ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Napisao sam na CROS da je dobit istog u zadnja 4 kv. 350mil kn. Znači da je realno očekivati 400 mil dobiti do kraja godine.
Adrisov udio tada bi bio 250mil, a p/e 5,9 ako uzmemo cijenu od 5500kn.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Sad čekamo da turizam odradi svoje, a onda 2019. puna konsolidacija HUP-a i Hotela Park.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


Napisao sam na CROS da je dobit istog u zadnja 4 kv. 350mil kn. Znači da je realno očekivati 400 mil dobiti do kraja godine.
Adrisov udio tada bi bio 250mil, a p/e 5,9 ako uzmemo cijenu od 5500kn.

Ja nekako ovako brzinski gledam da bi nekako neto dobit mogla na kraj godine bit

Maistra 200 * 89%
Cros 300 (moguce i 350) *66%
Cromaris 30
Hupz 110 *82% (iako mozda vec mozemo racunat 95% s obzirom na potpisanu opciju)

=496mil u ovoj najmanjoj gore varijanti

Medjutim ono sta je jos nepoznanica koliko matica moze proizvest profita to je jos nepoznanica radi izvjesca koji ne mogu otkrit kakvi su zapravo troskovi matice, medjutim ono sta mi je zanimljivo je da je matica prosle godine samo na kamatama zaradila 130 mil, 47 mil je od povezanih ostalo je 83 mil ako sad uzmemo da je dobar dio otislo na kupnju hupa recimo je da moguce da ostane od tog dijela 30 mil kamata tj sve skupa 77mil, na to jos imamo prihode od podruznica i dividende od cca 20 mil sta daje nekih okvirno prihoda 100 mil iz ovih stavki, troskovi zaposlenih je 22 mil, da li je moguce da ostalih 80 mil pojede amortizacija i ostali rashodi meni se cini da bi matica trebala bar 50 mil dobiti prikazivat nemoguce je da svih 100 mil potrose.

Na ovo se jos postavlja pitanje koliko ce jos dodatno rezervirat radi agrokora, ali sve u svemu realno je da bi trebali uspit prikazat oko 500-550 mil neto dobiti bez rezerviranja, dogodine bi to moglo lako povise 600-650 mil ??

S druge strane ako gledamo EBITDA koliko vidim Turizam i cromaris bi mogli imat EBITDA oko 700 mil ako dodamo jos na to cros koji neman pojma kako bi taj EBITDA racunao ili nesto slicno tome niti mi se nesto istrazuje pa ako tko zna neka nabaci neku pametnu, ali ako uzmemo neku bruto dobit i amortizaciju dosli bi oko 400 mil tj sve skupa oko 1,1 mlrd, ako gledamo prema udjelu to bi onda bilo oko 890 mil za ovu godinu.Eto neko brzinsko razmisljanje nisam puno ulazio u dubinu pa mozda i ima koja greska, eto samo da malo potaknem razmisljanja.

Ignore : renči

StatusQuo

Na stranu matica,

Cros si stavio 300 mil kao nižu, što bi značilo da će u drugom polugodištu zaraditi 50 mil manje od prošlogodišnjeg. Samo da ponove isti rezultat 6-12mj kao lani već smo na 350mil + 6.mj ove godine koji ne ulazi u izračun, čekamo kv2 da vidimo.
Inače Adrs nema 66% Crosa već 61,3% računajući R-A i P-A, dakle ukupno.

Prema MD, a zaključno s kv1 2018, Adris ebitda iznosi 1,065 mlrd i za 112mil je veća u odnosu na kraj 2017.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Adris ima 66,12 % u Cros, vidljivo u revidiranom izvjescu Adrisa

Ignore : renči

Status

Gledao sam danas skdd, ali drage su mi ovakve greške, hvala!

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ukupni postotak vlasništva većinskog dioničara na dan 31.12.2017. godine sastoji se od vlastitog udjela od 61,3% uvećano za još jedan njegov skrbnički račun od 4,8% te se postotak vlasništva većinskog dioničara nije mijenjao u odnosu na 31.12.2016.

Da grijesis brzo si zakljucio samo brzinskim pregledom al vjerovatno tako i vecina misli 😛

Ignore : renči

Ma dugoročni sam u Adrisu i pratim više poslovanje firmi, a revidirano uvijek nešto pereskočiš, pogotovo kada to nije od presudne važnosti. Ipak uljepšao si mi dan jer to je 5% Crosa.

Pozz

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Revidirano nije od presudne vaznosti nevjerovatno da ljudi koji ulazu tako misle, u cijeloj godini to je najbitnije izvjesce uopce ne znam sta bih komantirao na takvu izjavu svasta

Ignore : renči

Status
Nisi razumio, nije od presudne važnosti da li ADRS ima 61% ili 66%, a ne samo revidirano izvješće koje je naravno najvažnije. Davno sam ja pročitao libre o fundamentima, možda nisam rečenicu konstrukcijski odradio na način da naglasim točno ono što sam htio reći.
Ne ulažu u ADRS ljudi kojima nije bitna stabilnost firme i fundamenti. Pa uostalom ja odavno pišem da je za ADRS Agrokor manje bitan od budućih očekivanja na osnovu dostupnih brojki + rastuća dividenda što je jako važno.
Tako sam investirao i u PVCM i nisam trepnuo na delist nego kupovao kad je pukla panika.

Pa ne kupujem ja ingru i ptkm nego ADRS.

Čuj da revidirano nije važno, pa to je krvna slika firme.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ok onda smo se krivo svatili u brzini odgovora vjerovatno stekao se dojam da to lako preskocis jer nije od presudne vaznosti 🙂

Ignore : renči

Na vidiku promjene u upravi? Trenutnoj upravi produžen je mandat samo na kratki rok, dok je “Nadzorni odbor Društva raspravljao o strukturi i sastavu Uprave Društva u budućem razdoblju.”

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Ako dođe do promjene uprave, onda ova dionica uistinu može dobrano povući.

Ne razumijem tko bi htio promjenu Uprave koja ostvaruje rezultate kao što je dvoznamenkasti rast Adrisovih tvrtki?


Ne razumijem tko bi htio promjenu Uprave koja ostvaruje rezultate kao što je dvoznamenkasti rast Adrisovih tvrtki?

To ti je slično kao da pitaš zašto se mladi iseljavaju kad nam BDP raste 2.8% ove godine.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close