ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Nadzorni odbor Adris grupe predložio je Glavnoj skupštini isplatu dividende za 2018. godinu u iznosu od 18,2 kune po dionici. “

Oko 4%. Nisu se baš isprsili.

Ignore: KressoM, delux

Svake godine pomalo gore. 🙂

Inflacija je z***** stvar. Kuku lele.


"Nadzorni odbor Adris grupe predložio je Glavnoj skupštini isplatu dividende za 2018. godinu u iznosu od 18,2 kune po dionici. "

Oko 4%. Nisu se baš isprsili.

Slabo. Agrokor je bio pržiona, a ni investicije u hotele im nisu bog zna ne znam kakve. Dionica ne vrijedi ni lipu više od tržišne vrijednosti.

Mislim da ni ne mogu dijeliti veću dividendu s obzirom na dosta slabe investicije i gubitak milijarde u Agrokoru. To je mogla svima biti dividenda od 70 kn, taj nesretni Agrokor.

Nadam se da će u tužbu s malim dioničarima.

A nešto su love spržili i u Uljaniku. Uprava je rasčerdala puno novaca.

Uprava navodi: “U procesu vezanom za Agrokor, Adris je obavio sva potrebna rezerviranja u skladu s razinom oþekivanih rizika”. Ako ja dobro tumačim, u sljedećim izvještajima više ne bi trebalo više biti tog utega. U RDG-u nalazim: ” Vrijednosna usklađenja financijske imovine (neto) – 243.443.229 kn” Molim, ako ima neko stručniji od mene da mi pojasni ako sam u krivu, ali meni se čini da su to upravo gubici vezani za Agrokor. Znači, onako odokativno, pod pretpostavkom sličnog poslovanja kao i prošle godine + barem 50 milijuna čiste dobiti od Parka ispada: 446 + 243 + 50 = 740 milijuna iduće godine u ovo vrijeme. Realno bi bilo oko 10 % povečanje dobiti što bi onda ispalo preko 800 milijuna kuna.
Kolega Paulie, dali još uvijek vjerujete da dionica ne vrijedi ni lipe više od trenutne cijene?


Mislim da ni ne mogu dijeliti veću dividendu s obzirom na dosta slabe investicije i gubitak milijarde u Agrokoru. To je mogla svima biti dividenda od 70 kn, taj nesretni Agrokor.

Nadam se da će u tužbu s malim dioničarima.

Slabe investicije kazes koliko su prosle godine investirali u Hotel park i kupnju HUPZ vjerovatno oko 2 mlrd, a ima toga jos za nadodat, i dalje bez duga i sa ljepom lovom na racunu nije realno ocekivat vecu dividendu s tolikim investicijama niti s programom otkupa dionica.


@komot

Mislim da su sa proslom godinom otpisali sta su imali ali moram i ja jos bacit oko

Ignore : renči

Vlahović iduće godine ‘seli’ u NO Adrisa


O ostalim najavljenim kadrovskim promjenama odlučivat će se u narednom razdoblju”, priopćeno je sa NO-a. Kad je posrijedi funkcija predsjednika Uprave, u poslovnoj zajednici se računa da bi to mjesto po odlasku Vlahovića mogao zauzeti ili Vanđelić ili Marko Remenar.

prijateljstvo i zidanje spomenika u rovinju dok si još živ koštaju koju milijardu a idu i ako idu tužbe,hotel u splitu a država ima pravo prvokupa pa treba biti oprezan.Tako je to kad si vlasnik firme a zapravo nisi vlasnik pa ipak trošiš ne svoju lovu. Sve košta ko svetog petra kajgana a kad će se vratit uloženo?

https://www.vecernji.hr/vijesti/adris-ne-iskljucuje-dogovor-bude-li-se-uvazio-interes-tvrtke-1253426
malo špekuliranja a sve je sporovozno i pitanje je dali će se i na gl.skupštini sve saznati
https://www.vecernji.hr/biznis/u-upravu-adris-grupe-ulaze-marko-remenar-i-stipanka-ivandic-stefanek-1270441

no nekakav plan su najavili za 2019 u 6 mjesecu
dali će pobjediti struka ili politika?

…Do 2023. godine u turistički dio Grupe uložit će se više od dvije milijarde kuna, čime će 95 posto hotelskih kapaciteta biti na najvišoj razini ponude. Uz ulaganja u Rovinju, Vrsaru, Zagrebu i Dubrovniku u planu je i gradnja hotela u Splitu, rastućem i prepoznatljivom hrvatskom turističkom odredištu….

iz god.kons.izvještaja – za većinu ekipe ovdje predlažem da samo pročitaju od 4-9 stranice izvještaja. Znam da je to za neke puno teksta ali po meni je to must read i dovoljno za većinu ovdje da donesu logičnu odluku.
ove gluposti o lošim ulaganjima, paljenju love i sličnih nebuloza spada u sferu kavanskih priča needuciranih kockara

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Srećom obbavili su sva rezerviranja vezana uz Agrokor tak da se taj “uteg” ne bi trebao osjetiti nagodinu. Dapače, akvizicija HUP-a i investiranje u Park trebali bi samo povećati povrat i dodatno povisiti dividendu nagodinu… kak se veli: “polako ali sigurno”.

Ja sam očekivao da će Adris biti izlistan na Londonskoj burzi, pa da će počet rat oko preuzimanja kontrole nad tvrtkom, al zasada čini se ništa. U tom slučaju bi Adris-r-a poletio visoko, a spominjao se i neki češki fond.

Inače mislim da su izgledi Adrisa u nekakvoj parnici za naknadu štete vezano za Agrokor veliki.

Spominje se gradnja u Splitu. Misli li se tu na kupnju pa rušenje hotela Marjan te gradnju novog objekta na tom mjestu ili će graditi neki potpuno novi, na nekom drugom mjestu?

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Budući da ovih dana nemam vremena za citanje izvjestaja molio bi info da li je dividenda od 18,2 kn neoporeziva?

New Report

Close