ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo preambicijozno

Mislim da nije.
Lukšići su bogati ko krezovi.
Njima je Agrokor ili pola Agrokora ništa.

https://www.google.hr/search?source=hp&ei=MW0XXJ7cB8WVsgHwnJ-oDg&q=luksic+family+net+worth&btnK=Google+Search&oq=luk%C5%A1i%C4%87+famil&gs_l=psy-ab.3.2.0i22i30l6j0i22i10i30j0i22i30l3.852.3208..4508…0.0..0.102.1061.11j1….2..0….1..gws-wiz…..0..0j38j0i30.AfTCuwB20pE

Tako da je u kombi s Adrisom to sasvim izvedivo.
Pogotovo ako se uzme u obzir da ovi koče obvezničare, a Rusi su koliko sam shvatio i tamo.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Hm. Bila je nekakva frka u tome da je Agrokor prevelik. Ovo je tipično hrvatsko rješenje – učinimo ga još većim. No, ako je cijena dobra, zašto ne. Ne bi bilo loše ni da Adris zbog Agrokora nešto i proda. Ne znam, Croatia osiguranje? Za njega bi mogao dobiti najmanje duplo od onoga koliko je platio, a Generali ne tako da je zainteresiran.


Hm. Bila je nekakva frka u tome da je Agrokor prevelik. Ovo je tipično hrvatsko rješenje – učinimo ga još većim. No, ako je cijena dobra, zašto ne. Ne bi bilo loše ni da Adris zbog Agrokora nešto i proda. Ne znam, Croatia osiguranje? Za njega bi mogao dobiti najmanje duplo od onoga koliko je platio, a Generali ne tako da je zainteresiran.

Apsolutno sam protiv tvog prijedloga!
Prodati dobro uhodan biznis koji ima veliki potencijal rasta radi udjela u tvrtki koja je u teškom neredu i u kojoj sigurno ne bi sami odlučivali mi izgleda put u propast.



Hm. Bila je nekakva frka u tome da je Agrokor prevelik. Ovo je tipično hrvatsko rješenje – učinimo ga još većim. No, ako je cijena dobra, zašto ne. Ne bi bilo loše ni da Adris zbog Agrokora nešto i proda. Ne znam, Croatia osiguranje? Za njega bi mogao dobiti najmanje duplo od onoga koliko je platio, a Generali ne tako da je zainteresiran.

Apsolutno sam protiv tvog prijedloga!
Prodati dobro uhodan biznis koji ima veliki potencijal rasta radi udjela u tvrtki koja je u teškom neredu i u kojoj sigurno ne bi sami odlučivali mi izgleda put u propast.
[/quote]

Mislim da nema potrebe da se ide u prodaju bilo cega.
Kvalitetan konzorcij ovo kupuje za cash.
Ipak, koja bi cijena bila?
Dali bi Rusi dali po nabavnoj?
To bi bilo vrlo povoljno, ali bi preuzeli i velike rizike oko buducih odsteta malim dionicarima.
Nece tu rasplet tako brzo….

Mijenjam dionice Belja za dionice Adrisa.

Ha-ha-ha-ha-ha!

Nemam ništa protiv.

🙂 🙂 🙂

La vita e bella!



Hm. Bila je nekakva frka u tome da je Agrokor prevelik. Ovo je tipično hrvatsko rješenje – učinimo ga još većim. No, ako je cijena dobra, zašto ne. Ne bi bilo loše ni da Adris zbog Agrokora nešto i proda. Ne znam, Croatia osiguranje? Za njega bi mogao dobiti najmanje duplo od onoga koliko je platio, a Generali ne tako da je zainteresiran.

Apsolutno sam protiv tvog prijedloga!
Prodati dobro uhodan biznis koji ima veliki potencijal rasta radi udjela u tvrtki koja je u teškom neredu i u kojoj sigurno ne bi sami odlučivali mi izgleda put u propast.
[/quote]
CROS je bio daleko od uhodanog biznisa kad ju je preuzeo ADRS. U Agrokoru ne valja Konzum, upitne su poljo tvrtke, ali su Jamnica i Ledo jaki. Agrokoru je potrebno restrukturiranje, ADRS se na primjeru CROSa dokazao u tom poslu, a imaju iskustva u prehrambenom sektoru.
A ako mogu prodati CROS za 2x više nego što su ga kupili i to u roku od cca 5 godina, ne bih rekao da je to loše. Dapače.

Lakse izgleda napravit novi hotel u St nego zavrsit Marjan i imat zlatnu koku…Koliko su novca dali trebali su dobit ledo i jamnicu u procesu.


To te ja pitam
http://www.seebiz.eu/adris-i-luksic-grupa-spremaju-konzorcij-za-preuzimanje-agrokora/ar-186482/
AMBICIOZNO Adris i Lukšić grupa spremaju konzorcij za preuzimanje Agrokora Autor/izvor: Siniša Malus, sinisa.malus@seebiz.eu
Datum objave: 17.12.2018. – 08:40:43
ZAGREB – Već tjednima se priprema konzorcij Adris Grupe i Lukšić Grupe za preuzimanje Agrokora.
U čitavoj bi operaciji sudjelovali i hrvatski mirovinski fondovi, neslužbeno doznaje ljubljanski Dnevnik.

I dok se za rovinjskog diva odavno slutilo da će ući u ovakav poduhvat, iznenađenje je pojava Lukšića u igri. Tome se vjerojatno mogu dodati informacije kako nisu oduševljeni situacijom u hotelskom biznisu koji bi se navodno uskoro mogao naći na prodaji, neslužbeno doznaje SEEbiz.

Prijenos imovine na novi Agrokor, kojim će se upravljati iz Nizozemske, planiran je do ožujka iduće godine.

Sberbank je prije nekoliko tjedana potvrdio kako su počeli prikupljati ponude za prodaju svog udjela u Agrokoru. Maksim Poletaev, savjetnik predsjednika Uprave Sberbanka, kazao je kako je Sberbank već počeo dobivati ponude za svoj udio od različitih fondova iz SAD-a, Kanade i UK-a, prenosi Reuters.

– Sve će ovisiti o cijeni, za sada razmatramo ponude, kazao je Poletaev.

Dodao je da je Sberbank u razgovorima s raznim investitorima koji bi mogli sudjelovati u refinanciranju Agrokorova duga.

Postignutom nagodbom u Agrokoru Sbebrank je postao najveći dioničar s 39,2 posto udjela.


čujte vi koji stalno udjelujete minuse žalite se upravi vodovoda a ne meni jer ja sam samo postao ono što adris planira a Vlaho12 stalno potvrđuje da je adris sve 5 a meni se čini da se bu keš potrošil u nesigurne vode jer tko sa državom ima posla taj nije siguran

Slovenci tvrde da se najmoćnije hrvatske tvrtke dogovaraju o preuzimanju Agrokora

Taj list navodi da je u tijeku prijenos vlasništva i imovine Agrokorovih solventnih tvrtki poput Leda, Jamnice, Zvijezde, Konzuma i drugih te Agrokorove imovine i nekretninja na nizozemsku tvrtku Aisle HoldCo kao krovnu kompaniju cijele skupine Agrokor, a vrijednost te imovine iznosi tri milijarde eura.

pa sad ti budi pametan koga tužiti za posuđenu lovu agrokoru kad se može vlasnik okrenuti kak kome paše

iz članka je vidljivo da i slovenci se mogu fučkati što se merkatora tiče

Mislim da se puštaju probni spekulativni baloni. Priče iz kuolara bez većeg sadržaja ili vjerodostojne podloge. Na ovakvu nagodbu, vrijednost odnosno cijena mora biti jako diskontirana u odnosu na neku fer ili tržišnu vrijednost, jer u sebi sadrži čitav niz pravnih i ostalih rizika koji trenutno nisu određeni odnosno mjerljivi.




Hm. Bila je nekakva frka u tome da je Agrokor prevelik. Ovo je tipično hrvatsko rješenje – učinimo ga još većim. No, ako je cijena dobra, zašto ne. Ne bi bilo loše ni da Adris zbog Agrokora nešto i proda. Ne znam, Croatia osiguranje? Za njega bi mogao dobiti najmanje duplo od onoga koliko je platio, a Generali ne tako da je zainteresiran.

Apsolutno sam protiv tvog prijedloga!
Prodati dobro uhodan biznis koji ima veliki potencijal rasta radi udjela u tvrtki koja je u teškom neredu i u kojoj sigurno ne bi sami odlučivali mi izgleda put u propast.
[/quote]
CROS je bio daleko od uhodanog biznisa kad ju je preuzeo ADRS. U Agrokoru ne valja Konzum, upitne su poljo tvrtke, ali su Jamnica i Ledo jaki. Agrokoru je potrebno restrukturiranje, ADRS se na primjeru CROSa dokazao u tom poslu, a imaju iskustva u prehrambenom sektoru.
A ako mogu prodati CROS za 2x više nego što su ga kupili i to u roku od cca 5 godina, ne bih rekao da je to loše. Dapače.
[/quote]

ali su Jamnica i Ledo jaki.
adris je te dionice dobio kao garanciju za vračanje kredita a kako ovdje neki uvjeravaju da će adris tužiti agrokor i dobiti sud onda izgleda da bu adris sada po novom kupil ono što je zapravo u biti njegovo ili bu to dobil mukte u ovom novom preuzimanju agrokora.
Ako dođe u adris mali todorić Marić kak se piše imat ćemo možda veliki lex konzorcij

slovencima nije za vjerovat oni samo mute vodu ali ako i dođe do toga što oni pišu tada bi trebalo konzum prodati plodinama ili tko više da a isto tako merkator,tisak ,velpro i sl. ostaviti samo pikove,ledo ,zvijezdu i jamnicu.koliko adris i lukšić imaju kreveta u hotelima sva hrana(meso,mlijeko,sirevi,voće,povrće,sladoledi,vina,ulja,riba,voda, itd)bi se plasirala kroz turizam.
što se tiče CROS zašto bi to prodavali kada im je to banka gdje mogu uzeti novca koliko hoće i to bez kamata.

Adris komentirao Jutarnjem listu – “Riječ je o glasinama koje ne komentiramo. Krajnje smo usredotočeni na postojeće poslove”.


Adris komentirao Jutarnjem listu – "Riječ je o glasinama koje ne komentiramo. Krajnje smo usredotočeni na postojeće poslove".

kojega datuma je to adris komentirao ako možete molim Vas napišite
sada konzorcij,mada je to zapravo stara vijest, prije uljanik, pa dolazak Marića a iz kojih razloga su došla dva financijera iz zabe. Molim Vas nemojte to shvačat kao pisanje/kritiziranje protiv AV/Adris ali
adris ima lovu koju su lovci nanjušili i ne će je pustiti samo tako i poduzimat će sve da ostvare svoj cilj a AV će se teško odupirat tome.Ako će se i oduprijeti onda ne će biti ACI-ja,CO i sve planirano će se teško ostvarivati pogotovo ako se tuži država

New Report

Close