Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma daj ih nabroji molim te! Tko to pise realno?
Meni je veća enigma koji je motiv onih forumaša koji nisu u todexu da ulažu toliko energije i vremena da one koji jesu umoćeni u Agrokor uvjere da su luzeri i da je ovaj postupak sasvim u redu i u skladu s zakonskim i moralnim normama .Evo, ja da nisam Ledica uopće nebi ovdje komentirala osim ako bi imala kakvu ideju , prijedlog ,informaciju ili nešto slično što bi bilo od pomoći i koristi kolegama. Pokazala bih bar malo empatije, zloba i zavist su nepoželjne osobine.

Cim netko spominje 290mlrd kn jamstva, odmah znas da ne zna o cemu govori…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Cim netko spominje 290mlrd kn jamstva, odmah znas da ne zna o cemu govori…

tipfeler, mislio sam 20 miljardi, tu negdje su jamstva.

ali, dzaba sve, izvjesce ne navodi 20 miljardi, ni 290 miljardi, nego 3 ili 4 miljardi. i to je to – kraj balade.

Purko ej ajko dobro znao zašto nij ehtio kupiti dionice s jamstvima. Zna čovjek jako dobro da je praktični nemoguće pobiti 20 miljardi jamstva. 5 ili 10 miljardi, to s da pobiti , možda, ali 20 nikako.

Ovdje se može samo raspraclajti koliko bi klasični stečaj bo povoljnija varijanta za male dioničare. to ni najveci znalci prava i ekonomije n eusude se decidirano izjaviti jer stečaj u rh je u pravilu velika crna rupa.

Žitnjak je isto gadni stradao, ali Žitnjak ostaje – kapital je još tu. Jer Žitnjak nikad nije izdao nijedno jamstvo.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Cim netko spominje 290mlrd kn jamstva, odmah znas da ne zna o cemu govori…

A šta ćeš – bubne pa ostane živ!

Inače ja sam sve do sada mislio da su REZERVIRANJA ( i kratkoročna i dugoročna ) potencijalne obveze koje mogu ali i ne moraju nastupiti?
Isto tako sam mislio da se REZERVIRANJA rade ISKLJUČIVO po ŠTETNIM a ne IZVRŠNIM ugovorima.

Svakako da sam mislio da Štetni ugovor jest ugovor u kojem neizbježni troškovi ispunjenja obveza prema tom ugovoru prelaze ekonomske koristi koje se od njega očekuju. ( prema MRS )

Zato su Uprave radile rezerviranja ako se ne radi o štetnim ugovorima?



Ma daj ih nabroji molim te! Tko to pise realno?
Meni je veća enigma koji je motiv onih forumaša koji nisu u todexu da ulažu toliko energije i vremena da one koji jesu umoćeni u Agrokor uvjere da su luzeri i da je ovaj postupak sasvim u redu i u skladu s zakonskim i moralnim normama .Evo, ja da nisam Ledica uopće nebi ovdje komentirala osim ako bi imala kakvu ideju , prijedlog ,informaciju ili nešto slično što bi bilo od pomoći i koristi kolegama. Pokazala bih bar malo empatije, zloba i zavist su nepoželjne osobine.
[/quote]
Komentirali su mnogi ovdje na vrijeme i dobronamjerno vas upucivali sto ce se dogoditi ovdje vec godinama,a posebno od proljeca prosle godine,ali mnogi nisu slusali pa cak i kada je Ramljak otvoreno i izricito rekao da tvrtke-jamci vrede 0 kuna,bjesomucno se trgovalo i spekuliralo.Neki su na vrijeme prodali i “spasili” znatne novce,ali neki su tvrdoglavo “tjerali svoje”.Nisam primjetio da itko ovdje govori da je “sve u skladu sa moralnim normama”.To su vase uobrazilje i moral je prilicno rastezljiva kategorija ,tako da je za OPG-ove ili dobavljace ova nagodba moralna,a za dionicare nije.Nemaju svi iste interese i poglede.Imali ste pomoc u savjetima dok je to moglo pomoci,ali sada trazite da se “ozivi mrtav pacijent”,a to nije,bojim se,moguce u realnom svijetu,ako VTS potvrdi ovu nagodbu.
Teoretski ,imaju se neke mogucnosti trazenja odsteta od uprava i NO ,sukladno ZTD,ali je prethodno obavezno dokazati pravomocnim kaznenim presudama da su ucinili odredena kaznena djela i svojim ponasanjem namjerno ucinili steu drustvu,sto nije lako dokazivo i dugotrajno je.To vam tesko moze vratiti nesto novca,ali vam eventualno moze dati neku moralnu satisfakciju ako se dokaze.

@sava
spojit agrokor i dioki koja bi to sinergija bila.Sto mislis?? prava cash masina.




Ma daj ih nabroji molim te! Tko to pise realno?
Meni je veća enigma koji je motiv onih forumaša koji nisu u todexu da ulažu toliko energije i vremena da one koji jesu umoćeni u Agrokor uvjere da su luzeri i da je ovaj postupak sasvim u redu i u skladu s zakonskim i moralnim normama .Evo, ja da nisam Ledica uopće nebi ovdje komentirala osim ako bi imala kakvu ideju , prijedlog ,informaciju ili nešto slično što bi bilo od pomoći i koristi kolegama. Pokazala bih bar malo empatije, zloba i zavist su nepoželjne osobine.
[/quote]
Komentirali su mnogi ovdje na vrijeme i dobronamjerno vas upucivali sto ce se dogoditi ovdje vec godinama,a posebno od proljeca prosle godine,ali mnogi nisu slusali pa cak i kada je Ramljak otvoreno i izricito rekao da tvrtke-jamci vrede 0 kuna,bjesomucno se trgovalo i spekuliralo.Neki su na vrijeme prodali i "spasili" znatne novce,ali neki su tvrdoglavo "tjerali svoje".Nisam primjetio da itko ovdje govori da je "sve u skladu sa moralnim normama".To su vase uobrazilje i moral je prilicno rastezljiva kategorija ,tako da je za OPG-ove ili dobavljace ova nagodba moralna,a za dionicare nije.Nemaju svi iste interese i poglede.Imali ste pomoc u savjetima dok je to moglo pomoci,ali sada trazite da se "ozivi mrtav pacijent",a to nije,bojim se,moguce u realnom svijetu,ako VTS potvrdi ovu nagodbu.
Teoretski ,imaju se neke mogucnosti trazenja odsteta od uprava i NO ,sukladno ZTD,ali je prethodno obavezno dokazati pravomocnim kaznenim presudama da su ucinili odredena kaznena djela i svojim ponasanjem namjerno ucinili steu drustvu,sto nije lako dokazivo i dugotrajno je.To vam tesko moze vratiti nesto novca,ali vam eventualno moze dati neku moralnu satisfakciju ako se dokaze.
[/quote] Svaka ti čast ako si već godinama ranije upzoravao i predvidio ovakav scenarij i šteta što onda nisam bila na ovom forumu, možda bih te i poslušala.
Ali ako je već godinama sve bilo tako očito, pitam se zašto su mir. i drugi fondovi ulagali u te dionice? Zašto se država ( CERP) nije riješila npr. 17% Zvijezde ili Belja?
Tvrdiš da , kad je pukla afera Agrokor ili kad je Ramljak rekao da će dionica biti nula, da su se pametni trebali riješiti dionica i spasiti barem nešto uloženog novca.
Ali ako bi svi prodavali , reci mi tko bi ih onda kupovao? Nema prodaje bez kupnje. Ako nema kupaca , sve ” todoruše” isti čas bi bile na nuli.
Pa zar to nije isto kao i sada?
Razlika je samo u tome tko te dionice sada drži u svom portfelju. I da je HANFA stopirala trgovinu, opet sve isto. Dionice ne mogu nestati. Jednim potezom pera nestale su milijarde s tržišta i džepova svih građana.
Neki više, neki manje , ali svi smo gubitnici. Dobitnici? Pa, znamo tko su.
A moglo je i drugačije završiti.

Nista jos nije zavrsilo. Nacin na koji su aktivirali jamstva potvrduje pljacku. Trajat ce ovo godinama, ali i kamata ce biti odlicna.
Bitno ke da od mene niti burza niti Agrokor nece dobiri ni lipe. I nadam se da nisam jedini! Pozdrav svim imateljima todex dionica!

Ledica
Drzava je suucesnik u zlocinu, sve Vlade i svi nadzorni organi, kao i trzisni organi. Drzi vodu dok majstori odu. Cak je i portal Mojedionice pisao za npr. Ledo pod stavku “Novac po dionici” neke znacajne stvari, samo su prepisivali stavku dugotrajna ili kratkotrajna financijska imovina, a novca nigdje, samo IoU iz Agrokora. Sve je zakazalo.
Nista, noga je sad odsjecena, prisiti se nazad ne moze, mora se zavidati rana. I onda dalje pomalo. Nema druge.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.




Ma daj ih nabroji molim te! Tko to pise realno?
Meni je veća enigma koji je motiv onih forumaša koji nisu u todexu da ulažu toliko energije i vremena da one koji jesu umoćeni u Agrokor uvjere da su luzeri i da je ovaj postupak sasvim u redu i u skladu s zakonskim i moralnim normama .Evo, ja da nisam Ledica uopće nebi ovdje komentirala osim ako bi imala kakvu ideju , prijedlog ,informaciju ili nešto slično što bi bilo od pomoći i koristi kolegama. Pokazala bih bar malo empatije, zloba i zavist su nepoželjne osobine.
[/quote]
Komentirali su mnogi ovdje na vrijeme i dobronamjerno vas upucivali sto ce se dogoditi ovdje vec godinama,a posebno od proljeca prosle godine,ali mnogi nisu slusali pa cak i kada je Ramljak otvoreno i izricito rekao da tvrtke-jamci vrede 0 kuna,bjesomucno se trgovalo i spekuliralo.Neki su na vrijeme prodali i "spasili" znatne novce,ali neki su tvrdoglavo "tjerali svoje".Nisam primjetio da itko ovdje govori da je "sve u skladu sa moralnim normama".To su vase uobrazilje i moral je prilicno rastezljiva kategorija ,tako da je za OPG-ove ili dobavljace ova nagodba moralna,a za dionicare nije.Nemaju svi iste interese i poglede.Imali ste pomoc u savjetima dok je to moglo pomoci,ali sada trazite da se "ozivi mrtav pacijent",a to nije,bojim se,moguce u realnom svijetu,ako VTS potvrdi ovu nagodbu.
Teoretski ,imaju se neke mogucnosti trazenja odsteta od uprava i NO ,sukladno ZTD,ali je prethodno obavezno dokazati pravomocnim kaznenim presudama da su ucinili odredena kaznena djela i svojim ponasanjem namjerno ucinili steu drustvu,sto nije lako dokazivo i dugotrajno je.To vam tesko moze vratiti nesto novca,ali vam eventualno moze dati neku moralnu satisfakciju ako se dokaze.
[/quote]

Tko je spasio znatne novce? mirovinski fondovi ulozili 800 milijuna izvukli max 50, svaka cast,
Par malih dionicara s ulozima do 5000 eur-a je mozda spasilo nesto.
Niti je bilo prometa za izlazit, niti je imalo smisla, s obzirom da je TK pala brzinom svjetlosti.

Interkapital, ako je, naplatit cu od njih sigurno vise nego opcom rasprodajom.

A ti ako si forumski glasnogovornik IT, IU ili sl, reci ne kosta te nista

Di nije bilo prometa?

Erste mirovinski i PBZ mirovinski su sve rasprodali Leda i to po dobrim cijenama gledano iz današnje perspektive. Mogao je svatko izaći tko je htio na Ledu, Jamnici ili Belju.

Problem je taj sto kad su oni rasprodavali sto je bio preočit signal da slijedi raspad, tu se filozofiralo i pisalo o vrijednosti.

Nagodba je kriminalni akt, al ne stoji da se nije dalo prodati i izaći iz likvidnijih pozicija na vrijeme.

Gotovo godinu dana od inscenirane farse, gdje je DORH???

https://slobodnadalmacija.hr/novosti/crna-kronika/clanak/id/512075/evo-tko-su-ljudi-uhiceni-u-aferi-agrokor-i-tko-bi-jos-uskoro-mogao-ocekivati-policiju-na-vratima-ovo-su-imena-svih-15-osumnjicenih-meu-njima-todoric-i-sinovi-suprug-ive-balent

New Report

Close