ADRS (Adris grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ADRS (Adris grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vi ste Paulie ko pali sa Marsa.
Pa imate saopstenje Adrisa da Adris ima potencijal za investicije preko 8 milijardi kuna! Gde vi zivite?

Zasto ste stali na 8 milijardi, zasto niste napisali 800 milijardi. Kako firma koja ima dobiti pola milijarde kuna godisnje moze investirati 8 milijardi. I uz to isplacivati dividendu od 400 milijuna godisnje,

Ostavite se Marsa, i uhvatite kalkulatora i zdrave logike.

Adris je svakako izvrsna firma, koja mi je dominantna u portfelju, ali ne treba pisati gluposti i izmisljati brojke koje ne postoje. Kojih 8 milijardi kuna investicija, ako je dobit pola milijarde, a skoro se sve isplacuje kroz dividendu…

Malo se informiraj o firmi.
Pogotovo je super znati vise o firmi koja ti je dominantna u portfelju.
Ili jednostavno pitas na forumu.

Novi ulagac bolje da se vi informirate. Ja se sa svojim realnim pristupom mogu samo ugodno iznenaditi, a vi s nerealnim mozete posrnuti.

Paulie ako vam je todex portfelj sve mi jasno i zao mi vas je da budem bukvalno iskren.eto vam:

http://www.adris.hr/odnosi-s-javnoscu/vijesti/vlahovic-stvorili-smo-rastuce-i-dugorocno-odrzive-poslove-adrisov-investicijski-potencijal-veci-je-nego-ikad/

“Adris danas ima najveći investicijski potencijal ikad. Naše rezerve su impresivnih osam milijardi kuna, (a posljednjih pet godina su udvostručene).”

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Paulie ako vam je todex portfelj sve mi jasno i zao mi vas je da budem bukvalno iskren.eto vam:

http://www.adris.hr/odnosi-s-javnoscu/vijesti/vlahovic-stvorili-smo-rastuce-i-dugorocno-odrzive-poslove-adrisov-investicijski-potencijal-veci-je-nego-ikad/

“Adris danas ima najveći investicijski potencijal ikad. Naše rezerve su impresivnih osam milijardi kuna, (a posljednjih pet godina su udvostručene).”

Svojevrsno su i direktori brzo rastucih internet kompanija tvrdili da ce rasti nekoliko puta godisnje prije sloma 2000-te. Vi svi pisete napamet, bez brojki. Ja sam u Todexu barem prevaren laznim izvjestajima i protupravnim radnjama, a vi cete zaglibiti vlastitom gluposcu.

Ja Vas pitam, odakle ce firma s pola milijarde kuna dobiti, i 4,5 milijardi kuna prihoda uloziti 8 milijardi. Kapital Adrisa je 10 milijardi sto znaci da ce firma uloziti skoro cijeli svoj kapital, koji naravno vecinski nije likvidan.

To mi objasnite, brojkama, a ne citatima, misljenjima, i slovima. Ja vam govorim da je to nemoguce, osim mozda golemim kreditom i dugom koji ce biti 200% u odnosu na kapital.

Mislim da ovoga Paulieja treba da iskljuce sa foruma.Pa lik nezna osnove financija!!!

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Mislim da ovoga Paulieja treba da iskljuce sa foruma.Pa lik nezna osnove financija!!!

Jos uvijek jedan jedini argument niste iznijeli. Samo vrijeđanje i gluposti. Ja sam vam napisao brojke, napisite vi vase.

http://www.adris.hr/odnosi-s-javnoscu/vijesti/adrisove-tvrtke-ostvarile-dvoznamenkasti-rast-raste-i-dividenda/

“Ulaganja u 2017. godini iznosila su 510 milijuna kuna.”

Ono što mislim da tržište nije ukalkuliralo u cijenu dionice je to što je za Adris lex Agrokor jednokratni događa (gubitak)j, a za mnoge naše slabo konkurentne dobavljače roba Agrokor predstavlja kupca sa visokim učešćem u ukupnom portfoliu kupaca.

Adris je pokazao da zna kako se pravnim putem mogu zaštiti interesi. Neka samo tako nastave, na dobrobit svih svojih dioničara

danas u novinama piše da se adrisu nudi samo 20% od posuđenih 1 mlrd kn


danas u novinama piše da se adrisu nudi samo 20% od posuđenih 1 mlrd kn

zato i rade sve ove opstrukcije oko nagodbe ne bi li nekako došli do 40% i onda to predstavili kao grandiozan uspjeh jer su izgubili “samo” -60% ulaganja


danas u novinama piše da se adrisu nudi samo 20% od posuđenih 1 mlrd kn

Znači preko 800 milijuna će biti sprženo, to je točno 2 godine dobiti, odnosno 2 godine su uništene. Nadam se ipak da će naplatiti više.


danas u novinama piše da se adrisu nudi samo 20% od posuđenih 1 mlrd kn

tako počinju pregovori. to je prva ponuda (“zastrašivanje”), od tuda se kreće …

New Report

Close