Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega Paulie , postoje objektivni i subjektivni razlozi njegovog odustanka.
Objektivno , pojavio se Škoro kao opasan konkurent za treće mjesto u ovoj utrci.
Kolakušić je bio idealan kandidat za treći put za kojim vapi velik broj nezadovoljnih građana , ali to nije htio ili nije znao iskoristiti. Jer budimo realni , Škoro i nije prava treća opcija.
Subjektivni razlozi su njegove bombastične ,neoprezne i nepotrebne izjave tipa da traži 70 000 kn plaće ,600 000 glasova sad i odmah ili se zauvjek povlači iz politike ( osim iz briselske fotelje 5 g.) ,otkaz odmah za 100 000 ljudi iz državnih i javnih službi itd.
I vođenje kampanje isključivo preko društvenih mreža iz udobnosti fotelje svog dnevnog boravka nije se pokazalo dobrom taktikom ni dostatno dok su se ostali kandidati rastrčali diljem lijepe naše.
A danas ,45 minuta prije početka emisije na N1 otkazuje nastup zbog ,navodno , bolesti.
Babić je odradio sučeljavanje , kako je izjavio ,pod upalom pluća ,mada bi nam učinio uslugu da je ostao doma u krevetu.
Ima toga još ,da sad ne nabrajam ,sve je u medijima.

Javni nastupi i turneja po državi koštaju novaca.
Iza Kolinde stoji HDZ, iza Milanovića SDP, a iza Škore branitelji i dio Crkve.

Kolakušić jednostavno tu logistiku nema, niti ima toliko promatrača, niti toliko ljudstva koji bi radili za njega na ovim izborima. On bi morao potrošiti milijune kuna vlastitog novca da to uspije organizirati.

Ne radi se o tome da je odustao, nego nema sreću da ima desetke tisuća ljudi iza sebe kao što ovo troje ima. Pogledajte i druge kandidate koji ne spadaju u ovu trojku ideologa, isto tako se nigdje ne pojavljuju jer nemaju novaca ni ljudstva.

Izjava od 100.000 otkaza u javnim i državnim službama je bila genijalna. Pa upravo tako s njima i treba, nitko u tom sektoru neće dati Kolakušiću glas, nego samo onima koji su ih uhljebili. To ionako nikad nisu bili Kolakušićevi glasači.

A što se njegove upale pluća tiče, pa nemam razloga vjerovati da možda nije stvarno bolestan.

Ja osobno nemam povjerenja u institucije ove države. Dojma sam da su žarišne točke DIP i Apis. Premalo je i promatrača, samo 24 tisuće. Barem dvostruko bi ih trebalo biti da se ozbiljno kontroliraju procesi institucija ove države. Poznavajući institucije, dojma sam da bi moglo bi svakakvih stvari.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


realno, samo 3 imaju šanse za biti izabrani za predsjednika: kolinda (hdz), milanović (sdp) i škoro
pa sad vidi tko ti je od njih najmanje loše rješenje

upravo tako….po meni je škoro zadnja šansa da se nešto promijeni….kolinda i milanović bili su oboje na vlasti i nisu promijenili ništa…dakle ili škoro ili ostaje status quo…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Glasam za Škora jer jedini ima šansu da pobijedi osovinu hdz – sdp

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Za Škoru jer bez otvaranja arhiva naši Hrvatski problemi koji su se jako nagomilali ne mogu biti riješeni , samo malo zakrpani.
A kad Škoro pobijedi mislim da nije isključeno da Kolakuššić dobije neku jaku operativnu funkciju. Uostalom Most ga je zvao za ministra kada su ulazili

Mislava je zvao Karamarko, ne most, a izviso je upravo radi mostovog Šprlje. Nije on daleko od HDZa,


Glasam za Škora jer jedini ima šansu da pobijedi osovinu hdz – sdp

Slažem se. Ako ne želimo nastavak političkog duopola osovine HDZ=SDP, onda je Škoro jedini izbor za sve koji nisu članovi te 2 stranke jer po svim anketama jedino Škoro je uz njih iznad 20%.

Ignore: KressoM, delux

Tko god ulaze u dionice ovdje trebao bi biti zainteresiran za odrzanje statusa quo, ekonomskog rasta uz puzajuce promjene prema trzisnom modelu. Sve drugo su vrlo neizvjesni eksperimenti.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

ne znam koliko Škoro može promijeniti, ali znam da od ova 3 kandidata on jedini nema ruke vezane zbog svoje partije i koji će barem POKUŠATI promijeniti ovu agoniju zbog koje je već 250.000 Hrvata odselilo van! sad ili nikad, neka svatko sam odluči!

Koliko smo razjedinjeni kad se mi oštećeni dioničari ne možemo dogovoriti za koga glasati Škoro ili Kolakušić.


ne znam koliko Škoro može promijeniti, ali znam da od ova 3 kandidata on jedini nema ruke vezane zbog svoje partije i koji će barem POKUŠATI promijeniti ovu agoniju zbog koje je već 250.000 Hrvata odselilo van! sad ili nikad, neka svatko sam odluči!

A sto ce pokusati?
Koje su ovlasti predsjednika?
Ako pak mislite da ce raspisivati referendume da si poveca ovlasti onda razmislite jos jednom. Koliko je vjerovatno da bi masinerija dozvolila takvo soliranje?
I za kraj, on je isto dio establishmenta. I to umocen mnogo dublje nego vecina ostalih kandidata.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


Koliko smo razjedinjeni kad se mi oštećeni dioničari ne možemo dogovoriti za koga glasati Škoro ili Kolakušić.

Malo ljudi zapravo ima hrabrosti sagledati realno situaciju u kojoj se nalazimo. U proteklih 100-tinjak godina je spušteno zlo na ovu malu zemlju ,zlo toliko veliko da se uopće ne može sagledati. Većina tog što smo uči mi mu povijesti ne je istina. Najveće zlo je došlo kroz komunizam i intelektualnu elitu tog vremena. .. . Hrvati su možda najveći stradalnici 2. Svjetskog rata u odnosu na broj stanovnika . To se nesmije niti spomenuti. 45 godina kasnije ponovno rat protiv istih ljudi istog svjetonazora. Ponovo sve porušeno,oteto, poništeno. Ostavljeni dugovi za narednih 100 godina. Dan danas dok ovo pišem naš jadnu malu isplaćenu zemljicu vode direktni, indirektni, ideološki , krvni sljednici/srodnici direktnih egzekutora i njihovi poltroni. Ovako tešku situaciju može početi raspetljavati samo grupa Hrvatske orijeniranih ljudi sa jasnim svjetonazorom. I njih će minirati do besvijesti. Kolakušić može se čini da nema nikakav ili isprazan svjetonazor i mislim da takav čovjek jednostavno nema snage za borbu koja predstoji

Potrebno je 20-40 posto stanovništva da vode tu umjetnu,cinkarošku, izopačenu tvorevinu. Kao što je bila Juga. A za velike promjenu potrebno je hrabrosti ali one životne, potrebno je puno razuma ali ne onog razuma koji sve banalizira , egalitariza i svodi na prihvatljivo ( masonski) znači potreban onaj od Boga, potrebno je ući u obračun sa svojim egom…e taj dio ljudi fali za promjene…

Dva borg kandidata u drugom krugu. Lijepo!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close