Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Agrokor – tvrtke, poslovanje, usporedba

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kroz nadzorničke naknade Purko otvara ‘slučaj Žitnjak’


Bravo! Samo hrabro! Treba puno toga istjerati na čistac!
[/quote]

Nažalost neki dan gledam u središnjem Dnevniku oko ZSE kako pokušavaju zaštiti male ulagače da se ne ponovi Agrokor, i tko dobije glavu riječ? Martina Dalić. Prestrašno
[/quote]

Vuku dali da pazi na nas janjad.




Kroz nadzorničke naknade Purko otvara ‘slučaj Žitnjak’


Bravo! Samo hrabro! Treba puno toga istjerati na čistac!
[/quote]

Nažalost neki dan gledam u središnjem Dnevniku oko ZSE kako pokušavaju zaštiti male ulagače da se ne ponovi Agrokor, i tko dobije glavu riječ? Martina Dalić. Prestrašno
[/quote]

Nažalost, u pravu si. To je ogroman problem. Jos ce nas uvjeravati kako bi prava malih dionicara najbolje cuvala Plenkovićeva grupa Borg.

To je i vrlo opasno za samu burzu. Ocito se nisu odmakli od interesnih krugova povezanih sa Martinom Dalic i meni se to ni najmanje ne sviđa.
[/quote]

Hrvatska je toliko duboko premrežena raznim klikama da se bojim da bez neke žestoke “revolucije” ili jako velikih promjena na izborima nemože se više uopće rješitit problem. Čak i da se sve promjeni trebati će jako dugo da se stvari poprave..

Ja sve dalje imam sve manje vjere u nekakav pomak nabolje za nas male dionicare…previse je tu interesnih grupa (vukova) protiv nas malih jadnih (janjaca)…mozda nesto poslije izbora, tko zna? Zivi bili pa vidjeli.


Ja sve dalje imam sve manje vjere u nekakav pomak nabolje za nas male dionicare…previse je tu interesnih grupa (vukova) protiv nas malih jadnih (janjaca)…mozda nesto poslije izbora, tko zna? Zivi bili pa vidjeli.

Ima tu dionicara koji su izgubili milijune.
Radi se o ozbiljnom zadatku za koji treba vremena.
Ni franak se nije rijesio brzo.
Sjetimo se nove ljubljanske banke…
Svi smo nestrpljivi i nervozni, ali ja sam uvjeren u konacnu pobjedu!

Puno nas jos posla ceka do konacne pobjede. Vec sam pisao o svetom trojstvu koje nas vodi do uspjeha. Medijski, politicki i na kraju sudski dio. U svakom moramo odraditi veliki posao da bi na kraju dosli do pobjede. Plenkovicevi borgovci se sigurno nece lako predati tako da je bitno da se zahvati sto sire i da svatko ponogne koliko moze u segmentu u kojem moze.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Ako je Plenkovic na vrhu Borg piramide, novci koji su isisani kroz Agrokor su stotinama puta veci nego sto ih je Sanader godinama krao. Nadam se da ce poslije izbora istina izaci na vidjelo, ali u svakom slucaju nista ne zaboravljamo. Borba se nastavlja, potrebno je samo i drugim gradjanima otvoriti oci.

Kolakušić bi u nedjelju trebao pokazati da je na našoj strani. U tom slučaju dobio bi glasove ne samo dioničara agrokora već i svih ostalih dioničara. Naravmo, osim zadrtih partizana i ustaša, koji će radije ostati bez miliona nego da ne glasaju za hdz i sdp. Za to Kolakušić treba poraditi na tome da bude čim manje takvih. Minimalno 500000 dioničata ima u Hr.

Kad će biti to pravomoćno rješenje da ostajemo bez dionica? Pa da idemo u boj!

Pa neće još cca 4 godine…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Neznam da li se sjećate ove iz slučaja Belje?

https://www.24sata.hr/news/a-sad-nastupa-dorh-drzavi-je-omejec-uzela-188-000-kuna-655371

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!


Kad će biti to pravomoćno rješenje da ostajemo bez dionica? Pa da idemo u boj!

Bojim se nikada .Nitko Vam nece izdati nikakva pojedinacna rjesenja.
Dionice su i dalje u Vasem vlasnistvu ,samo je pitanje njihove realne vrijednosti jer je imovina prebacena na nova drustva.
Kada se ispune uvjeti doci ce do delistiranja dionica sa burze.

Hanfa i burza sprečavaju ‘novi Agrokor’

Kunu u RH ne ulažem dok se ovo ne rasčisti, a ovakvi korumpirani klaunovi maknu s svojih bog(HDZ)omdanih pozicija.

Što je Burza napravila da zaštiti male ulagače Leda, Jamnice i Belja?
Kakve veze mali ulagač u Ledo ima s Todorićem?Jamstva preko vrijednosti kompanije???
Rolup je tek najveći kriminal-Zašto je Ledo založio svu imovinu materijalnu i nematerijalnu da bi dobio 5 mil €? To ulagači koji su upisivali dionice kad su na burzi bile po 4500 kn za 8000 iz zaj… skupili.
U Agrokoru je napravljena krađa stoljeća, a sad se isisava preostalo.
Ukoliko je sve bilo zbog dobavljača, zašto se banke prve naplaćuju?
Dobavljači su tu kuhali igru s Todorićem a banke na svima uzimale proviziju.
Na kraju su svi oni prošli bolje od malih dioničara koji su jedini te dionice kupili svojim novcima.
Nije Vam sumnjivo da vlasnici Rusi kamatare vlastitu firmu?
9% kamata?
Lidl, Kaufland i Spar će ih pojesti.

Zanimljivo štivo, pretpostavljam da tako razmišlja prosječni mali investitor s ovog foruma, da su im svi krivi za gubitak na burzi ako su ostali u Ledo/Jana/Belje. Međutim, nejasno je zašto ništa ne poduzimate ako je vaš novac u pitanju.

Za informaciju, Rusi kamatare Agrokor s 14,5% godišnje a ne za samo 9%. Taj HDZ kakav god bio, spasio je Agrokor stečaja čime bi ostali s bezvrijednim papirima. SDP i MOST su na strani Rusa, što samo pokazuje da niste jedini u neznanju i nerazumijevanju situacije. Samo vam dobavljači i proizvođači mogu vratiti neku vrijednost dionica, a vi krivite njih zato jer nisu htjeli dati Todoriću da proda njihovu robu i za to ne isplati novac. I još tražite da vas Burza zaštiti, a da ni Hanfa nema tih mogućnosti štititi ljude od neznanja.

Izišao sam iz Leda i Jamnice kad sam vidio što Todorić radi s Rusima. Razumijem da je velik broj vas ostao jer niste možda mogli naslutiti kako će kamatarenje Rusa završiti. Uglavnom završava isto. Vi ćete ostati bez novaca, Rusi će preprodati privatnu firmu koju su pojeli s vlastitim kamatama na trostruko knjiženu vrijednost stvarnog novčanog duga. Kupac će vjerojatno biti Dieter Schwartz, koji će umjesto poreza Hrvatskoj platiti Rusima taj novac za Agrokor.

Ako vas ima podosta na ovom forumu koji ste ostali u Agrokorovom limbu, zašto se ne skupite i organizirate tako da vam netko objasni što se stvarno dogodilo u toj firmi i kako spriječiti da ostanete potpuno zakinuti zbog svojeg neznanja?

Nagasaki molim te ne baljezgaj, nismo ulagali u agrokor nego u ledo i jamnicu, to su razlicite firme!
A kako da se organiziramo kad je ova garnitura na vlasti? Strpljen spasen kako kazu i uvjeren sam da bi Plenki mogao biti jedan od prvih koji ce zavrsiti iza resetaka.

Kolega Nagasaki ,pohvalan je vaš trud što pišete post na ovoj temi i brinete o interesima nas koji smo još unutra unatoč činjenici što ste izašli na vrijeme iz ” agrokorki “, ali kao što vam je kolega Nxo napisao ,mi nismo dioničari Agrokora zbog opće poznate činjenice da Agrokor koji je dužnik u ovom postupku nije bio izlistan na burzi niti se njegovim dionicama trgovalo.
Sporan je odnos Agrokora kao jednog od većinskog , a ponegdje i manjinskog dioničara u ” povezanim i ovisnim društvima”
Vladajuća i ovisna društva su zasebne pravne osobe koje imaju vlastite sudbine ,vlastite vjerovnike ,vlastite organe upravljanja ,vlastite dužnike i zaposlenike.
Agrokor je bio prazna ljuštura ,samo faktični koncern jer nije ni imao regulirane međusobne odnose s društvima ugovorom o vođenju poslova društva u kojima je bio jedan od dioničara( čl.496.)
Problem oko kojeg se zavrtila cijela priča su uzlazna jamstva (upstream guarantee ) koja su pojedina društva dala za agrokorove kredite.
Izvanredni povjerenik kao svojevrsni stečajni upravitelj ima dvojaku ulogu: on je zastupnik dužnika , ali istovremeno zastupa i interese u jednakomjernom namirenju vjerovnika ( sada ima i treću ulogu u Fortenovi).
Razvidno je bilo da se svrstao u zastupanju interesa samo na jednu stranu , zaštitu interesa velikih vjerovnika ,financijskih institucija i imatelja obveznica , a namirenje malih dobavljača sa sto milijuna kuna što je apsolutno nebitan , zanemariv iznos predstavlja samo predstavu za javnost.
U prilog ovoj tezi govori i činjenica da je 85 nezadovoljnih vjerovnika podnijelo žalbe na Nagodbu.
Jamstva koja su društva dala za agrokorove kredite imaju ograničenja klauzulama unijetima u same ugovore o jamstvima ( limitation language ) pozivajući se na mjerodavne odredbe hrvatskih zakona.
Iz primjenjivih odredbi ZTD – a mogu se izvući zaključci da su dana jamstva protivna :
-načelu održavanja kapitala u dioničkom društvu jer uzlazna jamstva povređuju to načelo na način da jamstvo dovodi do situacije prikrivenog i zaobilaznog prelaska imovine društva u imovinu jednog dioničara( Agrokoru ).
-načelu zabrane vraćanja uloga jednom dioničari ( Agrokoru)
-protivna su i pravilima o granicama utjecaja vladajućeg društva u faktičkom koncernu na ostala društva.
Da je izv.uprava obavljala svoju funkciju uredno ,odgovorno ,savjesno ,pošteno i u dobroj vjeri u skladu s zakonskim obvezama i dužnostima odgovarajuće primjenjivih odredbi iz SZ o stečajnom upravitelju ,jamstva su trebala biti osporena , a vjerovnici su se po jamstvima mogli naplatiti s NULA kuna budući da u dioničkom društvima načelo održavanja kapitala štiti cjelokupnu imovinu društva.
U tom slučaju kod Ledo ,Jamnica ,Belje , Zvijezda…. nebi bilo prijenosa imovine u ” plus ” d.o.o. niti nikakvog zrcaljenja , a imovina društva time i vrijednost dionica bila bi sačuvana.
I nije točno da oštećeni dioničari ništa ne poduzimaju već je situacija upravo obrnuta.
Pravosuđe ništa ne poduzima jer 25 revizija vjerovnika uključujući i reviziju Udruge čeka milost božju na Vrhovnom sudu.
Također i Ustavna tužba Udruge na Ustavnom sudu je na čekanju , a nema nikakve zapreke da je ne riješe jer za tužbu Udruge sud ne treba čekati rješenje revizije pošto će ista biti odbačena kao i žalba na Nagodbu zbog nedostatka legitimacije.
Međutim ,za Ustavnu tužbu Udruga manjinskih dioničara ima legitimaciju
Dakle , na potezu su već skoro godinu dana sudovi , a malim dioničarima za sada ostaje samo da strpljivo čekaju.

Upravo tako. Sudovi vrlo vjerojatno cekaju parlamentarne izbore da vide kako se postavit. Mali dionicari vec sada moraju upozoravati sve oko sebe na to sto je napravila grupa Borg pod pokroviteljstvom politike.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close