali Slovenija je vec donijela tzv”Lex Mercator”,koliko je meni poznato,kojim onemogucava “odljev” novca iz Mercatora za dugove Agrokora,zar ne?
Odluka Londona je OBVEZNA za nas i nase sudove jer se i nasa drzava obvezala da ce postovati odluke predmetnog suda,tako da vasa tvrdnja apsolutno ne stoji.Ovdje se radi i o ugovornoj odredbi i izabranom sudu,tako da ja ne vidim tu neki “manevarski prostor”.Dakako,treba pricekati pravorijek suda za koji ne znamo kakav ce biti!
Vjerovnici traze svoj novac nazad i ne znam sto je to toliko cudno?Neki su za sporazum-nagodbu,a ocito neki nisu jer bi im nagodba “vezala ruke” i smanjila “manevarski prostor”,a kako ce koji vjerovnik u konacnici proci,to za sada ne mozemo znati.

Hrvatska je jedna od rijetkih zemalja gdje vladajući smatraju da se dug vjerovniku ne mora vratiti, vjerovatno zato nemilice zadužuju i državu. Možda imaju kasnije u planu donijeti Lex Hrvatska kada ne budemo mogli vraćati dugove. Onda će stari dug moći dobiti samo oni koji nam osiguraju novo zaduženje.
Genijalna strategija sklepana u kuhinji ministarstva financija na kojoj bi joj i sam Gazda pozavidio.
A na Evropskom sudu trebamo samo izjaviti da će mo sve pare vratiti kada se steknu uslovi za to, a onda idu otpisi i ucjene. Nekako mi poznata ova strategija, kao da sam o njoj negdje već čitao.

New Report

Close