ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto, zanimljivo, “izvor” se ispričao…

Društvo, da razriješimo sve nedoumice… u slučaju da je nekome promaklo, Poslovni dnevnik se danas posuo pepelom na trećoj stranici objavom demantija. Dionice su KUPLJENE, a ne dobivene. :)))

I cijena nakon tog saznanja padne??
Pa da je Zse imalo realna burza cijena bi danas bila barem na 460 kn za P-a i 540 za R-a.

ulaganja idu dalje u zg,st,…
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/u-rovinjsku-uvalu-luksuza-ulozeno-je-cak-1-5-milijardi-kuna-pogledajte-njezine-bisere-foto-20190531
sezona može početi https://www.tportal.hr/biznis/clanak/pogledajte-kako-je-prosao-prvi-dan-jedrilicarske-regate-adris-44-cup-foto-20190530

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/hrvatski-meterolozi-objavili-sezonsku-pregnozu-pogledajte-kakvo-nas-ljeto-ocekuje-foto-20190531

Trenutno je prioritet zauzeti br.1 lokaciju u St. Tu Adris neće kalkulirati, uložit će se hrpa love ali cilj je osovina Rovinj + Vrsar kao baza + ZG + ST + DU. Naravno sve visokokategornici.

E sad, povrat, kako će neki odmah primijetiti, o tom potom, pare i onako leže, a stižu nove. Uglavnom kad se novi ciklus završi, a radit će se pored Marjana i ZG + svi kampovi na 4* i 5*, Adris će valjda probiti granicu od 100 mil€ dobiti.

Obzirom da Cros za sada ne isplaćuje dividendu pozicija cash-a će i dalje biti ista. Adris to sve onako tromo ali mislim da će i cijena prema gore jer TK je 7,1mlrd kn, a 5 mlrd imaju u hr papirima ( i nije nešto ali za sada je ipak sigurno).

Meni zapravo nije jasno kako investitori ignoriraju Adrisov cash. Nadalje udjeli u Slo osiguranjima vrijede oko 1 mlrd kn, a to je onako sa strane. Cros sa ovogodišnjom dobiti ako je opet zadrže vrijedi x2.
Znam da kod nekih firmi book ne znači puno ali to se ne odnosi na Adrs jer sve sastavnice zarađuju pa i Slo osiguranja kroz dividende.

Adris bi ove godine napokon morao i dobit značajno povećati jer je Agrokor valjda sad očišćen.

Moja prognoza je 550-600 mil kn, iako kod njih uvijek malo kreativnog ima.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Obzirom da je dividenda podignuta sa 17,5 na 18,2 + najavljeni ciklus ulaganja očekujem u iduće dvije god. dividende od 19 i 20kn. Nakon toga bi trebali brzo na 25 jer više neće biti razloga da ne bude tako.

Za dugoročne, konzervativne investitore Adris bi trebao biti nositelj portfelja na ovim cijenama.

Ali ljudi drže stotine tisuća, neki milijune u bankama. Aj ti budi pametan u HR.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Sve oni imaju super, al povrati su im i na imovinu i kapital slabi sa tolikom imovinom i kapitalom. Po meni Adris ima dugorocnu krizu upravljanja takvim sustavom. Čak ni strategija nije losa, ali upravljanje jest.

I sad kad konačno Vlahović odlazi, dolazi Remenar, spominje se Marić?! Tomaskovic?

Meni ti likovi ne ulijevaju povjerenje da će kvalitetno i profesionalno upravljati sustavom, a kamoli povesti ga u “neke nove uspješne price”. To je najveći problem Adrisa. I traje već dugo. Predugo.

dali i ovo pokazuje da u adrisu nešto škripi.
ako netko ima kakva saznanja/razmišljanja oko texta neka napiše

Kreće Adria Prime indeks slovenskih i hrvatskih dionica


Promocija najboljih
Ove godine sudjeluje osam hrvatskih kompanija: AD Plastik, Arena Hospitality Group, Atlantic, Hrvatski telekom, Ina, Podravka, Valamar Riviera i Zagrebačka burza. “Slovenske boje” brani sedam predstavnika – Krka, Luka Koper, NLB, Petrol, Pozavarovalnica Sava, Telekom Slovenije i Triglav Grupa. Sudjelovanje je prijavilo 28 investicijskih društava i banaka, koje predstavlja 63 analitičara i investitora iz Češke, Estonije, Hrvatske, Litve, Slovenije, Švedske, Švicarske, Velike Britanije i SAD-a.

Investitori su se p rijavili za rekordnih 338 sastanaka, a kompanije će održati 255 sastanaka. Kako je istaknula predsjednica Uprave Zagrebačke burze Ivana Gažić, cilj je skupa promovirati vrhunske kompanije s oba tržišta. U sklopu toga najavila je kako će 19. lipnja započeti izračunavanje Adria Prime indeksa koji će se sastojati od pet kompanija iz Prime tržišta Zagrebačke burze te devet sastavnica slovenskog indeksa SBI TOP. Sa slovenske strane neće biti uključeni Mercator i Intereuropa.

dvoje financ.stručnjaka došlo iz zabe prošle godine kada sam još u 11/12 mj. upitao što rade i zašto adris izjavljuje da ih primera liga ne interesira i kao što vidimo nema ih ni u slo/hr kombinaciji
AV nije nikad opovrgao izlazak na stranu burzu a mislim da to i nije bio cilj
potencijal/financijski top i mogućnost zaduživanja za oko 4 M kuna a da se bude ispod 3x ebitda nikako
da se ubrza a za to nije vjerojatno nije kriv samo adris nego i cro/slo
udjeli sa državom u CO i kada bi se još počeli ostvarivati udjeli sa fondovima/državom u ACI pa možda i u
HPB znala bi se uz ova dosadašnja ulaganja cijela strategija/budućnost adrisa


Sve oni imaju super, al povrati su im i na imovinu i kapital slabi sa tolikom imovinom i kapitalom. Po meni Adris ima dugorocnu krizu upravljanja takvim sustavom. Čak ni strategija nije losa, ali upravljanje jest.

I sad kad konačno Vlahović odlazi, dolazi Remenar, spominje se Marić?! Tomaskovic?

Meni ti likovi ne ulijevaju povjerenje da će kvalitetno i profesionalno upravljati sustavom, a kamoli povesti ga u “neke nove uspješne price”. To je najveći problem Adrisa. I traje već dugo. Predugo.


Poštovani kolega, povrati su slabi u prvom redu jer su se provlačili gubici iz Agrokora kroz RDG, a i ne mogu se u jednoj godini izgradit hoteli s lovom od tdr-a. Po meni su upravo ti slabi povrati ROA i ROE najveći argument za ulaganje a ne za izbjegavanje ulaganja. Ne možeš očekivati od firme koja već ima povrate na gornjoj granici u sektoru velika poboljšanja. S druge strane, adris ima cca 20 milijardi kuna aktive, očekivati milijardu kuna ili 5% neto dobiti u skoroj budućnosti od tolike imovine je i više nego realno.


Obzirom da je dividenda podignuta sa 17,5 na 18,2 + najavljeni ciklus ulaganja očekujem u iduće dvije god. dividende od 19 i 20kn. Nakon toga bi trebali brzo na 25 jer više neće biti razloga da ne bude tako.

Za dugoročne, konzervativne investitore Adris bi trebao biti nositelj portfelja na ovim cijenama.

Ali ljudi drže stotine tisuća, neki milijune u bankama. Aj ti budi pametan u HR.


U potpunosti se slažem da bi adris trebao biti kičma portfelja zse, osiguranje, elitni gurizam i marikultura, keš pozicija, solidna dividenda, dalnja ulaganja, likvidnost…

Gosp. Komot i gosp.Ante909 s vama se slažem i to sam primjenio u praksi već duže vrijeme, moj portfelj u postocima ADRS 42%, KODT 39% ADPL 19%

Jesu poslali iz Adrisa poziv za skupštinu, je li dobio tko?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Splitski arhitekt Dragan Žuvela za hotel Marjan predlaže da je najbolje hotel srušiti pa na tom mjestu graditi novi.


Splitski arhitekt Dragan Žuvela za hotel Marjan predlaže da je najbolje hotel srušiti pa na tom mjestu graditi novi.

E to bi bilo jako isplativo, po tome bolje ni ne ulazit u ovu priču.
Meni to na fotografijama ne izgleda tako, ne vidim što se to moglo desiti betonskoj konstrukciji u toj mjeri da bi sve trebalo rušit i ispočetka.

New Report

Close