ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lijepi blokovi zanimljivo da zadnja dvije blok transakcije nije pokupio adris vec netko drugi pretpostavljam da je tako i sada, iako adris odrzava likvidnost ocito se veci kupci ukljucuju samo kad se pojave veci paketi.

Ignore : renči


adris 10 000 komada ?

+ 15 000 komada blok

Sve dok situacija ostaje ovakva, ne možemo se čuditi ako domaće perspektivne kompanije odaberu izlistavanje na nekoj od inozemnih burzi poput one u Beču, a ne možemo isključiti ni gubitak postojećih transparentnih kompanija u vidu izlistavanja na nekom drugom tržištu.
https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/za-ozivljavanje-domaceg-trzista-kapitala-potrebne-su-sustavne-promjene/8019605/ [novac.jutarnji.hr]
nekada se je to tek spomenulo u adrisu za London. No to košta i treba se dobro pripremiti a došla su i dva financijaša iz zabe a spominje se i Marić

‘Izlazak na burzu traži masu koju imaju rijetki’


Međutim, “cijena” prikupljanja kapitala putem burze je transparentnost i uvođenje visokih načela korporativnog upravljanja u kompaniju, dodaje čelnica domaće burze. “Transparentnost kompanija izuzetno je važna i ono je što ulagatelji uzimaju u obzir prilikom donošenja investicijskih odluka, i zapravo je treba gledati kao ulaganje koje posljedično povećava vrijednost kompanije”, smatra Gažić.

Stvarno bi već bilo vrijeme da se ovo pokrene s ovih razina.
Već su obavljeni toliki prekrcaji po 425 da bi je mogli pustiti s lanca.
Ako dođe do spominjanih promjena u upravi bit će vjerujem vatrometa, zato čudi ovo zatišje.

Nema veze 425, pa 420, pa 380 jeftiniji dokup jel tako?
Glupo je da naraste recimo 100 kn, bolje je da pada, više možeš dokupit.

Može i to, da bar.

Ja imam jedan prijedlog. Dovedete Marica Zdravka, onda navucete mirovinske fondove u nekakvu dokapitalizaciju, zatim dignete milijarde eura kredite od Rusije ( nisu ludi ne dati 🙂 ) onda to ulozite na Brijune, posvuda, po cijeloj obali i izgradite svega i svacega .Ionako ministar Capelli zaziva ulaganja. A njih vec 20 godina nema. Onda kod prve krize odete u bankrot (pazite da ne prezivite ) pa opet uprava sve prodate Rusima za kredite koje ce njih par iz uorave i politike odnjeti van u strane banke i donesete Lex Adris i preselite upravu npr u Beograd. Oni vlasnici Adrisa sa imovinom. A vi nekakvog zrcalnog Adrisa. Koji nema nista.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Ja imam jedan prijedlog. Dovedete Marica Zdravka, onda navucete mirovinske fondove u nekakvu dokapitalizaciju, zatim dignete milijarde eura kredite od Rusije ( nisu ludi ne dati 🙂 ) onda to ulozite na Brijune, posvuda, po cijeloj obali i izgradite svega i svacega .Ionako ministar Capelli zaziva ulaganja. A njih vec 20 godina nema. Onda kod prve krize odete u bankrot (pazite da ne prezivite ) pa opet uprava sve prodate Rusima za kredite koje ce njih par iz uorave i politike odnjeti van u strane banke i donesete Lex Adris i preselite upravu npr u Beograd. Oni vlasnici Adrisa sa imovinom. A vi nekakvog zrcalnog Adrisa. Koji nema nista.

upravo sam ja sam htio nekaj tak napisat samo nisam stigel jer čekam kaj bu s valamarom jer za očerupat su još jedino ostali adris/valamar jer jedini imaju keša a ht ne mogu jer bi ih švabe sredili

O kako ne. Ima njih. Jasu i dalje. Nikome se nista nije dogodilo. U reziji drzave tj kroz sudstvo niti nece. Za pojedince koji su osteceni – ne znam kako ce reagirati. Srecom vecinom su penzici koji sada imaju jos manju mirovin, a kontejnera je dosta. Pogledajte Todorica. Procvjetao. A tek sto je s ovoga sabatikala donio ideja.
Npr, mirovinksi fondovi ulazu novce u startupe. I tako osnijes Agenciju za smijesno hodanje. Ili proizvidnja najbrzih atomskih automobila na svijetu. I onda od drzave dobijes grant i jos i mirovinci uloze. Fantastic ! Pa tako mozes godinama.
Za Valamar ne znam mogu li tako. Ali s kreditima koje su digli i mogucom krizom i njima se moze dogoditi lex valamar. A glede Adrisa. Njih nitko ne kontrolira. Mogu sto hoce.

Status Quo: Roll Over Lay Down


O kako ne. Ima njih. Jasu i dalje. Nikome se nista nije dogodilo. U reziji drzave tj kroz sudstvo niti nece. Za pojedince koji su osteceni – ne znam kako ce reagirati. Srecom vecinom su penzici koji sada imaju jos manju mirovin, a kontejnera je dosta. Pogledajte Todorica. Procvjetao. A tek sto je s ovoga sabatikala donio ideja.
Npr, mirovinksi fondovi ulazu novce u startupe. I tako osnijes Agenciju za smijesno hodanje. Ili proizvidnja najbrzih atomskih automobila na svijetu. I onda od drzave dobijes grant i jos i mirovinci uloze. Fantastic ! Pa tako mozes godinama.
Za Valamar ne znam mogu li tako. Ali s kreditima koje su digli i mogucom krizom i njima se moze dogoditi lex valamar. A glede Adrisa. Njih nitko ne kontrolira. Mogu sto hoce.

kako ih nitko ne kontrolira pa kontrolira ih AV za sada dok ne dođe mali toda marić

AV je u kolu s njima.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Moram priznati da već dugo nisam pročitao veću količinu besmislica. Nisam znao da se ovo pretvorilo u humorističan forum… samo i isključivo brojke priznajem, a one govore snažno u korist Adrisa. Sve drugo su naklapanja…

Dodje toda maric. Pa onda uzme uljanik za njega digne kredit. Tamo ce graditi npr. letece brodove Start up – Airadris. Za par godina kada ne mogu vratiti krediti, uzmu novce od mirovinskih..milina..ima i drugih mogucih opcija.

Status Quo: Roll Over Lay Down


Moram priznati da već dugo nisam pročitao veću količinu besmislica. Nisam znao da se ovo pretvorilo u humorističan forum… samo i isključivo brojke priznajem, a one govore snažno u korist Adrisa. Sve drugo su naklapanja…

Brojke su govorile i za Agrokor. Dok se nisu pokvarile.
Ovdje treba biti jako oprezan. Bilo ih je koji su se veselili najavi dolaska tode marica. AV bi bilo najbolje da novce Adrisa ulozi u nesto. Pod hitno. I osigura se od scenarija koji su vec vidjeni na ovim prostorima.

Status Quo: Roll Over Lay Down

New Report

Close