ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po tebi je prica gotova.
Po meni tek pocinje…..

Agrokor tek pocinje sada zasigurno, jer su do sada pricu vodili Borgovi, inozemno ne mogu.
Milijarda kuna je uvijek milijarda kuna, jer ce biti uvecana kamatama, Adrisu je to 15% Book Valuea.

Da je bar 20 ili 50 ovakvih uspješnih priča kao ADRIS, i nitko se ne bi iseljavao iz zemlje:

https://www.vecernji.hr/biznis/ante-vlahovic-na-celu-adrisa-stvara-sest-milijardi-kuna-godisnje-1280610

https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/za-ozivljavanje-domaceg-trzista-kapitala-potrebne-su-sustavne-promjene/8019605/
Sve dok situacija ostaje ovakva, ne možemo se čuditi ako domaće perspektivne kompanije odaberu izlistavanje na nekoj od inozemnih burzi poput one u Beču, a ne možemo isključiti ni gubitak postojećih transparentnih kompanija u vidu izlistavanja na nekom drugom tržištu.

adris bi bio još uspješniji da izađe na inozemnu burzu kao što je AV najavio a to je htio napraviti i valamar
vjerojatno postoje neki razlozi zašto se to više ne spominje no i tu info ima samo elita koja uopće nije u sukobu interesa

O uspješnosti predsjednika Uprave govore činjenice – “Od 2003. do danas Adris Grupa je povećala prihode deset puta, dobit 30 puta, a vrijednost kapitala čak 50 puta”. Kamo sreće da imamo više toliko uspješnih ljudi.


https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/za-ozivljavanje-domaceg-trzista-kapitala-potrebne-su-sustavne-promjene/8019605/
Sve dok situacija ostaje ovakva, ne možemo se čuditi ako domaće perspektivne kompanije odaberu izlistavanje na nekoj od inozemnih burzi poput one u Beču, a ne možemo isključiti ni gubitak postojećih transparentnih kompanija u vidu izlistavanja na nekom drugom tržištu.

Ovdje se izlistavanje tvrtke na stranoj burzi spominje u kontekstu kao nesto “ne dobro” pa ako mi netko moze razjasniti gdje je problem ? Pogotivo iz aspekta nas malih dionicara …..



https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/za-ozivljavanje-domaceg-trzista-kapitala-potrebne-su-sustavne-promjene/8019605/
Sve dok situacija ostaje ovakva, ne možemo se čuditi ako domaće perspektivne kompanije odaberu izlistavanje na nekoj od inozemnih burzi poput one u Beču, a ne možemo isključiti ni gubitak postojećih transparentnih kompanija u vidu izlistavanja na nekom drugom tržištu.

Ovdje se izlistavanje tvrtke na stranoj burzi spominje u kontekstu kao nesto "ne dobro" pa ako mi netko moze razjasniti gdje je problem ? Pogotivo iz aspekta nas malih dionicara …..
[/quote]

Pa ako se kompanija delistira sa ZSE i izlista na nekoj drugoj burzi, to bi svakako bilo loše za ulagačku klimu u RH.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort




https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/za-ozivljavanje-domaceg-trzista-kapitala-potrebne-su-sustavne-promjene/8019605/
Sve dok situacija ostaje ovakva, ne možemo se čuditi ako domaće perspektivne kompanije odaberu izlistavanje na nekoj od inozemnih burzi poput one u Beču, a ne možemo isključiti ni gubitak postojećih transparentnih kompanija u vidu izlistavanja na nekom drugom tržištu.

Ovdje se izlistavanje tvrtke na stranoj burzi spominje u kontekstu kao nesto "ne dobro" pa ako mi netko moze razjasniti gdje je problem ? Pogotivo iz aspekta nas malih dionicara …..
[/quote]

Pa ako se kompanija delistira sa ZSE i izlista na nekoj drugoj burzi, to bi svakako bilo loše za ulagačku klimu u RH.
[/quote]

Pliva je kotirala na londonskoj i na zg burzi no stvari nisu tako jednostavne jer da bi se izašlo na londonsku burzu moraju se ispuniti strogi kriteriji da ispunite uvjete da bi izašli na burzi za koje predpostavljam da ih adris kao naša izvrsna firma ipak ne bi uspio ispuniti.
Ako griješim u razmišljanju zamolio bi da me se ispravi.Strogi kriteriji vjerojatno traže čistu transparentnost u vlasničkoj strukturi a adris nema većinskog vlasnika a problem je i način upravljanja adrisom jer AV se praktički ne može smijeniti ako to on sam ne želi jer takav je pravilnik.Ostali suvlasnici su poslušnici i vežu konja tamo gdje gazda kaže.Ne mislim ovdje samo na AV jer on to na koncu ipak dobro radi jer kad imaš keša svi ti ga žele oteti pa i legalnom pljačkom kao što je agrokor ali je uz vladajuću politiku jer želi akviziciju i preostale dijelove CO a kada se poprave odnosi nas i slovenije već će se onda srediti da dođemo do slo-osiguranja
Možda je sada ovo ovako najbolje kako se razvija adris ali to ide presporo zbog vlade/države a i postojeći veliki dioničari adrisa su jedni od najbogatijih hrvata da im se svima fučka za ovo što ja pišem jer drže vlast a nisu vlasnici

[/quote]

Pa ako se kompanija delistira sa ZSE i izlista na nekoj drugoj burzi, to bi svakako bilo loše za ulagačku klimu u RH.
[/quote]

Cek cek, pa zar ne moze biti paralelno na obje ?

Može ,pliva je bila i na londonskoj i na zse!


Može ,pliva je bila i na londonskoj i na zse!

Pa zasto bi onda bilo lose da I adris bude ? Cim vece trziste bolje za dionicare



Može ,pliva je bila i na londonskoj i na zse!

Pa zasto bi onda bilo lose da I adris bude ? Cim vece trziste bolje za dionicare
[/quote]

kad si na Londonskoj burzi, koliko ti može značiti (i povećati tržište) sudjelovanje na ZSE? Neki postotak izražen u promilima? Imaš samo extra dodatne troškove i obveze. Jedino što je to političko pitanje, da tako velika firma ne ode sa ZSE, zato je i Pliva bila na dvije burze istodobno. Poslovno, ZSE je beznačajna.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort





https://novac.jutarnji.hr/rasprave-i-rjesenja/za-ozivljavanje-domaceg-trzista-kapitala-potrebne-su-sustavne-promjene/8019605/
Sve dok situacija ostaje ovakva, ne možemo se čuditi ako domaće perspektivne kompanije odaberu izlistavanje na nekoj od inozemnih burzi poput one u Beču, a ne možemo isključiti ni gubitak postojećih transparentnih kompanija u vidu izlistavanja na nekom drugom tržištu.

Ovdje se izlistavanje tvrtke na stranoj burzi spominje u kontekstu kao nesto "ne dobro" pa ako mi netko moze razjasniti gdje je problem ? Pogotivo iz aspekta nas malih dionicara …..
[/quote]

Pa ako se kompanija delistira sa ZSE i izlista na nekoj drugoj burzi, to bi svakako bilo loše za ulagačku klimu u RH.
[/quote]

Pliva je kotirala na londonskoj i na zg burzi no stvari nisu tako jednostavne jer da bi se izašlo na londonsku burzu moraju se ispuniti strogi kriteriji da ispunite uvjete da bi izašli na burzi za koje predpostavljam da ih adris kao naša izvrsna firma ipak ne bi uspio ispuniti.
Ako griješim u razmišljanju zamolio bi da me se ispravi.Strogi kriteriji vjerojatno traže čistu transparentnost u vlasničkoj strukturi a adris nema većinskog vlasnika a problem je i način upravljanja adrisom jer AV se praktički ne može smijeniti ako to on sam ne želi jer takav je pravilnik.Ostali suvlasnici su poslušnici i vežu konja tamo gdje gazda kaže.Ne mislim ovdje samo na AV jer on to na koncu ipak dobro radi jer kad imaš keša svi ti ga žele oteti pa i legalnom pljačkom kao što je agrokor ali je uz vladajuću politiku jer želi akviziciju i preostale dijelove CO a kada se poprave odnosi nas i slovenije već će se onda srediti da dođemo do slo-osiguranja
Možda je sada ovo ovako najbolje kako se razvija adris ali to ide presporo zbog vlade/države a i postojeći veliki dioničari adrisa su jedni od najbogatijih hrvata da im se svima fučka za ovo što ja pišem jer drže vlast a nisu vlasnici
[/quote]

napisao sam da stvari nisu jednostavne i što se sve mora ispoštovati da se izađe na londonsku burzu.
Plus toga adris ima R i P dionicu

adris/maistra/hupz
maistra odlično a hupz još bolje a u 2019 ulazi novi hotel u rovinju
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/istrazili-smo-koji-su-hotelijeri-uspjesno-odoljeli-manjku-gostiju-a-koji-su-pokleknuli-foto-20181108


Može ,pliva je bila i na londonskoj i na zse!

Bio je i HT i INA pa nije bilo trgovine. Adris nema namjeru ići u London. To je bila samo žvaka da se dionicari udobrovolje i ne prodaju dionice kad su bile neke trzavice unutar kompanije. Nije postojala nikad stvarna namjera ni plan da se Adris lista tamo. K tome, Adris ima dosta stabilnu vlasničku strukturu i kao takav zapravo nema tu poticaja za nekom većom trgovinom. A trgovina samo povlaštenim rodom u Londonu ne bi bila previše zanimljiva. Uglavnom, zaboravite na London… nema tu ničeg po čemu bi Adris bio zanimljiv za neku značajniju trgovinu čak da ga i listaju.

New Report

Close